Cussing może sprawić, że Twój Skype zostanie przeszukany

Wczoraj Microsoft zaktualizował Warunki użytkowania całej liczby swoich usług. W większości zmiany są dość nieistotne. Jednak w części zaktualizowanego dokumentu poruszają się języki - ponieważ mają one szkodliwy wpływ na cyfrowe prawa konsumentów do prywatności.

Zmiany w „Umowie o świadczenie usług Microsoft” dotyczą całego zakresu usług, w tym Xbox, Skype, Cortana, Office 365 i OneDrive. W rzeczywistości obejmuje łącznie ponad 90 usług Microsoft. Przedmiotowa część ma postać punktorów 3 (a) i 5, które brzmią:

„W sekcji Kodeks postępowania wyjaśniliśmy, że użycie obraźliwego języka i nieuczciwych działań jest zabronione. Wyjaśniliśmy również, że naruszenie Kodeksu Postępowania za pośrednictwem Usług Xbox może skutkować zawieszeniem lub zakazem uczestnictwa w Usługach Xbox, w tym przepadkiem licencji na treści, czasem członkostwa w Xbox Gold i saldami kont Microsoft powiązanymi z kontem ”.

"Nie pokazuj publicznie ani nie używaj Usług do udostępniania nieodpowiednich treści lub materiałów (obejmujących na przykład nagość, bestialstwo, pornografię, obraźliwy język, przemoc graficzną lub działalność przestępczą)."

Jak widać, zgodnie z nową umową użytkownika pary nie mogą już uprawiać seksu na platformie Skype - bez względu na to, jak bardzo za sobą tęsknią - lub pomimo tego, że zgadzają się na dorosłych. Podobnie przeklinanie podczas rozmowy jest teraz nielegalne - podobnie jak zapisywanie dokumentu z obraźliwym językiem w OneDrive.

Wkurzenie się podczas rundy Halo podczas odbijania się podczas strzelaniny może również wpędzić cię w kłopoty z wielkim wszechwidzącym M. Jeśli zostaniesz uznany winnym przekleństw, możesz stracić konto Xbox Gold, a Microsoft może nawet skonfiskować wszelkie zaległe salda. W rzeczywistości nawet przeklinanie w Cortanie może prowadzić do naruszenia prywatności.

Umowa Microsoft 1

VPN może pomóc ci zachować prywatność, zobacz poniższe przewodniki, aby uzyskać więcej informacji:

  • Xbox One VPN
  • Windows VPN
  • VPN dla Skype

Far Too Invasive

W skrócie, możesz pomyśleć, że nowe warunki świadczenia usług są nieco niewykonalne. Jednak sprawy stają się jeszcze bardziej kłopotliwe, gdy zagłębisz się w nową umowę. Sekcja 3 (b) stanowi, że:

„Podczas dochodzenia w sprawie domniemanego naruszenia niniejszych Warunków Microsoft zastrzega sobie prawo do sprawdzenia Treści użytkownika w celu rozwiązania problemu.”

Zasadniczo Microsoft udziela sobie dostępu do wiadomości Skype, jeśli uważa, że ​​ma ku temu uzasadnioną przyczynę. To samo dotyczy innych usług - jeśli jesteś oznaczony za zły język - Microsoft zastrzega sobie prawo do przeglądania twoich kont i doszukiwania się.

Jonathan Corbett, działacz na rzecz praw obywatelskich i student prawa, słusznie uważa, że ​​nowe postanowienia Microsoftu są zdecydowanie zbyt ogólne. W opublikowanym wczoraj blogu Corbett skomentował:

„Jasne jest, że Microsoft zastrzega sobie prawo do anulowania twojego konta, kiedy tylko zechce. Nie robią nic, aby zdefiniować „obraźliwy język” (lub „przemoc graficzną”, jeśli o to chodzi)) iw 2018 r., Kiedy każdy może być obrażony czymkolwiek, warunki te pozwalają pracownikom Microsoft grać nieograniczoną cenzurę, jeśli i kiedy zechcą. ”

Corbett wskazuje również, że dochodzenie niekoniecznie musi być wszczęte przez skargę:

"Warunki wydają się nie wymagać złożenia skargi przeciwko tobie - wystarczy, że pracownik zdecyduje, że chce „zbadać sprawę.""

Przeklinanie

Obraźliwy język

Bez jasnych definicji „obraźliwego języka” konsumenci nie mogą odpowiednio przygotować się na te zmiany. I dlaczego mieliby to robić? Z pewnością przeklinanie w prywatnej (lub prywatnej nagości) nie powinno być automatycznie zakazane?

Przy realnej możliwości znacznej utraty prywatności cyfrowej w usługach Microsoft konsumenci powinni otrzymać przynajmniej dokładne specyfikacje tego, co mogą, a czego nie mogą zrobić.

