5 najlepszych kopii zapasowych w chmurze dla komputerów Mac, które szanują Twoją prywatność

Większość komputerów Mac ma obecnie dyski SSD o niewielkich rozmiarach, więc zazwyczaj nie trzeba długo czekać na usunięcie plików i aplikacji, aby zrobić miejsce na te, których naprawdę potrzebujemy. Nawet jeśli masz akry lokalnego miejsca na dysku, ważne jest, aby wykonać kopię zapasową danych, aby zapobiec utracie. W tym artykule wymieniono 6 najlepszych kopii zapasowych w chmurze dla użytkowników komputerów Mac.


Jesteśmy ProPrivacy! W przeciwieństwie do innych stron internetowych zalecamy tylko rozwiązania pamięci masowej w chmurze dla komputerów Mac, które szanują Twoją prywatność. W praktyce oznacza to, że wszystkie usługi przechowywania w chmurze zapewniają bezpieczne szyfrowanie od strony klienta po stronie klienta. Oznacza to, że szyfrujesz i odszyfrowujesz swoje pliki na własnych urządzeniach, zamiast ufać potencjalnie nierzetelnej stronie trzeciej, która zrobi to za Ciebie. Poniższe usługi oferują również do 5 GB bezpłatnego miejsca do przechowywania kopii zapasowych w chmurze, dzięki czemu możesz zabezpieczyć swoje dane bezpłatnie.

Rzeczywiście, nawet jeśli ufasz stronie trzeciej (dlaczego miałbyś to robić?), Jeśli przechowuje ona prywatne klucze szyfrujące do twoich danych, może zostać zhakowana lub zmuszona do przekazania kluczy agencji takiej jak NSA.

Jakie są najlepsze rozwiązania do przechowywania danych w chmurze dla komputerów Mac, które szanują Twoją prywatność? Czytaj!

Jakie są najlepsze rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych w chmurze dla komputerów Mac?

 1. Tresorit

  - Brak wiedzy | Szwajcarski | Kompleksowe szyfrowanie

 2. Sync.com

  - Brak wiedzy | Skarbiec | Wersjonowanie plików

 3. SpiderOak

  - Brak wiedzy | Zatwierdzony przez Edwarda Snowdena | Kompleksowe szyfrowanie

 4. Nextcloud

  - Oprogramowanie typu open source | Opcje hostingu | Selektywna synchronizacja

 5. iCloud

  - Przyjazny dla użytkownika | integracja z macOS | Opcja przechowywania tylko w trybie online

5 najlepszych kopii zapasowych w chmurze dla komputerów Mac: szczegółowa analiza

1. Tresorit

Tresorit oferuje 3 GB za darmo, ma wbudowane kompleksowe szyfrowanie i jest łatwy w użyciu

 • cennik

  Od 0,00 $
  / miesiąc

Strona główna Tresorit

Tresorit to szwajcarski dostawca pamięci masowej w chmurze znany ze swojego przywiązania do prywatności. Tresorit, usługa o zerowej wiedzy, wykorzystuje solidne szyfrowanie typu end-to-end, aby zapewnić, że nawet on nie może uzyskać dostępu do danych. Tresorit zapewnia silną obsługę wielu platform dla systemów Windows, Linux i oczywiście macOS.

Aplikacje są dostępne dla systemów iOS i Android, ale nie synchronizują one automatycznie folderów z urządzeniami mobilnymi.

Pliki są szyfrowane po stronie klienta za pomocą szyfru AES-256-CFB z HMAC SHA-512 w celu uwierzytelnienia integralności. Wymiana kluczy szyfrowania jest zabezpieczona za pomocą RSA-4096. Tresorit obsługuje wersjonowanie plików w swoich płatnych planach, co oznacza, że ​​zawsze możesz przywrócić pliki, które nie są trwale usunięte.

Tresorit jest pod wieloma względami bardziej ukierunkowaną na prywatność wersją iCloud - it’doskonale nadaje się do synchronizowania i udostępniania plików, ale nie jest tak przydatny do zwalniania miejsca na komputerze Mac. Oferuje jednak selektywną synchronizację folderów, więc jeśli przesyłasz pliki z innego komputera, nie musisz synchronizować całej zawartości folderu Tresorit z komputerem Mac.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat tej usługi, przeczytaj naszą recenzję Tresorit.

2. Sync.com

Sync.com oferuje użytkownikom 5 GB miejsca za darmo i ma fantastyczne funkcje bezpieczeństwa!

