5 najlepszych kopii zapasowych dla Time Machine

Jeśli jesteś użytkownikiem komputera Mac, prawdopodobnie wiesz, że system macOS jest dostarczany z uznanym programem do tworzenia kopii zapasowych o nazwie Time Machine. To świetne, ale gotowe urządzenie Time Machine tworzy kopię zapasową danych tylko na zewnętrznym dysku fizycznym lub lokalnym systemie NAS obsługującym protokoły Time Machine.

Dobra praktyka tworzenia kopii zapasowych jest jednak zgodna ze złotą zasadą 3-2-1, w której przechowywane są co najmniej trzy kopie danych, aby zabezpieczyć się przed jakąkolwiek utratą.

Tradycyjna formuła polega na przechowywaniu jednej kopii na urządzeniu (oryginalnej), przechowywaniu jednej kopii lokalnie, ale nie podłączonej do komputera (np. Na serwerze NAS lub zewnętrznym dysku twardym), z dala od wirusów, które mogą mieć wpływ na komputer, oraz do przechowywania kolejnej kopii online.

W końcu lokalny dysk może zostać skradziony, zgubiony w pożarze, uszkodzony przez wodę lub kto wie co!

Następujące usługi i produkty do tworzenia kopii zapasowych w chmurze obsługują łatwe i automatyczne tworzenie kopii zapasowych danych Time Machine na koncie w chmurze w celu zapewnienia niezawodnej ochrony 3-2-1.

Należy pamiętać, że może to powodować powielanie danych utworzonych w Time Machine i danych przesłanych na konto w chmurze w zwykły sposób. Aby zapobiec temu duplikowaniu, które pochłania cenne miejsce na serwerze w chmurze, możesz chcieć wykluczyć niektóre foldery z przesyłania przez Time Machine lub oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych.

5 najlepszych kopii zapasowych Time Machine

Poniżej wymieniliśmy pięć najlepszych kopii zapasowych wehikuł czasu. Aby uzyskać więcej informacji o tych usługach, przewiń poniżej, aby przeczytać podsumowanie każdej usługi lub kliknij ich stronę internetową, korzystając z poniższych łączy.

 1. Prowadzę

  - Przyjazny dla użytkownika | Opłacalny | Kompleksowe szyfrowanie

 2. IBackup

  - Aplikacje mobilne | Zorientowany na biznes | Kompleksowe szyfrowanie

 3. CloudBerry

  - Opcje hostingu | Freemium | Obsługa Time Machine

 4. DollyDrive

  - Mac & Zorientowany na iOS | DollyClone | Przyjazny użytkownikowi

 5. Przekazać

  - Synchronizacja z paniką | Wsparcie dla 11 usług w chmurze | Szyfrowanie e2e po stronie klienta

5 najlepszych kopii zapasowych dla Time Machine - streszczenia

Spójrz na poniższą listę najlepszych usług tworzenia kopii zapasowych wehikuł czasu, kliknij stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat ich usług.

1. IDrive

IDrive może być w rozsądnej cenie, ale nie oszczędza na funkcjach

 • cennik

  Od 17,38 USD
  na rok

IDrive jest dostawcą kopii zapasowych w rozsądnej cenie, który wykorzystuje silne szyfrowanie od strony klienta do klienta. Oferuje synchronizację plików online, tworzenie kopii zapasowych wielu urządzeń, wersjonowanie plików do 30 poprzednich wersji. Szczególnie podoba nam się to, że IDrive obsługuje tworzenie kopii zapasowych w chmurze Linux za pośrednictwem GUI lub pakietu skryptów.

Aby zapobiec duplikowaniu plików, IDrive domyślnie wyklucza folder danych Time Machine z kopii zapasowych. Można go jednak łatwo włączyć, przechodząc do Ustawień -> Wykluczone pliki / foldery z kopii zapasowej -> Pliki / foldery z częściowymi nazwami i odznaczenie folderu Backups.backupdb.

Kopia zapasowa Time Machine zostanie następnie zapisana w pamięci IDrive przy użyciu ścieżki skonfigurowanej w ustawieniach Time Machine na komputerze Mac.

2. IBackup

IBackup koncentruje się przede wszystkim na firmach, oferując silne szyfrowanie e2e i odzyskiwanie po awarii

 • cennik

  Od 9,95 USD
  / miesiąc

Ten dostawca chmury koncentruje się na tworzeniu kopii zapasowych danych dla małych firm. Jako taka, jego lista funkcji obejmuje takie elementy, jak pełne tworzenie kopii zapasowych, plan odzyskiwania po awarii, wiele kont podrzędnych, HIPAA, zgodność z Sarbanes-Oxley, GLBA i SEC / FINRA i więcej.

