10 najważniejszych rzeczy, które możesz kupić taniej dzięki VPN

Globalne gospodarki łączą się jak nigdy wcześniej, ponieważ Internet wspiera międzynarodową konkurencję i zunifikowane rynki globalne. W przeszłości ceny towarów i usług były bardzo zróżnicowane w różnych krajach. Dziś ceny na rynkach międzynarodowych mają mniejszą zmienność ze względu na globalną konkurencję.

Ale ze względu na międzynarodowe przepisy podatkowe i kursy wymiany walut nadal można znaleźć dobrą ofertę, kupując coś z innego kraju - to znaczy, jeśli masz dostęp do zagranicznego rynku. Ponadto wiele witryn e-commerce wdraża uciążliwe praktyki, takie jak sterowanie cenami, dzięki czemu strona internetowa wykryje kraj, w którym mieszka użytkownik, a następnie wybierze różne ceny produktów i usług według lokalizacji.

W niektórych przypadkach można użyć tunelu VPN do maskowania adresu IP i globalnej lokalizacji. Pozwala to na zakup towarów po cenie zagranicznej. Produkty cyfrowe to najwygodniejsza okazja do oszczędności dzięki tunelowi VPN, ponieważ wymagają jedynie pobrania i nie zawierają kosztów wysyłki. To powiedziawszy, istnieją również dobra fizyczne, które można kupić taniej.

Rzućmy okiem na 10 rzeczy, które możesz kupić taniej za pomocą tunelu VPN. Oczywiście musisz wziąć pod uwagę koszt VPN, jednak istnieje kilka tanich usług VPN i ofert VPN.

 1. Gry Steam

  Każdy poważny gracz, którego znam (oprócz wielu zwykłych graczy) słyszał o Steamie. I każdy, kto korzystał ze Steam, wie, jak irytujące mogą być ograniczenia geograficzne. Podobnie jak Microsoft i Sony, Steam ogranicza treści w niektórych regionach do celów finansowych i licencyjnych. Tunel VPN odblokuje tę ograniczoną zawartość, umożliwiając graczowi pobranie niedostępnych w inny sposób gier wideo.

  Muszę jednak ostrzec: postępuj na własne ryzyko. Steam zdaje sobie sprawę, że niektórzy z jego użytkowników używają połączeń proxy i serwerów VPN w celu obejścia ograniczeń. Nie ma gwarancji, że Steam nie zablokuje twojego konta, jeśli wykryje połączenie z serwerem proxy. To powiedziawszy, wielu uważa, że ​​warto zaryzykować zablokowane konto, szczególnie jeśli Steam lub określona gra nie jest dostępna w twoim regionie.

  Możesz nie tylko uzyskać dostęp do treści niedostępnych w niektórych regionach, ale także sprzedawanych po różnych cenach na różnych rynkach międzynarodowych. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź pięć najlepszych sieci VPN na parze.

 2. Netflix

  Strumieniowe przesyłanie treści jest jednym z najbardziej filtrowanych i ograniczonych geograficznie typów treści w Internecie, co jest ogromnym wstydem, biorąc pod uwagę, że przesyłanie strumieniowe na żądanie stało się normą. W dawnych czasach musieliśmy wypożyczać fizyczne taśmy lub dyski, ale teraz możemy uzyskać dostęp do telewizji i filmów za pomocą jednego kliknięcia myszy. Tak długo, jak żyjemy we właściwym regionie.

  Kiedy Netflix był jeszcze w powijakach, był tak naprawdę dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych. Jednak w niedawnej przeszłości Netflix otworzył swoje bramy na rynek międzynarodowy i jest dostępny w większości krajów na całym świecie, z kilkoma wyjątkami, takimi jak Chiny. Pamiętaj jednak, że żaden region, w którym dostępny jest serwis Netflix, nie ma dostępu do tej samej treści, co każdy inny region.

