The Ultimate Bitcoin Privacy Guide

The Ultimate Bitcoin Privacy Guide To jest ostateczny przewodnik po Prywatność Bitcoin. Nauczyć się jak kupuj bitcoiny anonimowo i bezpiecznie! Jak wydać to bez obaw, i więcej! Oczywiście pokażemy Ci, jak to zrobić kup anonimowo VPN, można jednak użyć tego samego procesu kup prawie każdy produkt który anonimowo akceptuje Bitcoiny. Należy jednak pamiętać, że produkty fizyczne należy dostarczyć na adres fizyczny i / lub odebrać osobiście. To zaktualizowana wersja przewodnika, który pierwotnie opublikowałem na tej stronie w 2013 roku. Od tego czasu wiele się zmieniło. The wartość Bitcoina wystrzeliła przez dach, dobrze znane strony internetowe takie jak Mt. Gox zostały zamknięte i wiele więcej. W niektórych miejscach możesz teraz nawet kup Bitcoiny z bankomatów!

Co to jest Bitcoin?

Bitcoin to oryginalna kryptowaluta. Jest to zdecentralizowana i wirtualna waluta typu open source, która działa w oparciu o technologię peer-to-peer (P2P) (podobnie jak BitTorrent i Skype). Podobnie jak tradycyjne pieniądze, możesz handlować bitcoinami na towary lub usługi (takie jak subskrypcja VPN) i wymieniać je na inne waluty. Jednak w odróżnieniu od tradycyjnych walut nie ma „pośrednika”, takiego jak bank kontrolowany przez państwo.

Co to jest Bitcoin? (v2)

Co to jest Bitcoin? (v2) Co to jest Bitcoin? (v2)

Zamiast tego generowane są bitcoiny za pomocą bezpłatnego programu komputerowego, z przewidywalną szybkością określoną przez ilość mocy obliczeniowej przeznaczonej na ich generowanie. Ten proces jest znany jako wydobywanie bitcoinów. Teoretycznie każdy może to zrobić. Bitcoin nie jest rzeczą fizyczną; jest to algorytm kryptograficzny składający się z klucza publicznego i prywatnego. Niektórzy sprzedawcy sprzedają fizyczne banknoty i monety denominowane w Bitcoinach, ale tak naprawdę sprzedają to klucz prywatny (zwykle chroniony pieczęcią, którą musisz złamać) wraz z kluczem publicznym, którego możesz użyć do weryfikacji salda.

Kopalnia bitcoinów

W praktyce wydobywanie bitcoinów wymaga dużej mocy przetwarzania - do tego stopnia, że ​​wydobycie jest niepraktyczne dla większości osób. Możliwe jest jednak dołączenie do puli wydobywczej Bitcoin (lub podobnej organizacji), aby pomóc rozłożyć koszty (i nagrody). Zaporowy koszt wydobywania bitcoinów jest częściowo odpowiedzialny za obecne szaleństwo wydobywania alternatywnych kryptowalut, takich jak Ethereum, które ma znacznie niższy punkt wejścia niż wydobywanie bitcoinów. Wydobywanie bitcoinów nie jest przedmiotem tego artykułu, ale jeśli jesteś zainteresowany tym tematem, znajdziesz tutaj doskonały artykuł. Możesz być także zainteresowany naszym Przewodnikiem górniczym Ethereum.

Inne kryptowaluty

The Ultimate Bitcoin Privacy GuideOd czasu wydania Bitcoin w 2009 roku opracowano wiele innych wirtualnych kryptowalut. Wiele z nich ma funkcje, które oferują wyraźną przewagę nad Bitcoinem (w tym większą anonimowość). Żadna z tych alternatyw nie osiągnęła jednak niczego blisko popularności Bitcoin. Ogranicza to ich przydatność w świecie rzeczywistym, gdy chcesz coś kupić.

