5 najlepszych routerów VPN 2020

Router VPN to najlepszy sposób ochrony wielu urządzeń w sieci domowej. Dzięki VPN na poziomie routera możesz chronić każde urządzenie w sieci bez konieczności instalowania VPN na każdym komputerze.

router VPN

Najlepszy router VPN w 2020 roku: Podsumowanie

Poniżej znajdziesz nasze zalecane routery VPN. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat dowolnego z modeli, przewijaj.

 1. Linksys WRT3200ACM
  - Jest to uważane za najlepszy ogólny router VPN.
 2. Asus RT-AC5300
  - To niezwykle wydajny router, który najlepiej nadaje się dla osób posiadających duże domy lub dużą liczbę urządzeń.
 3. Netgear R6400
  - Solidny router idealny dla osób, które oczekują wyjątkowego stosunku jakości do ceny.
 4. Linksys WRT1900ACS
  - Kolejny świetny wybór dla osób o większym budżecie.
 5. Netgear R7800 X4S
  - Idealne dla średnich domów, ale trochę drogie w porównaniu do ceny wywoławczej na Amazon (bez flashowania).

Co to jest router VPN?

Router VPN to router z zainstalowaną bezpośrednio na nim siecią VPN. Wszystkie połączenia z serwerami VPN są zarządzane w routerze, gdy masz router VPN.

Klient VPN jest zwykle instalowany na poszczególnych urządzeniach, takich jak smartfony i komputery stacjonarne. To oprogramowanie łączy każde urządzenie bezpośrednio z VPN w celu jego ochrony. Z drugiej strony router VPN chroni wszystkie urządzenia w sieci; bez konieczności instalowania oprogramowania na każdym z nich.

Sieci VPN można instalować tylko na określonych routerach z oprogramowaniem układowym obsługującym połączenia VPN. Dlatego nie każdy router może być routerem VPN.

Najlepsze routery VPN

Nasza szczegółowa lista zalecanych routerów VPN pomoże Ci wybrać taki, który Ci odpowiada:

Linksys WRT3200ACM (najlepszy ogólnie router VPN)

Linksy router VPN WRT3200

 • 4 anteny zewnętrzne
 • Dual Band Do AC3200 Mbps

Zalecane użycie: średnie urządzenia domowe / urządzenia 6-10

Na pierwszym miejscu jest ten doskonały router Linksys. Za jedyne 249 USD jest przystępne, a ze względu na moc, którą pakuje pod maską, jest to najbardziej wszechstronny i odpowiedni router VPN dostępny obecnie na rynku. Router ten ma dwurdzeniowy procesor ARM 1,8 GHz i jest jednym z pierwszych routerów VPN korzystających z mikroukładu Marvell. Wszystkim, którzy potrzebują wydajnego routera do grania, przesyłania strumieniowego, połączeń wideo lub innych zadań wymagających dużej ilości danych, zdecydowanie zalecamy ten router.
Uważamy, że fakt, że można go uzyskać z pomocą techniczną, a gwarancja - w pełni flashowana i gotowa do użycia z ulubioną siecią VPN - za jedyne 50 USD w stosunku do zwykłej ceny wywoławczej jest absolutną kradzieżą!
Dostępność:

 1. FlashRouters (flashowany, w zestawie aplikacja VPN Privacy): 249 USD

 2. Amazon (wersja flashowana, bez aplikacji, bez obsługi VPN): 199 USD

Asus RT-AC5300 (najlepszy dla zaawansowanych użytkowników)

asus rt-ac5300 router VPN

 • Anteny zewnętrzne
 • Tri Band Do 5300 Mbps

Zalecane użycie: Duże urządzenia domowe / 10+

To niezwykle wydajny router, który doskonale nadaje się do dużych domów i małych firm. Może wygodnie obsłużyć do 10 urządzeń, a dzięki ośmiu antenom zewnętrznym (które zapewnia Tri-Band WiFi) może zapewnić WiFi na większej powierzchni. Procesor 1,4 GHz sprawia, że ​​jest to flagowy router do grania bez opóźnień i wysokiej jakości strumieniowania 4K. Ta sieć VPN jest kosztowna, ale masz za co płacisz; topowy router z wszystkimi najnowszymi funkcjami. Jeśli potrzebujesz mocy, nie szukaj dalej!

