Oburzenie Johna Olivera o neutralność sieci wywołuje awarie FCC

Jedno jest pewne, komik John Oliver jest pasjonatem neutralności sieci. Namawianie widzów do bombardowania strony internetowej Federalnej Komisji Łączności (FCC) komentarzami doprowadziło do tsunami skarg, które spowodowały awarię strony. To najwyraźniej nie pierwszy raz, gdy namiętna prośba Olivera do jego publiczności spowodowała awarię w FCC.

W 2014 r. Kontrolowana przez Demokratów FCC zbierała pytania i wysunęła teorię na temat dostawców usług internetowych (ISP) za takie rzeczy, jak szybsza usługa. Namiętne prośby Johna Olivera do publiczności o zaangażowanie się spowodowały awarię witryny FCC. Od tego czasu FCC zaktualizowało witrynę, ale nie jest wystarczająco dobra, aby poradzić sobie z najnowszym potopem.

Host sieci HBO nie jest ostrożny w kwestii tego, kim jest jego zapał FCC. W tamtym czasie mówił o przewodniczącym FCC, demokracie Tomie Wheelerze, jako „dingo”, nawet jeśli rozważa się nadanie ISP takiej siły cenowej. Być może częściowo w wyniku obelg Olivera na ten temat, Wheeler ostatecznie wydał przepisy zakazujące płatnych szybkich pasów.

Jeśli chodzi o to, co John Oliver myśli o dzisiejszym FCC i jego republikańskim przewodniczącym, Ajit Pai, wystarczy spojrzeć na adres URL, do którego kieruje swoich uczniów, aby zaprotestować przeciwko proponowanym zmianom zasad - gofccyourself.com. Poprzednia debata na temat neutralności sieci przyciągnęła cztery miliony komentarzy, ale wciąż jest dużo czasu, aby pobić ten rekord. Już w ciągu kilku dni otrzymano 80 000 komentarzy.

Net Neutrality II: Last Week Tonight with John Oliver (HBO)

Net Neutrality II: Last Week Tonight with John Oliver (HBO) Net Neutrality II: Last Week Tonight with John Oliver (HBO)

Uwaga

Ten film może być niedostępny w twoim regionie. Połączenie z amerykańskim serwerem za pomocą sieci VPN obsługującej odblokowywanie YouTube pozwoli ci uzyskać dostęp do treści bez problemu.

Podniesiono retorykę, ponieważ podniesiono również ante. Teraz debata dotyczy tego, czy w ogóle powinny istnieć zasady neutralności sieci. Przynajmniej zasady przeklasyfikowujące firmy szerokopasmowe jako usługi komunalne na mocy tytułu II z pewnością zostaną odwrócone. Za swoją rolę w sadze Pai podsyca namiętności własnym oburzającym oratorium.

Nie mruczy słów, gdy mówi, że neutralność sieci rządzi ” "dni są policzone," i że zamierza przynieść "chwastownik" zgodnie z różnymi przepisami FCC - językiem, który Oliver ocenia "dość złowieszczy," jak „seryjny morderca”. Z pewnością nie jest to język odpowiedni dla prezesa agencji rządowej. Ponadto Oliver dodał:

"Kiedy w nocy Kodeks przepisów federalnych wyjdzie przez okno, po prostu stoi Ajit Pai, stojący w milczeniu, trzymając swojego marihuanę czekając na swoją szansę."

Oliver przytoczył fakt, że Pai był prawnikiem korporacyjnym Verizon, i że jego przedstawianie zasad Wheelera jako duszącej inwestycji w infrastrukturę jest nieprawdziwe:

"Zasadniczo sugeruje on, że jak tylko pojawił się tytuł II, firmy stwierdziły: „kurwa, inwestowanie w infrastrukturę jest teraz zbyt trudne, nie robimy tego już. W rzeczywistości wyciągnij trochę kabla z ziemi, wracamy do telegrafu."

Aby wzmocnić swoją sprawę, Oliver nawiązał do przeszłego wydarzenia, w którym Verizon, AT&T i T-Mobile uniemożliwiły zainstalowanie Portfela Google na swoich telefonach, ponieważ bezpośrednio konkurowało z własnym systemem aplikacji płatniczych Isis.

Problemem, który stoi przed zwolennikami naprawdę bezpłatnego internetu, jest to, że ich głosy są zbyt mało, a ich oburzenie nie wydaje się być odzwierciedlone w urnie, gdy nadchodzą dni wyborów. Niestety oglądalność telewizji kablowej jest stosunkowo niewielka i bardzo liberalna, więc nie odzwierciedla szerokiego konsensusu. Gdyby tak było, nie bylibyśmy teraz w takiej sytuacji.

Przyczyny tego są zdecydowanie zbyt liczne, aby można je było omówić w tym artykule. Wystarczy powiedzieć, że kwestia neutralności sieci powinna być dwustronna. W końcu, niezależnie od tego, czy jesteś demokratą, republikaninem, liberałem czy konserwatystą, zależy ci na szybkim, bezpłatnym, innowacyjnym Internecie.

Teraz, gdy otrzymałeś powiadomienie i masz nadzieję, że jesteś wystarczająco rozwścieczony, co możesz zrobić, aby zachować neutralność sieci? Obywatele USA powinni pisać do wybranych przedstawicieli w Kongresie. Możesz przesłać do Google ich dane kontaktowe lub skorzystać z narzędzia Electronic Frontier Foundation. Obywatele USA mogą również przedstawić swoją opinię, zostawiając komentarz na stronie internetowej FCC przez:

  1. Odwiedzając ironicznie nazwaną stronę z propozycją Przywrócenia wolności Internetu na stronie FCC.
  2. Kliknięcie + Nowe archiwizowanie lub + Express. O ile nie chcesz dodać załącznika takiego obrazu lub dokumentu, po prostu wybierz + Express.
  3. Wypełnianie formularza Jeśli „Postępowanie” nie jest dla Ciebie automatycznie wypełniane, wpisz „17-108”.
Źródło zdjęcia: LastWeekTonight / YouTube.
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me