5 najlepszych darmowych usług tworzenia kopii zapasowych w chmurze

Z pewnością dobrym pomysłem jest wykonanie kopii zapasowej danych. Chociaż zawsze rozsądne jest tworzenie kopii zapasowych na fizycznym zewnętrznym dysku twardym, przetwarzanie w chmurze sprawia, że ​​niezwykle łatwe jest przechowywanie kopii zapasowych danych online. Bezpłatne usługi tworzenia kopii zapasowych w chmurze są ograniczone w przestrzeni, jaką oferują użytkownikom, jednak jeśli nie masz dużo danych do wykonania kopii zapasowej lub potrzebujesz tylko wykonać kopię zapasową danych krytycznych, bezpłatne kopie zapasowe online są świetne. FUsługi tworzenia kopii zapasowych online Ree wymienione w tym artykule są uznawane nie tylko za ogólną jakość ich oferty, ale również za funkcje bezpieczeństwa, które zapewniają w celu ochrony prywatności danych.

Ważne jest, aby pamiętać, że niektóre z najbardziej popularnych bezpłatnych usług tworzenia kopii zapasowych online, takie jak Dropbox i Dysk Google, nie zostały uwzględnione na tej liście ze względu na historyczne obawy dotyczące prywatności. W końcu powierzenie kopii zapasowych wrażliwych danych organizacjom, które mają wątpliwe praktyki dotyczące prywatności, niesie ze sobą pewne nieodłączne ryzyko. Jeśli ochrona prywatności Twoich danych jest dla Ciebie ważna, znacznie lepiej jest skorzystać z usługi tworzenia kopii zapasowych online, która działa dobrze i podejmuje niezbędne kroki w celu zapewnienia, że ​​Twoje dane są prywatne i odpowiednio zabezpieczone.

Najlepsze bezpłatne kopie zapasowe w chmurze

Sprawdź najlepsze bezpłatne kopie zapasowe w chmurze poniżej. Przewiń poniżej, aby przeczytać podsumowanie każdej usługi lub kliknij witrynę, aby uzyskać więcej informacji.

 1. Synchronizacja

 2. Prowadzę

 3. Nextcloud

 4. Sync.com

 5. Jottacloud

5 najlepszych darmowych usług tworzenia kopii zapasowych w chmurze

Poniżej znajduje się szczegółowa lista szczegółowo opisująca każdą z pięciu najlepszych bezpłatnych usług tworzenia kopii zapasowych online na rynku. Każda usługa oferuje doskonałą funkcjonalność, a każda z nich dokłada wszelkich starań, aby oferować doskonałe funkcje bezpieczeństwa w celu ochrony danych.

1. Synchronizacja

 • cennik

  Od 0,00 $
  / miesiąc

Syncthing to bezpieczny program do ciągłej synchronizacji plików, który ułatwia bezpieczną synchronizację plików między dwoma lub więcej urządzeniami. Unikalnym aspektem synchronizacji w stosunku do innych usług z tej listy jest to, że jako użytkownik dostarczasz sprzęt, w którym przechowywana jest kopia zapasowa. Oznacza to, że kopia zapasowa może być przechowywana na osobnym komputerze, dysku twardym, maszynie wirtualnej lub dowolnym innym odpowiednim urządzeniu. To samo w sobie zwiększa ogólne bezpieczeństwo usługi, ponieważ masz pełną kontrolę nad tym, gdzie jest przechowywana twoja kopia zapasowa danych, a żadna usługa hostingowa innej firmy nie bierze udziału w przechowywaniu danych.

Dodatkowe funkcje bezpieczeństwa obejmują szyfrowanie typu end-to-end, idealną tajemnicę przekazywania oraz uwierzytelnianie oparte na certyfikatach TLS. Ponadto Syncthing stara się być całkowicie przejrzysty i jest w pełni open source, co oznacza, że ​​każdy może swobodnie sprawdzać jego kod źródłowy. Co’Co więcej, usługa jest również zwolennikiem otwartego rozwoju, w którym wszystkie błędy i problemy z oprogramowaniem są jasno i natychmiastowo udokumentowane na jego “Lista problemow” strona, którą każdy może zobaczyć. Taka przejrzystość jest dowodem na to, że Syncthing stara się być otwarty i odpowiedzialny przed użytkownikami za ochronę ich prywatności, jednocześnie ułatwiając ciągłą synchronizację ich kopii zapasowych danych.

