5 Najlepsza kopia zapasowa NAS – sieciowe kopie zapasowe kopii zapasowych 2020

Network-Attached Storage (NAS) to inteligentne urządzenie pamięci masowej, które łączy się bezpośrednio z routerem internetowym lub siecią WiFi. Domowy NAS zwykle ma od jednej do czterech kieszeni, ale małe firmy mogą zdecydować się na instalację systemu z ośmioma kieszeniami.


NAS jest przydatny, ponieważ tworzy osobistą chmurę, w której można tworzyć kopie zapasowe danych w bezpiecznym i łatwo dostępnym miejscu, które zapewnia super szybki dostęp do danych. Zarówno osoby fizyczne, jak i firmy używają NAS do tworzenia kopii zapasowych poufnych plików, których nie stać na błąd dysku.

Można również skonfigurować urządzenia NAS do automatycznego tworzenia kopii zapasowych w chmurze, aby można było zsynchronizować dane z usługami takimi jak Dropbox, Dysk Google i Box. Zapewnia to spójność danych na różnych platformach. Użytkownikom NAS, którzy nie mają czasu do stracenia, przygotowaliśmy tę poręczną listę 5 najlepszych kopii zapasowych NAS na 2018 r..

Poniższa lista dotyczy przede wszystkim dostawców kopii zapasowych, którzy mają natywne aplikacje dla komercyjnych urządzeń NAS przez gigantów branży QNAP, Synology i Netgear. Zawarliśmy jednak również informacje o dostawcach, którzy pozwalają na tworzenie kopii zapasowych NAS przy użyciu bardziej samodzielnego podejścia.

5 najlepszych kopii zapasowych NAS

Poniżej wymieniliśmy najlepsze kopie zapasowe NAS. Przewiń poniżej, aby zobaczyć podsumowanie każdej usługi lub kliknij na stronie dostawcy, aby uzyskać więcej informacji.

 1. ElephantDrive

 2. Prowadzę

 3. CrashPlan

 4. CloudBerry

 5. DropBox

Najlepsze kopie zapasowe NAS - streszczenia

1. ElephantDrive

 • cennik

  Od 10,00 $
  / miesiąc

ElephantDrive jest naszą najlepszą rekomendacją, ponieważ jest dedykowany dla NAS. Oprócz zapewnienia pełnego zakresu funkcji tworzenia kopii zapasowych, w tym opcji synchronizacji i udostępniania, automatycznych kopii zapasowych i archiwizacji, ElephantDrive zapewnia wszystko, czego potrzebujesz do tworzenia kopii zapasowych NAS.

Aplikacje ElephantDrive są dostępne od QNAP, Netgear i Synology, ale także Western Digital, Drobo, D-Link Vault, Thecus i Seagate - a ElephantDrive zapewnia obsługę wszystkich z nich. To sprawia, że ​​ElephantDrive jest jednym z najbardziej przyjaznych dla użytkownika dostawców kopii zapasowych NAS. Jest to idealne rozwiązanie dla początkujących, ponieważ wszystko jest zautomatyzowane i ma doskonałą obsługę klienta, która pomoże Ci rozwiązać wszelkie problemy.

To’jest również kompatybilny z szeroką gamą urządzeń domowych, co oznacza, że ​​możesz go używać do tworzenia kopii zapasowych z domowego serwera NAS, a także do tworzenia kopii zapasowych w firmach. ElephantDrive ma abonamenty już od 10 USD miesięcznie za 1 TB przestrzeni dyskowej i tam’to bezpłatny okres próbny dostępny dla każdego, kto chce go wypróbować bez ryzyka.

2. IDrive

 • cennik

  Od 17,38 USD
  na rok

IDrive jest jedną z naszych ulubionych usług tworzenia kopii zapasowych w chmurze i jest naprawdę niesamowita dla użytkowników NAS. Ta w pełni funkcjonalna usługa umożliwia tworzenie kopii zapasowych z mapowanych dysków, a także zapewnia aplikacje dla Synology, QNAP i Netgear ReadyNAS. IDrive ma doskonałą obsługę klienta, która jest zawsze gotowa do pomocy w zapytaniach związanych z NAS, a także zawiera przewodniki w FAQ, które pomogą Ci wszystko skonfigurować.

IDrive oferuje również stosunek jakości do ceny. 1 TB przestrzeni dyskowej online kosztuje zaledwie 3,71 USD miesięcznie (płatna raz w roku za jednym razem). Warto jednak zauważyć, że cena osiąga 4,95 USD miesięcznie, gdy osiągniesz drugi rok.

Abonenci otrzymują także elastyczne opcje tworzenia kopii zapasowych i przywracania, oprócz funkcji synchronizacji i udostępniania oraz możliwości tworzenia kopii zapasowych z nieograniczonej liczby urządzeń. A dzięki 5 GB bezpłatnego konta możesz przetestować tę usługę, aby zobaczyć, jak to jest.

3. CrashPlan

 • cennik

  Od 10,00 $
  / miesiąc

CrashPlan to doskonała usługa tworzenia kopii zapasowych, która zapewnia nieograniczoną przestrzeń dyskową i niezawodne bezpieczeństwo w niezwykle przystępnej cenie. Jednak chociaż ma dobre oprogramowanie, które jest przyjemne w użyciu, jego opcje NAS są niepewne (w porównaniu do opcji znajdujących się wyżej na tej liście).

