Kape, rodzic CyberGhost, nabywa ZenMate VPN – znak przyszłości?

Kape Technologies, firma stojąca za globalnym gigantem VPN CyberGhost, ogłosiła przejęcie konkurencyjnej marki VPN - ZenMate. Uznany niemiecki dostawca VPN został bezpośrednio zakupiony przez firmę technologiczną z siedzibą na Wyspie Man.


ZenMate ogłosił w sierpniu, że osiągnął 45 milionów instalacji. Został wykupiony przez Kape w celu wzmocnienia już i tak silnej obecności Europy na cyfrowym rynku prywatności. Ido Erlichman, dyrektor generalny Kape, skomentował:

"Dostarczanie rozwiązań w zakresie ochrony danych jest głównym celem firmy Kape, a rynek powinien utrzymać dwucyfrowy wzrost w nadchodzących latach. Dlatego z przyjemnością dodajemy ZenMate do naszego obecnego portfolio, ponieważ jest ono komplementarne, wzmacnia naszą obecność w Europie i poszerza naszą bazę użytkowników SaaS. ”

Przejęcie obejmuje zarówno ZenMate, jak i jego spółkę dominującą ZenGuard.

"Kape, firma zajmująca się oprogramowaniem do zabezpieczania konsumentów, ma przyjemność ogłosić przejęcie całego wyemitowanego kapitału zakładowego ZenGuard GmbH i ZenMate, wieloplatformowego przedsiębiorstwa zajmującego się oprogramowaniem do zabezpieczania, skupiającego się na dostarczaniu rozwiązań wirtualnej sieci prywatnej, z całkowitym uwzględnieniem 4,8 mln EUR ."

Podgląd funkcji ZenMate

Zmiany przed nami?

Po przejęciu ZenMate będzie kontynuował handel pod własną nazwą. Oznacza to, że obecni subskrybenci mogą spać spokojnie. W rzeczywistości konsumenci mogą spodziewać się ulepszeń infrastruktury VPN i oprogramowania w przyszłości, a zaawansowane funkcje będą dostępne z istniejącej sieci VPN Kape, CyberGhost. Andrei Mochola, CEO ZenMate jest optymistycznie nastawiony do przyszłości ZenMate.

„Bardzo cieszymy się z dołączenia do rodziny Kape i rozpoczęcia współpracy z różnymi zespołami w celu zapewnienia najlepszej ochrony online i doświadczenia użytkownika. Myślę, że między naszymi firmami istnieją naturalne synergie, które pomogą nam rozwijać działalność jako całość we wszystkich możliwych obszarach, nie ograniczając się do VPN lub ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. ”

Znak rzeczy przyszłych

Przejęcie przez firmę Kape konkurencyjnej marki VPN jest kontynuacją trendu, który nasilał się w ostatnich czasach: trendu, który w przyszłości ma wzrosnąć. Dla mniejszych firm VPN przyszłość wydaje się być istotna, a wiele z nich już ma trudności z konkurowaniem z powoli powstającą garstką gigantów VPN.

Rynek jest zatłoczony, konkurencja jest wysoka, a niektórzy z największych graczy w branży bezpieczeństwa strategicznie się wprowadzają. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że VPN to branża o wartości 16 miliardów rocznie - oczekuje się, że do 2025 roku podwoi się.

W 2012 r. Symantec, firma stojąca za popularnym programem antywirusowym Norton, uruchomiła własną sieć VPN o nazwie Norton WiFi Privacy. Następnie w ubiegłym roku Symantec nabył SurfEasy z siedzibą w Kanadzie VPN, która istnieje od 2010 roku.

Kaspersky Lab - renomowana rosyjska firma antywirusowa i firma zajmująca się bezpieczeństwem w Internecie - uruchomiła w ubiegłym roku VPN o nazwie Secure Connection. W 2013 r. Facebook kupił izraelską firmę VPN Onavo. W marcu McAffee wkroczył głębiej na rynek VPN, przejmując kanadyjskiego dostawcę VPN TunnelBear. W momencie przejęcia McAffee skomentował, że planuje zintegrować technologię Tunnelbear z istniejącą usługą VPN (Safe Connect).

Logo Kape

Walcząc

Przejęcie ZenMate przez Kape'a dowodzi, że nie tylko nowicjusze z Big Tech mają apetyt na jedzenie konkurencyjnych marek VPN. W ubiegłym roku StackPath, firma CDN za amerykańskim gigantem VPN IPVanish, zrobiła to samo, przejmując StrongVPN. Plotki sugerują, że mógł mieć rękę do grania w VPNHub - VPN uruchomionym przez PornHub na początku tego roku.

Martin Muller, CEO PrivateVPN uważa, że ​​możemy spodziewać się „bardziej agresywnego podejścia” do tego rodzaju przejęć w przyszłości. Muller powiedział ProPrivacy.com,

„Myślę, że obserwujemy konsolidację rynku i nie jest tajemnicą, że niektóre wiodące firmy zwróciły się do nas”.

Według Mullera „prawdopodobnie tańsze jest kupowanie mniejszych dostawców VPN niż wydawanie ton pieniędzy na reklamę”. Mając to na uwadze, wydaje się prawdopodobne, że do wielu mniejszych VPN regularnie dociera się z ofertami. Tylko czas pokaże, ale wydaje się prawdopodobne, że przynajmniej niektórzy z tych dostawców skłonią się do propozycji wykupu, które są zbyt dobre, aby odmówić.

Z optymistycznymi prognozami dotyczącymi przyszłości rynku VPN - te mniejsze firmy z pewnością będą miały nadzieję utrzymać głowę nad wodą tak długo, jak to możliwe; do czasu, kiedy będą mogli sprzedawać po wyższej cenie wywoławczej.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me