Wywiad z prywatnym dostępem do Internetu: założyciel Andrew Lee

Poniżej znajduje się wywiad z Andrew Lee, który był współzałożycielem Private Internet Access, obecnie jednej z najpopularniejszych usług VPN. Współzałożyciel Mt. Gox Live, który został nabyty przez Mt. Gox, wiodąca na świecie giełda Bitcoin, i zbudowała swoją oficjalną aplikację mobilną. Od dawna jest zwolennikiem prywatności. Zapytaliśmy go o jego historię, przyszłość PIA i przyszłość prywatności w tym węszącym świecie NSA.

logo

Contents

Jesteś założycielem kilku firm, dlaczego / jak zostałeś przedsiębiorcą?

Od początku lat 90. jestem mocno zaangażowany w Internet i byłem swego rodzaju "seryjny przedsiębiorca" z innego powodu niż fakt, że tak było "potrzeby, które musiały zostać zaspokojone online." Ogólnie rzecz biorąc, biznes / usługi, z którymi do tej pory byłem zaangażowany, były bardzo zgodne z moim osobistym stylem życia.

Czy uważasz, że jesteś bardziej techniczny lub biznesowy??

Lubię myśleć, że jestem bardziej aktywistą biznesu, ale byłem znany z tworzenia oprogramowania w przeszłości (Mt. Gox Mobile itp.).

Jaki jest twój cel w PIA??

Naszym celem w PIA jest przywrócenie dzikiego dzikiego zachodu, który tak bardzo kochaliśmy, ponieważ tworzy system, w którym ludzie są w stanie nauczyć się tego, czego chcą się nauczyć, powiedzieć to, co chcą powiedzieć, doświadczyć tego, czego chcą doświadczyć, i stwórz to, co chcą stworzyć. Wiem, że to brzmi banalnie, ale naszym celem jest internet bez granic i ograniczeń, w którym możemy spełnić nasze marzenia.

Jaki jest twój ogólny cel (w życiu)? Gdzie widzisz siebie za 50 lat?

Chciałbym zobaczyć zmianę. Rozumiem, że jedno życie jest ograniczone i tylko tyle można osiągnąć. Są jednak rzeczy, które powodują ból, cierpienie i stres, które naprawdę możemy uczynić trywialnymi przy użyciu technologii.
Za 50 lat mam nadzieję, że będę żył na Ziemi. Jeśli jednak nie jestem, mam nadzieję, że będę znany w historii jako człowiek, który pomógł przynieść "szczęście" do tego świata. Dopilnuję, by historycy nazywali siebie takimi.

Wszystkie twoje firmy są związane z prywatnością, a to, co tak bardzo Cię interesuje, to prywatność?

To raczej brak prywatności powoduje tyle strachu, co wszystkich. Wolałbym raczej chodzić po nagich, prywatnych częściach i tak dalej, niż pozwolić, by mój prywatny umysł został schwytany przez innych z inwigilacji lub innych metod eksploracji danych.

PIA oświadczyła, że ​​zamknie, a nie naruszy prywatność swoich klientów. Wygląda na to, że Silent Circle i Lavabit zostali już zmuszeni do zajęcia tego stanowiska. Czy sądzisz, że PIA może zostać postawiona na tym stanowisku i dlaczego??

Nie wierzymy, że będziemy w tej pozycji. Uważamy, że rząd nie zaryzykuje już katastrofami PR, takimi jak te stworzone z Lavabit i Silent Circle. Jest to szczególnie prawdziwe, ponieważ już publicznie stwierdziliśmy, co zrobilibyśmy na naszym blogu, gdybyśmy mieli zająć taką pozycję, a także fakt, że jesteśmy o rzędy wielkości większe niż Lavabit i Silent Circle. Biorąc to pod uwagę, aktywnie podejmujemy środki ostrożności, które zmniejszą ryzyko takiego wystąpienia, i obecnie prowadzimy rozmowy z radcą prawnym EFF, ACLU i FFTF, między innymi.

Z technicznego punktu widzenia PIA oferuje jednego z najlepiej wyposażonych klientów VPN (ochrona przed wyciekiem DNS, ochrona przed wyciekiem IPv6, przełącznik zabijania w Internecie) - czy są jakieś inne funkcje, które chciałbyś (lub planujesz) wprowadzić?

Istnieje wiele funkcji, które są w trakcie opracowywania lub są w kolejce. Nie mogę wdawać się w więcej szczegółów niż ten, biorąc pod uwagę dojrzałość tych projektów, ale "zaawansowane" obszar ustawień będzie wkrótce znacznie bardziej zintegrowany z interfejsem.

