4 najlepszych darmowych bezpiecznych dostawców e-mail plus 1 alternatywa

Wiele osób decyduje się na opuszczenie niepewnych dostawców poczty e-mail, takich jak Outlook, Yahoo i Gmail. Wykazano, że usługi te skanują wiadomości e-mail użytkownika w poszukiwaniu danych reklamowych. I nawet zostali przyłapani na zapewnianiu dostępu do treści wiadomości e-mail dla rządowych szpiegów w NSA.

Jeśli masz dość ingerowania w swoją prywatność, możesz zastanawiać się, czy można zacząć uzyskiwać lepsze zabezpieczenia poczty e-mail za darmo. Dobrą wiadomością jest to, że na rynku jest wielu bezpiecznych dostawców poczty elektronicznej, którzy za darmo oferują prostą usługę jednego adresu.

Chociaż niekoniecznie masz mnóstwo miejsca do przechowywania i wszystkie dodatkowe funkcje, które są dostępne z kontem Google, dostajesz bezpieczne, szyfrowane wiadomości; co oznacza, że ​​wysyłając i odbierając wiadomości e-mail, wiesz, że tylko Ty możesz uzyskać dostęp do ich zawartości.

Wymieniliśmy 4 najlepszych bezpłatnych prywatnych dostawców poczty e-mail. Wszystkie bezpłatne usługi z tej listy korzystają z bezpiecznego szyfrowania typu end-to-end, oferują świetne aplikacje i wsparcie PGP (Pretty Good Privacy).

Jakie są najlepsze darmowe bezpieczne e-maile dostawców?

 1. ProtonMail

 2. Tutanota

 3. Mailfence

 4. Hushmail

Najlepsi darmowi, bezpieczni dostawcy poczty e-mail: szczegółowa analiza

Poniżej wymieniliśmy 4 najbezpieczniejszych dostawców bezpłatnych e-maili. Wszystkie te usługi zachowają prywatność twoich prywatnych e-maili i stanowią doskonałą alternatywę dla Gmaila, Outlooka i innych usług, które sprzedają twoje dane oferentowi, który zaoferuje najwyższą cenę. Kliknij, aby przejść do strony dostawcy poczty e-mail, aby uzyskać więcej informacji na temat jego usługi.

1. ProtonMail

500 MB wolnego miejsca - Nie przechowuje żadnych dzienników aktywności e-mail - aplikacja na iOS i Androida

 • cennik

  Od 0,00 $
  Do 500 MB

ProtonMail ma siedzibę w Szwajcarii, miejscu uważanym za znacznie lepsze niż jurysdykcje inwazyjne, takie jak USA i Wielka Brytania. Oznacza to, że firma może zapewnić silną politykę prywatności, która obiecuje, że nigdy nie będzie przechowywać twojego adresu IP ani innych danych umożliwiających identyfikację.

Chociaż możliwe jest, że szwajcarskie władze mogłyby dostarczyć firmie nakaz, aby dostarczyć wszelkie posiadane dane, ponieważ nie prowadzi dzienników (innych niż informacje dotyczące płatności), nie miałby nic do przekazania.

Jednak bezpłatni użytkownicy proszeni są o weryfikację swojego konta, co oznacza, że ​​podczas tworzenia konta będziesz musiał podać inny adres e-mail. To nie jest idealne i oznacza, że ​​założyć darmowe konto, które nie jest’przywiązany do ciebie, będziesz potrzebować “palnik” adres e-mail w innym miejscu.

Co najważniejsze, ProtonMail jest oprogramowaniem typu open source i został poddany audytowi. Ponadto zapewnia pełną zgodność PGP do wysyłania zaszyfrowanych wiadomości e-mail. Wszystkie e-maile są bezpiecznie szyfrowane na serwerach podczas odpoczynku.

Jest to imponujące, biorąc pod uwagę, że można go używać za darmo z jednym adresem i 500 MB przestrzeni dyskowej. Jeśli cenisz prywatność i don’potrzebujesz więcej niż jednego adresu e-mail - naprawdę nie masz powodu, aby nie zostawiać za sobą takich firm jak AOL i Yahoo.