  Na przykład niektóre treści dostępne w jednym kraju nie są dostępne w innym kraju. Niektóre regiony w ogóle nie mają dostępu do Netflix. Nic dziwnego, że Netflix ma różne modele cenowe dla różnych regionów. W niektórych krajach opłaty są wyższe niż w innych. Na przykład Netflix kosztuje 10,99 USD w USA, ale kosztuje 17,99 USD w AUD. To wciąż znacząca oszczędność ceny, jeśli weźmiesz pod uwagę kurs wymiany! Zaoszczędź teraz 7 USD miesięcznie, korzystając z VPN dla USA!

  Tunel VPN pomoże obejść te ograniczenia, ale podobnie jak Steam, Netflix nie lubi, gdy użytkownicy odblokowują swoje treści. Adresy IP niektórych dostawców usług VPN są zablokowane, ale Netflix nie może skutecznie zablokować każdego adresu IP VPN, ponieważ zmieniają się tak często (nowe serwery są w trybie online, różne bloki adresów IP są dzierżawione itp.). Aby dowiedzieć się, który tunel VPN najlepiej nadaje się do przesyłania strumieniowego treści Netflix, sprawdź nasze Netflix VPN przewodnik.

 3. Amazon Prime

  Amazon Prime nie jest dostępny w prawie tak wielu lokalizacjach, jak Netflix, a ceny różnią się znacznie w zależności od regionu, jeśli w ogóle jest dostępny. Amazon nie przepada za fałszowaniem adresów IP, jak każda inna usługa cyfrowa, ale nie wydaje się tak surowa jak Netflix. Pamiętaj jednak, że odblokowanie zawartości i zakup subskrypcji jest nieco trudniejsze niż w przypadku innych usług.

  Jeśli masz już konto, musisz zmienić ustawienie kraju konta, a także sfałszować swój adres IP tunelem VPN. Ponadto w zależności od regionu, do którego próbujesz uzyskać dostęp, może być potrzebna metoda płatności powiązana z regionem.

  Niemniej jednak, niezależnie od tego, czy korzystasz z przeglądarki internetowej, aplikacji czy Amazon Fire Stick, możesz wykupić subskrypcję po niższej cenie zagranicznej. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź pięć najlepszych VPN dla Amazon.

 4. Spotify

  Spotify to kolejna usługa, która wcześniej była zablokowana tylko w kilku regionach, podobnie jak Netflix. Jednak Spotify otworzyło również swoje usługi na rynki międzynarodowe, ale cena na każdym rynku różni się znacznie. Ponadto Spotify korzysta z procesora płatności o nazwie BlockPay, który umożliwia użytkownikom płacenie kryptowalutami, takimi jak Bitcoin, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat za przetwarzanie. Można nawet płacić za pomocą PayPal.

  Może być konieczne usunięcie plików cookie w zależności od przeglądarki i konfiguracji systemu, aby upewnić się, że żadne odciski palców przeglądarki lub metody śledzenia plików cookie nie prowadzą do strony docelowej przyjmującej nominał płatności krajowej. Należy jednak pamiętać, że ceny różnią się w zależności od regionu. Na przykład wersja premium kosztuje 9,99 USD w Stanach Zjednoczonych, ale kosztuje 9,99 EUR w regionach europejskich, takich jak Niemcy. Ze względu na kursy walut możesz zaoszczędzić około 15% miesięcznie, płacąc w USD. Sprawdź nasze pięć najlepszych sieci VPN dla Spotify.

 5. Adobe CC

  Adobe CC jest jednym z wielu produktów oprogramowania, które można kupić taniej za pomocą tunelu VPN. Odkryłem, że niektóre strony internetowe z oprogramowaniem nie są restrykcyjne w zależności od twojego adresu IP; zamiast tego prowadzą jedynie do domyślnej strony regionu, w którym się znajdujesz. W niektórych witrynach można uzyskać dostęp do strony docelowej dla innego regionu, po prostu edytując adres URL z jednego regionu do drugiego (na przykład zmieniając „ de ”w adresie URL, który odnosi się do niemieckiego, dla„ nas ”.