Lubimy aplikację Android VPN, ale brakuje nam funkcji oferowanych przez wersję na komputery stacjonarne (zwłaszcza przełącznik „zabijania w Internecie”). Czy są jakieś plany, aby je dodać??

Wkrótce dodamy wiele funkcji do naszej aplikacji na Androida. Trzeba przyznać, że nasza aplikacja na Androida nie przyciągnęła uwagi, na jaką zasługuje, ponieważ koncentrujemy się na rozbudowie naszej wewnętrznej infrastruktury. Mamy teraz ponad 547 serwerów i nadal rozbudowujemy naszą infrastrukturę, aby zapewnić naszym klientom najlepszą jakość usług.

Zauważamy, że PIA nie ma serwerów w Azji Południowo-Wschodniej (co oznacza, że ​​zwykle nie zalecamy PIA użytkownikom tamtejszym) - czy masz jakieś plany rozszerzenia w tym obszarze?

Widzieliśmy znaczny popyt na serwery w SE Asia. Problem polega jednak na tym, że nie chcemy dostarczać niczego naszym klientom, chyba że zapewni poziom jakości, jakiego klienci oczekują od prywatnego dostępu do Internetu pod względem szybkości i prywatności. To powiedziawszy, sieci po prostu nie są okablowane w Azji w ten sam sposób, co oznacza, że ​​międzynarodowa przepustowość jest ogólnie dość ograniczona lub rażąco zawyżona..
Jednak rozmawiamy z dostawcami i opracowujemy szczegóły, aby wkrótce przedstawić to naszym klientom! Bardzo poważnie podchodzimy do naszego zobowiązania do tworzenia pełnych, nie dławionych, nienasyconych bram gigabitowych, i w tym momencie mamy siłę, by negocjować stawki, aby utrzymać niskie ceny dla klientów. Bądź na bieżąco!

Czy planujesz wydanie dedykowanego klienta Linux VPN?

Wkrótce wydamy również dedykowaną aplikację dla systemu Linux! Zachowaj sugestie / rekomendacje!

PIA wykorzystuje 128-bitowe szyfrowanie blowfish CBS. Chociaż uważamy, że jest to wystarczające do większości celów, niedawne złamanie 2 zaszyfrowanych dysków twardych w sprawie Jeffrey'a Feldmana, a także wiedza, że ​​NSA może pochylić szalone zasoby w celu odszyfrowania, sprawia, że ​​zastanawiamy się, czy może czas przejść do 256 -bitowe szyfrowanie AES. Co o tym myślisz??

Wkrótce wprowadzimy AES-256 jako opcję w aplikacji dla wszystkich naszych użytkowników. Nie będą wymagane żadne dodatkowe zmiany oprócz szybkiego uaktualnienia klienta. Ta funkcja zostanie udostępniona bez dodatkowych kosztów każdemu z naszych obecnych lub przyszłych klientów.

W dobie agresywnego nadzoru rządowego obawiasz się ogólnie o przyszłość usług VPN?

Ogólnie boimy się całego krajobrazu Internetu. Jesteśmy jednak przekonani, że w przyszłości będziemy mogli znaleźć sposoby na ochronę prywatności naszych użytkowników.

Co sądzisz o tych objawieniach? Czy Edward Snowden jest bohaterem czy zdrajcą??

Myślę, że te objawienia są niedorzeczne. Chociaż intencje tego wszystkiego mogły być dobre, zniszczenie prywatności obywateli tego świata nie jest warte poświęcenia. Wierzę, że Edward Snowden zrobił wielką sprawiedliwość, chroniąc społeczeństwo.

Jakie zmiany, według ciebie, poprawiłyby branżę VPN?

Jest wiele, które poprawią przemysł, a my nad nimi pracujemy!

Gdzie widzisz PIA za 5 lat??

Chcę, aby PIA i cała branża razem znacznie się rozrosły i wszyscy mogli z nich korzystać na całym świecie. Oznacza to, że wraz z naszymi przyjaznymi konkurentami uda nam się chronić prywatność świata.

PIA wydaje się być bardzo popularna na Reddit, co nie jest łatwym zadaniem! Co o tym myślisz?

Cieszymy się, że nasi klienci cieszą się z naszych usług, a także mamy nadzieję i zobowiązujemy się do dalszego świadczenia usług wszystkim naszym klientom w miarę naszych możliwości w dalekiej przyszłości.

Co powiedziałbyś wszystkim ludziom na Reddit, którzy pytają o bezpieczeństwo PIA przed rządem USA, aby ich uspokoić?

Walczymy o dobrą walkę i angażujemy wszystkich ekspertów merytorycznych. Będziemy cię chronić.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me