5 najlepszych darmowych menedżerów haseł

Menedżerowie haseł to fantastyczne narzędzia do ochrony prywatności, ale są jeszcze lepsze, gdy są bezpłatne! W tym artykule wymieniliśmy pięć najlepszych darmowych menedżerów haseł. Oprócz tego, że są całkowicie bezpłatne, wszystkie usługi w tym artykule szanują Twoją prywatność, oferują fantastyczne funkcje bezpieczeństwa i są oprogramowaniem typu open source.

Jeśli masz dość zapamiętywania haseł do wszystkich swoich kont i usług online, prawdopodobnie rozważasz skorzystanie z menedżera haseł.

Problem z zapamiętywaniem haseł ustępuje wraz z menedżerem haseł, co pozwala ustawić trudne, unikalne hasła dla każdego konta.

Rozumiemy jednak, że nie każdy ma dużo pieniędzy do wydania, dlatego przeanalizowaliśmy rynek, aby znaleźć najlepszych darmowych i bezpiecznych menedżerów haseł. Nasze rekomendacje będą działać na wszystkich platformach, a ponieważ wiadomo, że są solidne pod względem prywatności i bezpieczeństwa - możesz wybrać tych bezpłatnych menedżerów haseł bez narażania swojego bezpieczeństwa.

Najlepsze bezpłatne menedżery haseł

Poniżej znajduje się lista najlepszych darmowych menedżerów haseł. Wszystkie te usługi oferują fantastyczne funkcje, więc jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o którejkolwiek z poniższych usług, kliknij łącza do strony internetowej dostawcy lub przewiń poniżej tej listy, aby uzyskać podsumowanie tego, co sprawia, że ​​każda usługa jest świetna.

 1. Keepass

  - Doskonały darmowy menedżer haseł

 2. Bitwarden

  - Menedżer haseł typu open source zbudowany w sposób przyjazny dla użytkownika

 3. Hasło bezpieczne

  - Zapewnienie bezpieczeństwa, jedno hasło na raz

 4. LastPass

  - Darmowy poziom nie skąpi zbyt wiele z usługi premium

 5. RoboForm

  - Wysoce funkcjonalny i łatwy w użyciu

Bezpłatne menedżery haseł - streszczenia

Poniżej podsumowaliśmy funkcje, które tworzą najlepszych darmowych menedżerów haseł. Jeśli potrzebujesz więcej informacji o którejkolwiek z tych witryn internetowych.

1. Keepass

KeePass to doskonała usługa, którą uważamy za najlepszy darmowy menedżer haseł.

 • cennik

  Od 0,00 $
  / miesiąc

 • Obsługiwane platformy


  • Windows

  • Linux

Jest to usługa typu open source, co oznacza, że ​​kod może zostać zweryfikowany przez dowolnego specjalistę ds. Bezpieczeństwa. Zachowujesz pełną kontrolę nad hasłami, ponieważ zapewnia ono kompleksowe szyfrowanie.

Oznacza to, że haseł nie można odzyskać, więc nigdy nie wolno zapomnieć hasła głównego. Jednak poświęcenie tej odrobiny wygody cementuje KeePass jako złoty standard bezpieczeństwa zarządzania hasłami.

Ponadto KeePass jest bardzo elastyczny, ma wiele dostępnych dodatków i zapewnia pełną kontrolę nad bazami danych .kbdx. Chociaż KeePass domyślnie przechowuje hasła tylko lokalnie, możesz łatwo udostępniać bazę danych .kbdx za pośrednictwem bezpiecznej platformy pamięci online.

Tak długo jak ty don’Aby nauczyć się z niego korzystać, KeePass to wysoce funkcjonalny menedżer haseł, który pozwala robić wszystko z hasłami, które możesz wymyślić. Trzeba przyznać, że KeePass jest nieco trudniejszy w użyciu niż nasze drugie zalecenie, Bitwarden, co oznacza, że ​​lepiej być przy jednej z innych usług, jeśli jesteś kompletnym technofobem.