  Adobe CC nie jest jednak witryną, którą można tak łatwo oszukać. Na przykład użytkownicy, którzy próbują uzyskać dostęp do strony w USA za granicą, otrzymają następujący komunikat: „Czy odwiedzasz Adobe.com spoza USA? Odwiedź witrynę regionalną, aby uzyskać bardziej odpowiednie ceny, promocje i wydarzenia. ”Dobra wiadomość jest taka, że ​​każdy, kto ma tunel VPN, może uzyskać dostęp do cen międzynarodowych.

 6. Dostęp do produktów wymienionych w serwisie eBay

  Po co kupować coś nowego, co daje klapsy, gdy używana wersja będzie dobrze działać? E-commerce stał się normą w ciągu ostatnich 10 lat, ale wiele rynków internetowych jest geograficznie ograniczona, ograniczając dostęp, chyba że należysz do określonych regionów geograficznych lub krajów. Ponadto ci z Was, którzy dbają o prywatność lub po prostu mieszkają w kraju, w którym śledzone są zakupy elektroniczne, z przyjemnością dowiedzą się, że eBay akceptuje płatności Bitcoin.

  Możliwe jest uzyskanie dostępu do zagranicznych rynków e-commerce, takich jak eBay, aby kupić używane produkty, a nawet nowe produkty, które są sprzedawane z dyskontem z różnych powodów. Pamiętaj jednak, że nie powinieneś oczekiwać, że zapłacisz mniej za przedmiot tylko ze względu na używany serwer VPN. Cena aukcji ustalona przez sprzedającego będzie nadal kosztować tyle samo, niezależnie od twojego adresu IP.

 7. Bilety lotnicze, hotele i samochody do wynajęcia

  Prawdopodobnie widziałeś mnóstwo stron internetowych, które twierdzą, że można wyszukiwać świetne oferty na bilety lotnicze i hotele, gdy używasz tunelu VPN do łączenia się z innym regionem. Niestety wydaje się, że nie ma już prawdziwych sposobów na „granie” w linie lotnicze lub przemysł turystyczny. Wiele lat temu zdawały się istnieć prawdziwe przypadki, w których ludzie mogliby zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy na biletach lotniczych po prostu za pomocą VPN. Ale w dzisiejszych czasach tańsze loty i hotele z wykorzystaniem tunelu VPN wydają się być czymś więcej niż marzeniem o pociągającej rurze.

  Doszliśmy do wniosku, że chociaż istnieją różne oferty specjalne zamieszczone w różnych wersjach strony internetowej, te tańsze promocje lotów i oszczędności nie są powiązane z adresem IP i lokalizacją użytkownika. Jednak wynajem samochodów wydaje się inną sprawą. Wydaje się, że branża wynajmu samochodów jest bardziej dyskryminująca ze względu na lokalizację Porównanie cen ExpressVPN. Oszczędności nie są oszałamiająco duże, ale są na tyle znaczące, że można na nie polować.

 8. Skype

  W dawnych czasach telefonów stacjonarnych i zwykłej starej usługi telefonicznej opłaty za połączenia międzystrefowe były nieprzyzwoite. Niektóre połączenia mogą kosztować ponad dolara za minutę (w zależności od tego, jak daleko dzwonisz), ale VoIP został ogłoszony jako koniec opłat za połączenia międzystrefowe. Chociaż prawdą jest, że można korzystać z VoIP za darmo, aby obejść opłaty za połączenia na duże odległości, należy pamiętać, że jedynymi bezpłatnymi połączeniami są wiadomości wideo i połączenia audio z inną osobą korzystającą z aplikacji Skype.

  Jeśli na przykład chcesz zadzwonić na numer telefonu komórkowego użytkownika lub telefonu stacjonarnego (czy ktoś nadal ma telefon stacjonarny?), Musisz kupić numer telefonu Skype i kredyty. Ilość kredytów zużywanych przez każde połączenie zależy od czynników routingu VoIP, opłat za przejazd i opłat w dowolnej sieci i regionie, przez który przesyłane są dane połączenia.