Bitcoin i anonimowość

Bitcoin ma dwie strony, jeśli chodzi o anonimowość. Pierwszą rzeczą do podkreślenia jest to, że Bitcoin nie jest z natury anonimowy. Można to jednak zrobić (przynajmniej w dużym stopniu). Zawsze należy pamiętać, że 100% anonimowości nigdy nie może być zagwarantowane. Kluczowym elementem koncepcji Bitcoin jest blockchain. Jest to zasadniczo publiczna księga rejestrująca transakcje Bitcoin. Transakcje w formularzu płatnik X wysyła Y bitcoinów do odbiorcy Z, które są transmitowane do sieci Bitcoin, aby cały świat mógł je zobaczyć. Z tego punktu widzenia Bitcoin jest znacznie mniej anonimowy niż, powiedzmy, stara dobra gotówka. Jak zauważa Sergio Lerner, CEO argentyńskiej firmy Certimix, "Prywatność nie jest wymuszona przez projekt protokołu Bitcoin. Jeśli wielokrotnie użyjesz tego samego adresu, aby otrzymywać pieniądze od innych użytkowników, każdy z nich wykryje, że inni wysłali Ci pieniądze." Istnieje możliwość zakupu Bitcoinów i posiadania adresu Bitcoin bez ujawnienia swojej prawdziwej tożsamości. Zapewnia to jednak tylko pewien rodzaj pseudonimowości. Zainteresowane strony mogą korzystać z zaawansowanych technik analizy danych w celu znalezienia wzorców do anonimizacji użytkowników. Tak szeroko zakrojoną i zaawansowaną analizą danych jest cały model biznesowy Google i Facebook. Jednak… Możesz użyć technik mieszania bitcoinów, aby dodatkowo pomylić, kto zrobił to z bitcoinami. Techniki takie, losowo zmieniając własność bitcoinów, bardzo utrudniają de-anonimizację poprzez analizę danych. Jeśli kupisz je i utrzymasz bez ujawniania swojej tożsamości, a następnie odpowiednio je wymieszasz, Bitcoiny mogą pozwolić sobie na wysoki poziom anonimowości podczas przeprowadzania transakcji. W dalszej części tego przewodnika omawiam sposoby mieszania bitcoinów. Aby lepiej zrozumieć, jak działa Bitcoin i blockchain, ostateczny, 3500-wyrazowy, prosty angielski przewodnik po blockchainie autorstwa Mohit Mamoria jest fantastycznym wprowadzeniem, podobnie jak nasz własny przewodnik Blockchain Explained.

Twardy widelec Bitcoin Cash

The Ultimate Bitcoin Privacy GuidePonieważ nic nigdy nie jest łatwe, 1 sierpnia 2017 r. Bitcoin podzielił się na dwie waluty pochodne: Bitcoin Classic (BTC lub XBT) i Bitcoin Cash (BCH lub BCC). Ten podział jest znany jako twardy widelec Bitcoin Cash, a przyczyny są wysoce techniczne.

BTC vs. BCH

Jeśli masz w portfelu bitcoiny i posiadasz klucze prywatne, masz teraz prawo do żądania takiej samej liczby monet gotówkowych Bitcoin. Tak więc, jeśli 1 sierpnia 2017 r. Miałeś portfel z jednym bitcoinem, nadal masz ten bitcoin i możesz teraz odebrać jedną monetę gotówkową Bitcoin (BCH). Jeśli dopiero zaczynasz od Bitcoinów, musisz zdecydować się na zakup Bitcoin Classic lub Bitcoin Cash. Należy pamiętać o następujących kwestiach:

 • Bitcoin Classic jest znacznie lepiej ugruntowany i znacznie więcej dostawców akceptuje go jako formę płatności.
 • Większość portfeli Bitcoin i wiele giełd nie akceptuje Bitcoin Cash.
 • Jednak Bitcoin Cash pozwala na więcej transakcji na sekundę. Przekłada się to na szybsze płatności i niższe opłaty.
 • W łańcuchu Bitcoin Cash wydobyto o 1500 więcej bloków niż w oryginalnym.
 • Cena rynkowa Bitcoin Cash gwałtownie wahała się w ciągu ostatniego miesiąca, ale ogólnie obserwuje się stały wzrost.

Jak już wspomniano, ten artykuł został napisany zaledwie miesiąc po twardym rozwidleniu. Ciekawie będzie obserwować rozwój sytuacji. Na potrzeby tego artykułu założę, że używany jest zwykły bitcoin (klasyczny). Jednak chociaż mogą występować duże różnice między walutami z punktu widzenia inwestycji (co do których nie mam uprawnień do komentowania), nie ma prawie żadnej różnicy w interfejsie, w jaki sposób są używane. Rzeczywiście, są one oparte na tym samym kodzie. W związku z tym możesz spodziewać się kolejnych wersji Bitcoin Cash istniejącego oprogramowania Bitcoin, ponieważ poprawianie kodu nowej waluty jest prawie banalnie łatwe.

Twój anonimowy portfel Bitcoin

Aby cokolwiek zrobić z Bitcoinem, potrzebujesz portfela Bitcoin. Jest to oprogramowanie, które przechowuje twoje Bitcoiny i pozwala ci odbierać i wysyłać (to znaczy płacić za rzeczy) Bitcoinami. Podobnie jak w przypadku większości bitcoinów, istnieje prawie przytłaczająca liczba dostępnych opcji.

Rodzaje portfeli Bitcoin

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest decyzja, czy chcesz portfel mobilny, internetowy czy stacjonarny. Każdy rodzaj ma swoje zalety i wady. Główne typy to:

 • Portfel biurkowy - najbezpieczniejsza opcja, dająca pełną kontrolę nad portfelem. Oznacza to również, że ponosisz wyłączną odpowiedzialność za tworzenie kopii zapasowej i zabezpieczanie portfela.
 • Portfel mobilny - bardzo przydatny, ponieważ można go nosić w kieszeni i używać go do płacenia za rzeczy w sklepach lub osobistej wymiany funduszy. Jeśli jednak zgubisz telefon, pożegnaj się z Bitcoinem!
 • Portfel internetowy - z pewnością najwygodniejszy rodzaj portfela, ponieważ można uzyskać do niego dostęp z dowolnego miejsca. Portfele internetowe są również najmniej bezpiecznym rodzajem portfela, ponieważ są przechowywane na serwerze przez osoby trzecie. Oznacza to, że musisz ufać stronie internetowej, na której znajduje się Twój portfel, aby nie uciekać ze swoimi pieniędzmi. Ponadto problemy z serwerem lub nagłym zamknięciem firmy mogą spowodować utratę pieniędzy. Dlatego nigdy nie należy używać czystych portfeli internetowych do przechowywania dużych ilości pieniędzy.

