Data Analyst twierdzi, że indyjska strona TDP wyciekła prywatne dane

Pojawiły się zarzuty, że partia polityczna w Indiach mogła pozwolić firmie technologicznej z Hyderabad na nielegalne przetwarzanie ogromnej ilości prywatnych danych obywateli.

IT Grids India Pvt Ltd została zamówiona przez Telugu Dasam Party (TDP) do budowy aplikacji Seva Mitra. Aplikacja została zaprojektowana, aby umożliwić członkom partii komunikowanie się ze sobą i liderami partii.

Teraz indyjski analityk danych, Lokeshwar Reddy, twierdzi, że odkrył dowody, że pracownicy IT Grids mogli przejąć prywatne dane milionów obywateli z Andhra Pradesh. Policja Telangana bada zarzuty na podstawie sekcji 66 i 72 ustawy o IT.

Reddy twierdzi, że aplikacja Seva Mitra celowo zawiera ogromne ilości danych obywateli, w tym numery kart Aadhaar, identyfikator wyborcy, adres, nazwisko, religię, kastę i szczegóły dotyczące wszelkich świadczeń, o które się ubiegają w ramach rządowych programów pomocy społecznej.

Te dane mają niezwykle wrażliwy charakter, a eksperci ds. Prywatności danych zgadzają się, że nie powinny one zostać uwzględnione w oficjalnej aplikacji partii - ponieważ otwiera to drogę do potencjalnego włamania z rąk cyberprzestępców.

mężczyzna w kajdankach

Wielokrotne aresztowania

W związku z zarzutami niewłaściwego zarządzania danymi, wielu starszych pracowników IT Grids zostało aresztowanych przez policję Telangana. Ponadto policja podobno zajęła laptopy, dyski twarde i inne materiały podczas najazdów na biuro IT Grids w Hyderabad.

Aby dodać paliwa do ognia - CEO IT Grids, Ashok Dakavarapu - wydaje się być w biegu. Mówi się, że obecnie ukrywa się w związku z zarzutami o udział w nielegalnym naruszeniu danych. Policja Telangana poszukuje Dakavarapu - i rozmawia z rodziną, próbując zlokalizować miejsce pobytu.

Odstawienie policji

Według lokalnych indyjskich źródeł prasowych trwające dochodzenie rozwinęło się w spór między siłami policyjnymi a politykami z Telangana i Andhra Pradesh. Napięcia między dwoma sąsiadującymi siłami policyjnymi rozpoczęły się, gdy policjanci z Andhra Pradesh udali się w niedzielę do Hyderabadu, aby aresztować analityka danych, Reddy'ego.

Nie jest jeszcze jasne, czy to aresztowanie zostało wydane przez urzędników TDP. Jednak próba aresztowania analityka danych, który przedstawił skargi przeciwko TDP i IT Grid, wywołała rozmowę o korupcji. Prezydent partii Telangana Rashtra Samithi, K Taraka Rama Rao, upomniał głównego ministra TDP, Chandrababu Naidu, za udział jego partii w naruszeniu danych.

Logo imprezy Telangana Rashtra Samithi

W oświadczeniach przekazanych prasie Rao przypomniał ludziom, że demaskatorzy powinni raczej oklaskiwać, a nie potępiać. Podczas swoich komentarzy Rao potwierdził, że policja Andhra Pradesh bezprawnie wykorzystała Reddy'ego, gdy próbowali go aresztować, dodając, że wydawało się, że rząd Andhry Pradesha się czegoś boi..

"Skarżący był tu rezydentem, a jego skarga dotyczyła przestępstwa popełnionego przez lokalną firmę. Jaki interes ma w tym przypadku policja Andhra Pradesh?"

Komentując próbę aresztowania Reddy, komisarz policji Telengana Sajjanar dodał:

"Andhra Pradesh policja celowo interweniowała w dochodzenie w sprawie naruszenia ochrony danych, a sprawa została już wniesiona przeciwko policji AP w komisariacie KPHB za grożenie skarżącemu."

Działania prawne?

Od tego czasu ogłoszono, że partia TDP Andhra Pradesh rozważa podjęcie kroków prawnych przeciwko policji Telangana za konfiskatę danych podmiotów prywatnych podczas nalotów na biura IT Grids. Oznaczałoby to, że strona TDP jest świadoma, że ​​IT Grid przechowuje informacje o podmiotach prywatnych na swoich serwerach.

Komisarz policji Telengana Sajjanar obiecał, że śledztwo będzie kontynuowane i że będą niestrudzenie pracować nad wykryciem zakresu wszelkich nielegalnych praktyk w zakresie danych popełnianych przez IT Grid i TDP.

"Nikt nie ma prawa eksplorować wrażliwych i osobistych danych, takich jak Aadhaar i inne informacje. Przekażemy ten problem władzom CEC i UIDAI, a także poprosimy władze Amazon o podanie szczegółowych informacji na temat danych przechowywanych na ich serwerach internetowych."

Rzecznik TDP, Panchumarthi Anuradha, wydał oświadczenie odrzucające roszczenia:

"TDP uzyskał dane z własnych źródeł. W ciągu ostatnich czterech miesięcy 47 000 osób zwoływających stoisko partii codziennie kontaktowało się z 3,5-4 lakh wyborcami i uzyskiwało szczegółowe informacje, takie jak liczba członków rodziny, środki utrzymania, korzyści z programów rządowych, a także jakie partia, którą zamierzają głosować. Wszystkie te rzeczy są wykonywane przez imprezę na przyjęcie. Jeśli ktoś ma wątpliwości co do danych, może skontaktować się z policją AP lub Komisją Wyborczą."

Zdjęcia: posteriori / Shutterstock.com, Billion Photos / Shutterstock.com

Jeśli ta historia skłoniła Cię do poważnego potraktowania swojej prywatności w Internecie, możesz rozważyć użycie VPN, gdy jesteś online. Przejrzyj stronę naszej najlepszej usługi VPN, aby uzyskać listę naszych najlepszych ofert.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me