5 najlepszych menedżerów haseł dla komputerów Mac

Korzystanie z menedżera haseł dla komputerów Mac zapewni bezpieczeństwo i prywatność kont internetowych. Przerażające naruszenia danych stały się tak powszechne, że utraciły moc szoku, ale stanowią poważne zagrożenie dla Twojej prywatności.

Zdecydowanie najlepszą obroną dla Twoich danych jest użycie innego silnego hasła dla każdej odwiedzanej witryny. Przez „silny” rozumiemy coś w rodzaju vE} [chroniony przez e-mail] ~ 9VuW]) C + [8 - nie imię twojego kota!

Po prostu nie ma dla nas biednego sposobu, aby zapamiętać jedno takie bezpieczne hasło, a tym bardziej dziesiątki. Ale na szczęście nie musimy. Zamiast tego możemy pozwolić, aby programy komputerowe wykonały za nas ciężkie prace.

Menedżerowie haseł mogą generować naprawdę bezpieczne hasła dla każdej witryny, aplikacji i usługi online, której używasz, zapamiętywać je i automatycznie je uzupełniać za każdym razem, gdy korzystasz z tej usługi. Jako takie powinny być słusznie postrzegane jako najważniejsze narzędzie w zbrojowni prywatności danych. Rzeczywiście, jeśli używasz tylko jednego narzędzia do ochrony prywatności, powinien on być dobrym menedżerem haseł.

Najlepsi menedżerowie haseł dla komputerów Mac

Po wielu badaniach jesteśmy w stanie wymienić pięciu najlepszych menedżerów haseł dla komputerów Mac. Jeśli potrzebujesz więcej informacji o którejkolwiek z usług wymienionych poniżej, kliknij poniższe linki lub przewiń poniżej tej listy, aby uzyskać podsumowanie tego, co czyni te usługi świetnymi.

 1. Bitwarden

  - Najbardziej przyjazny dla użytkownika menedżer haseł dla komputerów Mac

 2. KeepassXC

  - Menedżer haseł typu open source do ochrony wszystkich kont Apple

 3. RoboForm

  - Ma niezwykle solidne funkcje, które uzupełniają macOS

 4. Dostęp do pęku kluczy macOS

  - wbudowane rozwiązanie do zarządzania hasłami w macOS

 5. Passbolt

  - Weryfikacja strony trzeciej oznacza, że ​​jest to menedżer haseł, któremu możesz zaufać

Najlepsi menedżerowie haseł do komputerów Mac

Poniżej bardziej szczegółowo przyjrzeliśmy się najlepszym menedżerom haseł dla komputerów Mac.

1. Bitwarden

Chroń swoje konta za pomocą Bitwarden - najbardziej dostępnego i przyjaznego dla użytkownika menedżera haseł dla komputerów Mac!

 • cennik

  Od 0,00 $
  / miesiąc

 • Obsługiwane platformy


  • Windows

  • Linux

Bitwarden to wieloplatformowy menedżer haseł typu open source. Wszystkie jego podstawowe funkcje są bezpłatne, chociaż miesięcznie pomaga wspierać programistę i zapewnia kilka fajnych (ale nieistotnych) dodatków. Wśród nich jest możliwość samodzielnego hostowania, co jest świetną opcją dla fanatyków prywatności tam.

Bitwarden’Główną zaletą jest to, że jest to (w dużej mierze) darmowy menedżer haseł typu open source, który wygląda ładnie i jest równie łatwy w użyciu, jak jego znani komercyjni konkurenci. Dodatki do przeglądarek Safari, Chrome, Firefox, Vivaldi, Opera i Brave umożliwiają łatwe i wygodne automatyczne uzupełnianie w macOS.

Jego kod został teraz w pełni sprawdzony przez Cure53, wykorzystuje silne szyfrowanie typu end-to-end i obsługuje różne formy uwierzytelniania dwuskładnikowego.

2. KeepassXC

Zaadaptowany z KeePass dla Windows, KeePassXC przewyższa swojego poprzednika na kilka sposobów.

 • cennik

  Od 0,00 $
  / miesiąc

 • Obsługiwane platformy


  • Windows

  • Linux

KeePassXC to nieoficjalny wieloplatformowy port doskonałego menedżera haseł KeePass dla systemu Windows. Można teraz zainstalować oryginalny KeePass na komputerze Mac za pomocą Mono, ale KeePassXC wygląda o wiele ładniej i więcej “ojczysty” do macOS.

KeePassXC jest w pełni interoperacyjny ze wszystkimi innymi wersjami i widelcami KeePass i bezproblemowo synchronizuje się między platformami, po prostu przechowując swoje kontenery .kbdx w wybranej przez Ciebie usłudze w chmurze. Kontenery te są bardzo bezpieczne i są odszyfrowywane tylko lokalnie w celu pełnego szyfrowania od końca do końca, więc nie ma znaczenia, czy synchronizujesz je przy użyciu niezabezpieczonej platformy (takiej jak Dropbox).

Dodatkowa wtyczka do przeglądarki Firefox i Chrome (choć nie Safari) powinna umożliwiać łatwe automatyczne uzupełnianie w tych przeglądarkach, ale obecnie mamy z nią problemy. Chociaż oficjalnie stracony, dodatek KeePassHttp-Connector nadal działa dobrze.

