Dlaczego dożywotnie subskrypcje VPN są złą inwestycją?

Jeśli chodzi o zakup VPN, nie ma wątpliwości, że płacenie za dłuższy okres subskrypcji przyniesie ogromne oszczędności..

Dostawcy VPN nagradzają konsumentów za zaangażowanie na dłuższy okres. Oznacza to, że można uzyskać prawie każdą usługę VPN tańszą, jeśli zdecydujesz się na dłuższy okres subskrypcji. Ale w rzeczywistości możesz też subskrybować zbyt długo. Mówimy oczywiście o nieuzasadnionej dożywotniej subskrypcji.

Można sobie wyobrazić, że po znalezieniu doskonałej usługi VPN nie ma powodu, aby nie otrzymywać konta dożywotniego. Niestety nie może to być dalsze od prawdy. Subskrybowanie VPN na całe życie nigdy nie jest dobrym pomysłem - ponieważ jest po prostu zbyt wiele czynników, które mogą pójść nie tak w perspektywie długoterminowej.

Zanurzmy się i spójrzmy na każdy powód subskrybowanie VPN na zawsze nigdy nie jest zalecane.

Sieci VPN zmieniają się z czasem i wymagają aktualizacji

Kiedy kupujesz swoje ulubione perfumy lub płyny po goleniu, za każdym razem pachnie tak samo. Jest tak, ponieważ składniki tego zapachu muszą pozostać takie same, aby konsumenci byli zadowoleni. W przypadku usługi VPN jest odwrotnie.

Podstawowy zespół programistów musi stale dbać o dobrą usługę VPN, aby mieć pewność, że jest w dobrej formie. Sieci serwerów muszą być analizowane, a technologia, na której działają, musi być regularnie serwisowana i aktualizowana, aby mieć pewność, że pozostaną w czołówce branży.

Nie wykonanie tej najważniejszej konserwacji nieuchronnie doprowadzi do usługi VPN, która powoli się pogarsza. A jeśli nierozważnie kupisz dożywotnią subskrypcję tej usługi - kilka lat później możesz siedzieć na bezużytecznej usłudze, której już nie chcesz.

Szybko Wolno

Prędkości połączenia mogą się zmniejszyć

Jednym z zauważalnych symptomów słabego utrzymania VPN jest coraz mniejsze prędkości połączeń. Jako recenzent VPN, który co roku testuje VPN, jestem świadomy, że niektóre usługi stają się lepsze, a niektóre gorsze.

Jeśli subskrybujesz VPN na całe życie, dostawca VPN ma już twoje pieniądze i nie ma prawdziwej motywacji do dalszej walki o utrzymanie optymalnego działania usługi. Ta stagnacja może prowadzić do pogorszenia usług, zwłaszcza jeśli VPN przestanie działać i nie będzie już w stanie pozyskać nowych subskrybentów.

Wynik? Pewnego dnia te mega szybkie prędkości połączenia, które pozwoliły na przesyłanie strumieniowe w wysokiej rozdzielczości, mogą już minąć. I utkniesz z powolną siecią VPN, która na nic się nie przyda.

Obsługa klienta może zejść do toalety

Jedną z powszechnych funkcji VPN, która zwykle jest niestabilna, jest poziom zapewnianej obsługi klienta. Gdy VPN się starzeje, możesz mieć nadzieję, że poprawi się on z czasem i przejdzie od obsługi poczty e-mail do obsługi czatu na żywo przez całą dobę. Wprawdzie czasem tak się dzieje, innym razem jednak dzieje się dokładnie odwrotnie.

Przez lata nasi eksperci VPN widzieli, że usługi zaczynają się obiecująco, ale tylko kilka lat później przestaną działać. Dobra obsługa klienta, która wymaga personelu, szkolenia i dobrej infrastruktury, jest często jedną z pierwszych części awarii VPN.

Brak pomocy w przypadku problemów z VPN może oznaczać, że pomimo płacenia za dożywotnią subskrypcję - nie możesz w ogóle korzystać z usługi.

Zestresowana kobieta

Utrata kluczowych usług

Większość ludzi chce, aby VPN odblokowywał treści z całego świata. Niestety usługi VPN nie zawsze zapewniają dostęp do kluczowych usług, których potrzebujesz. W ciągu ostatnich kilku lat widzieliśmy takie serwisy jak Netflix, BBC iPlayer - i wiele innych - walczących o zablokowanie adresów IP VPN.

Wielu dostawców VPN nie ma specjalistycznej wiedzy, aby nadal odblokowywać najlepsze usługi online i już się poddało. W miarę upływu czasu sprawy będą się stawać coraz trudniejsze i będą to tylko światowej klasy dostawcy VPN - którzy dużo inwestują w najnowocześniejsze ulepszenia - którzy będą nadal zapewniać dostęp do wszystkiego, co kochasz.