Co jeśli na przykład ktoś pisze thriller na Onedrive? Czy sprawienie, by ich bohater-gangster przeklinał całą powieść, naraża ich na ryzyko utraty prywatności na innych platformach Microsoft, takich jak Skype? Z pewnością wydaje się to możliwe.

A kto decyduje o tym, co stanowi „ofensywę”? W końcu to, co jest obraźliwe dla jednej osoby - dla drugiej może być uważane za przypadkowe.

Niestety wydaje się, że cenzura może stać się normą w usługach Microsoft, i nie jest jasne, jak często Microsoft może sam dać sobie powód do naruszenia prywatności swoich użytkowników. Jeśli inwazyjny charakter systemu operacyjnego Windows jest czymś, co wydaje się być prawdopodobne, wydaje się prawdopodobne, że gigant technologiczny wykorzysta swoją zdolność do zatrzymywania się i wyszukiwania częściej niż chciałbym mieć nadzieję.

Nsa Microsoft

Historia szpiegowania

Być może najbardziej niepokojące z powodu tych zmian jest surowe przypomnienie, że Microsoft może i skanuje to, co mówisz na Skype. Od czasu odkrycia Snowdena Skype był na czele z powodu zmowy z NSA. W 2013 roku ujawniono, że Skype trzykrotnie zwiększył ilość informacji wideo i audio, które przekazał NSA.

Mając to na uwadze, wydaje się słuszne zastanawianie się, czy Microsoft zastosuje automatyczne wykrywanie „obraźliwego języka”, aby zezwolić sobie na dostęp do treści wiadomości Skype. Microsoft twierdzi, że:

„Nie możemy monitorować całych Usług i nie podejmujemy żadnych prób”.

Niestety nie uspokoiło mnie to, ponieważ nowa umowa pozostawia zbyt wiele szarych obszarów i po prostu nie jesteśmy pewni. Jeśli przeszłość jest przeszłością - mogą to być władze USA - a także Microsoft, które w końcu szpiegują twoje konta.

Szyfrowanie E2E

Szyfrowanie E2E

Jednym błyskiem nadziei dla użytkowników Skype jest to, że Microsoft ogłosił w styczniu, że komunikator otrzymuje szyfrowanie End to End (E2E) za pośrednictwem protokołu Signal. Niestety, na razie szyfrowanie to będzie dotyczyło tylko wiadomości tekstowych. Ponadto użytkownicy muszą włączyć tę funkcję szyfrowania (nazywaną prywatnymi rozmowami), aby chronić swoją cyfrową prywatność.

Wszystkim, którzy dbają o swoją prywatność, zaleca się włączenie funkcji Prywatne rozmowy, zwłaszcza w świetle nowej umowy usług Microsoft. Niestety prywatne rozmowy można włączyć tylko między tobą a jednym innym kontaktem. Ta funkcja nie jest obsługiwana w grupach. Ponadto szyfrowanie E2E jest dostępne tylko w Skype na iOS i Androidzie (6.0+).

Aby włączyć tę funkcję, wykonaj następujące kroki:

  1. Naciśnij lub kliknij ikonę +.
  2. Wybierz Nowa prywatna rozmowa.
  3. Wybierz kontakt, z którym chcesz rozpocząć prywatną rozmowę. Zostaniesz przeniesiony na nowy czat z tym kontaktem.
  4. Zaproszenie zostanie wysłane do kontaktu z prośbą o przyjęcie zaproszenia. To zaproszenie jest ważne tylko przez 7 dni. Jeśli nie zaakceptują wcześniej, zaproszenie wygasa.
  5. Jeśli kontakt zaakceptuje, prywatna rozmowa będzie dostępna na tym konkretnym urządzeniu. Aby przenieść rozmowę na inne urządzenie, musisz ponownie wysłać zaproszenie do prywatnej rozmowy na drugim urządzeniu.

Dlaczego teraz?

Dlaczego więc Microsoft wprowadził teraz te zmiany? Powszechnie uważa się, że dzieje się tak ze względu na niedawno uchwaloną ustawę Fight Online Sex Trafficking Act (FOSTA). Electronic Frontier Foundation określiła uchwalenie tego aktu jako „ciemny dzień dla Internetu”, ponieważ jest to „ustawa, która ucisza mowę w sieci, zmuszając platformy internetowe do cenzurowania ich użytkowników”.

FOSTA / SESTA jest w stanie utrzymywać platformy odpowiedzialne za mowę użytkowników, nielegalnie udostępniane treści i wszystko inne, co można by interpretować jako handel ludźmi.

Opinie należą do autora.

Zdjęcie tytułowe: tanuha2001 / Shutterstock.com

Zdjęcia: dennizn / Shutterstock.com, ShendArt / Shutterstock.com, g0d4ather / Shutterstock.com,

Profit_Image / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me