Istnieją również portfele sprzętowe zaprojektowane do przechowywania Bitcoinów offline oraz portfele fizyczne (w zasadzie wydruk pewnego rodzaju kluczy prywatnych). Zalecaną taktyką jest przechowywanie dużych oszczędności tak bezpiecznie, jak to możliwe (najlepiej offline), przy jednoczesnym przechowywaniu niewielkiej ilości Bitcoin w anonimowym portfelu bitcoin do wykonywania transakcji.

Opcje portfela

Zrzeczenie się!

Ja i BestVPN.com nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za bezpieczeństwo lub uczciwość jakiegokolwiek oprogramowania, strony internetowej lub usługi wymienionej w tym przewodniku. Próbowałem wymienić tylko popularne i renomowane opcje, ale nie mam sposobu, aby wiedzieć, czy aplikacja ma wbudowany złośliwy kod, czy też administratorzy witryny nagle zdecydują się uciec od twoich oszczędności Bitcoin. Jest to właściwie dokładnie to, co stało się z Mt. Gox, który kiedyś obsługiwał ponad 70% wszystkich transakcji Bitcoin na całym świecie. Więc proszę uważaj.

Wybór portfela

Wybór (anonimowego) portfela bitcoin jest ważną decyzją, którą powinieneś dokładnie zbadać. Nie ma czegoś takiego jak idealny portfel Bitcoin - wszystkie mają swoje zalety i wady. Dobrym miejscem na początek jest bitcoin.org, który zapewnia dobrą listę opcji. Niezależnie od tego, który portfel wybierzesz, bardzo dobrym pomysłem jest bezpieczne szyfrowanie i regularne tworzenie kopii zapasowych.

Wejdź do Electrum

Jako portfel wybrałem Electrum do tego przewodnika. Jest darmowy, zdecentralizowany i open-source. Podoba mi się fakt, że daje mi to pełną kontrolę nad moimi pieniędzmi i opłatami. Oferuje również uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA), aby zapobiec kradzieży mojego Bitcoina. Chociaż kod dla Electrum jest open source, nadal muszę ufać, że jego programiści nie aktualizują kodu czymś nieprzyjemnym i że pozostaje dla mnie anonimowym portfelem Bitcoin. Alternatywą byłoby wybranie portfela takiego jak Armory, który wykorzystuje pełną weryfikację węzła (Bitcoin Core) do sprawdzania i przekazywania transakcji w sieci Bitcoin. Bitcoin Core jest bardzo bezpieczny, ale wymaga 145 GB miejsca na moim dysku. Gdybym przechowywał dużą ilość Bitcoinów, użyłbym portfela rdzeniowego Bitcoin. Ponieważ jednak potrzebuję tylko niewielkiej ilości Bitcoinów, aby kupić usługę VPN, uważam to za przesadę.

Portfel Bitcoin

Oto mój nowy portfel Bitcoin Electrum. Jeśli czujesz się hojny, zawsze możesz wysłać do mnie trochę Bitcoinów, używając adresu podanego powyżej! Główną wadą Electrum jest to, że ujawnia informacje osobom trzecim. Korzysta z centralnych serwerów, które mogą łączyć płatności razem i rejestrować adres IP. Jeśli niepokoi Cię centralny serwer łączący płatności (który i tak nie zostanie zalogowany do Twojego prawdziwego adresu IP), możesz to złagodzić, tworząc nowy portfel za każdym razem, gdy przeprowadzasz transakcję. Możesz również skorzystać z funkcjonalności Tor Electrum, aby ukryć swój prawdziwy adres IP przed centralnym serwerem. (Zdecydowałem się połączyć z jednym serwerem .onion dla maksymalnej prywatności.) Electrum jest dostępny dla systemów Windows, macOS, Linux i Android, ale nie jest dostępny jako portfel internetowy. Recenzje wersji Electrum na Androida w Sklepie Play są rozczarowujące, więc pozostanę przy wersji Windows. Gdyby to było wyłącznie do użytku osobistego, użyłbym wersji Linux. Jednak Windows ma znacznie szerszą publiczność, jeśli chodzi o osoby czytające ten przewodnik. Dobre wprowadzenie do instalacji i konfiguracji Electrum w systemie Windows jest dostępne tutaj. Dobry przewodnik dla początkujących na temat korzystania z Electrum jest dostępny tutaj. Podczas pobierania dowolnego portfela z Internetu należy sprawdzić jego podpis cyfrowy.

