IRS do zbadania 20 000 $ + Transakcje Coinbase

W tym roku cena bitcoinów gwałtownie wzrosła. Dla osób, które kupiły kryptowalutę, gdy była ona zdecydowanie tańsza, zyski były wyjątkowe. Dla tych, którzy kupili to jeden, dwa, trzy - lub więcej lat temu, zwyżkowy rynek utorował drogę do rozdętych portfeli Bitcoin.

Są jednak złe wieści dla mieszkańców USA, którzy korzystają z tych bogactw. Internal Revenue Service (IRS) zdecydowało, że setki (jeśli nie tysiące) obywateli USA, którzy są właścicielami Bitcoinów, nie deklarują i nie płacą podatków od swoich ogromnych zysków. Ludzie, którzy kupują lub wcześniej kupili bitcoiny (i inne altcoiny), zarabiają poważne pieniądze - a wujek Sam chce kawałek ciasta.

Według IRS właściciele Bitcoinów przyznają, że uważają Bitcoiny za sposób na uniknięcie podatków:

„Użytkownicy kryptowaluty otwarcie potwierdzili, że rozważają użycie Bitcoin, aby uniknąć wymogów w zakresie raportowania podatkowego."

Powszechny

W listopadzie 2016 r. IRS złożył wniosek do sądu o doręczenie "nieznany z nazwiska" przywołuje wszystkich klientów amerykańskich Coinbase, którzy przenieśli Bitcoin w latach 2013-2015. Coinbase to popularny portfel i giełda kryptowalut, która została założona w 2012 roku. Zamówienie „John Doe” jest tak zwane, ponieważ nie musi określać jednego konkretnego celu. Zamiast tego ma zastosowanie do wszystkich osób uznanych za należących do określonej grupy, zgodnie z ich działaniami.

Początkowo wniosek został przyjęty. IRS otrzymało zgodę na poszukiwanie tożsamości posiadaczy portfeli Coinbase w USA. Jednak adwokat Jeffrey K. Berns (partner zarządzający Berns Weiss LLP) złożył wniosek o uchylenie wniosku. IRS złożył wniosek z prośbą do sądu o odrzucenie odwołania Bernsa. Coinbase i szereg „John Does” nadal sprzeczali się z decyzją sądu.

Następnie w marcu 2017 r.Berns w tajemniczy sposób wycofał swój ruch. Dało to IRS zezwolenie na wystąpienie do sądu z żądaniem wykonania wezwania w sprawie danych w Coinbase. IRS wydał następujące oświadczenie na poparcie swojego wniosku:

„W ciągu zaledwie kilku lat nastąpiła eksplozja miliardów dolarów bogactwa z bitcoinów, których znaczna część bez wątpienia przypadła amerykańskim podatnikom, przy czym praktycznie żadna strona trzecia nie zgłosiła w IRS tego wzrostu dochodów. ”

Irs

Unikanie podatków

Według IRS Coinbase przyznał, że żądane informacje dotyczyły 8,9 miliona transakcji Coinbase, w tym 14 355 posiadaczy rachunków Coinbase. IRS był w stanie porównać to z ludźmi, którzy zadeklarowali podatek od Bitcoinów. Po zrobieniu tego zgłosił, że:

"Tylko 800 do 900 podatników zgłosiło zyski związane z bitcoinami w każdym z odpowiednich lat oraz że ponad 14 000 użytkowników Coinbase kupiło, sprzedało, wysłało lub otrzymało bitcoiny o wartości co najmniej 20 000 USD w danym roku."

To udowodniło punkt IRS "że wielu użytkowników Coinbase może nie zgłaszać swoich zysków z bitcoinów." Z tego powodu sąd ponownie postanowił, że IRS "ma uzasadniony interes w zbadaniu tych podatników."