KeePass jest dostępny dla wszystkich popularnych platform i można go skonfigurować do pracy z przeglądarkami za pomocą KeeForm, KeePass HTTP-Connector, który pozwoli ci na automatyczne wypełnianie haseł we wszystkich popularnych przeglądarkach.

2. Bitwarden

Bitwarden to znakomity, łatwy w użyciu menedżer haseł typu open source!

 • cennik

  Od 0,00 $
  / miesiąc

 • Obsługiwane platformy


  • Windows

  • Linux

Bitwarden jest dostępny na wszystkie popularne platformy (Linux, macOS, Windows, Android i iOS). Bycie otwartym oprogramowaniem oznacza, że ​​oprogramowanie jest swobodnie dostępne online dla każdego inspektora bezpieczeństwa do audytu. W związku z tym temu menedżerowi haseł można ufać, że robi dokładnie to, co twierdzi przy użyciu haseł.

Jednym z najważniejszych czynników zarządzania hasłem jest to, czy hasła są chronione za pomocą szyfrowania end-to-end (e2ee). W e2ee tylko Ty trzymasz klucz główny do swoich haseł, co oznacza, że ​​są one całkowicie bezpieczne. Oczywiście oznacza to również, że jeśli zapomnisz hasła głównego, zostaniesz automatycznie zablokowany przed klientem, a tym samym pozostałymi hasłami.

W Bitwarden wszystkie hasła są chronione przez e2ee, który jest idealny ze względów bezpieczeństwa. Jeśli jednak jesteś bardzo zaniepokojony możliwością odzyskania dostępu do konta (w przypadku utraty hasła), możesz zdecydować się na inną usługę.

Oprócz aplikacji na wszystkie platformy, Bitwarden ma rozszerzenia dla Chrome, Firefox, Opera, Microsoft Edge i Safari. Te rozszerzenia umożliwiają łatwe dodawanie haseł do bazy danych podczas logowania - i umożliwiają łatwe automatyczne uzupełnianie haseł w locie.

Uważamy, że jest to jeden z najlepszych dostępnych bezpłatnie menedżerów haseł o otwartym kodzie źródłowym, zapewniający wszystko, co niezbędne do przechowywania haseł bez obaw.

3. Hasło bezpieczne

Szyfrowanie E2e & Fundamenty open source sprawiają, że Password Safe jest jednym z bezpieczniejszych menedżerów haseł!

 • cennik

  Od 0,00 $
  / miesiąc

 • Obsługiwane platformy


  • Windows

Password Safe to opcja typu open source, która zapewnia silne szyfrowanie typu end-to-end. Ten menedżer haseł jest popularny nie tylko ze względu na jego doskonałe funkcje, ale również dlatego, że został pierwotnie opracowany przez światowej sławy eksperta w dziedzinie kryptografii Bruce'a Schneiera.

Hasło Safe jest dostępne dla systemu Windows i ma klony dla systemów Android, iOS, Linux i Mac. Większość tych klonów można znaleźć na stronie pwsafe. PWSafe dla Windows nie jest trudny w użyciu dzięki minimalistycznemu podejściu, jednak brak funkcji oznacza, że ​​nie będzie łatwo zintegrować się z twoją ulubioną przeglądarką.

Autouzupełnianie jest dostępne, ale nie działa przez łatwe w instalacji rozszerzenie. W przypadku tego menedżera haseł wyróżnia się sposób, w jaki hasła mogą być wyszukiwane i organizowane niezwykle wydajnie. Użytkownicy mogą również bez problemu importować i eksportować hasła do innych menedżerów haseł.

Główną wadą jest to, że synchronizacja w chmurze nie jest dostępna - więc musisz udostępnić swój magazyn haseł przez USB. Dołączony jest także generator haseł, aby tworzenie solidnych haseł było łatwe i przyjemne. Ze względu na brak wygody Password Safe nadal jest prostym, ale skutecznym menedżerem haseł, który jest dostępny na wszystkich platformach dzięki aktywnej społeczności open-source.