Jak kupować Bitcoiny anonimowo

Istnieje wiele sposobów anonimowego kupowania Bitcoin. Różnią się one w zależności od kraju, w którym się znajdujesz. Dlatego prawdopodobnie najlepiej jest wyszukać w Internecie opcje dostępne w Twojej okolicy. Jak kupić Bitcoiny zapewnia doskonałą listę zasobów dla prawie każdego kraju. Najlepiej, jeśli chcesz kupować Bitcoiny tak anonimowo, jak to możliwe, aby nie można było ich przypisać do Twojej prawdziwej tożsamości. Mówiąc ogólnie, istnieją trzy główne podejścia. W przybliżonej kolejności anonimowości, od najniższej do najwyższej:

1. Kup, a następnie wymieszaj

To nie jest najbardziej anonimowa metoda kupowania Bitcoinów, ale jest najwygodniejsza. Niemniej jednak zapewnia dość wysoki stopień anonimowości. Korzystając z tej metody, w rzeczywistości nie kupujesz Bitcoin anonimowo. Po prostu kupujesz go w automatycznej giełdzie Bitcoin, takiej jak CoinBase. Aby Bitcoin stał się bardziej anonimowy, następnie pranie go za pomocą usługi „mikser”. Usługa miksera zasadniczo anonimizuje Twój Bitcoin, zamieniając go na inny Bitcoin, który nie ma z Tobą połączenia. To bardzo utrudnia powrót do łańcucha. Trudne, ale nie niemożliwe. Usługi prania bitcoinów nie są oczywiście bezpłatne. Prawie wszystkie automatyczne wymiany wymagają udowodnienia swojej prawdziwej tożsamości. W takim przypadku łatwo jest ustalić, że kupiłeś Bitcoin, ale nie to, co się z nim stanie po zmieszaniu. Omówię mieszanie Bitcoinów w dalszej części tego przewodnika. Możesz także mieszać bitcoiny, które zostały kupione bardziej anonimowo, aby jeszcze bardziej zwiększyć ich anonimowość.

2. Kup online od sprzedawcy

Strony internetowe, takie jak LocalBitcoins.com lub # czat IRC # bitcoin-otc na Freenode (otc = over-the-counter), pozwalają ci spotkać się z prywatnymi sprzedawcami Bitcoin online. Możesz kupić Bitcoin anonimowo w ten sposób, bez rejestrowania swojego prawdziwego imienia w dowolnym miejscu. Ponieważ sprzedawca jest osobą prywatną, śledzenie transakcji jest znacznie trudniejsze niż w przypadku dużej, scentralizowanej wymiany, w której wszystko jest rejestrowane. bitcoin otc # bitcoin-otc wykorzystuje dość zaangażowany system informacji zwrotnej. Warto poświęcić czas na zrozumienie tego. Będziesz musiał ustalić metodę płatności ze sprzedawcą. Lista klientów IRC znajduje się tutaj. Prywatni sprzedawcy mogą akceptować wszelkiego rodzaju metody płatności - aż do osobistego spotkania w celu zapłaty gotówką.

3. Bankomaty Bitcoin

Obecnie istnieje wiele miejsc na świecie, w których można kupić bitcoiny, wkładając gotówkę do bankomatu. Jeśli chcesz korzystać z bankomatu Bitcoin tak anonimowo, jak to możliwe, wybierz taki, który nie wymaga żadnej formy osobistej weryfikacji (to zależy od operatora bankomatu).

Kup Bitcoin od Bitcoinnect 比特 通 購買 比特 幣

Kup Bitcoin od Bitcoinnect 比特 通 購買 比特 幣 Kup Bitcoin od Bitcoinnect 比特 通 購買 比特 幣

Większość bankomatów Bitcoin znajduje się w sklepach i podobnych miejscach. Pamiętaj, że większość z nich ma systemy zabezpieczeń CCTV ze znacznikiem czasu. Zainteresowane strony mogłyby teoretycznie wykorzystać je do zdemononimizowania Ciebie.

Moje doświadczenie

Użyłem LocalBitcoins.com, aby kupić mój Bitcoin. Jest to międzynarodowy rynek online do osobistego handlu bitcoinami. Aby uzyskać maksymalną anonimowość, możesz wyszukać kogoś, kto mieszka w pobliżu i umówić się z nim osobiście, aby anonimowo kupić Bitcoiny za gotówkę. Możesz też kupić online i zapłacić przelewem bankowym lub inną uzgodnioną metodą. Dostępne opcje obejmują wpłatę w banku gotówkowym, gotówkę wysyłaną pocztą i płacenie kartami upominkowymi. Należy pamiętać, że gotówka, karty upominkowe i podobne płatności nie są domyślnie objęte systemem depozytowym LocalBitcoins.com. Oceny zaufania kupujących mogą złagodzić ten problem. Jednak płatności gotówką i kartami podarunkowymi są nadal jednymi z najbardziej ryzykownych sposobów kupowania Bitcoin pod względem możliwości utraty pieniędzy. Dlatego zdecydowanie zalecam dokonywanie tylko niewielkich zakupów Bitcoin w ten sposób.