Netflix nr

Szyfrowanie jest nieaktualne

Dawno, dawno temu szyfrowanie PPTP było uważane za bezpieczne. Pewnego dnia NSA go złamało, a prywatność, którą zapewnia, dawno już minęła. Teraz, oczywiście, mamy świętego Graala szyfrowania VPN: OpenVPN. OpenVPN jest doskonałym protokołem, ponieważ można go dostosować i Open Source.

Kiedy OpenVPN jest wdrażany zgodnie z najnowszymi standardami z silnym szyfrem, silnym hasłem autoryzacyjnym i bezpiecznym uzgadnianiem, protokół jest wyjątkowo bezpieczny - podobnie jak twoje dane. Niestety nic nie pozostaje bezpieczne na zawsze.

Z czasem pojawiają się nowe luki w zabezpieczeniach. Wraz ze zmianą technologii muszą się zmieniać zabezpieczenia VPN zapewniające prywatność danych. Dlatego protokoły VPN są poddawane profesjonalnym audytom.

Morał tej historii? Możliwe, że VPN, który subskrybujesz w tym roku, może nie być bezpieczny kilka lat później. Co więcej, chyba że będziesz na bieżąco informowany o zmianach w środowisku VPN, możesz założyć, że jesteś chroniony, gdy w rzeczywistości Twoje dane są zagrożone.

Polityka prywatności Zmiana VPN

Polityka prywatności i wykupy korporacyjne

Kolejną ważną częścią usługi VPN, która może ulec zmianie, jest polityka prywatności. Chociaż naturalne jest założenie, że dostawca VPN, który ma teraz silną politykę braku dzienników - zawsze tak będzie - niekoniecznie jest to prawdą.

Firmy VPN często otrzymują oferty wykupu od innych firm. Tylko w ostatnim roku widzieliśmy duże firmy zajmujące się bezpieczeństwem w Internecie, takie jak Norton i Avast, uruchamiające usługi VPN. Możliwe, że te duże firmy będą chciały dokonać akwizycji VPN, a z czasem rynek VPN może radykalnie zmienić się z dzisiejszego krajobrazu.

Jeśli firma wykupi VPN, na który została zakupiona dożywotnia subskrypcja, prawdopodobnie nadal będziesz mógł nadal korzystać z VPN. Nie ma jednak gwarancji, że nowy właściciel nie zmieni nagle polityki prywatności. Może to pozwolić im na rozpoczęcie rejestrowania tego, co robisz online, aby sprzedawać stronom trzecim.

Niestety, ponieważ nie jesteś źródłem przychodów dla nowego nabywcy - jesteś ciężarem - i jest prawdopodobne, że nowa firma może zacząć generować przychody z twoich danych.

Popiersie

VPN może ulec awarii

Jeszcze gorzej niż fuzja lub wykup, jest bardzo realna możliwość, że dostawca VPN może zbankrutować. Jeśli VPN przejdzie w stan syndyka, możesz pożegnać się z dożywotnią subskrypcją. Pamiętaj, że VPN są dość drogie w obsłudze, więc płacenie raz i spodziewanie się, że będziesz go używać wiecznie, to trochę fantazja.

To może być oszustwo

W przeszłości pojawiały się przypadki wyskakujących sieci VPN, które oferują dożywotnią opłatę subskrypcyjną za jedyne 13 USD. To niesamowicie niska cena i nie będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się, że VPN zniknął wkrótce po tym, jak kradł wszystkim pieniądze! Jeśli jest to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, prawdopodobnie jest to oszustwo!

Jeden lub dwa lata

Wystarczy rok lub dwa

Na koniec twoje pieniądze są twoje. Jeśli zauważysz dożywotnią subskrypcję VPN, która Twoim zdaniem jest okazją, zrób wszystko, co chcesz. Jeśli koszt dożywotniej subskrypcji jest tańszy niż roczna taryfa VPN o wartości czterech lub pięciu lat, może być warta hazardu.

Pamiętaj jednak, że VPN nie są tanie w obsłudze. Dobra sieć VPN pociąga za sobą koszty utrzymania i konserwacji serwera, R&D, wydatki na aktualizację protokołów bezpieczeństwa, audyty bezpieczeństwa i wiele innych kosztownych czynników.

Z tego powodu zdecydowanie zalecamy trzymanie się rocznej lub dwuletniej subskrypcji. Pozwala to okresowo sprawdzać dostępne opcje, zapewniając częste porównywanie rynku, aby zapewnić najlepszą dostępną w danym momencie prywatność, bezpieczeństwo i swobodę w Internecie. Sieci VPN, w przeciwieństwie do perfum, nie pozostają takie same na zawsze.

Opinie należą do autora.

Zdjęcie tytułowe: iDEAR Replay / Shutterstock.com

Zdjęcia: smilingfresh / Shutterstock.com

Maridav / Shutterstock.com, r.classen / Shutterstock.com

Dirk Ercken / Shutterstock.com

Dim Tik / Shutterstock.com, Vetreno / Shutterstock.com,

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me