VyprVPN zobowiązuje się do pierwszego tego rodzaju audytu bez logów

VyprVPN stał się pierwszym komercyjnym dostawcą VPN, który opublikował pełny dogłębny audyt swojej usługi.


Audyt, który został przeprowadzony przez Leviathan Security Group (LSG), został przeprowadzony w celu wykazania, że ​​VyprVPN pomyślnie zmienił swoją politykę prywatności - i leżącą u jej podstaw usługę - aby stać się bezpieczną usługą VPN z zerowymi logami.

Do czasu ogłoszenia 29 listopada szwajcarski dostawca VPN był znany z przechowywania dzienników połączeń przez 30 dni. Mimo że ogólnie jest solidną usługą VPN (która zachowuje dzienniki połączeń przez stosunkowo krótki okres), praktyki rejestrowania VyprVPN zawsze były uważane za coś w rodzaju czarnego znaku dla jej usługi.

Stało się tak, ponieważ dzienniki wytworzyły lukę w usłudze VyprVPN. Zezwolenie w szczególności na możliwość ataku korelacji czasowej (atak czasowy e2e).

W tym ekscytującym nowym posunięciu VyprVPN radykalnie zaostrzyło swoją politykę prywatności. Rezultatem jest znacznie bezpieczniejsza i prywatna usługa VPN, dzięki której VyprVPN jest zgodny z najlepszymi VPNami na świecie.

Co więcej, dzięki audytowi, który opublikował wraz z ulepszoną polityką prywatności, subskrybenci VyprVPN mogą być pewni, że wszystkie dane dotyczące ich sesji VPN zostaną całkowicie usunięte, gdy tylko sesja się zakończy - wyjątkowe!

Logo audytu

Brak gwarancji?

Największy problem z komercyjnymi usługami VPN polega na tym, że niezwykle trudno jest zweryfikować ich roszczenia. Oznacza to, że (do tej pory) zawsze był pewien poziom zaufania związany z korzystaniem z dowolnego komercyjnego dostawcy VPN.

Na rynku istnieją dosłownie setki komercyjnych dostawców VPN, a w rzeczywistości wiele z tych usług ma podejrzane zasady i niepewne praktyki, przez co korzystanie z nich jest trochę ryzykowne.

Trzeba przyznać, że istnieje grupa uznanych i ogólnie zaufanych dostawców VPN, o których wiadomo, że mają silne zasady i udokumentowane doświadczenie w zapewnianiu prywatności swoim użytkownikom. Niektórzy, jak na przykład prywatny dostęp do Internetu, posunęli się nawet do udowodnienia swoich roszczeń bez dzienników w sądzie.

Do tej pory jednak żadna sieć VPN nie opublikowała szczegółowego audytu całej swojej usługi. Dlatego audyt VyprVPN jest tak ważny; całkowicie odróżnia go od reszty branży VPN.

Jest oczywiście możliwe, że gdy tylko audytorzy wyszli z pokoju, VyprVPN całkowicie zmienił sposób, w jaki działają ich serwery. Dlatego nadal istnieje pewien poziom zaufania (i zawsze będzie dotyczył każdej komercyjnej usługi VPN).

Zdecydowanie możemy jednak powiedzieć, że jest to najlepsze, co kiedykolwiek otrzymamy i, realistycznie, nie mamy powodu wątpić, że VyprVPN działa w sieci VPN dokładnie w taki sposób, jak LSG wykryła podczas ostatniego audytu.

OpenVPN VyprVPN

Ale czekaj, słyszałem o poprzednich audytach VPN! Co daje?

Chociaż prawdą jest, że niektóre aspekty VPN były kontrolowane w przeszłości, żaden dostawca VPN nigdy nie opublikował szczegółowej kontroli tej wielkości. Na początku 2017 r. OSTIF opublikował audyt szyfrowania OpenVPN. Chociaż jest to przydatne i budzi zaufanie do najczęściej wdrażanego protokołu szyfrowania VPN na rynku, nie gwarantuje to, że dostawcy faktycznie bezpiecznie wdrażają protokół.

W 2017 r. Kanadyjski dostawca VPN TunnelBear zapłacił za audyt swoich klientów VPN, aby udowodnić, że zapewnia poziom szyfrowania i bezpieczeństwa, które reklamuje. Chociaż jest to godne pochwały i zdecydowanie pomaga zwiększyć zaufanie do ich platformy, nadal nie daje żadnych gwarancji dotyczących ich praktyk rejestrowania.

Umożliwienie LSG analizy centrów serwerów i opublikowanie pełnego audytu oznacza, że ​​VyprVPN podniósł poprzeczkę. VyprVPN jest własnością Golden Frog - konglomeratu internetowego, który jest właścicielem całej infrastruktury sieci VPN. Oznacza to, że żadne farmy serwerów innych firm nie są zaangażowane w dostarczanie usługi VPN swoim abonentom. To, wraz z polityką audytu i braku dzienników, zwiększa wiarygodność prywatności i bezpieczeństwa usługi.

Pierwszy raz

Dzięki dokładnemu i kompleksowemu audytowi w domenie publicznej, subskrybenci VyprVPN jako pierwsi czerpią zyski ze świadomości, że ich usługa VPN została przejrzyście zweryfikowana. Sunday Yokubaitis, CEO VyprVPN powiedział:

„Tym ruchem wzmocniliśmy naszą podstawową misję”.

„Chcemy nie tylko pozostać liderem technologii w przestrzeni VPN, ale także ustanowić najwyższy standard obsługi danych klientów. Chcemy, aby było to wezwaniem do działania dla innych firm VPN, które powinny być przejrzyste i odpowiedzialne wobec swoich użytkowników. ”

Na koniec warto zauważyć, że w ubiegłym roku VyprVPN współpracował z Centrum na rzecz Demokracji & Technologia tworzenia raportu „Sygnały wiarygodnych sieci VPN”.

Chcielibyśmy pogratulować VyprVPN zmian, które wprowadził w swojej usłudze. Nie mamy wątpliwości, że zmiany te sprawiają, że VyprVPN jest siłą, którą należy liczyć. Mamy nadzieję, że inne sieci VPN pójdą w ich ślady i nie tylko zapłacą za dokładny audyt swojej platformy, ale również opublikują cały audyt w celu zachowania przejrzystości.

Chcieć wiedzieć więcej? Sprawdź naszą recenzję VyprVPN

kredyty:, Anja W / Shutterstock.com

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

8 + 2 =

map