Proces

Jak: Kup Bitcoiny na LocalBitcoins.com

Jak: Kup Bitcoiny na LocalBitcoins.com Jak: Kup Bitcoiny na LocalBitcoins.com

 1. Zarejestruj konto na LocalBitcoins.com. Do weryfikacji potrzebny jest prawidłowy adres e-mail, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać do tego celu jednorazowego konta e-mail. Pamiętaj, że jeśli użyjesz jednorazowego adresu e-mail, nie będziesz otrzymywać wiadomości i powiadomień. Możesz jednak uzyskać do nich bezpośredni dostęp za pośrednictwem strony internetowej.

 2. Następnie znajdź sprzedawcę spełniającego podane kryteria.

  Lokalne bitcoiny Dla porównania tutaj są ceny w USD. W dniu 25 października 2017 r. CoinBase podał cenę bitcoina na 5 482,36 USD. Jak widać, ceny podane przez poszczególnych sprzedawców LocalBitcoins.com są znacznie wyższe. Taka jest cena prywatności.Lokalne bitcoiny Coraz częściej sprzedawcy wymagają, aby kupujący udowodnili swoją tożsamość. Chociaż jestem pewien, że istnieje wiele całkowicie dobrych powodów (takich jak zwalczanie oszustw), jest to sprzeczne z pomysłem anonimowego kupowania Bitcoin. W związku z tym filtrowałem wyniki przy użyciu filtrów „SMS nie jest wymagany” i „Identyfikator nie jest wymagany”. Należy pamiętać, że nawet po wybraniu tych filtrów wielu sprzedawców w rzeczywistości poprosiło o dowód tożsamości na ich małym wydruku. Inni nie sprzedawaliby się użytkownikom VPN lub Tor.

 3. Sprawdź profil swojej perspektywyHandel bitcoinami Ten sprzedawca nie jest najtańszym dostępnym, ale ma ponad 500 transakcji z wynikiem 98% opinii i nie wymaga sprawdzania tożsamości. Zezwala także na zakupy podczas korzystania z VPN lub Tora, chociaż korzystanie z Tora nie jest zalecane. Na potrzeby tego przewodnika zamierzam zapłacić przelewem bankowym. Jest to łatwe, ale nadal zapewnia wysoki poziom prywatności, ponieważ mam do czynienia z indywidualnym prywatnym sprzedawcą. Plus, planuję później prać Bitcoiny! Znalazłem wielu sprzedawców, którzy akceptują różne formy płatności gotówką i / lub kartą sklepową od anonimowych kupujących. Warto zauważyć, że ogólnie rzecz biorąc, im bardziej anonimowa jest akceptacja płatności przez sprzedawcę, tym wyższy jest koszt bitcoinów - i tym większe ryzyko utraty pieniędzy. Cena za płatności za pomocą Amazon Card Codes była ponad dwukrotnie wyższa niż kurs wymiany Bitcoin.
 4. Kup Bitcoin

  The Ultimate Bitcoin Privacy Guide Żądane monety są przechowywane w depozycie (to znaczy tymczasowo przez LocalBitcoins.com), dopóki sprzedawca nie otrzyma płatności. Musisz dokonać płatności przed zakończeniem okna płatności, w przeciwnym razie LocalBitcoins.com anuluje transakcję. Ten system depozytowy został zaprojektowany w celu ochrony zarówno kupujących, jak i sprzedających. Jeśli którakolwiek ze stron transakcji zgłosi problem, LocalBitcoins.com utrzyma Bitcoin, dopóki obie strony nie będą zadowolone. W razie potrzeby zapewni arbitraż. Płatności przelewem bankowym nie są bardzo anonimowe, ponieważ sprzedawca otrzyma numer transakcji bankowej. Jednak planuję dalej anonimizować zakup, przenosząc środki do innego portfela, a następnie je prając. Po zapłaceniu sprzedawcy zwykle trwa krótkie oczekiwanie na zakończenie procesu transferu i potwierdzenie płatności. Po potwierdzeniu płatności przez sprzedawcę Bitcoin zostaje zwolniony z rachunku depozytowego i zapisany na Twoim koncie LocalBitcoins.com. LocalBitcoins.com tworzy to podczas zakładania nowego konta. Lokalne bitcoiny Możesz sprawdzić transakcje w swoim portfelu LocalBitcoins.com. Podobnie jak eBay, LocalBitcoins.com opiera się na systemie reputacji. W związku z tym oczekuje się, że wystawisz opinię na temat sprzedawcy po zakończeniu transakcji.

