Bitwa o neutralność sieci – dołącz do walki o neutralność sieci 27 lutego!

Jak zapewne większość naszych czytelników już się dowie, Federalna Komisja Łączności (FCC) w grudniu skutecznie zakończyła neutralność sieci w Stanach Zjednoczonych w grudniu.

Ustawa o przywracaniu wolności Internetu zastępuje surowe przepisy dotyczące neutralności sieci regułami opartymi na „lekkim dotyku, rynkowym”, które mają być regulowane przez bezzębną Federalną Komisję Handlu (FTC). FCC zrobiło to pomimo faktu, że prawie nikt tego nie chce.

Stare zasady neutralności sieci stanowiły istotną ochronę dla wszystkich konsumentów Internetu przed drapieżną chciwością znanych dostawców usług internetowych (ISP), którzy jako jedyni mogą skorzystać ze zmian.

Nic więc dziwnego, że publiczne oburzenie i opór wobec orzeczenia FCC były gwałtowne. W szczególności wiele państw, które zapowiedziały, że będzie nadal egzekwować zasady neutralności sieci wbrew orzeczeniom FCC.

Kalifornia, Nowy Jork i New Jersey oświadczyły, że dostawcy usług internetowych muszą przestrzegać surowych zasad neutralności sieci. Ponadto 22 stany pozywają FCC w tej sprawie.

Ustawa o przeglądach kongresowych

Fight for the Future (FFTF) to oddolna grupa zajmująca się prawami cyfrowymi, która była na czele oporu wobec FFC i jego ataku na neutralność sieci. I uderzyła w nową linię ataku…

„Ustawa o przeglądach kongresowych (CRA)… upoważnia Kongres do przeglądu, w drodze przyspieszonego procesu legislacyjnego, nowych przepisów federalnych wydanych przez agencje rządowe i, poprzez przyjęcie wspólnej rezolucji, unieważnienia przepisów”.

Innymi słowy, pozwala wybranym urzędnikom w Kongresie uchylić decyzje podjęte przez agencje federalne, takie jak FCC.

„Agencja ratingowa całkowicie cofnie decyzję FCC z 14 grudnia i przywróci poprzednie zasady neutralności sieci, które nigdy nie powinny były zostać uchylone. Facebook, Twitter i Google stwierdzili, że popierają wysiłki agencji ratingowych w oświadczeniu senatora Markeya na wzgórzu. Oprócz tego, że jest to najczystsza droga do przywrócenia zasad, odgrywa ona kluczową rolę w powstrzymywaniu złych przepisów popieranych przez ISP, które stały się nie-startowe dzięki impetowi stojącemu za agencją ratingową ”.

27 lutego - Dzień akcji!

Fight for the Futures mówi, że ma już 50 senatorów zaangażowanych we wspieranie wykorzystania agencji ratingowych do obalenia porządku neutralności netto FCC. W celu podjęcia uchwały w Senacie, potrzebny jest tylko jeden głos!

Jeśli CRA przejdzie do Senatu, wywrze ogromną presję polityczną na Izbę, która doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak niepopularny jest rażący kumoterstwo FCC wśród wyborców.

Przeprowadzenie agencji ratingowej przez dom nie będzie jednak łatwe. Potrzebna jest zwykła większość (218 głosów), co będzie wymagało zdobycia ponad 20 republikańskich członków Izby. Jak powiedział nam Pierce Stanley z FFTF,

„To będzie poważna bitwa pod górę, ale jest wykonalna”.

Najważniejsze na razie jest to, że jest to kolejna bitwa na kolejny dzień. Pierwszą rzeczą jest przekazanie agencji ratingowej przez Senat, co oznacza zaangażowanie jednego lub więcej republikańskich senatorów. FFTF wzywa teraz do nalegania 27 lutego, aby uzyskać ten ostatni głos.

co mogę zrobić, aby walczyć z neutralnością sieci?

Obywatele USA, którzy chcą pomóc w przeprowadzeniu agencji ratingowej przez Senat, mogą wysyłać wezwania i wiadomości e-mail do Kongresu w ramach wspólnych wysiłków z innymi firmami i grupami interesu publicznego w dniu 27 lutego 2018 r..

Aby wziąć udział, dołącz do kampanii Battle for the Net organizowanej przez FFTF. Zapamiętaj - jeszcze jeden głos jest potrzebny, aby uchwalił Senat!

Neutralność sieci - podkład

Na wypadek, gdybyś mieszkał na Marsie w ciągu ostatnich kilku miesięcy, neutralność sieci to idea, że ​​dostawcy usług internetowych i rządy traktują cały ruch internetowy jednakowo. Oznacza to „niedyskryminowanie lub pobieranie opłat w różny sposób według użytkownika, treści, witryny, platformy, aplikacji, rodzaju podłączonego sprzętu i sposobów komunikacji”.

To kamień węgielny innowacji i swobodnego wyrażania opinii w Internecie. Bez neutralności sieci Internet po prostu nie byłby takim sukcesem. Bez neutralności sieci:

Dostawcy usług internetowych mogą dyskryminować konkurencyjne usługi

Na przykład poprzez ograniczanie (a nawet blokowanie) dostawców treści, takich jak Netflix, Facebook i Google, dając jednocześnie nieograniczony, priorytetowy dostęp klientom do ich własnych usług.

To się już dzieje. Verizon zwalnia usługę Go90 z planów taryfowych swoich klientów, AT&T robi to samo ze swoim własnym streamingiem online DirecTV Now, a T-Mobile zawarł umowy z dostawcami treści, aby ich klienci mogli ominąć swoje zwykłe limity danych.

Innowacja jest stłumiona

Netflix, Facebook i Google prawdopodobnie mogą sobie pozwolić na płacenie usługodawcom internetowym za zwiększenie przepustowości swoich usług. Firmy rozpoczynające działalność nie będą jednak w stanie tego zrobić. To skutecznie pozostawi małe, innowacyjne firmy martwe w wodzie, wzmacniając jednocześnie monopolistyczną pozycję, jaką duże, ugruntowane firmy mają w Internecie.

Internet zostanie podzielony na dwie lub więcej „warstw”

Mniej zamożni klienci będą kierowani do specjalnych pakietów internetowych typu „kablowego”, które zapewniają dostęp tylko do wybranych usług. Nieograniczony dostęp do Internetu zostanie udostępniony tylko tym, którzy mogą sobie na to pozwolić. Pogłębi to przepaść cyfrową i doprowadzi do zwiększenia nierówności gospodarczych i społecznych.

Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby dostawcy usług internetowych ograniczali lub nawet całkowicie cenzurowali treści z powodów politycznych, społecznych lub religijnych. Innymi słowy, duże pieniądze będą mogły jeździć szorstko nad interesami zwykłych ludzi.

Wniosek

Neutralność sieci ma zasadnicze znaczenie dla wolnego i egalitarnego internetu, więc walka o neutralność sieci jest walką o duszę naszego coraz bardziej cyfrowego społeczeństwa.

Czy chcemy żyć w świecie, w którym dostęp do najbardziej transformacyjnej technologii dostępnej dla ludzkości, ponieważ przynajmniej wynalazek prasy drukarskiej to zamknięty ogród, którego strażnikami są duże korporacje poświęcone chciwości i interesowi własnemu?

Jeśli nie, dołącz do bitwy o neutralność sieci, zaczynając od dnia akcji FFTF 27 lutego.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me