Użytkownicy QNAP prawdopodobnie najlepiej sobie z tym poradzą, ponieważ działa dobrze z dedykowaną aplikacją innej firmy (która jest dostępna). Mac i Linux również powinny dobrze sobie radzić, ponieważ możliwe jest łatwe tworzenie kopii zapasowych z zamontowanych dysków.

Z drugiej strony użytkownicy systemu Windows mogą chcieć robić zakupy w innym miejscu. Ograniczenia wbudowane w Windows oznaczają, że CrashPlan nie’t obsługuje tworzenie kopii zapasowych z zamontowanych dysków.

Jednak zapewnia użyteczną listę nieoficjalnych metod montażu dla zaawansowanych użytkowników, którzy chcą się uczyć. Jest to jedna z najbardziej przystępnych cenowo opcji na rynku; jest to dobra opcja dla tych, którzy mogą mieć problemy z nauką.

4. CloudBerry

 • cennik

  Od 49,99 USD
  na rok

CloudBerry różni się nieco od innych usług w tym artykule, ponieważ tak naprawdę nie zapewnia usług przechowywania w chmurze. Zamiast tego jest to usługa do zarządzania kopiami zapasowymi istniejących usług w chmurze, takich jak Amazon S3, Dysk Google, OneDrive, Oracle Cloud, Rackspace i Microsoft Azure. Zdecydowaliśmy się jednak uwzględnić tę funkcję, ponieważ jest ona wyjątkowo dobrze zaokrąglona, ​​jeśli chodzi o nie tylko NAS, ale także inne przydatne funkcje tworzenia kopii zapasowych.

CloudBerry zawiera darmowe aplikacje dla popularnych dostawców NAS QNAP i Synology. Te aplikacje pozwalają użytkownikom tworzyć kopie zapasowe danych z urządzenia pamięci NAS do wybranej przez nich usługi przechowywania w chmurze. Umożliwia im także przywracanie plików NAS za pomocą klienta stacjonarnego CloudBerry.

Ponadto CloudBerry oferuje szereg przydatnych funkcji, w tym tworzenie kopii zapasowych z chmury do chmury, nieograniczoną wersję plików, kompresję i opcjonalne 256-bitowe szyfrowanie AES. Jest to imponujące, biorąc pod uwagę, że zaczyna się już od 10,00 $ miesięcznie. Idealny, jeśli masz już miejsce w chmurze, z którym chcesz zsynchronizować NAS.

5. DropBox

 • cennik

  Od 0,00 $
  / miesiąc

Dropbox isn’dokładnie porównywalne z wymienionymi powyżej dostawcami kopii zapasowych. Zamiast być tradycyjną usługą tworzenia kopii zapasowych online, która koncentruje się na przechowywaniu danych do przywrócenia w razie awarii, jest to usługa przechowywania w chmurze, która umożliwia również udostępnianie plików i zdalny dostęp do plików.

Jak to działa z NAS? Dropbox zapewnia aplikacje, które pozwalają synchronizować pliki zapisane na serwerze NAS z serwerami pamięci w chmurze. W ten sposób powstaje coś w rodzaju menedżera magazynu w chmurze - scentralizowanej usługi, która zapewnia porządek i aktualność wszystkich plików. W rezultacie Dropbox to świetna opcja, której można użyć do zapewnienia bezpieczeństwa danych zarówno lokalnie, jak i online.

Biznes & Użytkownicy korporacyjni

NAS to bardzo popularne rozwiązanie pamięci masowej dla małych firm. W rezultacie QNAP, Synology i Netgear oferują wiele aplikacji do tworzenia kopii zapasowych NAS ukierunkowanych na popularne rozwiązania pamięci masowej dla przedsiębiorstw.

nas

Microsoft Azure, Amazon Glacier, Google Cloud Storage i Symform są kompatybilne z dostawcami NAS - ułatwiając firmom bezpieczne tworzenie kopii zapasowych danych zarówno lokalnie, jak i online.

DIY Kopie zapasowe NAS

Każdy, kto chce utworzyć własny serwer NAS zamiast płacić za urządzenie NAS, musi mieć świadomość, że nie będzie miał dostępu do aplikacji. Jednak nadal istnieje wiele metod przechowywania danych online.

Dostawcy tacy jak SOS, Acronis, JustCloud, BackupGenie i ZipCloud umożliwiają tworzenie kopii zapasowych z urządzenia NAS, po prostu wybierając je jako lokalizację pliku. Jednak niektórzy dostawcy mogą naliczać opłatę roczną za ten przywilej.

Co więcej, możesz także tworzyć kopie zapasowe dysków sieciowych za pomocą SpiderOak, Memopal i LiveDrive - wszystkie z nich pozwalają zmapować dysk, aby można go było rozpoznać. Na szczęście proces ten jest prosty i dostępne są przewodniki instruktażowe, które pomogą Ci je skonfigurować.

Wniosek dotyczący kopii zapasowych NAS

Kopie zapasowe na serwerze NAS to doskonały sposób na zapewnienie ochrony danych nie tylko w lokalnej chmurze, ale także w Internecie. Niezależnie od tego, czy chcesz dedykowaną aplikację, która wykonuje dla Ciebie ciężką pracę - czy wolisz samodzielnie skonfigurować serwer NAS, w tym artykule znajdziesz idealnego dostawcę kopii zapasowych online.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me