 5. Przenieś Bitcoin do prywatnego portfela

  Chociaż nie jest to absolutnie konieczne, jeśli chcesz po prostu wydać Bitcoin otwarcie, poprawia to zarówno prywatność, jak i bezpieczeństwo (zakładając, że przechowujesz prywatny portfel w bezpiecznym miejscu). Aby zapewnić maksymalną prywatność, należy utworzyć nowy adres portfela za każdym razem, gdy przekazujesz środki. Pomaga to zapobiec łączeniu przez przeciwnika różnych transakcji Bitcoin, które razem dokonujesz. Wyślij bitcoiny

 6. Wysyłanie Bitcoinów do portfela (lub gdziekolwiek indziej, pod tym względem) jest łatwe. Wystarczy wpisać adres portfela i kwotę, którą chcesz wysłać. Pamiętaj, że przelewy podlegają opłacie transakcyjnej w sieci Bitcoin. Wysyłanie bitcoinów

 7. Po kilku minutach Bitcoin powinien pojawić się w Twoim osobistym portfelu (portfel nr 1). Tak! Jeśli obawiasz się, że zainteresowane strony mogą aktywnie śledzić Twoje transakcje Bitcoin, powinieneś teraz utworzyć drugi nowy portfel (portfel nr 2) i przelać na to środki.

Przeciwnikowi nie jest trudno wyśledzić transfery z dowolnego miejsca, w którym kupiłeś monety, do portfela # 1. Na przykład LocalBitcoins.com zna adres portfela nr 1. Wysyłając monetę z portfela nr 1 do portfela nr 2, można zasadnie twierdzić, że nie ma wiedzy o tym, co dzieje się z funduszami w portfelu nr 2 ani nie ponosi za nie odpowiedzialności. Wszystko, czego potrzebujesz, to wiarygodna wymówka, dla której przelałeś pieniądze innej osobie. Jeśli planujesz mieszać swoje Bitcoiny, portfel nr 2 powinien zostać utworzony w ciemnej sieci Tor Hidden Services. Electrum jest do tego dobry, ponieważ obsługuje Tora. Inną dobrą opcją jest utworzenie portfela na stronie .onion Blockchain.info. W zależności od modelu zagrożenia i anonimowości początkowego zakupu możesz teraz zacząć wydawać Bitcoiny. Alternatywnie możesz dodatkowo poprawić anonimowość, mieszając Bitcoin przed jego wydaniem.

Mieszanie bitcoinów

Ideą mieszania bitcoinów jest pomieszanie śladu transakcji. Jest to ważne, jeśli cenisz prywatność, ponieważ blockchain Bitcoin jest publiczną księgą rejestrującą wszystkie transakcje. Proces mieszania dzieli twoje fundusze na mniejsze części i łączy je z przypadkowymi małymi częściami funduszy Bitcoin innych ludzi. Otrzymujesz całkowicie nowe monety. Pomaga to zerwać wszelkie powiązania między tobą a zakupionymi monetami. Mieszanie bitcoinów jest szczególnie przydatne, jeśli otwarcie kupiłeś bitcoiny, co oznacza, że ​​ktoś może łatwo prześledzić twoje transakcje z powrotem do twojej prawdziwej tożsamości. Jeśli już zrobiłeś kroki, aby kupić Bitcoin prywatnie, mieszanie może być przesadą. Pomoże to jednak w dalszej anonimizacji płatności Bitcoin. Warto zauważyć, że prawidłowe mieszanie bitcoinów pomoże Ci chronić nie tylko teraz, ale także jeśli przyszłe narzędzia i techniki mogą śledzić historyczne transakcje bitcoinami.

Bitcoin Blender

Najlepszy przewodnik dla początkujących na temat złożonego problemu mieszania bitcoinów, który znam, został opublikowany przez Bitcoin Blender (ale nie jest specyficzny dla tej usługi). Kluczowe punkty dotyczące mieszania bitcoinów zostały podsumowane poniżej. Jednak zdecydowanie zalecam przeczytanie dokumentu Bitcoin Blender, ponieważ zawiera on znacznie więcej szczegółów na ten wysoce wyspecjalizowany temat niż ten, który wchodzi w zakres tego ogólnego przewodnika.

Miksery Bitcoin

Aby mieszać Bitcoin, potrzebujesz usługi miksera Bitcoin (znanej również jako tumbler Bitcoin). Istnieją metody samodzielnego mieszania bitcoinów za pomocą stron internetowych, takich jak LocalBitcoins.com. Nie jest to jednak zalecane, ponieważ tak naprawdę nie usuwa skażenia i może wymagać zaufanych stron internetowych, które podlegają prawnym nakazom informacyjnym. Korzystanie z CoinJoin może pomóc poprawić anonimowość podczas samodzielnego miksowania, ale należy to wziąć pod uwagę tylko wtedy, gdy naprawdę wiesz, co robisz, jeśli chodzi o analizę Bitcoin i blockchain. Miksery Bitcoin to scentralizowane usługi, które utrzymują duże rezerwy czystego Bitcoina. Za opłatą serwisową umożliwiają zamianę bitcoinów na czyste bitcoiny. Miksery bitcoin są dostępne w dwóch podstawowych smakach - miksery Tor i miksery clearweb (zwykły internet).

