Czy Blockchain może zniszczyć ataki DDoS?

Cyberbezpieczeństwo jest jednym z największych problemów na świecie. Niezależnie od tego, czy chodzi o hakowanie - czy ataki DDoS - firmy są ciągle atakowane przez szereg ataków, które albo spowalniają praktyki biznesowe, albo narażają konsumentów na kradzież danych. Niestety, firmy utknęły w sytuacji Catch 22, jeśli chodzi o uczestnictwo w konkurencyjnym rynku online.


Konsumenci oczekują szybkiego czasu ładowania, łatwości użytkowania i bezproblemowego środowiska internetowego z jak najmniejszą liczbą kółek do przeskoczenia. Z drugiej strony silne cyberbezpieczeństwo ma tendencję do spowalniania. Wymaga to działania w tle w celu zabezpieczenia danych i wymaga od konsumentów przeskakiwania przez obręcze, takich jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Największym problemem jest ta równowaga między oczekiwaniami użytkowników a silnym cyberbezpieczeństwem. Ogólnie firmy najbardziej dbają o wynik finansowy. Jeśli szybkie ładowanie sprawi, że ludzie będą wracać, prawdopodobnie nastąpi kompromis w zakresie bezpieczeństwa. Nie oznacza to, że firmy takie jak hack lub wydawanie zawstydzających oświadczeń.

Jednak na razie dostępne rozwiązania po prostu nie są w stanie skutecznie zapewnić obu kawałków ciasta, a zatem można wykonać cięcia. Trochę luzu zostaje odcięte od linii bezpieczeństwa, aby obniżyć nieco dodatkową prędkość dla surferów. Na szczęście wydaje się, że najbardziej ekscytująca wschodząca technologia na świecie - Blockchain - może przyjść odpowiedzieć na modlitwy wszystkich.

Sieci dostarczania treści

W tej chwili firmy polegają na scentralizowanych sieciach dostarczania treści (CDN) w celu świadczenia usług internetowych z dużą prędkością. Te firmy CDN mają sieć serwerów proxy i centrów danych zlokalizowanych na całym świecie. Klienci CDN wykorzystują te serwery do dostarczania treści na krótsze odległości, a tym samym krótszy czas dostawy.

Chociaż jest to prawidłowe rozwiązanie, problem z tymi sieciami CDN polega na tym, że są one generalnie dość kosztowne. Nowoczesne strony internetowe często muszą dostarczać duże ilości danych użytkownikom, a ponieważ sieci CDN pobierają opłaty w GB, koszty te mogą szybko się sumować. Ponadto, ponieważ CDN są scentralizowane, same są podatne na atak. Jeśli zostaną naruszone, związane z nimi usługi również ulegną awarii.

Teraz firma ochroniarska Gladius uważa, że ​​znalazła sposób na wykorzystanie siły współpracy cyfrowej w celu uzyskania wyników podobnych do CDN za ułamek ceny. Korzystając z technologii Blockchain, Gladius zamierza zezwolić użytkownikom komputerów na całym świecie na zapewnienie przepustowości potrzebnym stronom internetowym. Dla tych, którzy przekazują przepustowość, zostanie wypłacona niewielka wypłata (w tokenach Gladius).

Dla firm korzystających ze zdecentralizowanej sieci dostarczania treści zaletą będzie nie tylko błyskawiczne dostarczanie treści, ale także skuteczna ochrona przed atakiem DDoS. To może brzmieć jak uderzenie dwóch ptaków tym samym kamieniem. W rzeczywistości jednak całe stado ptaków może zostać zadane ciosem. Dlaczego? Ponieważ tanie i szybkie dostarczanie treści pozwoli firmom wdrożyć inne silniejsze cyberbezpieczeństwo - w przeciwnym razie mogłoby to zbytnio spowolnić wrażenia użytkowników.

Blockchain

Blockchain Hero

To nie pierwszy raz, kiedy firma przewidziała wykorzystanie Blockchain do wykorzystania mocy obliczeniowej ludzi. Na przykład Otoy planuje wykorzystać blockchain do wykorzystania ludzkiej mocy obliczeniowej do zdalnego renderowania grafiki. Rezultatem będzie odpowiednik superkomputera zdolnego do renderowania grafiki w niewyobrażalnie szybkim czasie. Golem planuje zrobić to samo.

FileCoin dopiero niedawno otrzymał rekordową inwestycję ze względu na swoją wizję zdecentralizowanej sieci przechowywania danych opartej na blockchain. Podobnie jak Otoy i Gladius, FileCoin użyje Blockchain: tym razem, aby wykorzystać niewykorzystane miejsce na dysku twardym. Pomimo pewnej liczby kontrowersji związanych z pierwszą ofertą monet FileCoin (ICO), koncepcja jest solidna.

W przeciwieństwie do brytyjskiej firmy On-line Plc - która 394% swojej wartości akcji po prostu zmienia nazwę na On-line Blockchain Plc - te startupy naprawdę starają się korzystać z technologii Blockchain w nowatorski i korzystny sposób.

Gladius

Gladius

Jak to będzie działać? Gladius pozwoli ludziom połączyć wolne pasmo. Ta przepustowość zostanie następnie wykorzystana do hostowania plików statycznych lub łagodzenia ataków DDoS. Wynik może być rewolucyjny, ponieważ zdecentralizowana sieć oznacza, że ​​hakerzy muszą jednocześnie zniszczyć wiele węzłów, aby przeprowadzić ataki. Oznacza to również, że programiści i konsumenci mogą komunikować się ze sobą - eliminując pośredników - i pozwalając na indywidualne rozwiązania.

Jest to ogromna poprawa w porównaniu z obecnymi scentralizowanymi platformami CDN, na które można łatwo zaatakować masowymi atakami DDoS podobnymi do ataku na Dyn (który wykorzystał moc tysięcy komputerów korzystających z botnetu Mirai). Ponadto olbrzymie pule przepustowości utworzone przez Gladius z łatwością poradzą sobie z zalewem informacji generowanym przez ataki DDoS. Co więcej, ponieważ tak wielu użytkowników będzie jednocześnie nadzorować Gladius, złośliwe działania, takie jak ataki DDoS, zostaną szybko wykryte.

Dodaj do tego fakt, że stworzy strumień dochodów dla ludzi na całym świecie. Pozwalając również stronom internetowym na korzystanie z węzłów dostarczania treści zlokalizowanych bliżej konsumentów (pozwalając im na wdrażanie innych silniejszych cybersec), zaczynasz rozumieć, dlaczego Gladius ~ (i Sia) może być prawdziwym zmieniaczem gier.

Zdjęcie tytułowe: dizain / Shutterstock.com

Źródło zdjęcia: Zapp2Photo / Shutterstock.com

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me