Fappening i jak chronić swoje prywatne zdjęcia

31 sierpnia 2014 prawdopodobnie przejdzie do historii Internetu jako „Fappening 2014”. Krótko mówiąc, bardzo obskurna historia, członek witryny 4Chan opublikował wczoraj listę intymnych zdjęć prawie stu (prawie całkowicie kobiecych) aktorów, śpiewaków i celebrytów z listy A, w tym Jennifer Lawrence, Avril Lavigne , Kim Kardashian, Rihanna, Kirsten Dunst, Aubrey Plaza i Winona Ryder.

Gdy wiadomości o wyciekających zdjęciach rozprzestrzeniły się jak pożar, najpierw do Reddit, a następnie do szerszych mediów, wybuchła burza zainteresowania. #Fappening nadal zyskuje popularność na Twitterze, a poddział Fappening w ciągu kilku godzin dotarł do ponad 40 000 czytelników (wielu mężczyzn stylowo nawołuje do robienia szarpnięć na zdjęciach).

Powstały cyrk medialny ogłosił oburzenie z powodu wycieku, ale kontynuując publikację tej historii w nagłówkach wiadomości, zachęcił opinię publiczną do szukania zdjęć. Prosimy naszych czytelników, aby szanowali prywatność kobiet, których to dotyczy, i aby nie utrwalali zachowań seksistowskich ani nie zachęcali ludzi, którzy uzyskali zdjęcia (i którzy obiecali wydać więcej w zamian za zapłatę), opierając się pokusie poszukiwania i / lub klikania na tych obrazach.

Jak zauważyła aktorka z horroru Mary Elizabeth Winstead na Twitterze,

„Tym z was, którzy oglądają zdjęcia, które wiele lat temu zrobiłem z mężem w zaciszu naszego domu, mam nadzieję, że dobrze się ze sobą czujecie”.

„Powiedział Nuff.

Jak uzyskano zdjęcia??

Pierwotny leaker twierdził, że uzyskał nagie zdjęcia za pomocą exploita, który umożliwił mu (jej / ich?) Dostęp do zdjęć przechowywanych na telefonach ofiar za pośrednictwem ich kont Apple iCloud, a uwaga mediów skupiła się głównie na tym obszarze (w tym na strumieniu zdjęć Apple narzędzie do tworzenia kopii zapasowych zdjęć iCloud).

Jednak niektóre zdjęcia są „selfie” i wyraźnie pokazują celebrytów, którzy robią zdjęcia na urządzeniach z Androidem lub kamerach internetowych, a na niektórych zdjęciach jest nałożony tekst wskazujący na przesłanie ich za pomocą Snapchata (usługa z zapisem problemów bezpieczeństwa) ).

Biorąc pod uwagę ogromną liczbę zdjęć przedstawiających tak szeroką gamę celebrytów, zasugerowano również, że inżynieria społeczna została wykorzystana do zbliżenia się do celów (być może przez jakąś formę kolektywu), uzyskania pozycji zaufania, takich jak asystenci lub ochroniarze , który umożliwiłby dostęp do intymnych zapisów gwiazd. Możliwa jest także fizyczna kradzież telefonów osobistych.

Jak temu zapobiec

Uwaga mediów skupiła się na usłudze Apple iCloud, ale jak wspomniano powyżej, może to być nieco niesprawiedliwe w stosunku do Apple, a podobne usługi, takie jak Dropbox i Dysk Google, stanowią w każdym razie porównywalne zagrożenia bezpieczeństwa. Dlatego, chociaż te uwagi koncentrują się na iCloud i iDevices, zdecydowanie zalecamy użytkownikom innych urządzeń i usług w chmurze podjęcie podobnych środków ostrożności.

Używaj silnych haseł

Słabe hasła są największym zagrożeniem bezpieczeństwa w Internecie. Hasła takie jak „123456” i „hasło” są niewiarygodnie powszechne, ale w przypadku celebrytów, gdzie duża liczba danych osobowych dotyczących ich życia znajduje się w sferze publicznej, napastnicy nietrudno odgadnąć słabe hasła na podstawie imiona i nazwiska swoich rodzin lub zwierząt domowych, miejsce zamieszkania, hobby i zainteresowania itp.

Silne hasło powinno zawierać długi ciąg losowych liter i cyfr, łącznie z symbolami oraz mieszanką wielkich i małych liter. Oczywiście, zapamiętanie choćby jednego takiego hasła jest dla nas prawie niemożliwe, nie mówiąc już o jednym dla każdego ważnego konta, więc tutaj przychodzą menedżerowie haseł.

Menedżerowie haseł losowo generują bezpieczne hasła, zapamiętują je dla Ciebie i integrują się z systemem operacyjnym i / lub przeglądarką, aby korzystanie z nich było tak łatwe i bezproblemowe, jak to możliwe. Chociaż być może nieco ostrzejsze niż oferty komercyjne, takie jak LastPass i 1Password, zalecamy KeePass na iOS i KeePassX na OSX (obie w pełni kompatybilne wersje doskonałego KeePass), ponieważ są one bezpłatne i otwarte.

Użyj uwierzytelniania dwuskładnikowego

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe (lub krokowe) (2FA) zabezpiecza konto, wymagając, aby każdy uzyskujący do niego dostęp potrzebował nie tylko hasła i nazwy użytkownika, ale kodu wysłanego na swój telefon, łącząc „coś, co znasz”, tj. Nazwę użytkownika / hasło, z „czymś” masz ”, tj. swój telefon.

iCloud 2FA

Instrukcje włączania 2FA dla iCloud są dostępne tutaj, ale ta funkcja jest również dostępna dla podobnych usług, takich jak Dropbox, Google (w tym Dysk) i Microsoft (SkyDrive). Pełniejszą listę usług oferujących 2FA można znaleźć tutaj.

Wyłącz automatyczne przesyłanie zdjęć

Podobnie jak większość głównych usług przechowywania w chmurze, iCloud oferuje funkcję znaną jako Photo Stream, która automatycznie tworzy kopie zapasowe zdjęć zrobionych na iPhonie lub iPadzie i przesyła je do chmury. Jest to powszechnie uważane za słaby punkt bezpieczeństwa (chociaż iCloud używa co najmniej 128-bitowego szyfrowania AES) i dobrym pomysłem może być wyłączenie takich funkcji, bez względu na to, jak przydatne.

Wniosek

Jest prawdopodobne, że konta celebrytów zostały zhakowane z powodu słabego bezpieczeństwa po stronie użytkownika, a nie z powodu zasadniczej wady technologicznej, a postępując zgodnie z prostymi krokami opisanymi powyżej, można znacznie zwiększyć szanse na to, że coś takiego się nigdy nie wydarzy.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me