Nowe badanie stwierdza, że ​​Facebook jest wart 1000 USD rocznie dla użytkowników


Ostatnie badanie PLOS ONE sugeruje, że przeciętny użytkownik Facebooka potrzebowałby ponad 1000 USD rekompensaty za dezaktywację konta na rok.

Wyniki są bardzo popularne po zeszłorocznym głośnym skandalu z Cambridge Analytica i przeklętym raporcie New York Times. Raport NYT ujawnił, w jaki sposób gigant mediów społecznościowych udostępnił niespotykane ilości danych użytkowników firmom partnerskim. Wydaje się, że mimo to użytkownicy Facebooka nadal uważają, że korzyści i wygoda platformy przeważają nad potencjalnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa i prywatności cyfrowej.

Badacze prowadzący badanie, w tym kilku ekonomistów i badacz mediów społecznościowych, zostali sfinansowani z dotacji z Kenyon College i Michigan State University. Głównym celem badania było ustalenie, jaką wartość platforma mediów społecznościowych ma dla konsumentów, biorąc pod uwagę fakt, że usługa jest oferowana bezpłatnie. Badacze przeprowadzili serię aukcji, w których uczestnikom zaoferowano rekompensatę finansową za dezaktywację ich kont na Facebooku przez okres od jednego dnia do jednego roku.

Jeden z autorów badania, Jay Corrigan, wyjaśnił sposób myślenia naukowców w komunikacie prasowym: „Wiemy, że ludzie muszą czerpać ogromną wartość z Facebooka, inaczej nie spędziliby miliona godzin na stronie każdego dnia. Wyzwanie polega na tym, jak obliczyć wartość dolara za usługę, za którą ludzie nie płacą ”.

Trzy aukcje ustanowione przez naukowców koncentrowały się na dwóch próbach studentów z uniwersytetów Midwestern, jednej próbce uczestników ze społeczności ogólnej i jednej próbce online. Badacze ustalili, że jedna próbka średniej oferty uczestników studentów przekroczyła 2000 USD, aby dezaktywować Facebooka na rok, podczas gdy średnia oferta w próbce społecznościowej wyniosła nieco ponad 1000 USD na rok bez Facebooka.

Odkrycia te z pewnością mówią i wskazują, że użytkownicy przykładają dużą wagę do swoich doświadczeń w mediach społecznościowych, nawet w obliczu skandalu i poważnych obaw dotyczących prywatności. Corrigan stwierdził w komentarzu dla CNBC, że Facebook jest „tak zabawny i tak użyteczny, że [są] gotowi odłożyć na bok obawy dotyczące prywatności”.

W badaniu udostępniono kilka niesamowitych statystyk pokazujących, jak popularna jest strona społecznościowa i jak głęboko zakorzeniona jest usługa w codziennym życiu jej użytkowników: „Gdyby Facebook był krajem, byłby największy na świecie pod względem liczby ludności z ponad 2,20 miliard aktywnych użytkowników miesięcznie, z czego 1,45 miliarda jest aktywnych codziennie, spędzając średnio 50 minut dziennie na platformach należących do Facebooka (np. Facebook, Messenger, Instagram). Oznacza to, że wspólnie użytkownicy spędzają na Facebooku ponad 100 000 lat każdego dnia. ”

"Pomimo obaw o utratę znaczenia z powodu spadku osobistych wpisów przez użytkowników, zmniejszonego zainteresowania adopcją i wykorzystaniem przez nastolatków i młodych dorosłych, roszczeń dotyczących potencjalnej manipulacji jego treścią w celach politycznych oraz wycieków, które podważają sposób, w jaki firma traktuje prywatne dane użytkowników, Facebook pozostaje najpopularniejszym serwisem społecznościowym na świecie i trzecią najczęściej odwiedzaną witryną w Internecie po Google i YouTube. ”

Sugeruje to, że Facebook stał się tak silną obecnością w życiu ludzi, że wielu chce przeoczyć rzekome niewłaściwe obchodzenie się z danymi użytkowników w sieci społecznościowej na korzyść postrzeganych korzyści. W badaniu stwierdzono, że „obawy dotyczące prywatności danych, takie jak rzekome problematyczne obchodzenie się z prywatnymi informacjami użytkowników przez Cambridge Analytica, które, jak się uważa, zostały wykorzystane w celu wpłynięcia na wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych w 2016 r., Jedynie podkreślają wartość, jaką użytkownicy Facebooka muszą czerpać z usługi . Pomimo parady negatywnego rozgłosu wokół rewelacji Cambridge Analytica w połowie marca 2018 r. Facebook dodał 70 milionów użytkowników między końcem 2017 r. A 31 marca 2018 r. Oznacza to, że użytkownicy czerpią korzyści z sieci społecznościowej bardziej niż niepokój związany z prywatnością. ”

Nie musi to koniecznie oznaczać, że użytkownicy Facebooka nie znają obaw związanych z prywatnością i nie oznacza, że ​​użytkownicy nie powinni być czujni w kwestii swojej prywatności podczas korzystania z witryny. To po prostu pokazuje, że użytkownicy postrzegają pewną wartość z doświadczenia na Facebooku, która przekracza wszelkie ryzyko związane z prywatnością związane z korzystaniem z platformy.

Chociaż wyniki badania otwierają oczy, nie są zaskakujące. Sieć społecznościowa z powodzeniem osadziła się jako niezbędna część codziennego życia miliardów ludzi. Zasięg Facebooka i jego różnych innych platform jest monolityczny i coraz bardziej niepokojący z powodu ogromnej ilości danych osobowych obsługiwanych przez firmę.

Użytkownicy Facebooka, którzy martwią się o swoją prywatność w Internecie, powinni rozważyć użycie VPN do zabezpieczenia swoich danych online. Najpopularniejsze sieci VPN na rynku mogą dziś pomóc użytkownikom w szyfrowaniu komunikacji online i ochronie prywatności podczas korzystania z Facebooka lub robienia czegokolwiek innego w Internecie.

Jeśli ta historia zmusiła Cię do ponownego rozważenia własnego bezpieczeństwa online, zapoznaj się z naszą najlepszą stroną usług VPN, aby uzyskać więcej informacji.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me