Mozilla współpracuje z ExpressVPN

Mozilla i ExpressVPN ogłosiły nowe partnerstwo, w którym użytkownicy nowo przemianowanej aplikacji Mozilla Firefox Lite będą mogli skorzystać z 7-dniowej bezpłatnej wersji próbnej popularnej usługi VPN. Ta oferta będzie dostępna dla użytkowników Mozilla Lite w Indiach, Indonezji, Tajlandii i na Filipinach.

W przeciwieństwie do niedawno ogłoszonego podobnego partnerstwa między Mozillą i ProtonVPN, które jest krótkoterminowym „eksperymentem” dostępnym tylko dla grupy amerykańskich użytkowników, jest to długoterminowy projekt, który jest wdrażany dla wszystkich użytkowników Firefox Lite w krajach docelowych.

„Wspólnie zaoferujemy użytkownikom Firefox Lite bezpłatną 7-dniową wersję próbną ExpressVPN, pomagając im zabezpieczyć swoje połączenia i upewnić się, że ich dane nie są narażone na wścibskie oczy lub złośliwe podmioty”.

Harold Li, wiceprezes ExpressVPN, wyjaśniając decyzję o dotarciu do użytkowników w wybranych hrabstwach, powiedział nam:

"Te cztery kraje należą do krajów o największej liczbie użytkowników Internetu na świecie i są głównymi rynkami, na które Mozilla obecnie celuje w Firefox Lite."

Reklama Mozilli

Mozilla

Fundacja Mozilla jest organizacją non-profit najlepiej znaną z tworzenia przeglądarki Firefox typu open source. Ogromna część jego dochodów pochodzi "tantiemy za wyszukiwanie" od Google, ale Mozilla ostatnio eksperymentuje ze sposobami dywersyfikacji swojego modelu przychodów.

Uważamy, że uczciwe jest zakładanie, że partnerstwo z ExpressVPN jest częścią tego wysiłku.

ExpressVPN

ExpressVPN to prywatna usługa VPN z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Nie prowadzi dzienników zagrażających prywatności użytkowników, oferuje wyjątkową obsługę klienta 24/7 i jest pionierem pomysłu 30-dniowej gwarancji bezzwrotnego zwrotu pieniędzy.

Oferuje aplikacje dla każdej dużej platformy, w tym oczywiście dla Androida (4.2+). ExpressVPN używa bardzo silnego szyfrowania we wszystkich swoich aplikacjach, aby powstrzymać hakerów i wścibskie rządy. ExpressVPN rozwiązuje wszystkie zapytania DNS, a jego aplikacje mają pełną ochronę przed wyciekiem DNS i przełączniki zabijania, aby upewnić się, że prawdziwa tożsamość użytkowników nie jest ujawniona w Internecie.

Charles Chen, dyrektor ds. Rozwoju biznesu w Mozilla Asia zauważył, że:

„Widzimy VPN jako kluczowe narzędzie bezpieczeństwa i prywatności w Internecie. ExpressVPN wyróżniał się pionierską pracą w zakresie zabezpieczenia przed wyciekami. Cieszymy się, że nawiązaliśmy tak silną współpracę, aby zapewnić naszym użytkownikom zupełnie nowy poziom bezpiecznego korzystania z mobilnego internetu ”.

Warto zauważyć, że ExpressVPN oferuje 7-dniowy bezpłatny okres próbny dla wszystkich użytkowników aplikacji na Androida, bez względu na to, gdzie się znajdują.

Firefox Lite

Firefox Lite to szybka i lekka przeglądarka zaprojektowana specjalnie na rynek azjatycki. Zmiana nazwy Firefox Rocket, Firefox Lite to tylko 3,5 MB do pobrania i kładzie duży nacisk na zminimalizowanie wykorzystania przepustowości.

Tryb Turbo odfiltrowuje reklamy i inne treści stron trzecich ze stron internetowych, aby przyspieszyć czas ładowania strony i zminimalizować zużycie danych. Oferuje także możliwość zapisania całego ekranu do formatu PDF w celu czytania w trybie offline (wraz z linkiem do strony internetowej, aby użytkownicy mogli szybko wrócić do strony internetowej).

Opinia ProPrivacy.com

Zachęcanie ludzi do korzystania z VPN dla ich bezpieczeństwa i prywatności jest dobrą rzeczą, więc nie mamy problemu z nawiązaniem strategicznych partnerstw Mozilli, które przynoszą korzyści zarówno użytkownikom, jak i zmniejszają zależność od Google w zakresie przychodów.

ExpressVPN jest również doskonałym dostawcą VPN i jednym z niewielu na rynku, który posiada infrastrukturę niezbędną do obsługi napływu nowych klientów z tych bardzo dużych rynków. Rzeczywiście, szacuje się, że w Indiach, Indonezji, Tajlandii i na Filipinach jest ich trochę Łącznie 729 milionów użytkowników Internetu. Jeśli nawet niewielki procent tych osób korzysta z Mozilli i ExpressVPN, ich oferta VPN jest ważna. Harold Li potwierdził nam, że ExpressVPN jest na to gotowy:

"ExpressVPN rozwija się wykładniczo od momentu uruchomienia w 2009 roku i konsekwentnie jesteśmy w stanie skalować nasze zasoby i infrastrukturę, aby zawsze utrzymywać wiodącą w branży szybkość, niezawodność i obsługę klienta. Jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie wesprzeć wzrost liczby użytkowników, który przyniesie to partnerstwo."

Naszą jedyną obawą jest to, że Firefox Lite jest wyraźnie skierowany do użytkowników na rozwijających się rynkach, którzy często mają trudności z zapewnieniem przepustowości danych mobilnych. Subskrypcja ExpressVPN kosztuje 12,95 USD miesięcznie (lub 6,67 USD miesięcznie, jeśli roczna subskrypcja jest kupowana z obecną umową, z którą obawiamy się, że wiele osób w docelowej grupie demograficznej może się z nią zmagać. Ale to dobra usługa, więc ciekawie będzie zobaczyć, z czym absorpcja jest. Kiedy przekazujemy to Li, powiedział:

"Widzieliśmy, że użytkownicy na całym świecie coraz częściej postrzegają prywatność i bezpieczeństwo w Internecie jako konieczność i są gotowi zapłacić, aby je chronić. Ostatecznie chodzi o wartość, którą jesteśmy w stanie zaoferować, a od znacznej liczby klientów na wszystkich czterech rynkach wprowadzenia na rynek wiemy, że użytkownicy widzą wartość w ExpressVPN. "

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me