  Jednak korzystanie z tunelu VPN może pomóc w obejściu niektórych z tych ograniczeń, ukrywając ruch głosowy, dopóki nie zostanie odszyfrowany przez serwer VPN. W niektórych przypadkach, w zależności od stawek międzynarodowych, lokalizacji i kontaktu, możesz uzyskać tańsze stawki połączeń.

 9. Cel

  Niektóre kraje podlegają wyjątkowo wysokim podatkom importowym, co sprawia, że ​​kupowanie importowanych produktów jest niepraktyczne. Weź Brazylię, która należy do 20 najlepszych krajów pod względem najwyższych taryf handlowych. Podatki te są nakładane w punkcie sprzedaży, w przeciwieństwie do tego, kiedy towary fizycznie przekraczają granicę.

  Ludzie w Brazylii i innych podobnych krajach mają sens, aby po prostu osobiście kupić produkt w obcym kraju i wysłać go do domu, aby uniknąć ogromnych podatków. Brzmi całkiem łatwo, prawda? Jest jeden problem. Ograniczenia geograficzne blokują połączenia z witrynami e-commerce i sprzedawcami takimi jak Target. Na szczęście łatwo jest kupić usługę VPN, aby obejść ograniczenia geograficzne i rozejrzeć się za lepszymi ofertami.

 10. Amazon Marketplace

  Amazon to międzynarodowy korporacyjny gigant, który oferuje swoje usługi w 11 głównych krajach na całym świecie i wkrótce rozszerza działalność na Australię. Ponadto, chociaż pełny zakres usług i rynków internetowych nie jest dostępny w innych krajach, AmazonGlobal pozwala sprzedawcom sprzedawać i wysyłać produkty na arenie międzynarodowej w ponad 100 krajach na całym świecie. Jeśli kiedykolwiek robiłeś zakupy w Amazon, wiesz, jak łatwo jest znaleźć świetne oferty.

  Nie tylko można znaleźć zupełnie nowe produkty, które czasem są dyskontowane, ale także znaleźć świetne oferty na używane produkty. Ale jest jeden mały problem. Podobnie jak inne międzynarodowe witryny e-commerce, Amazon próbuje geograficznie ograniczyć dostęp do swoich rynków w oparciu o lokalizację, która jest określona przez publiczny adres IP. Niektóre produkty Amazon, w zależności od sprzedawcy, są z natury związane zasadami handlu międzynarodowego, które powodują różnice w cenach międzynarodowych. Na szczęście korzystanie z tunelu VPN pomoże ci uzyskać dostęp do Amazon.

  Ostatnio pojawiło się wiele soczystych plotek, wykształconych domysłów i teorii spekulacyjnych, do których przygotowuje się Amazon zacznij akceptować Bitcoiny. Amazon nie opublikował jeszcze oficjalnego ogłoszenia, ale wraz ze wzrostem wartości Bitcoinów coraz większa popularność kryptowalut staje się coraz bardziej popularna.

Końcowe przemyślenia

Należy pamiętać, że ceny produktów szybko się zmieniają i mogą zmieniać się w ujęciu rocznym lub miesięcznym. Ogólnie rzecz biorąc, korzystanie z sieci VPN w celu uzyskania dostępu do tańszych cen jest warte kilku minut, aby sprawdzić cenę produktu lub usługi, którą chcesz kupić.

Wreszcie, jeśli korzystasz z sieci VPN, aby uzyskać dostęp do towarów cyfrowych, w których zapis zakupu jest powiązany z kontem internetowym, tak jak w przypadku Steam i innych sieci gier, takich jak Xbox Live, upewnij się, że poświęcasz czas na przeczytanie Umowa użytkownika i zasady dopuszczalnego użytkowania przed dokonaniem zakupu. Istnieje pewne ryzyko, że zostanie zbanowany, ale jeśli tytuł nie jest dostępny w twoim regionie na początek, tak naprawdę nie ma innych realnych opcji do dyspozycji.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me