GCHQ rozszerza praktyki hakowania urządzeń masowych

Strona bezpieczeństwa GCHQ


Agencje wywiadowcze w Wielkiej Brytanii przygotowują się do znacznego rozszerzenia operacji hakowania danych na dużą skalę w celu skuteczniejszej identyfikacji potencjalnych zagrożeń bezpieczeństwa narodowego.

Grupy swobód obywatelskich i obrońcy prywatności cyfrowej budzą obawy o to, co takie rozszerzenie „systemu ingerencji w sprzęt masowy” (EI) oznaczałoby dla prywatności obywateli zwykłych obywateli.

Zbiorowy system EI jest strukturą, która pozwala agentom GCHQ włamać się do poszczególnych telefonów, komputerów, pamięci USB, a nawet całych sieci komunikacyjnych. Ekspansja EI obawia się, że eksperci ds. Prywatności obawiają się, że pozwoli to rządowym agencjom w Wielkiej Brytanii na swobodne prowadzenie operacji masowego szpiegowania w sposób niekontrolowany i nieograniczony.

Kiedy ustawa o uprawnieniach dochodzeniowych przeszła przez parlament w 2016 r., Edward Snowden natychmiast skrytykował go jako najbardziej rozległy rządowy program nadzoru w świecie zachodnim. „Wielka Brytania zalegalizowała właśnie najbardziej ekstremalny nadzór w historii zachodniej demokracji. To wykracza poza wiele autokracji ”, napisał wtedy tweet Snowden. Lord David Anderson, niezależny brytyjski recenzent ustawodawstwa dotyczącego terroryzmu, zauważył w 2016 r., Że EI będzie „oszczędnie” używane w ramach IPA.

W tym miesiącu minister bezpieczeństwa Ben Wallace wysłał list do Dominica Grieve'a, szefa Komisji Wywiadu i Bezpieczeństwa, wyjaśniając, że stanowisko GCHQ w sprawie EI „ewoluowało, odkąd ustawa o uprawnieniach dochodzeniowych uzyskała zgodę królewską w 2016 r.”

Wallace zasadniczo oznacza, że ​​GCHQ musi rozszerzyć EI, aby uwzględnić postęp technologiczny w narzędziach komunikacyjnych od tego czasu. Agenci GCHQ nie są w stanie poprawnie celować w zupełnie nową gamę urządzeń i aplikacji bez rozszerzenia EI.

„Operacje EI mają kluczowe znaczenie dla naszych agencji bezpieczeństwa i wywiadu w celu zapewnienia bezpieczeństwa kraju. Od czasu uchwalenia ustawy środowisko komunikacyjne ewoluowało, szczególnie pod względem zakresu urządzeń i aplikacji, na które należy kierować. Ponadto znacznie mniej rozpowszechniono wdrażanie mniej tradycyjnych urządzeń i wykorzystanie tych technologii przez osoby zainteresowane. Po dokonaniu przeglądu bieżących realiów operacyjnych i technicznych, GCHQ dokonał przeglądu poprzedniego stanowiska i stwierdził, że konieczne będzie przeprowadzenie większej części bieżącej działalności operacyjnej skoncentrowanej za granicą z wykorzystaniem reżimu masowego EI, niż pierwotnie przewidywano ”- wyjaśnił Wallace w swoim liście.

Znaczne rozszerzenie i tak już szerokiego zakresu rządowego nadzoru z pewnością nie sprzyja zwolennikom prywatności w Wielkiej Brytanii. Hanna Couchman, rzeczniczka i dyrektor ds. Polityki w Liberty, dąży do „udowodnienia, że ​​masowej inwigilacji nigdy nie można usprawiedliwić w demokracji szanującej prawa”.

Couchman wyjaśnia: „Jednym z najbardziej niepokojących aspektów brytyjskiego systemu nadzoru jest stosowanie„ uprawnień masowych ”. Uprawnienia te pozwalają państwu gromadzić i przechowywać olbrzymie ilości danych o wielu ludziach. Nie musisz być podejrzany o jakiekolwiek przestępstwo lub wykroczenia, aby naruszać twoją prywatność w ten sposób. Może się zdarzyć każdemu z nas - lub, co bardziej prawdopodobne, ogromnej liczbie z nas. Nakaz zbiorczy może mieć zastosowanie do całej populacji. ”

Nieograniczony zakres tego, na co pozwoli proponowane rozszerzenie nadzoru masowego, stanowi przerażającą perspektywę dla osób dbających o prywatność. Couchman i inni zwolennicy prywatności nie chcą pozwolić, aby tak się stało bez walki: „Wolność od dawna walczyła z siłami masowej inwigilacji. Rząd Wielkiej Brytanii przyjął wiele głęboko inwazyjnych reżimów inwigilacyjnych, a Liberty zawsze stawiała czoła wyzwaniu polegającym na przeciwstawianiu się tym inwazyjnym władzom państwowym ”.

Couchman ostrzega, że ​​masowa inwigilacja „może być wykorzystywana przez rząd do uzyskiwania dostępu do naszych najbardziej wrażliwych danych osobowych - naszych wiadomości do przyjaciół i rodziny, odwiedzanych stron internetowych oraz tego, co publikujemy w Internecie, gdzie jedziemy iz kim idziemy. I te informacje mogą zostać wykorzystane do stworzenia niepokojąco szczegółowych profili o nas. ”Nie tylko to, ale ten rodzaj masowych nieograniczonych praktyk nadzoru przez agencje rządowe może mieć bardzo niekorzystny wpływ na ludzkie zachowanie jako całości. Masowa inwigilacja pozwala na ingerencję w prywatność tak przenikliwą, że może powodować samocenzurę i całkowitą zmianę ich zachowania, twierdzi Couchman.

Myśl o życiu w ciągłym cieniu, że każda interakcja online jest otwarta na kontrolę ze strony agencji rządowych, jest bez wątpienia niepokojąca dla wielu. Jednym z najlepszych sposobów zwalczania takiej kontroli i zabezpieczenia prywatności w Internecie jest korzystanie z VPN. Wraz ze zbliżającym się rozwojem masowych niesprawdzonych praktyk nadzoru w Wielkiej Brytanii, szyfrowanie ruchu internetowego za pomocą VPN jest teraz bardziej niż kiedykolwiek konieczne. Korzystając z jednej z najlepszych brytyjskich usług VPN, możesz łatwo chronić swoją prywatność w Internecie i utrzymywać poufne dane osobowe przed ciągłym dostępem do agentów rządowych.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me