Guccifer 2.0 DNC Hack Alleges Pro-Clinton Corruption

Zrzut danych od hakera o nazwie Guccifer 2.0 spowodował ogromne poruszenie na Twitterze w ciągu ostatnich 48 godzin. Zrzut danych, który został wydany w sobotę za pośrednictwem strony WordPress, jest drugim tego rodzaju od trafnie nazwanego hakera, który wziął odpowiedzialność za ostatni hack Demokratycznego Komitetu Narodowego (DNC).

Zrzuty danych (drugi z nich jest nazywany przez Tweeperów # # Guccifer3), są czczone przez ludzi na całym świecie za pozorne ujawnienie ogromnej ilości korupcji w rasie prezydenckiej. W szczególności w odniesieniu do wewnętrznego poparcia ze strony DNC - uważa się, że sprowadza się to do fałszowania wyborów kandydata na prezydenta Hillary Clinton.

Wewnętrzne notatki skradzione DNC przez Guccifera 2.0 pokazują, że Clinton był już określany mianem kandydata demokratycznego już w maju 2015 r. Ujawniając, że ogromne wsparcie, z którego korzystał kolega z demokracji, Bernie Sanders, podczas spotkań podstawowych zawsze było skazane na porażkę. Wiadomość bardzo rozwściecza kibiców Sandersa, którzy teraz czują, że zostali poddani trudnemu procesowi wyborczemu.

Podczas wyścigu Primaries pomysł (zwolennicy Sandersa) zasugerował, że relacja Clintona z Mainstream Media prawdopodobnie pomogła przechylić wyścig Demokratów na jej sposób. Jednak wśród nowo opublikowanych dokumentów znajdują się dowody na istnienie bezpośredniej zmowy między mediami głównego nurtu a DNC, aby pomóc ukoronować Clintona jako kandydata demokratycznego podczas procesu wyborczego.

List z maja 2015 r. Z tematem „Kandydaci na prezydenta GOP 2016” wyjaśnia szczegóły „sugerowanej strategii pozycjonowania i publicznego komunikowania się wokół republikańskiego pola prezydenta w 2016 r.” Część tego planu jest określona w następujący sposób;

„Naszymi celami w nadchodzących miesiącach będą kadrowanie pola republikańskiego i ewentualnego kandydata oraz zapewnienie kontrastu między polem GOP a HRC”.

Wydaje się, że istnieją wyraźne dowody na to, że HRC (Hillary Clinton) była przygotowywana do kandydatury Demokratów. W dalszej części listu do HRC ponownie nawiązano bezpośrednio w sposób sugerujący skoordynowany nacisk DNC w kierunku Clintona, który wygrał z Demokratyczną wygraną:

„Używaj konkretnych trafień, aby zabłocić wody wokół etyki, przejrzystości i ataków finansowych kampanii na HRC”.

# Guccifer3 DNC clinton

Doniesienia mediów o „lekkim dotyku” wycieku Guccifer 2.0

Nawet w świetle tych przeklętych zrzutów danych DNC, media głównego nurtu koncentrują się głównie na tych częściach, które demonstrują planowaną przez DNC strategię szkodzenia kandydatom republikańskim, w tym niespodziewanie silną kartę wieloznaczną GOP Donalda Trumpa.

Kolejna sekcja, zatytułowana „Reporter Outreach”, pokazuje niezaprzeczalną wolę wywierania szczególnego wpływu na media w nieuczciwy sposób:

„Pracując nad DNC i innymi, powinniśmy korzystać z odpraw w tle, przygotowywać się z reporterami na rozmowy z kandydatami do GOP, poza nagranymi rozmowami i rozmowami oppo, aby pomagać w opowiadaniu historii bez odcisków palców i wykorzystywać reporterów do kierowania wiadomością”.

„Zarówno DNC, jak i grupy zewnętrzne chcą organizować wydarzenia i prasę otaczającą republikańskie wydarzenia, aby wstawić nasze przesłanie do ich prasy i zmusić ich do odpowiedzi na pytania dotyczące kluczowych zagadnień”.

Chociaż może to nie wydawać się zbytnio szkodliwe dla niektórych osób, a polityka jest w dzisiejszych czasach normalną praktyką, by partie atakowały swoją konkurencję, list z pewnością pokazuje wolę DNC bezpośredniego wpływu na media.

Wydaje się, że strategia ta działała silnie na korzyść Hillary Clinton - zgodnie z decyzjądata.org - której odkrycia pokazują, że doszło do „szokującego” zaciemnienia mediów w związku z dużą liczbą zwolenników, którzy przybyli na wiece Sandersa (tysiące, a często znacznie więcej) niż HRC dostawała).

