Sprawa podwójnego morderstwa rodzi pytanie: czy Alexa słucha naszych rozmów z otoczenia?

czy echo Amazon cię słucha?


Sędzia z New Hampshire wydał nakaz, aby Amazon przekazał nagrania z urządzenia Echo, które mogłyby potencjalnie zawierać kluczowe dowody w sprawie podwójnego morderstwa w stanie New Hampshire przeciwko Timothy Verrill.

Od 27 stycznia do 29 stycznia 2017 r. Prokuratorzy twierdzą, że Verrill zadźgał dwie kobiety na śmierć w domu w Farmington w stanie New Hampshire. Christine Sullivan i Jenna Pellegrini zostały znalezione kilka dni później pod plandeką na podwórku posesji z narzędziem zbrodni pochowanym w pobliżu ich ciał. Verrill został oskarżony o dwa zarzuty morderstwa pierwszego stopnia i nie przyznał się do winy za zabójstwo. Obecnie siedzi w więzieniu w oczekiwaniu na proces, który rozpocznie się wiosną przyszłego roku.

Kluczem do sprawy stanowej przeciwko Verrill może równie dobrze być treść audio zawarta na serwerach Amazon z urządzenia Echo znajdującego się w kuchni w domu, w którym przypuszczalnie miały miejsce morderstwa. Urządzenia Amazon Echo są wyposażone w aktywowanego głosem cyfrowego osobistego asystenta Alexa, który nasłuchuje określonych słów wyzwalających, a następnie rozpoczyna nagrywanie dźwięku. Te nagrania audio są następnie przechowywane na serwerach Amazon, dopóki użytkownik nie usunie ich ręcznie. Prokuratorzy w tej sprawie mają nadzieję, że omawiane urządzenie Echo słuchało i nagrywało to, co działo się w domu w najbliższym czasie przed, w trakcie i po morderstwach; i że nagrania te będą zawierały kluczowe dowody w celu umocnienia ich sprawy przeciwko panu Verrillowi.

Uzasadnione czy nie?

Zgodnie z postanowieniem sędziego, państwo żąda, aby Amazon przekazał dane z urządzenia Echo zarejestrowane od 27 stycznia do 29 stycznia 2017 r. Nakaz uzasadnia wniosek za pomocą następującego oświadczenia:

„Sąd stwierdza, że ​​istnieje prawdopodobny powód, by sądzić, że serwer (serwery) i / lub rekordy prowadzone dla lub przez Amazon.com zawierają nagrania wykonane przez inteligentnego mówcę Echo od 27 stycznia 2017 r. Do 29 stycznia 2017 r., I że serwery te zawierają informacje identyfikujące wszelkie urządzenia komórkowe, które były podłączone do tego inteligentnego głośnika w tym okresie, i że takie informacje zawierają dowody zbrodni popełnionych przeciwko pani Sullivan, w tym atak i ewentualne usunięcie zwłok z kuchni w czasie okres od 27 stycznia 2017 r. do 29 stycznia 2017 r. ”

Jeżeli nagrania Echo znajdujące się na serwerach Amazon zawierają dowody obciążające, które podejrzewa państwo, mogą one okazać się niezbędnym dowodem, który pozwala prokuratorom uzyskać wyrok skazujący w sprawie.

Chociaż ten potencjalny materiał nagrany dźwiękiem może z pewnością być korzystny w ostatecznym wymiarze sprawiedliwości w tym haniebnym incydencie, stawia pod znakiem zapytania nieodłączne obawy związane z prywatnością związane z bogactwem danych osobowych, które udostępniamy dużym korporacjom za pośrednictwem takich aktywowanych głosem usług w nieustających poszukiwaniach dla wygody i wygody. Głośniki Amazon Echo są bez wątpienia niezwykle pomocne w wielu różnych sytuacjach. Używając tylko swojego głosu, możesz dowodzić Alexą za pośrednictwem głośnika Echo, aby wyświetlał prognozę pogody, sprawdzał konto bankowe, odtwarzał ulubioną muzykę, zamawiał pizzę, a nawet żartował. Chociaż może to być absolutnie wygodne i czasem zabawne, należy pamiętać, że urządzenia te zawsze nasłuchują i zbierają wszelkiego rodzaju dane osobowe od użytkownika.

Nie słuchamy ... szczerze

To powiedziawszy, pomimo tego, że głośniki Echo mogą stale słuchać, dopóki mikrofon jest włączony, zgodnie z często zadawanymi pytaniami Amazon Alexa: „Urządzenia Echo są zaprojektowane tak, aby wykrywać tylko wybrane słowo budzenia (Alexa, Amazon, Computer lub Echo). Urządzenie wykrywa słowo budzenia, identyfikując wzorce akustyczne pasujące do słowa budzenia. Żadne audio nie jest zapisywane ani wysyłane do chmury, chyba że urządzenie wykryje słowo budzenia (lub Alexa zostanie aktywowana przez naciśnięcie przycisku). ”

Jest to uspokajająca informacja dla użytkowników Echo, wskazująca, że ​​mają oni pełną kontrolę nad tym, co jest, a co nie jest rejestrowane i przechowywane na serwerach Amazon. Użytkownicy Echo mają również możliwość przejrzenia historii nagrań głosowych i trwałego usunięcia dowolnego nagrania. Może to jednak okazać się kłopotliwe dla prokuratorów w tym przypadku, ponieważ będą oni polegać na istnieniu nagrań, które niekoniecznie są dostępne lub mogą istnieć.

Z drugiej strony być może zachęcanie prokuratorów polega na tym, że pojawiły się doniesienia o innych przypadkach, w których urządzenia z obsługą Alexa rejestrują więcej niż oczekują ich użytkownicy. Czasami urządzenia Echo mogą błędnie zinterpretować „słowo aktywacji” lub inne polecenie i rozpocząć nagrywanie, nawet jeśli użytkownik nie zamierza nagrywać. Każde takie niezamierzone nagranie na urządzeniu Echo w centrum tej sprawy może być korzystne dla prokuratury. Dlatego nawet jeśli na danym urządzeniu celowo nie zainicjowano żadnych nagrań, nadal istnieje szansa, że ​​urządzenie mogło przechwycić inne fragmenty dźwięku, które mogą okazać się przydatne w przypadku państwa.

Ta kwestia ujawnia jednak również niepokojącą rzeczywistość, że urządzenia te nie są całkowicie głupie i nie są pozbawione wad. Obawy dotyczące prywatności tego typu inteligentnych urządzeń są bardzo realne. Pomimo zapewnień Amazon o ochronie prywatności ich klientów, tak naprawdę nie możemy być w 100% pewni co do całego zakresu gromadzonych przez nich danych osobowych i tego, co rejestrują za pomocą inteligentnych urządzeń głośnikowych.

Rzecznik Amazon ujawnił w oświadczeniu dla Associated Press, że nie wyda nagrań "bez ważnego i wiążącego żądania prawnego właściwie doręczonego." To, czy Amazon będzie walczył z poleceniem sędziego, czy zgodzi się wydać nagrania, okaże się.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me