Dostępność:

 1. FlashRouters (flashowany, w zestawie aplikacja VPN Privacy): 479 USD
 2. Amazon (bez flashowania, bez aplikacji, bez obsługi VPN): 350 USD

Netgear R6400 (router VPN o najlepszej wartości)

router netgear r6400 VPN

 • Gigabitowe prędkości Ethernet
 • Antena zewnętrzna

Zalecane użycie: mały dom / do 5 urządzeń to.

Router Netgear to doskonały wybór dla każdego, kto potrzebuje czegoś praktycznego, a jednocześnie taniego. Router jest zgodny ze standardami Wireless-AC, a jednocześnie zapewnia pełną obsługę urządzeń Wireless-G i Wireless-N. R6400 jest wyposażony w wydajny procesor dwurdzeniowy 1 GHz Broadcom CPU, dzięki czemu jest wystarczająco wydajny, aby obsługiwać do 5 urządzeń. A jeśli obawiasz się o możliwość przesyłania strumieniowego; ta VPN bez problemu poradzi sobie z 4K.

Dostępność:

 1. Routery Flash (wstępnie flashowane, dołączona aplikacja VPN Privacy) 179 USD
 2. Amazon (wstępnie flashowany, brak aplikacji, brak obsługi VPN): nie dotyczy

Linksys WRT1900ACS

linksy wrt 1900 router VPN

 • Dwurdzeniowy 1,6 GHz
 • 4 anteny zewnętrzne

Zalecane użycie: Małe biuro / Średni dom / Urządzenia 4-7

Ta sieć VPN ma wyjątkowy stosunek jakości do ceny, biorąc pod uwagę, że jest to tylko 55 USD więcej niż standardowa cena wywoławcza, aby można ją w pełni sflashować i przygotować do użycia. Bazując na doświadczeniach z poprzednich modeli, WRT1900ACS firmy Linksys to potężny router z czterema antenami zewnętrznymi. Dwurdzeniowy procesor ARM 1,6 GHz sprawia, że ​​jest idealny dla osób poszukujących routera VPN do grania, przesyłania strumieniowego, połączeń wideo lub intensywnego przesyłania danych zadania Ponadto, ponieważ został uaktualniony do DD-WRT WRT1900ACv2, umożliwia połączenia OpenVPN.

Dostępność:

 1. Routery Flash (zainstalowane DD-WRT, dołączona aplikacja VPN Privacy, gwarancja + wsparcie): 249 USD
 2. Amazon (wersja flashowana, bez aplikacji, bez obsługi VPN): 195 USD

Netgear R7800 X4S

router Netgear R7800 VPN

 • 4 anteny zewnętrzne
 • MU-MIMO i technologia Quad Stream

Zalecane użycie: Duży apartament / Średni dom / 5-9 urządzeń

Ten router Netgear jest niezwykle popularny wśród konsumentów. To hardkorowy starszy brat popularnego modelu routera o nazwie R7000 Nighthawk. R7800 zapewnia ulepszoną łączność przewodową i jest uważany za przyszłościowy. Router ma 4 potężne anteny zewnętrzne i dwurdzeniowy procesor 1,7 GHz - dzięki czemu jest wystarczająco mocny, aby obsłużyć prawie wszystko, co w niego rzucisz.

Dostępność:

 1. FlashRouters (zainstalowany DD-WRT, aplikacja VPN Privacy w zestawie, gwarancja + wsparcie): 349 USD
 2. Amazon (wersja flashowana, bez aplikacji, bez obsługi VPN): 175 USD

Jak zainstalować VPN na routerze

Instalacja VPN na routerze różni się w zależności od modelu. Podstawowy zarys jest jednak następujący:

 1. Uzyskaj dostęp do panelu sterowania routera, postępując zgodnie z instrukcjami producenta.
 2. Uzyskaj dostęp do klienta VPN routera i dodaj dane serwera swojego dostawcy oraz inne niezbędne szczegóły połączenia. Znajdziesz na to przewodniki w witrynie sieci VPN.
 3. Zainicjuj połączenie VPN z wybranym serwerem VPN
 4. Teraz, gdy router jest podłączony do serwera VPN, wszystkie urządzenia w domu wydają się znajdować w tej lokalizacji. Ponadto wszystkie są chronione szyfrowaniem, aby zapewnić Ci cyfrową prywatność.

