Międzynarodowa eliminacja piractwa sportowego wykazuje oznaki sukcesu

Przesyłanie strumieniowe zawodów sportowych online lub oglądanie ich w pakietach subskrypcji telewizyjnych może być kosztowne. Dlatego fani sportu, którzy nie mają dużo gotówki, czasami zwracają się do piractwa o naprawę. Jednak ostatnio piractwo sportowe online stało się znacznie trudniejsze. Powód? Rządy i organy ścigania ciężko pracują, aby zwalczać piractwo w imieniu branży rozrywkowej.


W Hiszpanii władze aresztowały niedawno siedem osób za prowadzenie kilku stron internetowych dotyczących piractwa sportowego. Według policji ogólnokrajowe śledztwo zakończyło się skoordynowanymi nalotami i aresztowaniami. Policja ma nadzieję na zamknięcie pierścienia piractwa sportowego, który do tej pory wygenerował około 1,4 miliona euro.

Aresztowania miały miejsce pod koniec zeszłego tygodnia podczas nalotów w Madrycie, Alicante, Albacete, Gandii i Walencji. Siedmiu aresztowanych mężczyzn prowadziło strony internetowe zapewniające znacznie tańszy dostęp do transmisji meczów piłki nożnej.

Według policji mężczyźni koordynowali wyrafinowany pierścień piracki, który zapewniał mecze piłki nożnej za pośrednictwem transmisji strumieniowej, bezpośredniego pobierania, subskrypcji i dystrybucji peer-to-peer. Jest to niezwykle różnorodna oferta platform, która pozwoliła twórcom stron internetowych na masowe zwroty finansowe z ich nielegalnej działalności.

Podczas dochodzenia władze hiszpańskie ustaliły, że serwery pierścienia piractwa piłkarskiego znajdują się nie tylko w Hiszpanii, ale także we Francji, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. To dochodzenie trwa od połowy 2016 r., Kiedy to hiszpańska premierowa liga piłkarska - La Liga - oficjalnie skarżyła się na piractwo.

W tym czasie przedstawiciele pracujący dla La Liga narzekali, że odkryli około 13 stron internetowych oferujących nielegalny dostęp do hiszpańskich meczów piłki nożnej i innych zawodów międzynarodowych.

Sukces legislacyjny antypiracki

Massive Operation

Hiszpańskie władze odnotowały, że operacja była wyjątkowo profesjonalna i skutecznie zarządzana.

Według źródeł bliskich dochodzeniu twórcy stron internetowych czerpali korzyści głównie z reklam wyświetlanych na stronach z pirackim futbolem. Policja ujawniła również, że operatorzy witryny próbowali utrudnić zakończenie operacji, używając rozproszonych serwerów i firm pośredniczących, a także „usług anonimizacji lokalizacji serwerów”.

Władze zamroziły wiele rachunków bankowych, które prawdopodobnie były powiązane z operacją. Ponadto organy ścigania twierdzą, że naloty na osiem domów wygenerowały ogromną ilość dowodów. Policja twierdzi, że śledztwo jest nadal w toku i może spowodować dalsze zamykanie stron internetowych i aresztowania.

Dla osób, które lubią oglądać piłkę nożną za darmo, zamknięcie strony może spowodować nagłą dziurę w ich harmonogramie rozrywki. Niestety dla pirackich miłośników sportu zamykanie stron internetowych nie ograniczało się tylko do Hiszpanii.

Ocenzurowany strumień piłkarski

Międzynarodowy kryzys

W Wielkiej Brytanii rząd uchwalił w tym roku ustawodawstwo, które zmusza dostawców usług internetowych (ISP) do zamykania pirackich transmisji meczów Premier League, gdy tylko je odkryją. Oznacza to, że nawet strumienie meczów w ostatniej chwili są zamykane, gdy tylko zostaną odkryte w czasie rzeczywistym.

To znacznie utrudnia brytyjskim fanom piłki nożnej unikanie płacenia dużych sum pieniędzy za oglądanie piłki nożnej. Według szefa sporów Sky, to działa. Na kongresie branżowym w Makau w tym tygodniu Matthew Hibbert ogłosił, że transmisja darmowej piłki nożnej w Wielkiej Brytanii stała się niemożliwa dzięki nowym przepisom dotyczącym blokowania witryn.

Przemawiając podczas konferencji Cable and Satellite Broadcasting Association of Asia (CASBAA) w 2017 r., Hibbert powiedział publiczności, że pirackie przesyłanie strumieniowe meczów piłki nożnej zostało prawie wyeliminowane w Wielkiej Brytanii.

Przesadne roszczenia

Gdyby ktoś wierzył Hibbertowi za słowo, można by przypuszczać, że Premiership wykorzystuje nowe przepisy do całkowitego zaciemnienia pirackiej piłki nożnej w Wielkiej Brytanii. Jednak w rzeczywistości ludzie nadal używają dekoderów, takich jak dekodery Kodi, do streamowania darmowej piłki nożnej. Ponadto wiele witryn pozostaje dostępnych - na przykład witryny z transmisją strumieniową w Chinach - które pokazują mecze Premiership za darmo.

W rzeczywistości, według źródeł monitorujących dostępność pirackich transmisji piłkarskich w Wielkiej Brytanii, około połowy z kilkunastu popularnych witryn, które udostępniają transmisje, nadal działają w dni meczowe. Przerwy w piłce nożnej są zwykle tylko sporadyczne.

Pomimo tych ustaleń w 2017 r. Władze rządowe - w różnych regionach - podjęły znacznie bardziej skoordynowane działania mające na celu zwalczanie piractwa sportowego. Wiadomości płynące z konferencji CASBAA są takie, że obywatele mogą oczekiwać, że podobne egzekucje blokujące piractwo staną się bardziej skuteczne w miarę upływu czasu. W Wielkiej Brytanii skoordynowane wysiłki doprowadziły do ​​udanego ograniczenia nielegalnej transmisji piłki nożnej w pubach. Ponadto wielu sprzedawców nielegalnych urządzeń do przesyłania strumieniowego (ISD) zostało skutecznie oskarżonych o sprzedaż urządzeń.

Osoby, które chcą tanio oglądać piłkę nożną lub inne sporty online, przekonają się, że oficjalne pakiety piłkarskie można kupić w różnych cenach na całym świecie. Na przykład BeIN Sports oferuje ogromne ilości sportu (w tym piłkę nożną) na rynku bliskowschodnim w bardzo przystępnych cenach.

ProPrivacy.com nie akceptuje naruszenia praw autorskich. Chociaż jesteśmy świadomi, że VPN można wykorzystać do fałszowania Twojej lokalizacji w innym kraju, a tym samym do pokonania ograniczeń geograficznych, ich głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i prywatności online. Przede wszystkim dlatego zalecamy korzystanie z VPN.

Opinie należą do autora.

Zdjęcie tytułowe: Brian A Jackson / Shutterstock.com

Zdjęcia: Bloomicon / Shutterstock.com, jedno zdjęcie / Shutterstock.com

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 5 = 3

map