Dlaczego MovieBox i ShowBox nie działają?

ShowBox to darmowa aplikacja do przesyłania strumieniowego filmów i programów telewizyjnych na Androida. MovieBox jest rodzeństwem iOS i jest szczególnie popularny dzięki rzadkości takich aplikacji na platformie ogrodzonej Apple.

Fakt, że MovieBox można zainstalować zarówno na urządzeniach z jailbreakiem (przy użyciu Cydii), jak i na urządzeniach bez jailbreaku (przy użyciu specjalnego pliku konfiguracyjnego dla przeglądarki Safari), spowodował, że stał się on bardziej popularny wśród użytkowników iOS.

Niestety zarówno ShowBox, jak i MovieBox przestały działać. Żadna aplikacja nie może połączyć się z serwerami.

Więc co się stało?

Dostępnych jest niewiele oficjalnych informacji, chociaż DTAthemes przeprowadził „bardzo krótką rozmowę”, w której deweloperzy potwierdzili, że projekt się zakończył.

Rozwój ten jest następstwem działań procesowych złożonych przez koalicję studiów filmowych przeciwko wielu stronom internetowym, które hostowały pliki ShowBox i MovieBox.

W ramach tej operacji Cloudflare i Godaddy otrzymały polecenie przekazania danych rejestracyjnych dla wielu stron, w tym Showboxbuzz.com, Showbox.software, Rawapk.com, Popcorn-time.to, Popcorntime.sh, YTS.ag, YTS. gg i Showboxappdownload.com.

Wydaje się jasne, że twórcy ShowBox / MovieBox po prostu zdecydowali, że nadszedł czas, aby rzucić ręcznik.

Jakie są alternatywy?

Dobrą wiadomością dla użytkowników ShowBox i MovieBox jest to, że dostępnych jest wiele dobrych alternatyw…

Czas Popcornu

Popcorn Time to aplikacja typu open source, która wykorzystuje technologię BitTorrent P2P do strumieniowego przesyłania wysokiej jakości treści wideo na komputer lub urządzenie mobilne. Treści pochodzą ze stron z torrentami filmowymi i telewizyjnymi. Zręczny interfejs użytkownika i możliwość płynnego przesyłania strumieniowego wideo 720p lub 1080p bez problemów z buforowaniem nawet przy dość wolnych połączeniach internetowych zyskały dużą popularność aplikacji.

Strona główna Movie Box

Oprócz popychania Cię do zakupu VPN, Popcorn Time jest wolny od reklam i pozwala na przesyłanie na duży ekran przez Chromecast, AirPlay lub DLNA.

Obecnie istnieją tylko dwa widelce tego oprogramowania typu open source, które zalecamy Popcorn-Time.to i PopcornTime.sh, oba z nich oferują pliki do pobrania na Androida .apk. Uchodźcy MoviePass mogą korzystać z instalatora Popcorn-Time.to iOS bez potrzeby jailbreak, lub jeśli używają urządzenia z jailbreakem, dodaj repozytorium Popcorn-Time.to do swoich źródeł Cydia.

Teoretycznie inną dobrą opcją dla użytkowników dowolnej platformy jest odwiedzenie PopcornTime Online, opartej na przeglądarce wersji Popcorn Time. Ale to nie działało, kiedy testowaliśmy to w tym artykule.

Szczególnie ważne jest, aby zawsze korzystać z VPN podczas przesyłania strumieniowego z Popcorn Time, ponieważ aplikacja korzysta z protokołu udostępniania plików BitTorrent. To sprawia, że ​​downloadery są bardzo łatwe do śledzenia, chyba że używają VPN, aby ukryć swój prawdziwy adres IP. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz 5 najlepszych sieci VPN dla czasu Popcorn.

Kodi

Kodi to bardzo popularna aplikacja do strumieniowego przesyłania IPTV typu open source. Podstawowa aplikacja na wiele platform nie zapewnia dostępu do nielegalnych treści, ale łatwo jest zainstalować dodatki Kodi innych firm, które.

Aplikacja jest dostępna na większości platform, chociaż użytkownicy iOS potrzebują albo urządzenia z jailbreakem, aby przejść przez skomplikowaną procedurę konfiguracji, która wymaga komputera Mac z Xcode 7.

Przesyłanie nielegalnych treści jest bezpieczniejsze na Kodi niż na Popcorn Time, ponieważ dodatki Kodi korzystają ze źródeł IPTV zlokalizowanych na centralnych serwerach. Pamiętaj jednak, że można zająć serwery centralne i uzyskać adresy IP każdego, kto przesyłał z nich treści.

Dlatego zalecamy, aby użytkownicy Kodi używali sieci VPN, aby ukryć swój prawdziwy adres IP. Sieci VPN są również przydatne do uzyskiwania dostępu do legalnej treści, która jest ograniczona do niektórych krajów. Takich jak brytyjski odtwarzacz BBC iPlayer. Aby uzyskać więcej dyskusji na temat Kodi, zobacz Najlepsze sieci VPN dla Kodi.

TeaTV

Ta aplikacja do przesyłania strumieniowego dla systemów Android, Windows i macOS jest mocno poruszana w wątku #ShowBox na Twitterze. Sprawdziliśmy wersję Androida i znaleźliśmy inteligentnie wyglądającą aplikację, która oferuje dużą i aktualną bibliotekę tytułów filmowych i telewizyjnych.

Telewizyjny telewizor z herbatą

Są one płynnie przesyłane strumieniowo w rozdzielczości 1080p, ale należy pamiętać, że aplikacja obsługuje reklamy.

Wniosek

MovieBox i ShowBox były świetnymi aplikacjami do oglądania bezpłatnych filmów i programów telewizyjnych, ale nie są jedyną opcją. Naszą osobistą preferencją jest Czas Popcorn, ale nawet bardziej niż Kodi, TeaTV lub inne rozwiązania IPTV, naprawdę musisz używać VPN z nim, aby zachować bezpieczeństwo.

Źródło zdjęcia: By Stock-Asso / Shutterstock.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me