Syncthing jest również bardzo prosty w użyciu i jest dostępny we wszystkich głównych systemach operacyjnych, a także jest kompatybilny z systemami Android. Najlepsze jest to, że jest całkowicie darmowy! Chociaż jeśli czujesz się hojny, możesz bezpiecznie przekazać darowiznę na ten cel na stronie internetowej Syncthing.

2. IDrive

 • cennik

  Od 17,38 USD
  na rok

IDrive oferuje w pełni funkcjonalną bezpłatną usługę tworzenia kopii zapasowych w chmurze. Wolny “Podstawowy” plan, otrzymasz hojny 5 GB przestrzeni dyskowej a także uzyskać kredyty na koncie za polecanie usługi znajomym. Jedną z wielkich zalet IDrive jest to, że umożliwia tworzenie kopii zapasowych nieograniczonej liczby urządzeń za pomocą jednego konta, podczas gdy wiele innych usług pobiera opłaty za każde urządzenie. Ponadto funkcja synchronizacji plików umożliwia automatyczną synchronizację wszystkich plików i folderów, a dzięki funkcjom migawek i kontroli wersji można również przechowywać do 30 poprzednich wersji danych.

IDrive jest również bardzo bezpieczny, przechowując i przesyłając wszystkie twoje pliki za pomocą 256-bitowego szyfrowania AES i pozwalając ci jako użytkownik zdefiniować klucz szyfrowania. Zapewnia to, że klucz nie jest nigdzie przechowywany na serwerach IDrive, co oznacza, że ​​tylko Ty będziesz miał dostęp do klucza, a tym samym do twoich danych. Ważne jest, aby pamiętać, że oznacza to również, że będziesz odpowiedzialny za ochronę swojego prywatnego klucza szyfrowania i nie będziesz w stanie przywrócić żadnych danych z kopii zapasowej na IDrive, jeśli zostaną utracone..

Usługa jest dostępna na wszystkich głównych platformach, w tym Windows, Mac i Linux, i oferuje aplikacje mobilne na Androida i iOS. Co więcej, IDrive jest również świetny dla użytkowników NAS. Ogólnie rzecz biorąc, IDrive działa świetnie, oferuje solidne funkcje prywatności i bezpieczeństwa, zapewnia doskonałą obsługę klienta i jest dość hojny dzięki 5 GB bezpłatnej ofercie.

3. Nextcloud

 • cennik

  Od 0,00 $
  / miesiąc

Nextcloud to bezpłatne narzędzie do tworzenia kopii zapasowych w chmurze typu open source, które oferuje użytkownikom opcje hostowane i hostowane samodzielnie. Oznacza to, że możesz przechowywać kopie zapasowe danych na jednym ze swoich własnych urządzeń, na maszynie wirtualnej, w centrum danych lub u dostawcy dostarczanego przez Nextcloud. W przypadku, gdy zdecydujesz się skorzystać z opcji samodzielnego hostowania, Nextcloud oferuje nawet pomocne wskazówki i zalecenia, jak zapewnić bezpieczne działanie serwera hostowanego za pomocą usługi.

Oprócz oferowania przydatnych funkcji, takich jak przechowywanie wersji plików w celu zapisania kilku poprzednich wersji danych, łatwych funkcji udostępniania plików, strumieniowego przesyłania plików multimedialnych i automatycznej synchronizacji zdjęć z urządzeń mobilnych, Nextcloud oferuje użytkownikom doskonałe funkcje bezpieczeństwa i prywatności. Nextcloud wykorzystuje szyfrowanie TLS do zabezpieczenia danych podczas transportu, a w spoczynku może być zabezpieczony przez 256-bitowe szyfrowanie AES. Pliki i foldery można również synchronizować między urządzeniami i zabezpieczyć za pomocą szyfrowania end-to-end, co pozwala uzyskać rozwiązanie o zerowej wiedzy. Usługa pozwala również na łatwą integrację z istniejącymi narzędziami bezpieczeństwa. Inne znaczące funkcje bezpieczeństwa obejmują uwierzytelnianie dwuskładnikowe, konfigurowalne zabezpieczenia prywatności do bezpiecznego udostępniania plików oraz narzędzie do skanowania w chmurze prywatnej, które pozwala sprawdzić bezpieczeństwo swojego prywatnego serwera.