KeePassXC nie jest tak ładny ani przyjazny dla użytkownika jak Bitwarden, a brak obsługi wtyczek KeePass sprawia, że ​​jest mniej elastyczny niż jego program nadrzędny. Ale do bezpłatnego, łatwego i bardzo bezpiecznego zarządzania hasłami na wielu platformach i synchronizacji przy użyciu popularnego formatu plików .kbdx KeePass typu open source jest świetny.

3. RoboForm

Stylowe podejście RoboForm dobrze komponuje się z estetyką Apple - blokując hasła!

 • cennik

  Od 1,79 USD
  /miesiąc

 • Obsługiwane platformy


  • Windows

  • Linux

Tutaj w ProPrivacy jesteśmy wielkimi fanami wolnego i otwartego oprogramowania, ale uznajemy doskonałość, kiedy ją widzimy. RoboForm to elegancki i stylowy wieloplatformowy menedżer haseł, który robi wszystko, co chcesz, aby menedżer haseł mógł zrobić.

Obejmuje to synchronizację haseł między platformami i przeglądarkami, bezpieczne notatki, zakładki, wiele “Tożsamości” do zaawansowanego wypełniania formularzy, bezpiecznego wysyłania i synchronizacji haseł i nie tylko. Dostępna jest darmowa wersja, ale prawdopodobnie warto wydać 2 dolary miesięcznie za same funkcje synchronizacji.

Oprócz pełnego komputera Mac “Centrum Bezpieczeństwa” W aplikacji można uzyskać dostęp do wszystkich kluczowych funkcji RoboForm za pomocą dodatków do przeglądarek Safari, Firefox i Chrome. Jest nawet aplikacja na Apple Watch!

RoboForm jest zamkniętym źródłem i jest zarządzany przez amerykańską firmę, ale fakt, że wykorzystuje silne szyfrowanie end-to-end, powinien uczynić te punkty akademickimi. Jeśli możesz żyć z faktem, że RoboForm jest zastrzeżonym produktem, to jest to jeden z najbardziej imponujących menedżerów haseł, które sprawdziliśmy.

4. Dostęp do pęku kluczy macOS

Dostęp do pęku kluczy macOS nie jest tak bogaty w funkcje jak konkurencja, ale jest łatwo dostępny i gotowy do użycia!

 • cennik

  Od 0,00 $
  / miesiąc

Jeśli posiadasz komputer Mac, masz już przyzwoitego (choć nieco ograniczonego) menedżera haseł - dostęp do pęku kluczy macOS. To świetna robota polegająca na zapamiętywaniu haseł podczas wpisywania ich do większości aplikacji Mac i formularzy logowania do Safari, a następnie automatycznego uzupełniania ich w razie potrzeby.

Automatycznie synchronizuje się z iPhonem i iPadem, integrując się ze strukturą usług uwierzytelniania iOS 12+ w celu płynnego autouzupełniania na nowszych urządzeniach iOS w większości przeglądarek i wielu aplikacji.

Jeśli jesteś oddanym użytkownikiem Apple, dostęp do pęku kluczy macOS może spełnić wszystkie Twoje hasła. Ale jeśli chcesz zsynchronizować urządzenia inne niż Apple, musisz użyć alternatywy innej firmy.

Inną rzeczą do odnotowania jest to, że Dostęp do pęku kluczy dotyczy tylko loginów / haseł. Nie wypełnia automatycznie bardziej skomplikowanych formularzy, nie przechowuje danych bankowych, pozwala dołączać pliki lub notatki do haseł lub dowolnych innych rzeczy, które oferują nawet najbardziej podstawowe rozwiązania innych firm.

5. Passbolt

Początkowo firma zorientowana na biznes, Passbolt ma solidne rozwiązania do zarządzania hasłami dla wszystkich

 • cennik

  Od 0,00 $
  / miesiąc

 • Obsługiwane platformy


  • Windows

  • Linux

Rynek menedżerów haseł jest obecnie niezwykle konkurencyjny. Więc zamiast iść zgodnie ze zwykłymi zaleceniami LastPass lub 1Password (które są dobre dla maOS, jeśli je don’jeśli chodzi o wysoce komercyjne produkty o zamkniętym źródle, ale naszym zdaniem nie robimy nic lepszego niż Bitwarden), nasza ostatnia rekomendacja dotyczy czegoś nieco innego.

Passbolt to menedżer haseł zespołu open source. Jest przeznaczony głównie dla firm, ale doskonale sprawdza się do użytku osobistego lub rodzinnego. Płatne abonamenty hostowane są dostępne, ale podstawowa wersja społecznościowa programu jest w 100% darmowa i może być hostowana na własnym sprzęcie Mac (na maszynie wirtualnej) lub na niezależnej dzierżawionej przestrzeni serwerowej.

Cały kod używany przez Passbolt jest oprogramowaniem typu open source i jest niezależnie weryfikowany przez strony trzecie. Chociaż, jak mówi sama Passbolt, “praca nad przeglądem kodu nigdy nie zostanie wykonana,” w rzeczywistości wiele z nich zostało poddanych szczegółowym przeglądom i audytom - co jest świetne.

Hasłami zarządza się za pomocą interfejsu internetowego, co sprawia, że ​​Passbolt jest w dużej mierze niezależny od platformy. Integrację z przeglądarką uzyskuje się za pomocą dodatków do Chrome i Firefox, choć niestety nie Safari. Jeśli potrzebujesz menedżera haseł zespołu open source, który działa dobrze na wszystkich platformach komputerowych, to Passbolt jest trudny do pokonania.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me