Jednak sąd uznał również, że wniosek IRS o zbadanie wszystkich posiadaczy rachunków Coinbase w USA był zbyt szeroki. Zmusiło IRS do zawężenia zakresu dochodzenia. IRS zgodził się jedynie prosić o informacje dotyczące posiadaczy rachunków, którzy nie mieli formularza 1099-K złożonego przez Coinbase w danym okresie. Ponadto nie poszukiwałby danych osób już znanych IRS.

Coinbase Irs

Biorąc pod uwagę Go Ahead

Teraz, ku wielkiej przyjemności IRS, sąd w USA postanowił, że IRS ma prawo zbierać pewne informacje o użytkownikach Coinbase, aby dowiedzieć się, czy obywatele USA unikają płacenia podatków. Jednak ostateczna decyzja sądu nakłada pewne dodatkowe ograniczenia na to, kogo IRS może zażądać informacji i jakich informacji może zażądać.

Początkowo IRS poprosił o profile użytkowników, preferencje użytkownika, ustawienia i historię zabezpieczeń użytkownika, metody płatności użytkownika i inne dane dotyczące źródeł finansowania portfeli Coinbase. IRS również chciał uzyskać wszystkie rekordy aktywności portfela, w tym datę, kwotę i rodzaj transakcji, a także nazwy / identyfikatory stron zaangażowanych w transakcje, a nawet żądania wysyłania lub odbierania bitcoinów.

"Ponad 20 000 $"

Sąd postanowił jednak, że IRS będzie mógł zażądać jedynie szczegółowych informacji dotyczących rachunków, które dokonały transakcji o wartości przekraczającej 20 000 USD w okresie od 31 grudnia 2013 r. Do 31 grudnia 2015 r. Ponadto niektóre zapisy uznano za zakaz obszar - w szczególności wszystkie dane otwarcia konta, kopie paszportów lub praw jazdy, adresy portfeli i klucze publiczne do portfeli.

Sąd stwierdził również, że pewne zapisy nie są konieczne do dochodzeń IRS „na tym etapie”. Należą do nich „zapisy dotyczące staranności w zakresie znajomości klienta, umów lub instrukcji przyznających podmiotowi trzeciemu dostęp, kontrolę lub organ zatwierdzający transakcje oraz korespondencję między Coinbase a użytkownikiem lub dowolną osobą trzecią mającą dostęp do portfela. ”

Coinbase podało to jako częściowe zwycięstwo, ponieważ obniża liczbę portfeli, które można zbadać z 480 000 do 14 000 klientów.

Coinbase

To, co Coinbase musi przekazać IRS, to wciąż wrażliwe rzeczy. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że dotyczy to posiadaczy kont, którzy dokonali transakcji o wartości przekraczającej 20 000 USD. W końcu to właściciele kont z największymi bogactwami Bitcoin są najbardziej podatni na unikanie podatków. Oto, co sąd uznał za uczciwą grę:

Imię i nazwisko, data urodzenia, adres, numer identyfikacyjny podatnika, zapisy dotyczące działalności rachunku, w tym dzienniki transakcji lub inne zapisy identyfikujące datę, kwotę i rodzaj transakcji (zakup / sprzedaż / wymiana), saldo po transakcji oraz nazwy kontrahentów do transakcji oraz wszystkie okresowe wyciągi z rachunków lub faktur (lub ich odpowiedniki).

To powinno dać IRS wystarczająco dużo, aby zacząć. Nie zapominajmy również, że sąd orzekł, że inne akta "może stać się konieczne dla konkretnego posiadacza rachunku, gdy IRS przejrzy odpowiednie dokumenty." Wygląda na to, że ludzie, którzy myśleli, że Bitcoin będzie nieuregulowanym schronieniem, byli w błędzie. Bitcoin jest znany z tego, że jest wykorzystywany do celów przestępczych, a władze mocno się wycofują.

Opinie należą do autora.

Zdjęcie tytułowe: Wit Olszewski / Shutterstock.com

Zdjęcia: Brandon Bourdages / Shutterstock.com, Wit Olszewski / Shutterstock.com, 360b / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me