2. Tutanota

1 GB wolnego miejsca - Bezpiecznie wysyłaj i odbieraj wiadomości e-mail bez PGP - Aplikacje na Windows, Mac, Linux, Android i iPhone

 • cennik

  Od 0,00 $
  / miesiąc

Tutanota to naprawdę doskonała usługa e-mail, która pozwala użytkownikom mieć jeden adres e-mail i 1 GB przestrzeni dyskowej za darmo. Jest to naprawdę wyjątkowe, szczególnie jeśli jesteś początkującym w wysyłaniu bezpiecznych wiadomości e-mail i nie chcesz dowiedzieć się o kluczach PGP (zaszyfrowana wiadomość e-mail PGP może mieć trochę stromą krzywą uczenia się).

Dzięki Tutanota masz możliwość bezpiecznego wysyłania i odbierania wiadomości e-mail bez kluczy PGP. Odbywa się to przy użyciu silnego szyfrowania AES z Perfect Forward Secrecy. Co to znaczy? Dzięki Tutanota możesz użyć specjalnego systemu linków i hasła, aby wysyłać do wszystkich zaszyfrowanych wiadomości e-mail, bez względu na to, z jakiej usługi obecnie korzystają.

Co’Co więcej, Tutanota służy do usuwania adresów IP z nagłówka wiadomości e-mail, a nawet może szyfrować metadane. W rezultacie otrzymujesz niezwykle bezpieczną usługę e-mail, która bardzo utrudnia śledzenie wiadomości e-mail i uniemożliwia im zobaczenie zawartości. Użytkownicy mogą nawet wysyłać autodestrukcyjne wiadomości e-mail!

Być może jedynym minusem jest to, że firma przechowuje minimalne dzienniki metadanych dotyczące wiadomości wysyłanych za pośrednictwem usługi przez 5 dni (aby usługa działała sprawnie). Nie powinno to jednak stanowić problemu dla 99,9 procent użytkowników.

3. Mailfence

1 GB przestrzeni dyskowej (500 MB wiadomości e-mail, 500 MB dokumentów) - Uwierzytelnianie dwuskładnikowe - Obsługa poczty e-mail

 • cennik

  Od 0,00 $
  / miesiąc

Ten bezpieczny e-mail ma siedzibę w Belgii i jest to usługa, która robi duże wrażenie. Bezpłatnie użytkownicy mogą otrzymać jeden adres e-mail z 500 Mb miejsca. Zalety korzystania z tej usługi są liczne.

Kompleksowe szyfrowanie zapewnia silna kompatybilność z PGP. Jednak dla początkujących istnieje możliwość bezpiecznego szyfrowania wiadomości e-mail za pomocą “wspólny sekret” system haseł. Oznacza to, że każdy może natychmiast rozpocząć wysyłanie bezpiecznych wiadomości e-mail - bez konieczności poznawania skomplikowanych kluczy PGP.

Mailfence ma niesamowite dodatkowe funkcje, takie jak kalendarz, kontakty i przechowywanie dokumentów. Łatwo jest również zsynchronizować usługę na wszystkich urządzeniach - i pozwala szybko zaimportować stare kontakty ze starego adresu e-mail za pomocą pliku CSV.

Chociaż Mailfence przechowuje niektóre dzienniki dotyczące swoich użytkowników - w tym adresy IP użytkowników i metadane - robi to tylko w celu zachowania zgodności z prawem belgijskim. I zapewnia pełny raport przejrzystości, który dokładnie pokazuje, ile wniosków od władz otrzymuje.

Jednak bez względu na to, jakie otrzyma gwarancje, nigdy nie będzie w stanie zapewnić dostępu do treści wiadomości e-mail dzięki silnemu szyfrowaniu typu end-to-end. Doskonały dla początkujących.

4. Hushmail

15 MB pamięci - Pełna zgodność PGP - Aplikacja na iPhone'a

 • cennik

  Od 0,00 $
  / miesiąc

Ten kanadyjski dostawca to kolejna bezpieczna usługa poczty e-mail, która pozwala użytkownikom uzyskać konto za darmo. Bez płacenia konsumenci mogą uzyskać jeden adres z 15 MB miejsca. Trzeba przyznać, że nie jest to dużo miejsca do przechowywania, co oznacza, że ​​nie będziesz w stanie odbierać wiadomości e-mail z ogromnymi załącznikami ani mieć dużej skrzynki odbiorczej wiadomości e-mail, których nie będziesz chciał usuwać. Jeśli jednak z przyjemnością usuniesz swoje e-maile, ta bezpłatna usługa może być dla Ciebie odpowiednia.