Nextcloud jest kompatybilny z Windows, macOS, Linux i oferuje aplikacje mobilne na Androida i iOS. Dostępny jest również portal internetowy. W zależności od wybranej opcji hostingu Nextcloud może być bardzo prosty w obsłudze lub może być nieco bardziej zaawansowany, jeśli wybierzesz trasę hostingu. W takim przypadku wskazówki i rekomendacje, które oferuje Nextcloud, mogą być bardzo pomocne. Ogólnie rzecz biorąc, Nextcloud to doskonałe bezpłatne narzędzie do tworzenia kopii zapasowych online, które kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo użytkowników.

4. Sync.com

 • cennik

  Od 5,00 $
  / miesiąc

Sync.com to w pełni funkcjonalna usługa tworzenia kopii zapasowych i synchronizacji danych online z siedzibą w Kanadzie. The “Synchronizuj Starter” plan jest dostępny za darmo, pozwala na maksymalnie 5 GB przestrzeni dyskowej, i nigdy nie wygasa. Dzięki planowi początkowemu transfer danych jest ograniczony, ale masz dostęp tylko do podstawowych funkcji udostępniania i współpracy. Mimo to Sync.com stanowi doskonałe bezpłatne narzędzie do tworzenia kopii zapasowych online ze względu na jego doskonałą funkcjonalność i bogatą ofertę funkcji, w dużej mierze, ponieważ zapewnia takie same solidne funkcje prywatności i bezpieczeństwa dla bezpłatnych użytkowników, jak dla płatnego tłumu.

Sync.com to prawdziwie zerowa wiedza internetowa usługa tworzenia kopii zapasowych danych, która zapewnia kompleksowe szyfrowanie, co oznacza, że ​​usługa nie ma dostępu do twoich danych. Wszystkie twoje dane są zabezpieczone 2048-bitowym szyfrowaniem RSA, SSL / TLS. Dodatkowe funkcje bezpieczeństwa obejmują chronione hasłem udostępnianie plików, uwierzytelnianie dwuskładnikowe oraz funkcję zdalnej blokady urządzenia. Ponadto Sync.com oferuje możliwość wersjonowania danych do 30 dni w ramach bezpłatnego abonamentu, umożliwiając przywracanie wcześniejszych wersji danych.

Oprócz wielu świetnych funkcji bezpieczeństwa i prywatności Sync.com oferuje szereg innych ważnych funkcji, które również sprawiają, że jest to wyjątkowa bezpłatna usługa. Przede wszystkim usługa jest niezwykle prosta w użyciu, ale na pewno nie’brak funkcjonalności, co czyni go doskonałym wyborem zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Synchronizacja i tworzenie kopii zapasowych między platformami działa jak urok, są całkowicie płynne i wykonywane w czasie rzeczywistym. Dodatkowo masz opcję synchronizacji danych tylko z chmurą z “Synchronizuj Vault” funkcja. Umożliwia to przechowywanie danych całkowicie online i oszczędność cennego miejsca na dysku twardym na urządzeniach. Co’Więcej na urządzeniach mobilnych możesz automatycznie przesyłać zdjęcia i filmy do chmury.

Usługa tworzenia kopii zapasowych online Sync.com jest kompatybilna z systemami Windows, macOS, Android i iOS. Niestety obecnie nie ma kompatybilności z Linuksem, ale dostępny jest portal internetowy. Niemniej jednak w pełni zalecamy Sync.com jako doskonałą bezpłatną usługę tworzenia kopii zapasowych online, która naprawdę stawia bezpieczeństwo danych użytkowników na pierwszym miejscu.

5. Jottacloud

 • cennik

  Od 0,00 $
  / miesiąc

Jottacloud to norweska usługa tworzenia kopii zapasowych online, która oferuje w pełni funkcjonalny bezpłatny plan, który pozwala maksymalnie 5 GB miejsca na dane. Norweska jurysdykcja doskonale nadaje się do prywatności, ponieważ kraj ten znany jest z jednych z najbardziej przyjaznych dla prywatności przepisów na świecie. To, co jest świetne w Jottacloud, to to, że usługa nie działa’t oszczędza na bezpieczeństwie i prywatności oraz zapewnia te same funkcje bezpieczeństwa dla darmowych kont, co w przypadku płatnych członków.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo techniczne, Twoje dane są zabezpieczone w transporcie i spoczynku za pomocą 256-bitowego szyfrowania AES. Dodatkowe funkcje bezpieczeństwa obejmują uwierzytelnianie dwuskładnikowe, możliwość odwołania określonych sesji przeglądarki i / lub dostępu urządzeń do konta oraz możliwość przeglądania historii logowania, a także listy urządzeń z dostępem do konta. Poza tym Jottacloud jest również w pełni zgodny z RODO i całkowicie poświęca się ochronie prywatności użytkowników.