IBackup jest jednak doskonale przydatny jako osobista usługa tworzenia kopii zapasowych, a każdemu przyda się aplikacja mobilna na iOS i Androida. Domyślnie dane są szyfrowane po stronie serwera za pomocą AES-256, ale możliwe jest użycie prywatnego klucza szyfrowania, który nie jest przechowywany w IBackup’zamiast tego serwery.

Aby włączyć tworzenie kopii zapasowej Time Machine za pomocą konta IBackup, po prostu otwórz klienta stacjonarnego Mac, przejdź do Ustawień i upewnij się, że wybrano tworzenie kopii zapasowej Time Machine.

3. CloudBerry

Cloudberry można w pełni dostosować do własnych potrzeb, oferując opcje hostingu i szereg różnych serwerów

 • cennik

  Od 49,99 USD
  na rok

Cloudberry Explorer to darmowe oprogramowanie (z dostępną wersją premium Pro), które pozwala zarządzać plikami i tworzyć ich kopie zapasowe na kontach Amazon S3, Microsoft Azure, Google Cloud i Openstack. Cloudberry oferuje również w pełni hostowaną usługę subskrypcji przy użyciu wybranych przez Ciebie dostawców SaaS w chmurze.

Niezależnie od tego, czy używasz tylko darmowego oprogramowania z osobistą usługą chmurową, czy Cloudberry’Usługa subskrypcji Cloudberry obsługuje tworzenie kopii zapasowych Time Machine w chmurze.

Wymaga to nieco większej konfiguracji niż w przypadku powyższych dwóch usług, ale na stronie dostępne są jasne instrukcje. Zasadniczo sprowadza się to do wyboru Wehikułu Czasu’s zewnętrzny dysk kopii zapasowej’Główny folder Backups.backupdb jako źródło kopii zapasowej.

4. DollyDrive

DollyDrive ma własny zestaw funkcji do tworzenia kopii zapasowych całego systemu - DollyClone

 • cennik

  Od 5,00 $
  / miesiąc

DollyDrive to usługa tworzenia kopii zapasowych w chmurze zaprojektowana od podstaw dla systemu macOS. Wykonuje wszystkie zwykłe czynności, których można oczekiwać od takiej usługi, i ma aplikację na iOS do uzyskiwania dostępu do plików i zarządzania nimi z dowolnego miejsca.

Co więcej, DollyDrive oferuje funkcję o nazwie DollyClone, która tworzy pełną kopię zapasową całego systemu. Podobnie jak Time Machine, tyle że ta kopia zapasowa jest zapisywana w chmurze. Tak więc, podczas gdy DollyDrive nie’Aby wykonać kopię zapasową rzeczywistych danych Time Machine w chmurze, osiąga dokładnie ten sam efekt.

Możesz oczywiście używać DollyClone wraz z Time Machine do tworzenia kopii zapasowych wszystkich danych lokalnie.

5. Prześlij

Transmit wyróżnia się z tłumu dzięki funkcji Panic Sync

 • cennik

  Od 0,00 $
  / miesiąc

Transmit to klient FTP z wbudowaną obsługą 11 najpopularniejszych usług w chmurze, od usług dla konsumentów, takich jak Dropbox i Google Drive, po usługi SaaS, takie jak Amazon S3 i Microsoft Azure. Jednak nie ma obsługi iCloud.

Tym, co wyróżnia Transmit spośród miliona innych klientów FTP, jest funkcja Panic Sync. Jak sama nazwa wskazuje, zapewnia to tworzenie kopii zapasowych danych w czasie rzeczywistym, synchronizując je z wybraną chmurą. A ponieważ obsługuje synchronizację z zewnętrznych dysków twardych i dysków NAS, możesz go użyć do automatycznego tworzenia kopii zapasowych wszystkich danych z dysku Time Machine.

Końcowe przemyślenia

Nigdy nie możesz mieć zbyt wielu kopii swoich ważnych danych, a Time Machine zapewnia bardzo wysoki poziom ochrony przed katastrofą, tworząc kopię zapasową wszystkiego na komputerze Mac. Powyższe usługi i produkty pozwalają zaoszczędzić poziom ochrony Time Machine w chmurze, dzięki czemu bez względu na to, co się stanie, będziesz mógł przywrócić pełny system. A to zapewnia spokój ducha.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me