 • cennik

  Od 5,00 $
  / miesiąc

strona główna sync.com

Sync.com to usługa przechowywania danych w chmurze o zerowej wiedzy z siedzibą w Kanadzie. Użytkownicy komputerów Mac są dobrze obsługiwani przez wieloplatformowe wsparcie dla wszystkich zwykłych podejrzanych, chociaż jesteśmy rozczarowani, że nie zapewnia on wsparcia dla systemu Linux poza portalem internetowym.

Jak można oczekiwać od tego rodzaju usług, Sync.com w pełni obsługuje wersjonowanie plików, bezpieczne udostępnianie linków chronione hasłem oraz udostępnianie folderów. Z przyjemnością prześle również zdjęcia i filmy z telefonu na Twoje konto w chmurze, chociaż stwierdziliśmy, że brak szczegółowej kontroli nad tym procesem jest nieco frustrujący.

Co najważniejsze dla użytkowników, którzy chcą zwolnić miejsce na komputerze Mac, Sync.com’Funkcja Vault umożliwia przesyłanie plików tylko do chmury. Lokalna wersja pliku pozostaje na oryginalnym urządzeniu, z którego został przesłany, ale nie jest automatycznie synchronizowana z innymi urządzeniami, chyba że zdecydujesz się na synchronizację offline.

Dane są szyfrowane kompleksowo za pomocą szyfru AES-256-GCM, który jest zabezpieczony kluczem prywatnym RSA-2048 i hasłem. To świetnie, ale fakt, że Sync.com jest produktem o zamkniętym źródle od firmy z siedzibą w kraju partnerskim firmy Five Eyes, niepokoi nas trochę.

Przeczytaj naszą recenzję Sync.com, aby uzyskać więcej informacji na temat ich usług.

3. SpiderOak

SpiderOak jest bardzo bezpieczną usługą i oferuje 21-dniową bezpłatną wersję próbną swojej usługi premium

 • cennik

  Od 5,75 USD
  / miesiąc

Strona główna SpiderOak

Plusy

 • “Brak wiedzy” synchronizacja i udostępnianie w chmurze
 • Silne szyfrowanie e2e (tylko aplikacje, nie w przeglądarce)
 • Wersjonowanie plików
 • Kosz elementów usuniętych umożliwia przechowywanie plików tylko przez Internet

Cons

 • Nie open source
 • Z siedzibą w USA
 • Aplikacje mobilne są ograniczone

Polecany przez demaskatora NSA Edwarda Snowdena, SpiderOak jest prawdopodobnie największym na rynku dostawcą usług pamięci masowej w chmurze. Używa silnego szyfrowania typu end-to-end w swoich aplikacjach (przy użyciu szyfru AES-256-CFB i uwierzytelniania hash HMAC SHA-256), chociaż jego interfejs sieciowy wymaga przekazania podstawowego klucza szyfrowania do SpiderOak’serwery.

Obsługa wielu platform dla komputerów MacOS, Windows i Linux jest silna, chociaż funkcjonalność aplikacji na iOS i Androida jest rozczarowująco ograniczona. SpiderOak One oferuje dobre opcje wersjonowania i udostępniania plików, ale jego wyróżniającą się cechą jest to, że pliki usunięte lokalnie w folderze synchronizacji nie są automatycznie usuwane online.

Zamiast tego są tworzone kopie zapasowe w specjalnym pojemniku Usunięte elementy, gdzie można je odzyskać w dowolnym momencie. Pliki te są przechowywane przez czas nieokreślony, chociaż wliczają się do limitu miejsca (możesz oczywiście zwolnić miejsce, opróżniając pojemnik, po czym nie można odzyskać plików).

Chociaż być może nie jest to zamierzone, ta funkcja pozwala zaoszczędzić miejsce na dysku, usuwając pliki lokalnie, ale zachowując je w trybie online do późniejszego przywrócenia.

Naszym głównym zmartwieniem w przypadku SpiderOak jest to, że jego aplikacje nie są oprogramowaniem typu open source. Problem ten spotęgował fakt, że SpiderOak jest amerykańską firmą i dlatego podlega przerażającemu nadzorowi krajowemu w stylu NSA.

Zobacz naszą recenzję SpiderOak, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej usłudze.

4. Nextcloud

Nextcloud to samoobsługowa usługa przechowywania w chmurze, która zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo

 • cennik

  Od 0,00 $
  / miesiąc

Chociaż wszystkie powyższe usługi oferują kompleksowe szyfrowanie po stronie klienta, wszystkie są również produktami o zamkniętym źródle. Oznacza to, że potrzeba zaufania nie została całkowicie wyeliminowana. Ci, którzy nie ufają nikomu (i dlaczego, do cholery, powinieneś?) Mogą tworzyć własne usługi tworzenia kopii zapasowych i synchronizacji w chmurze za pomocą oprogramowania Nextcloud open source.

