Policja USA może śledzić prawie każdy telefon komórkowy

Pojawiły się dowody na to, że policja amerykańska korzysta z systemu, który pozwala na lokalizację geograficzną prawie każdego telefonu w kraju, a obecnie uważa się, że niektórzy gliniarze mogą korzystać z tego systemu bez odpowiednich nakazów..

W Stanach Zjednoczonych policja ma dostęp do systemu opracowanego przez firmę Securus Technologies. System ten może być wykorzystywany do lokalizowania telefonów komórkowych w trakcie dochodzeń. System Securus może być legalnie wykorzystywany przez władze do „pingowania” lokalizacji telefonu po uzyskaniu nakazu; obawia się jednak, że system mógł zostać wykorzystany.

Dowody zaczęły się gromadzić w zeszłym roku, gdy posłowi z Missouri oskarżono o użycie specjalistycznego systemu do nielegalnego triangulacji lokalizacji telefonów komórkowych. Cory Hutcheson rzekomo uzyskał dostęp do systemu Securus „w celu niezgodnego z prawem celu szpiegowania powodów dla własnej korzyści".

Radiowóz

Otwory w systemie

Securus pozwala gliniarzom pingować lokalizacje telefonów komórkowych w czasie rzeczywistym, wykorzystując infrastrukturę zwykle używaną przez firmy marketingowe do uzyskiwania dostępu do danych lokalizacji dostarczanych przez głównych operatorów telefonii komórkowej, takich jak Sprint, Verizon i AT&T..

Według zarzutów Hutcheson wykorzystał system 11 razy w latach 2014–2017, aby odkryć lokalizację nie tylko członków społeczeństwa - ale także sędziego i członka patrolu państwowego.

Niestety, mimo że konieczne są nakazy dostępu do systemu śledzenia telefonu, wydaje się, że Securus nie analizował dokładnie wniosków i w rezultacie Hutcheson mógł nadużyć systemu.

W oświadczeniu złożonym w zeszły czwartek Securus powiedział, że wymaga od „klientów” [policjantów i funkcjonariuszy zakładu karnego] przesłania odpowiedniej dokumentacji - nakazu lub oświadczenia pod przysięgą - przed przetworzeniem wniosku. Według senatora Rona Wydena (Oregon) Securus przyznał jednak, że nie „przeprowadza żadnej kontroli wniosków o nadzór”.

Skarga Fcc

Formalna skarga FCC

Wyden złożył formalną skargę do Federalnej Komisji Łączności. W liście Wyden stwierdza, że ​​„operatorzy bezprzewodowi są zobowiązani do podjęcia pozytywnych kroków w celu zweryfikowania wniosków organów ścigania”. Komentuje, że Securus w ogóle w stanie świadczyć usługę jest dowodem, że operatorzy telefonii komórkowej „nie kontrolują dostatecznie dostępu do klientów „informacje prywatne”. Jego zdaniem system poważnie narusza prawo obywateli USA do prywatności.

Badacz bezpieczeństwa o nazwisku Tobias Engel powiedział Motherboard, że wierzy, że amerykańscy operatorzy komórkowi sprzedają swoich klientów. Zarówno Engel, jak i Wyden uważają, że firmy telekomunikacyjne nie otrzymują odpowiedniej zgody od konsumentów przed przekazaniem danych o lokalizacji stronom trzecim. Engel stwierdził, że:

„LE [organ ścigania] stosuje tę opcję„ komercyjną ”, która wydaje się mieć znacznie niższą barierę wejścia, niż gdyby zażądali tego rodzaju dostępu od samych przewoźników.”

Nie jest to zaskakujące i stanowi surowe przypomnienie, że amerykańscy dostawcy usług internetowych, którym w ubiegłym roku udzielono pozwolenia na sprzedaż historii przeglądania stron internetowych stronom trzecim, prawdopodobnie sprzedają dane amerykańskim agencjom monitorującym (pozwalając im szpiegować obywateli USA bez kontroli). Niestety tego rodzaju luki są bardzo cenione przez władze USA - jak wyjaśniono w doskonałej książce Jennifer Granick American Spies.

Globalna epidemia

Nie tylko w USA dane o lokalizacji na telefon komórkowy są niesprawiedliwie wykorzystywane przez władze do naruszania prywatności ludzi.

W Danii w ubiegłym roku sądy zdecydowały, że obowiązkowe śledzenie obywateli, które umożliwia „rejestrację i przechowywanie” każdego ruchu w przestrzeni fizycznej przez 12 miesięcy, jest legalne. W Wielkiej Brytanii jeden z najlepszych brytyjskich sędziów ogłosił niedawno, że wierzy, że pewnego dnia rezydentami Zjednoczonego Królestwa może być prawny wymóg noszenia ze sobą telefonu przez cały czas.

W przemówieniu dla Law Society, Sir Geoffrey Vos QC, kanclerz Sądu Najwyższego, powiedział, że ciągłe rejestrowanie ruchów jednostek byłoby wielką korzyścią dla policji,

„Większość ludzi nosi przy sobie smartfony przy włączonej lokalizacji GPS. Robią to dobrowolnie, ale gdyby na przykład ustawodawcy wymagali od obywateli noszenia telefonów przez cały czas, jeszcze trudniej byłoby uniknąć wykrycia ”.

Nadzór mobilny

Śliska droga

Przy takich opiniach i takich technologiach jak Securus nic dziwnego, że dzwonią budziki. Nawet w krajach, które powszechnie uważa się za dobre dla prywatności, takich jak Holandia, zgłoszono wiele skarg na inteligentne czujniki skanujące telefony w poszukiwaniu numerów komputerów Mac w celu śledzenia osób przemieszczających się po holenderskich miastach.

I nie tylko organy ścigania używają telefonów komórkowych do śledzenia ludzi. Australijska Komisja ds. Konkurencji i Konsumentów (ACCC) bada obecnie Google w sprawie zarzutów, że potajemnie wykorzystuje dane planu telefonicznego Australii do potajemnego śledzenia ich lokalizacji.

Google Snooping

Według firmy komputerowej Oracle, Google gromadzi co miesiąc około jednego gigabajta danych mobilnych z australijskich kont Android. W Stanach Zjednoczonych istnieją dowody na to, że dane lokalizacyjne Google są również wykorzystywane przez władze, co jeszcze bardziej niepokoi złożoność problemu.

W co najmniej czterech przypadkach w ubiegłym roku policjanci w Raleigh w Karolinie Północnej wykorzystali nakazy przeszukania, aby zażądać danych z kont Google - nie dla konkretnych podejrzanych - ale odnoszących się do dowolnego urządzenia mobilnego, które zdarzyło się zbliżyć do miejsca przestępstwa. Niech to zatopi się.

Opinie należą do pisarzy.

Zdjęcie tytułowe: dennizn / Shuttestock.com

Zdjęcia: Leonard Zhukovsky / Shutterstock.com, vchal / Shutterstock.com, josefkubes / Shutterstock.com, achinthamb / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me