Zarabiaj na poście? Jedna witryna społecznościowa robi właśnie to

Fani mediów społecznościowych ślepo, beztrosko lub chętnie pozwalają osobom takim jak Facebook, Instagram i Twitter wykorzystywać swoje dane do zarobienia miliardów dolarów. Nic nie otrzymują w zamian, ale jakakolwiek satysfakcja z odsłonięcia nudy ich życia. W niektórych przypadkach otwarcie życia na chwilę sławy powoduje bóle głowy. Z pewnością nie wzbogaca przeciętnego użytkownika finansowo. Jednak wszystko to może się wkrótce zmienić.

Startowa platforma mediów społecznościowych, Steemit, próbuje rzucić stary model na głowę. Jeśli się powiedzie, może zrewolucjonizować przyszłość mediów społecznościowych. W przeciwieństwie do wspomnianych gigantów mediów społecznościowych, którzy wydobywają nasze informacje bez dzielenia się zyskiem, Steemit robi coś wręcz przeciwnego. Nagradza swoich użytkowników zimną, twardą gotówką w formie kryptowaluty.

W ten sposób innowacyjny serwis społecznościowy poprawia wszechobecne programy premiowe oferowane przez hotele, linie lotnicze i firmy obsługujące karty kredytowe. Rabaty te stanowią ułamek twojego zakupu w gotówce lub w punktach. Musisz jednak wydać pieniądze, aby odzyskać część własnych pieniędzy. Wyobraź sobie konfigurację, w której zarabiasz nie za wydawanie zimnej, twardej gotówki, ale za robienie czegoś, co już robiłeś za darmo! Nie gromadzisz dolarów ani euro, ale zamiast tego kryptowaluta o nazwie Steem.

Jak działa Steemit?

W Steemit za każdym razem, gdy publikujesz, komentujesz lub „lubisz”, otrzymujesz ułamek ułamka Steema. Po zgromadzeniu kilku Steemów możesz je wymienić na zwykłą walutę. Jeśli jesteś optymistycznie nastawiony do potencjału aprecjacyjnego Steema, mając nadzieję, że będzie on podobny do Bitcoin lub Ethereum, możesz zamiast tego zatrzymać swoje Steemy. Wielu ludzi może wybrać tę drogę ze względu na łatwość zdobywania Steemów.

Twórcy Steemit dumnie się chwalą,

„Steem jest pierwszą kryptowalutą, która próbuje precyzyjnie i przejrzyście nagradzać… osoby, które wnoszą subiektywny wkład w społeczność”.

Miał swoich bezpośrednich wielbicieli, choć w niewielkiej liczbie. Jednak to kiedy Steemit wypuścił swoje pierwsze wypłaty w lipcu 2016 r., Zaledwie trzy miesiące po premierze, otrzymał poważną uwagę. Gracze zebrali się. Steemit zyskał zainteresowanie, mimo że otrzymałeś wypłatę w Steems, który jako powstająca kryptowaluta nie ma żadnej wartości gwarantowanej.

Wiara inwestorów w Steema została nagrodzona. Wartość wdrożenia wzrosła gwałtownie z początkowych 1,2 miliona dolarów do 350 milionów dolarów. Nawet po ustabilizowaniu się wyrównał się do poziomu blisko 300 milionów USD, co oznacza, że ​​konsekwentnie znajduje się w pierwszej dwudziestce najpopularniejszych walut cyfrowych. W ogóle nie obskurny. Co więcej, od czasu premiery Steema, wart ponad 30 milionów dolarów, został przekazany ponad 50 000 użytkowników, zgodnie z raportami firmy. To stawia trajektorię do obalenia modelu zbudowanego przez gigantów mediów społecznościowych na przestrzeni dziesięcioleci użytkowania.

Oprócz nowej kryptowaluty i paradygmatu biznesowego Steemit w dużym stopniu emuluje inne sieci społecznościowe. Najpopularniejsze tagi obejmują takie rzeczy, jak fotografia, życie, podróże, sztuka i, co może nie dziwić, sam Steemit. Ma jednak co najmniej jedną interesującą różnicę - trolling - ze względu na zachętę pieniężną. Wyjaśnia współzałożyciel Steemita,

„Po raz pierwszy trolling wiąże się z alternatywnymi kosztami. Co sekundę ktoś spędza trolling, potencjalnie niszcząc swoją reputację i uniemożliwiając sobie zdobycie Steema ”.

Użytkownicy głosują na Twoje posty, co pomaga określić wypłatę.

Kryptowaluta dla mas?

Współzałożyciele Steemita chętnie ogłaszają, że łatwo jest wejść na ten rynek. Steem został zaprojektowany jako krypto-waluta dla mas, ponieważ bariery wejścia prawie nie istnieją.

Steemit wydaje mi się pomysłem, którego czas nadszedł. Przez lata potentaci mediów społecznościowych, tacy jak Mark Zuckerberg, wzbogacili się dzięki zarabianiu na twoich dobrowolnych informacjach. Co otrzymałeś w zamian za treść, którą wygenerowałeś? Nada! W rzeczywistości niektórzy użytkownicy tradycyjnych platform mediów społecznościowych zyskali więcej, niż się spodziewali, w postaci krytyki, zawstydzenia i podobnych następstw. Teraz mogą być jakieś dolary, które cię uspokoją i będą balsamem na oparzenia.

Steem to kryptowaluta, która cieszy się bańką kryptowalutową. Oznacza to, że nawet jeśli masz szczęście zebrać kawałek Steemów i stać się bogatym, twoje bogactwo może równie łatwo zniknąć. Jednak pisałeś już wcześniej na innych platformach, nie mając szans na nagrodę. Platformy te zarabiały miliardy na innych. Sprawdź Steemit - co masz do stracenia??

Źródło zdjęcia: autor: nopporn / Shutterstock.com
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me