Użytkownicy mają dostęp do pełnych zaszyfrowanych wiadomości e-mail dzięki pełnej kompatybilności z PGP, a wszystkie wiadomości e-mail są bezpiecznie przechowywane w spoczynku. Obsługiwane są protokoły IMAP i POP, co oznacza, że ​​możesz używać tego konta e-mail z klientem zewnętrznym, aby uniknąć ewentualnych luk w zabezpieczeniach Javascript.

Mieszkając w Kanadzie, która jest częścią 5 Eyes, oznacza to, że pochodzi z kraju, który nie jest uważany za doskonały pod względem prywatności. Może to wystarczyć, aby zniechęcić niektóre osoby do korzystania z usługi. Warto jednak pamiętać, że kompleksowe szyfrowanie oznacza, że ​​nawet jeśli władze zwrócą się do firmy, nie będą mogły uzyskać dostępu do treści zaszyfrowanych wiadomości e-mail.

Nie tak dobry, jak niektóre usługi wyżej w tym artykule, ale darmowy, bezpieczny dostawca poczty e-mail, który jest znacznie lepszy niż Google.

Bezpłatny bezpieczny adres e-mail

Sygnał

Nieograniczone miejsce na dane - zaszyfrowane wiadomości - Aplikacje na Androida i iPhone'a

Ok, więc zaczniemy od przyznania, że ​​tak naprawdę nie jest to usługa e-mail. Jest jednak bezpłatny, a jeśli chodzi o wysyłanie wiadomości z silnym szyfrowaniem typu end-to-end, nie ma nic, co naprawdę rywalizuje z Signal o łatwość użycia i bezpieczeństwo.

Signal jest całkowicie bezpieczny i jest jedną z niewielu usług, które obiecują nigdy nie współpracować z organami rządowymi. Deweloper Singal, Open Whisper, odnotowuje, że nigdy nie dostarczy tylnych drzwi dla władz, a protokół Signal jest zarówno open source, jak i wyjątkowo solidny.

Zaletą Signal jest to, że jest całkowicie darmowy. Oznacza to, że każdy w dowolnym miejscu może wysyłać wiadomości za pomocą usługi bez płacenia ani grosza. A dzięki Signal wiesz, że nikt nigdy nie zobaczy treści twoich wiadomości - poza zamierzonym odbiorcą.

Chociaż technicznie nie jest to usługa poczty e-mail, umożliwia wysyłanie zaszyfrowanych wiadomości przez Internet. Uważamy, że dla wielu osób Signal jest lepszą opcją komunikacji niż adres e-mail z dużą firmą technologiczną, taką jak Google. Z tego powodu zalecamy ludziom skorzystanie z tej bezpłatnej usługi!

Wniosek

Jeśli chcesz rozpocząć wysyłanie bezpiecznych wiadomości e-mail za darmo, potrzebujesz dostawcy usług e-mail, który zapewnia szyfrowanie typu end-to-end za darmo. Jest to niezwykle rzadkie, ponieważ zapewnienie silnego szyfrowania typu end-to-end nie jest łatwe.

Istnieje wiele bezpłatnych usług e-mail, takich jak KOLAB Now, a te usługi są uważane za lepsze niż Gmail, ponieważ nie włamują się aktywnie do wiadomości e-mail użytkowników w celu ich skanowania w celach marketingowych. Jednak wielu z tych dostawców poczty e-mail nie zapewnia szyfrowania danych w stanie spoczynku lub szyfrowania od końca do końca.

W rezultacie tych bezpłatnych kont e-mail nie można uznać za bezpieczne. Ponieważ jeśli rząd zwróci się do nich z nakazem, będzie musiał (i będzie mógł) zapewnić dostęp do treści wiadomości e-mail.

W tym przewodniku wymieniliśmy tylko usługi e-mail, które zapewniają silne szyfrowanie, które zapewnia, że ​​tylko nadawcy i odbiorcy wiadomości mają kiedykolwiek dostęp do treści. Jest to prawdziwe zabezpieczenie poczty e-mail, a te usługi zapewniają je za darmo.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me