Miksery Tor

Miksery Tor istnieją tylko w ukrytych usługach Tor (inaczej ciemna sieć), dlatego są najlepszą opcją dla maksymalnej anonimowości. Z drugiej strony operatorzy tych usług sami są anonimowi. Oznacza to, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby zniknęły wraz z monetami! Ponadto miksery Tor są szczególnie podatne na oszustwa związane z wyłudzaniem informacji (patrz poniżej). Do uznanych mikserów Tor z dobrą reputacją w społeczności Bitcoin należą:

 • Bitcoin Blender (http://bitblendervrfkzr.onion)
 • Grams Helix (http://grams7enufi7jmdl.onion/helix)

Korzystając z miksera Tora, zawsze powinieneś wyłączyć JavaScript w przeglądarce Tor. Javascript Bitcoin

Miksery Clearweb

Miksery Clearweb istnieją w normalnym Internecie. Większość z nich to firmy zarejestrowane prawnie. Oznacza to, że można je wezwać w celu uzyskania informacji o transakcji. Jednak wiele takich usług obiecuje nie przechowywać dzienników ani danych osobowych. Wiele mikserów clearweb korzysta z CloudFlare. Jest to doskonałe do ochrony ich stron internetowych przed atakami Distributed Denial of Service (DDoS), ale niesie potencjalne ryzyko naruszenia prywatności. Jednym z takich zagrożeń jest często wymóg włączenia JavaScript w celu konkurowania z Captchas. Główną zaletą mikserów clearweb jest to, że znacznie rzadziej uciekają z twoimi pieniędzmi (chociaż nic nie może być zagwarantowane w 100%). Ich użycie zwykłych certyfikatów HTTPS znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo, że staniesz się ofiarą oszustwa typu phishing. Możesz oczywiście połączyć się z mikserami clearweb za pomocą przeglądarki Tor Browser lub VPN, aby ukryć swój adres IP przed mikserem. To poprawi twoją prywatność, ale nie jest tak anonimowe przy użyciu miksera Tora. Porada wydana przez LocalBitcoins.com na temat niebezpieczeństw związanych z transferem środków Bitcoinowych przez Tor również tutaj jest prawdziwa.

Uważaj na phishing

Internet jest zalany fałszywymi linkami do witryn mikserów Bitcoin. Nawet popularne, głośne strony internetowe mogą zawierać fałszywe linki phishingowe. Większość witryn mikserów clearweb używa HTTPS. Jeśli nazwy domen wyglądają na prawidłowe, a witryna ma prawidłowy certyfikat HTTPS (poszukaj zamkniętej kłódki na pasku adresu URL), oznacza to, że witryna jest prawie na pewno oryginalna. Tego samego nie można powiedzieć o witrynach mikserów Tor, które nie mają wyraźnie rozpoznawalnych nazw domen lub używają certyfikatów HTTPS. Rzeczywiście, niektóre strony phishingowe wyglądają bardzo przekonująco, więc nawet użytkownicy znający prawdziwą stronę internetową mogą zostać oszukani. Zgodnie z moją najlepszą wiedzą linki podane w tym artykule są autentyczne, ale nie biorę za nie odpowiedzialności. To samo dotyczy wiarygodności usług, nawet jeśli są one autentyczne. Wykonaj własne badania, zanim zaufasz jakiejkolwiek stronie internetowej za pomocą Bitcoin.

Funkcje anonimizacji miksera Bitcoin

Nawet podczas mieszania Bitcoinów określony przeciwnik może być w stanie zastosować techniki analizy blockchain (podobne w zasadzie do korelacji ruchu) do śledzenia śladu Bitcoin. Aby przeciwdziałać temu zagrożeniu, miksery często oferują niektóre lub wszystkie z następujących funkcji zaciemniania:

 • Randomized Service Service - ponieważ stała opłata serwisowa na blockchainie może dostarczyć wskazówek, która usługa miksera była używana.
 • Randomized Delay - utrudnia to wiązanie transakcji wchodzących i wychodzących z portfela.
 • Wiele wypłat - umożliwia otrzymywanie mieszanych monet przy użyciu wielu transakcji i wielu portfeli w celu ukrycia transakcji.

Aby uzyskać maksymalną anonimowość, powinieneś skorzystać ze wszystkich dostępnych funkcji.

Analiza skażenia

Podczas mieszania bitcoinów „skażenie” to połączenie między starymi monetami a nowymi. 0% skażenia = brak połączenia. W przeszłości Blockchain.info oferował bezpłatne narzędzie do analizy skażenia, które pozwalało ręcznie sprawdzać skażenie. Jednak zamknęło to narzędzie, a w chwili pisania tego tekstu nie istnieje żadna realna alternatywa.

Moje doświadczenie

Zdecydowałem się na użycie popularnego miksera Tor Helix firmy Grams, który oferuje następujące funkcje:

 • Standardowa opłata za usługę (2,5%)
 • Konfigurowalne opóźnienie (opcjonalnie, do 24 godzin)
 • Wiele wypłat adresów (opcjonalnie)
 • Opcjonalne 2FA (uwierzytelnianie dwuskładnikowe)

Opłata za usługę nie jest losowa, ale mogę z tym żyć. Ważniejsze dla celów tego przewodnika jest to, że transakcje wymagają dość niskiego minimum 0,01 BTC (jak to było, musiałem trochę powiększyć fundusze w moim portfelu na ten krok). Możesz zarejestrować konto, ale zdecydowałem się na opcję Helix Light (szybki miks).