Założenie w pełni hostowanego konta Nextcloud przy użyciu jednego z jego partnerskich usług przechowywania w chmurze jest niezwykle łatwe, ale osoby poważnie dbające o prywatność będą chciały hostować się na własnym sprzęcie lub na serwerze, nad którym mają całkowitą kontrolę.

Szyfrowanie po stronie serwera (AES-128-GCM z uwierzytelnianiem HMAC SHA1 w celu uzyskania klucza) jest jednak opcjonalne i obecnie znajduje się na liście “alfa” lub “testowanie” faza, mimo że została zdecydowanie wznowiona we wszystkich dokumentach Nextcloud.

Nextcloud ma funkcję bin, która domyślnie ma limit czasu i rozmiaru, który ogranicza jej przydatność do przechowywania tylko online. Ale hej, cały sens Nextcloud polega na tym, że to ty rządzisz! Administratorzy kont mogą usunąć wszelkie takie ograniczenia, umożliwiając korzystanie z tej funkcji do tworzenia kopii zapasowych usuniętych folderów w chmurze.

Możesz także zaoszczędzić miejsce na dysku, konfigurując klienta Mac do synchronizacji tylko wybranych folderów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej usłudze, zobacz naszą recenzję Nextcloud.

5. iCloud

iCloud to zastrzeżona usługa Apple, która skupia się na wygodzie

 • cennik

  Od 0,00 $
  / miesiąc

Strona główna iCloud

Apple bardzo agresywnie popycha użytkowników w kierunku własnego rozwiązania do przechowywania w chmurze, iCloud, a wielu użytkowników komputerów Mac dość zrozumiałe. Jest to pod wieloma względami żadna zła rzecz, ponieważ iCloud’Integracja z macOS Sierra, a później sprawia, że ​​jego funkcje Store in iCloud i Optimize Storage są niezwykle łatwe w użyciu.

Przechowuj w iCloud pozwala przenosić wszystkie pliki, zdjęcia i wiadomości do pamięci dostępnej tylko w Internecie, a Optymalizacja pamięci pozwala zaoszczędzić miejsce, automatycznie usuwając filmy iTunes i programy telewizyjne po ich obejrzeniu.

Aby zaoszczędzić miejsce na dysku, iCloud jest trudny do pokonania. Powodem, dla którego jest ostatni na tej liście, jest to, że nie ma łatwego sposobu na kompleksowe szyfrowanie plików przed ich zapisaniem w Apple’serwery. W rzeczywistości brak szczegółowej kontroli nad przesyłanymi plikami oznacza, że ​​nie można ich szyfrować na zasadzie plik po pliku, zanim nie zostaną one zapisane w iCloud.

Firma Apple w ciągu ostatnich kilku lat bardzo dbała o ochronę swoich użytkowników’ prywatność, ale należy pamiętać, że jest to firma amerykańska podlegająca Listom bezpieczeństwa narodowego (wraz z towarzyszącymi rozkazami kneblowania) i tym podobne. W pełni współpracował również z NSA w ramach programu masowego nadzoru PRISM.

iCloud nie ma również kluczowej funkcji występującej w większości rozwiązań do przechowywania danych w chmurze innych firm: wersjonowania plików. Przechowuje wiele wcześniejszych wersji plików, dzięki czemu można je odzyskać w późniejszym terminie. Ma to zasadnicze znaczenie w odzyskiwaniu plików, które zostały uszkodzone lub zainfekowane złośliwym oprogramowaniem, takim jak ransomware, ale może również uratować życie, jeśli chcesz przywrócić zmiany w dokumentach.

Końcowe przemyślenia

Szkoda, że ​​żadna usługa chmurowa zorientowana na prywatność, o której wiemy, nie zapewnia równie dobrego wsparcia dla odciążania plików w chmurze, jak te z Apple, Dropbox, Microsoft i Google. Mamy nadzieję, że w przyszłości to się zmieni. Nextcloud pozwala ci osądzić rozwiązanie, ale trzeba powiedzieć, że jest to raczej niezdarne.

Problemy z prywatnością związane z korzystaniem z Dropbox, OneDrive lub Google Drive można znacznie złagodzić, samodzielnie szyfrując pliki przed przesłaniem ich za pomocą oprogramowania, takiego jak VeraCrypt, ale wprowadza to własne niedogodności. Taka jest cena prywatności.

Sam iCloud pozostaje najprostszym sposobem na zaoszczędzenie miejsca na dysku poprzez przechowywanie plików tylko w trybie online, ale nigdy nie będzie nam wygodnie polecać produkt amerykańskiej firmy z doświadczeniem w pomaganiu rządowemu szpiegowaniu klientów.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me