Przenieś Bitcoin, oto nadchodzi Monero

Bitcoin nie błyszczy obecnie tak bardzo, że niektórzy z jego najwcześniejszych i najbardziej zapalonych fanów dali początek nowemu dziecku w „bloku walutowym”. Zamiast tego Monero szybko staje się nową kochaną wirtualną walutą dla tych, którzy chcą, lub dla których musi pozostać anonimowy. Najwyraźniej dla niektórych Bitcoin po prostu nie jest już wystarczająco anonimowy. Dla nich Monero, która jest monetą prywatności zaprojektowaną w celu zapobiegania śledzeniu, staje się walutą cyfrową.

Tylko czas pokaże, czy jego urok przyciągnie serca i umysły innych użytkowników kryptowaluty. Ale nie jest to niezgłębione, ponieważ już w ujęciu procentowym jego aprecjacja przewyższa Bitcoiny - choć w krótkim okresie. Jednym z powodów, dla których szybko staje się wirtualną walutą z wyboru, jest rozwój oprogramowania organów ścigania, które pozwala im uzyskać kontrolę nad transakcjami Bitcoin.

Wydaje się, że firmy analityczne, takie jak Chainalysis, coraz lepiej odkrywają cyfrowe skarby związane z przestępczością lub praniem pieniędzy, a także ostrzegają giełdy i zapobiegają zamianie na tradycyjne środki pieniężne. Przynajmniej pod jednym względem publicznie dostępna technologia księgi blokowej Bitcoin okazuje się być przeszkodą dla tych, którzy chcą pozostać całkowicie niewidzialni, torując tym samym drogę popularności Monero. (Nota redaktora - ale proszę zobaczyć Prywatność Bitcoin - Szczegółowy przewodnik po anonimowym kupowaniu i wydawaniu Bitcoinów).

Jeśli chodzi o kryptowalutę, mogę być bardziej bystry niż przeciętny człowiek, ale muszę przyznać, że Monero przeleciał pod moim radarem i pochwycił mnie. Co to dokładnie jest Moneta prywatności? Prawdziwa kryptowaluta? Dobre pytania Monero to jedna z wielu monet nastawionych na ochronę prywatności, z których każda oferuje inne funkcje bezpieczeństwa. Nie tylko tworzy fałszywe adresy, aby ukryć nadawców, ale szyfruje ich prawdziwy adres. Kryptowaluta typu open source powstała w kwietniu 2014 r.

Monero jest inny niż kryptowaluty z księgi publicznej, takie jak Bitcoin, w których adresy z monetami wcześniej powiązanymi z niepożądaną aktywnością mogą być umieszczone na czarnej liście, a ich monety mogą zostać odrzucone przez innych użytkowników. Dmuchając własnym rogiem, Monero bezwstydnie twierdzi, że jest "prywatne, niewykrywalne i opcjonalnie przezroczyste." Jako taka jest obecnie preferowaną metodą płatności w przypadku wielu ataków ransomware.

Monero jest również zamienny. Podobno z powodu swego rodzaju kamuflażu komputerowego Monero nie może ulec skażeniu poprzez udział w poprzednich transakcjach. Oznacza to, że Monero zawsze będzie akceptowane bez ryzyka cenzury i / lub regulacji. W przeciwieństwie do Bitcoin, których historia transakcji poszczególnych Bitcoinów jest zapisywana w blockchain, to samo nie dotyczy Monero. Bitcoiny powiązane z niektórymi zdarzeniami, takimi jak kradzież, mogą zostać odrzucone przez kupców i giełdy. Jest to podobno niemożliwe w Monero.

Do tej pory możesz pytać, co jest konieczne, aby zaangażować się w Monero. Podobnie jak wiele innych kryptowalut, Monero oferuje zainteresowanym stronom możliwość wydobywania bloków. Chociaż jednostki mają możliwość dołączania do kopalni, mogą także samodzielnie wydobywać Monero. Wystarczy zwykły komputer - nie wymaga specjalnego sprzętu, jak ma to miejsce w przypadku Bitcoin.

Należy pamiętać, że w Monero występuje zwykle znaczna zmienność, podobnie jak w przypadku innych kryptowalut, rosnąc o około 70% w ostatnim miesiącu i ponad 1300% od momentu rozpoczęcia handlu na CoinMarketCap. Od momentu powstania w 2014 r. Kryptowaluta wahała się między około 0,25 USD a blisko 60 USD (w maju 2017 r.). Ale tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy ubiegłego roku wartość wzrosła pięciokrotnie do ponad 300 USD. Wydaje się więc, że jest to okazja do „gry” na szybkie zyski kapitałowe i oczywiście ukradkowe transakcje. U jej podstaw nie leży żadna technologia rynkowa, taka jak blockchain.

Wydaje się, że na razie Monero zyskuje na popularności (i uznanie) ze względu na swój apel jako pośrednika w nielegalnych transakcjach. Gdy jednak przyłączy się do niej przeciętny obywatel, sytuacja prawdopodobnie ulegnie zmianie, gdy codzienni ludzie będą zaniepokojeni prywatnością i nadzorem. Tak więc wartość wirtualnych walut może być przedmiotem przypuszczeń, ale przyszły kierunek nadzoru nie jest. Może się tylko pogorszyć i zwiększyć atrakcyjność wirtualnych walut, takich jak Monero.

Zdjęcie dzięki: Wit Olszewsk / Shutterstock.
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me