 1. Utwórz nowy portfel Bitcoin, do którego zostanie wysłane nowo zmieszane, nieskażone Bitcoin. Nazwijmy ten portfel miksera # 3. Będę miksować fundusze zgromadzone w portfelu nr 2, który wcześniej utworzyłem.
 2. Grams Helix to mikser Tor, dlatego jest dostępny tylko przez sieć Tor Hidden Services. Dlatego uruchamiam przeglądarkę Tor i odwiedzam (http://grams7enufi7jmdl.onion/helix).
 3. W zakładce Helix Light po prostu wpisz adresy portfela Bitcoin, na które chcesz wysłać monety (w moim przypadku portfel miksera # 3). Możesz wysłać monety do pięciu adresów, aby pomóc zaciemnić transakcję.Spirala
 4. Następnie otrzymasz adres portfela Bitcoin, na który chcesz wysłać swoje „brudne” monety. Wysłałem je z portfela # 2. Helix LightHelix zapewnia również klucz PGP, który weryfikuje portfel odbiorczy utworzony dla tej transakcji. Zapisz ten klucz na wypadek problemów i musisz udowodnić, że transakcja nastąpiła. Po prostu wkleiłem tekst klucza PGP do pliku tekstowego na moim komputerze. Po pomyślnym zakończeniu transakcji można ją bezpiecznie usunąć.
 5. Odśwież stronę internetową, aby zobaczyć potwierdzenie otrzymania płatności (może to potrwać kilka minut). Następnie możesz zwiększyć anonimowość, dodając losowe opóźnienie (1-6 godzin) i / lub wysyłając do wielu portfeli. Obie te opcje są zalecane.

Spirala Odśwież lub dodaj do zakładek i ponownie odwiedź tę stronę, aby uzyskać ostateczne potwierdzenie po zakończeniu transakcji. Powinieneś teraz zobaczyć mieszane Bitcoiny w portfelu (dla mnie portfel miksera # 3). Po sprawdzeniu, że Bitcoin znajduje się w portfelu, kliknij przycisk „Usuń Helix”, aby usunąć wszystkie zapisy transakcji z serwerów Helix. Następnie przenieś środki z portfela, do którego otrzymałeś mieszane środki, do kolejnego portfela. Tak dla pewności. Następnie sprawdziłbym mieszany bitcoin pod kątem skażenia, ale obecnie wydaje się, że nie ma na to sposobu. Niezależnie od tego Bitcoin powinien być już dobrze wymieszany.

Używanie Bitcoin do anonimowego zakupu VPN

Teraz, gdy masz bardzo anonimowy bitcoin, czas go wydać! Możesz go użyć do zakupu subskrypcji VPN, ale proces jest podobny, niezależnie od tego, co kupisz. Jeśli kupujesz subskrypcję VPN, pamiętaj, że chociaż płatność może być anonimowa, dostawca VPN zawsze zna Twój prawdziwy adres IP. Dlatego nigdy nie jesteś naprawdę anonimowy. Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest korzystanie z VPN przez Tora w połączeniu z anonimową metodą płatności, taką jak odpowiednio zmieszany Bitcoin. Może to pozwolić na prawdziwą anonimowość podczas korzystania z VPN, ponieważ sieć Tor ukrywa twoje IP przed dostawcą VPN. AirVPN to jedyna znana mi usługa VPN, która obsługuje tę funkcję. Pamiętaj, że proces płatności za pomocą Bitcoin różni się znacznie w zależności od dostawcy. Wybrałem użycie Mullvada w tym przykładzie.

 1. Zarejestruj nowe konto lub zaloguj się do już istniejącego (więcej informacji w naszym przeglądzie Mullvad). Na stronie Moje konto wybierz kartę Bitcoin, wybierz czas, za który chcesz zapłacić, i kliknij przycisk „Poproś o informacje o płatności”.Mullvad
 2. Mullvad wygeneruje portfel jednorazowego użytku. Wyślij pieniądze na podany adres.Mullvad
 3. Gdy płatność Bitcoin otrzyma co najmniej jedno potwierdzenie, twoje konto zostanie zasilone zakupionym czasem. Cieszyć się!

Podsumowanie prywatności Bitcoin

Bitcoin nie jest z natury anonimowy. Wręcz przeciwnie, w rzeczywistości. Jednak z pewnym wysiłkiem można go uczynić wysoce anonimowym (nie ma czegoś takiego jak 100% gwarantowana anonimowość). Z mojego doświadczenia, kupowanie i mieszanie bitcoinów było bezbolesnym procesem, ale wymaga trochę pracy. Czy warto? Tylko Ty możesz to zdecydować. Aby uzyskać informacje na temat anonimowego zakupu VPN, kliknij tutaj.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me