Jottacloud oferuje również wiele innych wspaniałych funkcji, które uzupełniają potrzeby tworzenia kopii zapasowych danych. Na przykład usługa jest jedną z najlepszych do tworzenia kopii zapasowych zdjęć, udostępniania, organizowania i przeglądania. Ponadto Jottacloud może przechowywać praktycznie każdy typ pliku, co daje swobodę przechowywania wszelkiego rodzaju multimediów bez ograniczeń. Inne godne uwagi funkcje obejmują wersjonowanie plików, dostęp offline, narzędzie wiersza polecenia, skanowanie dokumentów, udostępnianie dokumentów i funkcje współpracy, a także funkcję odzyskiwania, która pozwala odzyskać pliki, które mogły przypadkowo przeciągnąć do kosza nawet do trzydziestu dni.

Jottacloud jest kompatybilny z komputerami stacjonarnymi z systemem Windows i Mac oraz urządzeniami mobilnymi z systemem Android i iOS. Narzędzie wiersza polecenia działa w systemach Windows, Mac i Linux. Aplikacje są intuicyjne i łatwe w obsłudze oraz oferują fantastyczną funkcjonalność, nawet dla bezpłatnych subskrybentów. Wszystko to wraz z firmą’Dzięki swojemu zaangażowaniu w ochronę prywatności użytkowników Jottacloud jest doskonałym wyborem dla każdego, kto szuka bezpłatnej usługi tworzenia kopii zapasowych online.

Dlaczego warto korzystać z bezpłatnej usługi tworzenia kopii zapasowych w chmurze

Bez względu na to, czy chcesz wykonać kopię zapasową zdjęć, filmów, muzyki, nagrań dźwiękowych, pisemnych dokumentów, dokumentacji medycznej, e-maili lub innych mediów, ogrom cennych danych przechowywanych na naszych komputerach i urządzeniach jest bez wątpienia ogromny. Utrata wszystkich tych danych może być oczywiście katastrofalna. Właśnie dlatego tworzenie kopii zapasowych niezbędnych danych w różnych miejscach ma kluczowe znaczenie. Jeśli z jakiegoś powodu komputer lub urządzenie ulegnie awarii i uniemożliwi odzyskanie danych, przypadkowo wyczyścisz dysk twardy, jeśli dane zostaną usunięte w wyniku złośliwego cyberataku lub urządzenie zostanie zgubione lub skradzione, bardzo ważne jest, aby mieć wiele kopie zapasowe danych, dzięki czemu nie zostaną utracone na dobre.

Istnieje wiele usług dostępnych online, które umożliwiają tworzenie kopii zapasowych danych z urządzeń w chmurze, z różnymi możliwościami i ofertami funkcji. Rzeczywiście, wybór najlepszego do własnych potrzeb może być trudny, dlatego wymieniliśmy 5 najlepszych w tym artykule.

Końcowe przemyślenia

Pozostawanie wysoko i sucho po utracie danych może być jednym z najbardziej frustrujących i przerażających uczuć na świecie. Nawet jeśli istnieje sposób na odzyskanie utraconych danych, odzyskiwanie danych nigdy nie jest tanim przedsięwzięciem i nigdy nie można zagwarantować pełnego odzyskiwania danych. Dlatego tak ważne jest posiadanie planu tworzenia kopii zapasowych ... dosłownie. Każda z bezpłatnych usług tworzenia kopii zapasowych online wymienionych w tym artykule umożliwia tworzenie kopii zapasowych bezcennych danych w bezpieczny sposób, a przede wszystkim bez żadnych kosztów. Najlepszy moment na podjęcie działań i utworzenie kopii zapasowej danych jest właśnie teraz, po prostu nie możesz sobie pozwolić na ryzyko utraty danych na dobre. Zrób sobie przysługę i zacznij korzystać z jednej z wyjątkowych opcji wymienionych powyżej.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me