Prywatny dostęp do Internetu Wywiad Teda Kim

Ted Kim jest dyrektorem generalnym London Trust Media, który jest właścicielem Private Internet Access (PIA). Ted był na tyle uprzejmy, że odpowiedział na moje pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Jak przyszedłeś do prowadzenia firmy VPN?

Poznałem Andrew Lee, prezesa i jednego z założycieli PIA. Gdy opisał mi swoją działalność, od razu mnie to zafascynowało, choć zastanawiałem się, jak bardzo mogę mu pomóc. Z czasem lepiej poznałem firmę i pełniłem różne funkcje w marketingu i operacjach, zanim zostałem CEO.Prywatny dostęp do Internetu Ted Kim

Private Internet Access ma ugruntowaną i godną pozazdroszczenia reputację, dbając o prywatność swoich klientów. Dlaczego uważasz, że prywatność jest tak ważna?

Uważamy, że prywatność jest podstawowym, niezbywalnym prawem człowieka, z którego powinni korzystać wszyscy ludzie. Naprawdę uważam, że podczas korzystania z Internetu nikt nie powinien się obawiać, że zostanie poddany ankietom, będzie obserwowany lub śledzony. W przeszłości najbardziej podstawowe wolności obywatelskie były obiecane i gwarantowane przez rząd. Obecnie istnieje wiele zagrożeń, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych, dla tych swobód, a tym samym naszej prywatności. Te wolności są fundamentem naszego społeczeństwa, tymi samymi fundamentami, na których zbudowany jest wolny świat - i nadal powinniśmy do nich dążyć. O wolność, a zatem i prywatność, trzeba walczyć.

Walczymy o prywatność, ponieważ „Prywatność to nasza polityka”.

Biorąc pod uwagę to, co wiemy teraz o masowej inwigilacji NSA, powszechne stosowanie przez rząd USA listów bezpieczeństwa narodowego z dołączonymi rozkazami kneblowania, rozkazami pomocy technicznej itp. Itp. Czy uważają Państwo Stany Zjednoczone za dobre miejsce do prywatności (w odniesieniu do zarówno obywatelom USA, jak i obywatelom spoza USA)?

Pomimo ostatnich obaw związanych z nadzorem rządowym, Stany Zjednoczone są nadal krajem z konstytucyjnie uznanym prawem do prywatności, w tym czwartą poprawką do konstytucji USA, którą można wprowadzić w życie w systemie sądowym.

Rozumiem, że masz tytuł doktora nauk prawnych. Czy kiedykolwiek przydało się to do ochrony prywatności klientów prywatnego dostępu do Internetu?

Uczęszczanie do szkoły prawniczej i bycie prawnikiem zapewniało lepszy wgląd w prawo konstytucyjne i nasze podstawowe wolności obywatelskie. Jeśli w ogóle, koncentracja PIA na prywatności wzmocniła, jak ważne jest dla nas, jako jednostek, ochrona naszych podstawowych praw.

W zeszłym roku PIA wycofała się z Rosji, ponieważ obowiązujące tam przepisy oznaczają, że nie można zagwarantować prywatności klientów korzystających z serwerów VPN znajdujących się w tym kraju. „Wielka Brytania właśnie zalegalizowała najbardziej ekstremalny nadzór w historii zachodniej demokracji” (Edward Snowden).

Ustawa o mocy dochodzeniowej z 2016 r. Daje rządowi Wielkiej Brytanii uprawnienia do żądania od firm VPN prowadzenia szczegółowych rejestrów, które należy przekazywać na żądanie. Jeśli te uprawnienia zostaną wykorzystane (jak się wydaje), prywatny dostęp do Internetu wycofa się również z Wielkiej Brytanii?

Jak stwierdzono w naszej oficjalnej odpowiedzi, kiedy uchwalono przepisy Karty Snooper, prywatny dostęp do Internetu uważnie obserwuje sytuację i jest przygotowany na wycofanie się z Wielkiej Brytanii. Chociaż ustawa o własności intelektualnej daje rządowi Wielkiej Brytanii uprawnienia do żądania od brytyjskich firm VPN prowadzenia szczegółowych dzienników przez wiele miesięcy, firmy VPN spoza Wielkiej Brytanii, takie jak my, nie muszą przestrzegać.

Korzystanie z VPN to świetny sposób na zachowanie prywatności podczas korzystania z Internetu. Co jeszcze uważasz, że każdy powinien zrobić, aby poprawić swoją prywatność w Internecie??

Silne hasła to najprostszy sposób dla przeciętnego człowieka na poprawę prywatności online i za darmo!

Co widzisz w tych niepewnych czasach jako największe wyzwania dla tych z nas, którym zależy na prywatności?

Największym wyzwaniem dla prywatności, nawet w obecnych czasach i przy masowej inwigilacji, która została niedawno ujawniona, jest to, że ludzie popadają w samozadowolenie i przestają się martwić, że ich prywatność jest stale naruszana ze wszystkich stron..

Jakie są główne obszary, na których PIA koncentruje się teraz jako firma i jakie są Twoje plany na przyszłość?

Prywatny dostęp do Internetu aktywnie koncentruje się na zwiększaniu świadomości prywatności i aktywizmu na poziomie globalnym. Koncentrujemy się również na ulepszaniu naszego zespołu obsługi klienta w zakresie informacji zwrotnych od naszych klientów.

Gdybyś został wyrzucony na bezludną wyspę, jaki przedmiot i którą znaną osobę publiczną (żywą lub martwą) najbardziej byś chciał umyć? Dlaczego?

Albert Einstein i tablica szkolna - dla edukacji.

Dzięki za poświęcenie czasu na rozmowę ze mną!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me