Zabawne, pomimo zrzutu danych (którego autentyczności DNC nie zaprzeczyła), DNC trzyma się twierdzeń, że włamania dokonali wyrafinowani rosyjscy (być może rządowi lub FSB) agenci. To przekonanie jest teraz otwarte na pytanie, biorąc pod uwagę twierdzenie Guccifera 2.0, że działał sam:

„Znana na całym świecie firma cyberbezpieczeństwa CrowdStrike ogłosiła, że ​​serwery Demokratycznego Komitetu Narodowego (DNC) zostały zhakowane przez„ wyrafinowane ”grupy hakerów. Bardzo się cieszę, że firma tak bardzo doceniła moje umiejętności))) Ale w rzeczywistości było to łatwe, bardzo łatwe. ”

Ze swojej strony rosyjski rząd zaprzeczył zaangażowaniu w hack. Niezależnie od tego, czy jest to samotny haker (jak twierdzono), czy nie, możliwość bycia rosyjskim hakerem pozostaje oczywiście rozsądną opcją - i na pewno istnieje wiele poszlak, które sugerują, że był to rosyjski mówca - prawdopodobnie używając rosyjska klawiatura.

Wydaje się również oczywiste, że kimkolwiek jest haker; prawdopodobnie zrobią wszystko, co w ich mocy, aby odwrócić wzrok od faktycznej natury ich tożsamości, aby uniknąć przyłapania jak oryginalny imiennik Guccifer.

Dla tych, którzy nie są świadomi, ten najnowszy informator nazwany został na cześć oryginalnego hakera Guccifer: rumuński cyberprzestępca, który stał się niesławny z powodu serii hacków w 2013 r. Z udziałem wielu przedstawicieli rządu USA. W tym e-maile między Sidney Blumenthal a Hillary Clinton wysłane nielegalnie na „niezabezpieczony osobisty e-mail”, w którym wspomniano m.in. o zamachu terrorystycznym w Bengazi w 2012 r. W Libii (między innymi).

Guccifer oczekuje obecnie na wyrok w więzieniu w Aleksandrii w Wirginii, po ekstradycji z Rumunii do USA w celu oskarżenia o zhakowanie urzędników państwowych. Guccifer, którego prawdziwe nazwisko to Marcel Lazăr Lehel, przyznał się do winy za postawione mu zarzuty. Zgodnie z oświadczeniem Departamentu Sprawiedliwości:

„W oświadczeniu o stanie faktycznym złożonym za zgodą na zarzuty [Lehel] przyznał, że co najmniej od października 2012 r. Do stycznia 2014 r. Celowo uzyskał nieautoryzowany dostęp do osobistych wiadomości e-mail i kont w mediach społecznościowych należących do około 100 Amerykanów, i zrobił to nielegalnie uzyskać dane osobowe swoich ofiar i korespondencję e-mailową. Przyznał, że jego ofiarami byli członek najbliższej rodziny dwóch byłych prezydentów USA, były członek gabinetu USA, były członek szefów sztabów USA i były doradca prezydencki. [Lehel] przyznał, że w wielu przypadkach publicznie [sic] opublikował prywatną korespondencję e-mailową swoich ofiar, informacje medyczne i finansowe oraz osobiste zdjęcia. ”

Jeśli chodzi o Guccifer 2.0, wydaje się, że te dwa pierwsze przeklęte spadki danych (w tym wyniki rzekomych raportów finansowych DNC zawierających szczegółowe informacje o ogromnych darowiznach i ich dawcach) to dopiero początek. Na stronach WordPress haker obiecał wydać tysiące dodatkowych dokumentów i wiadomości e-mail, które (jak twierdzi) zostały już przesłane do Wikileaks (która, jak się uważa, opublikuje je we właściwym czasie).

Ciekawym wydarzeniem jest zatem fakt, że Wikileaks właśnie wydało ciekawy torrent o nazwie „Ubezpieczenie Wikileaks”. Jak dotąd zawartość tych plików jest nieznana, ponieważ klucz szyfrowania nie został jeszcze wydany. Wikileaks powiedział, że torrent będzie działał jako „przełącznik martwego człowieka”, jeśli będą mieli problemy z wydaniem przyszłego wydania (które organizacja informatorów planuje wkrótce).

To, czy którekolwiek z nich wpłynie na wyścig prezydencki, dopiero się okaże. Jeśli jednak rozpaczliwie stojąca Hillary Clinton jest czymś, co może się wydarzyć, to Clinton najprawdopodobniej pójdzie naprzód z powodu najnowszych doniesień. Nietykalny to z pewnością słowo, które przychodzi na myśl.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me