4. LastPass

LastPass to bardziej marka domowa niż jej konkurencja, oferująca zarówno usługi bezpłatne, jak i premium

 • cennik

  Od 3,00 USD
  / miesiąc

 • Obsługiwane platformy


  • Windows

  • Linux

Ten darmowy menedżer haseł jest świetną opcją dla zwykłych użytkowników Internetu, którzy szukają menedżera haseł, który jest zarówno bogaty w funkcje, jak i darmowy. Dla każdego, kto szuka łatwego w obsłudze menedżera haseł z wszystkimi dodatkami, ten menedżer haseł z pewnością zaznaczy wiele pól. LastPass jest dostępny dla wszystkich platform i zapewnia silne szyfrowanie typu end-to-end, aby zapewnić bezpieczeństwo haseł. Niestety, LastPass nie jest całkowicie open-source, jak ma to miejsce w przypadku menedżerów haseł znajdujących się wyżej na tej liście.

Pomimo tej niewielkiej wady, która może Cię zniechęcać, w zależności od twojego osobistego modelu zagrożenia, LastPass jest doskonałym menedżerem haseł, który sprawi, że większość konsumentów, którzy potrzebują bezpłatnego menedżera haseł, będzie szczęśliwa.

Bezpłatnie jeden użytkownik uzyskuje dostęp do nieograniczonego przechowywania haseł, dostępu do haseł na wszystkich urządzeniach, 2FA, funkcji bezpiecznego udostępniania haseł, bezpiecznych notatek, generatora haseł i narzędzia do sprawdzania bezpieczeństwa haseł. Dzięki tym funkcjom LastPass jest jednym z najbardziej wszechstronnych darmowych menedżerów haseł na rynku; idealny dla każdego, kto chce łatwego rozwiązania, które działa praktycznie bez krzywej uczenia się.

Trzeba przyznać, że LastPass na przestrzeni lat cieszył się złą prasą z powodu wykrycia pewnych luk w zabezpieczeniach. Jednak LastPass szybko naprawił wszelkie problemy wykryte przez specjalistów ds. Bezpieczeństwa, co z czasem doprowadziło do powstania silniejszego produktu.

5. RoboForm

Darmowy poziom RoboForm zawiera więcej funkcji, niż można potrząsnąć pięścią - ale nadal jest warty taniego uaktualnienia

 • cennik

  Od 1,79 USD
  /miesiąc

 • Obsługiwane platformy


  • Windows

  • Linux

RoboForm to darmowy menedżer haseł, który robi wrażenie. Darmowa wersja jest bardzo funkcjonalna i łatwa w użyciu. RoboForm jest dostępny na wszystkie popularne platformy i zapewnia rozszerzenia do automatycznego wypełniania w Chrome, Firefox i Safari. Udostępnianie bezpiecznego logowania jest dostępne - więc jeśli chcesz udostępnić hasło, możesz to zrobić za pośrednictwem poczty e-mail.

Jeśli jednak potrzebujesz synchronizacji haseł i dodatkowego bezpieczeństwa 2FA - musisz uaktualnić do płatnego planu. Warto również zauważyć, że RoboForm nie jest’t open source - co może zniechęcić niektórych ludzi. Ale jeśli chodzi o funkcje, ten darmowy menedżer haseł naprawdę robi wrażenie i ma bezpieczny e2ee, co oznacza, że ​​możesz mu zaufać, aby zabezpieczyć swoje hasła.

Jeśli tylko potrzebujesz zarządzania hasłami dla jednego urządzenia - będzie to darmowy menedżer haseł, który działa dla Ciebie. Jeśli jednak synchronizacja jest dla Ciebie ważna - zalecamy skorzystanie z jednej z powyższych usług.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me