Obawy dotyczące prywatności pierścienia Amazon: czy Twój inteligentny dzwonek do drzwi Cię obserwuje?

Pojawiły się wiadomości, że konsumenci korzystający z inteligentnych domowych kamer bezpieczeństwa Amazon Ring mogą nieumyślnie narażać się na ukraińskich programistów.

Dzwonki do drzwi mają zapewnić ludziom bezpieczeństwo i wygodę. Urządzenia inteligentnego domu są wyposażone w wideo HD 720p, dwukierunkową rozmowę, wykrywacz ruchu i aktywne połączenie WiFi.

Funkcje te pozwalają klientom zdalnie nadzorować swoje domy, nawet używając funkcji rozmowy, aby odeprzeć niechcianych gości. Właściciele aparatów Amazon Ring mogą jednak nie zdawać sobie sprawy, że dostęp do ich nagrań mogli uzyskać również pracownicy pracujący w laboratorium programistycznym na Ukrainie.

Dzwonek do drzwi

Przerażające praktyki dotyczące prywatności

Amazon sprzedaje swoją ofertę miniaturowych kamer jako sposób na stworzenie wirtualnego pola sił bezpieczeństwa dla każdego domu. Kamery, które można kupić nie tylko w formie dzwonka do drzwi - ale także jako miniaturowe kamery, które można umieścić w całym domu - są reklamowane jako wysokość bezpieczeństwa w domu. Pozwalają konsumentom nadzorować w czasie rzeczywistym to, co dzieje się w ich domu i poza nim, za pośrednictwem Internetu.

Teraz informatorzy z wewnętrzną wiedzą na temat praktyk firmy ujawnili, że Pierścień 2016 rzekomo dał ukraińskiemu zespołowi badawczo-rozwojowemu pełny dostęp do pamięci w chmurze zawierającej każdy kanał wideo dla każdej kamery Ring na świecie. Rok później Ring został przejęty przez Amazon za 853 miliony dolarów.

Dzwonek do drzwi AmazonPrzykład reklamy Amazon Ring

Nieograniczony dostęp

Artykuł opublikowany przez The Information, twierdzi, że ukraiński zespół uzyskał dostęp do wszystkich filmów wideo przez starszego członka personelu Ringa o imieniu Jamie Siminoff. Według byłych pracowników pierścienia Siminoff chciał, aby zespół w Kijowie opracował systemy rozpoznawania twarzy dla kamer pierścieniowych, które pozwolą im stwierdzić, kiedy nieznajomi zbliżyli się do drzwi.

Starszy informatyk Jason Mitura wyraził obawy, że niedoświadczeni programiści mają dostęp do wrażliwych kanałów wideo dla konsumentów. Podobno Mitura wyraził obawy, że informacje mogą wpaść w niepowołane ręce - potencjalnie umożliwiając przestępcom dostęp do informacji ujawnionych, gdy ludzie byli poza domem.

Rozpoznawanie twarzy

Rozpoznawanie twarzy przebija bezpieczeństwo

Według ukraińskich demaskatorów, którzy się zgłosili, Siminoff postanowił zignorować ostrzeżenia prywatności Mitury. Rozumowanie, że o wiele łatwiej byłoby wyszkolić algorytmy sztucznej inteligencji do wykonywania zadań związanych z rozpoznawaniem twarzy, gdyby mieli dostęp do dużej ilości filmów zawierających wiele indywidualnych twarzy. Sugeruje to, że inżynierowie na Ukrainie prawdopodobnie naruszali ich prywatność.

Co więcej, według byłych pracowników Ring firma odmówiła zaszyfrowania danych przechowywanych na swoich serwerach, co oznacza, że ​​wszystkie filmy były łatwe do zidentyfikowania i mogły zostać przypisane do poszczególnych klientów. Oznacza to, że hakerzy mogli potencjalnie uzyskać dostęp do wszystkich kanałów wideo wytwarzanych przez kamery Ring.

Dostęp uprzywilejowany

Jakby tego było mało, pojawiły się zarzuty, że pracownicy wyższego szczebla firmy Ring w USA uzyskali dostęp do portalu wideo pomocy technicznej firmy. Portal ten zapewniał pracownikom dostęp do kanałów wideo na żywo dla każdego klienta, potrzebując tylko adresu e-mail. Teoretycznie oznacza to, że pracownicy z łatwością mogliby węszyć w przypadkowych domach klientów - lub, co najgorsze, nadal szukać tych, w których interesowali się osobiście.

Badania wciąż trwają

Chociaż Ring szybko wysunął zarzut, aby zaprzeczyć zarzutom, że pracownicy kiedykolwiek mieli dostęp do kanałów wideo na żywo, badania w Ring Labs na Ukrainie trwają.

Oczywiste jest, że aparaty pierścieniowe znacznie poprawiły zdolność rozpoznawania ludzi. Kilka lat temu duża liczba klientów Ring skarżyła się, że ich urządzenie Ring dało im fałszywe ostrzeżenie bezpieczeństwa. Według tych konsumentów dzwonki do drzwi Ring często dawały fałszywe alarmy, gdy kot mijał aparat lub samochód przejeżdżał obok domu. Liczba fałszywych alarmów wydaje się zmniejszać w ostatnich latach - co oznacza, że ​​coś ulepszyło systemy Ring.

Obraz wyciekający z wewnętrznego dokumentu pierścienia pokazuje, w jaki sposób kamery są szkolone, aby rozróżniać różne typy obiektów.

Jak dzwonki do drzwi rozpoznają przedmioty

Ponadto ostatnie reklamy Linkedin wydają się potwierdzać, że projekt jest nadal aktywny. Wykryto reklamy szukające operatorów danych, którzy muszą być w stanie „poprawnie rozpoznać i oznaczyć wszystkie poruszające się obiekty w filmie z dużą dokładnością”.

Niewłaściwe zasady ochrony prywatności

Pomimo twierdzeń Ringa, że ​​nie narusza to prywatności ludzi, w jej polityce prywatności znajduje się klauzula, która zapewnia wgląd w jego możliwości rozpoznawania twarzy. Polityka stanowi:

„Możesz zdecydować się na użycie dodatkowej funkcjonalności w swoim produkcie Ring, która poprzez dane wideo z twojego urządzenia rozpoznaje cechy twarzy znanych odwiedzających”.

Niestety w polityce nie wspomniano o ludzkich operatorach pracujących za kulisami w celu opracowania i ulepszenia tych systemów rozpoznawania twarzy. Może to być po prostu przeoczenie, ale każdy, kto ma kamerę pierścieniową, będzie teraz świadomy możliwości oglądania ich nagrań wideo przez nieznajomych w laboratorium na Ukrainie.

VPN nie będzie w stanie pomóc z tym problemem, jednak jest to doskonałe narzędzie do ochrony danych w Internecie. Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak VPN może pomóc oraz listę najlepszych usług, zajrzyj na stronę najlepszych VPN.

Zdjęcia: BrandonKleinVideo / Shutterstock.com, metamorwork / Shutterstock.com,

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me