Nagie zdjęcia gwiazd chirurgii plastycznej zhakowane

Na początku tego roku rosyjscy hakerzy znani jako Tsar Team ukradli nagie zdjęcia pacjentów z kliniki chirurgii plastycznej na Litwie. Domagali się okupu od pacjentów z całego świata, grożąc ujawnieniem swoich kompromitujących zdjęć w Internecie, jeśli nie zapłacą. Teraz brytyjska klinika chirurgii plastycznej, która obsługuje bogatych i sławnych, doznała niszczycielskiego ataku naśladowców.


London Bridge Plastic Surgery (LBPS) znajduje się w pobliżu Marylebone w centrum Londynu. Ta znana klinika jest popularna wśród zamożnych klientów, którzy pragną najlepszej dostępnej pracy. Witryna chirurgii mówi, że jest „jedną z wiodących klinik chirurgii plastycznej w Wielkiej Brytanii”.

Teraz hakerzy znani jako Mroczny Władca ukradli zestaw zdjęć ze słynnej kliniki. Niesławni hakerzy, którzy wcześniej ujawnili piątą sezon Orange Is The New Black (ku uciesze fanów), grożą opublikowaniem tych zdjęć w Internecie.

Nude Celebrity Surgery Photos

Skradzione zdjęcia obejmują zdjęcia wykonane przed, w trakcie i po zabiegach. Jako takie obejmują kompromitujące zdjęcia zamożnych klientów i celebrytów, którzy zdecydowali się na takie zabiegi, jak powiększanie piersi i powiększanie narządów płciowych. Wśród osób dotkniętych tym nieostrożnym cyberatakiem jest brytyjska celebrytka Katie Price, AKA Jordan.

Czas ataku może podnieść brwi. Dlaczego? Ponieważ Jordan niedawno publicznie podziękowała LBPS za udany lifting twarzy, którą przeszła w klinice. Ponieważ Jordania nie jest szczególnie znana poza Wielką Brytanią, czy może to oznaczać, że hakerzy Dark Overlord znajdują się w Wielkiej Brytanii?

Katie Price

Materiał głęboko kompromisowy

Atak chirurgii plastycznej naśladowca pojawił się po raz pierwszy, gdy hakerzy Dark Overlord skontaktowali się z amerykańską stroną internetową Daily Beast z następującą wiadomością:

„Mamy TB [terabajty] tego gówna. Bazy danych, nazwy, wszystko. Są tu rodziny królewskie.

Wraz z tym przesłaniem Daily Beast otrzymał jajo ze zdjęciami, które rzekomo zawiera zdjęcia pacjentów poddawanych zmianom chirurgicznym.

„Świat nigdy nie widział takiego zrzutu chirurga plastycznego” - chwalili się hakerzy.

Po obejrzeniu zdjęć Daily Beast poinformował, że:

„Wiele jest bardzo graficznych i zbliżonych, pokazujących operacje na męskich i żeńskich narządach płciowych. Inne pokazują pozorne ciała pacjentów po operacji, a niektóre zawierają twarze ”.

Hakerzy grożą ujawnieniem zdjęć online. Daily Beast potwierdził, że z pewnością wydaje się to prawdziwa okazja.

Dark Overlord Plastic

Penetracja potwierdzona

Londyńska klinika wykorzystała ekspertów ds. Cyberbezpieczeństwa do potwierdzenia, że ​​została ona penetrowana przed twierdzeniami Mrocznego Władcy:

„Niestety po dochodzeniach naszych ekspertów IT i policji uważamy, że nasze bezpieczeństwo zostało naruszone, a dane zostały skradzione. Nadal pracujemy nad ustaleniem, które dane zostały naruszone ”.

Wydaje się prawdopodobne, że pamięć podręczna zdjęć jest rzeczywiście nowym materiałem, w przeciwieństwie do przerobionych zdjęć z litewskiej kliniki wykorzystywanych do szantażowania kolejnej operacji.

LBPS opublikował oświadczenie na swojej stronie internetowej, które mówi:

„Bezpieczeństwo i poufność danych pacjentów zawsze były dla nas niezwykle ważne… Jest nam niezmiernie przykro z powodu wszelkich niedogodności związanych z naruszeniem danych, które mogą spowodować, że nasi pacjenci i nasz zespół są dostępni przez całą dobę, aby porozmawiać z każdym, kto ma jakiekolwiek wątpliwości, dzwoniąc pod numer 020- 3858 0664. ”

Nowoczesny atak wektor

Ten rodzaj cyberataku to nowatorska forma hakowania opartego na wymuszeniach, która pojawiła się dopiero w tym roku. Najpopularniejsza metoda cyber-wymuszenia polega na użyciu złośliwego oprogramowania do blokowania komputera lub urządzenia smartfona.

Ransomware, jak wiadomo, obezwładnia urządzenie ofiary szyfrowaniem, dopóki ofiara nie zapłaci hakerom kwoty, zwykle w Bitcoinach. Największy tego typu atak - atak Wannacy - miał również miejsce w tym roku. Wpłynął na tysiące komputerów na całym świecie, w tym wiele korporacji, agencji rządowych i szpitali.

W obu tegorocznych hackach chirurgii plastycznej cyberprzestępcy odkryli sposób na wyłudzanie swoich ofiar w bardziej osobisty - i można powiedzieć tradycyjnie - sposób. Szantażowanie ofiary lub kliniki (lub obu) w celu ochrony ich reputacji jest niepokojącym trendem.

Królewska korona

Zaangażowani Royals?

Odważne twierdzenie hakerów, że mają zdjęcia rodziny królewskiej, prawdopodobnie oznacza, że ​​pełna siła brytyjskiego wywiadu - w tym GCHQ i nowe Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego (które została otwarta przez samą Królową w lutym) - zostanie wykorzystane i znajdź je.

Roszczenie jest również cudownie sezonowe, a Wielka Brytania przygotowuje się do świętowania udaremnienia fabuły Prochu 5 listopada. Jeśli hakerzy zostaną odkryci, czy będą kolejną grupą, która spotka się z zarzutami Najwyższej Zdrady wobec Korony? Na szczęście dla Mrocznych Władców, Wysoka Zdrada nie odbyła wyroku egzekucyjnego od 1998 roku, więc ich los nie będzie tak ponury, jak w przypadku Guya Fawkesa.

Opinie należą do autora.

Kredyt zdjęcia tytułowego: puhhha / Shutterstock.com

Zdjęcia: Joe Seer / Shutterstock.com, Sergey Nivens / Shutterstock.com, Elina Leonova / Shutterstok.com

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me