Konfigurowanie routera VPN

Prawie wszystkie kompilacje obsługi DD-WRT VPN korzystają z protokołu PPTP. Nie jest to jednak zbyt bezpieczne i ogólnie lepiej jest używać OpenVPN. Podstawowa struktura DD-WRT obsługuje OpenVPN, ale nie wszystkie routery obsługują takie kompilacje. Dlatego zawsze najlepiej jest sprawdzić przed zakupem, czy jest to dla Ciebie ważne.

Wielu dostawców VPN dostarcza instrukcje konfiguracji routerów, chociaż niektórzy zapewniają jedynie obsługę PPTP.

Wskazówka: najłatwiejszym sposobem uzyskania routera VPN jest zakup jednego z preflasowaniem!

Różne typy routera VPN

DD-WRT

DD-WRT to projekt typu open source, którego celem jest opracowanie oprogramowania układowego opartego na systemie Linux, które usuwa ograniczenia nałożone na routery dzięki ich domyślnemu programowaniu.

Zainstalowanie DD-WRT na routerze zapewnia pełną funkcjonalność routera klasy biznesowej, ale bez ponoszenia kosztów. Pełna lista wszystkich wielu zalet byłaby zbyt długa dla tego artykułu, aby uzyskać więcej informacji, zobacz naszą stronę routera DD-WRT.

Pomidor

Tomato to alternatywny pakiet oprogramowania układowego oparty na systemie Linux dla routerów, z których najbardziej godne uwagi są routery pomidorowe; Linksys WRT54G / GL / GS, Buffalo WHR-G54S / WHR-HP-G54 i inne routery oparte na Broadcom. Podobnie jak DD-WRT, można go użyć do flashowania kompatybilnego routera. Dzięki temu może być używany jako brama VPN, a także zapewnia podobną funkcjonalność jak router flashowany DD-WRT.

DD-WRT jest kompatybilny z większą liczbą routerów i ogólnie uważa się, że jest bardziej przyjazny dla początkujących, ale wiele osób woli interfejs Tomato i doskonałe możliwości monitorowania sieci w czasie rzeczywistym.

Po co kupować router VPN?

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz VPN dla urządzenia mobilnego, laptopa czy komputera stacjonarnego; router VPN może pomóc.

Routery VPN są skonfigurowane do łączenia się z usługą VPN. Te routery można skonfigurować tak, aby łączyły się z większością usług VPN, co oznacza, że ​​nadal możesz subskrybować preferowaną usługę.

Możliwe jest także flashowanie routerów za pomocą oprogramowania firm trzecich, takiego jak DD-WRT i Tomato. Niektórzy dostawcy oferują nawet routery z pamięcią flash, które zostały wstępnie skonfigurowane do obsługi. Można je kupić bezpośrednio w sieci VPN lub za pośrednictwem sklepu internetowego, takiego jak FlashRouters.com

Routery VPN - Zalety

 • Każde urządzenie łączące się z routerem jest chronione przez VPN.
 • Dotyczy to urządzeń, które same nie mogą uruchamiać oprogramowania VPN, takich jak telewizory smart, konsole do gier i urządzenia Roku.
 • Jeśli chodzi o dostawcę, router liczy się jako jedno połączenie VPN. Oznacza to, że możesz podłączyć nieograniczoną liczbę urządzeń do VPN jednocześnie za pośrednictwem routera.

Routery VPN - wady

Główną wadą jest to, że szyfrowanie i deszyfrowanie danych VPN wymaga dużej mocy obliczeniowej (szczególnie w przypadku korzystania z OpenVPN). Większość routerów ma problemy, co może skutkować niską prędkością łącza internetowego.

Z tego powodu ważne jest, aby wybrać router, który jest naprawdę wystarczająco silny, aby sobie z tym poradzić. Ogólnie oznacza to, że będziesz musiał zainwestować rozsądną kwotę, aby uzyskać to, czego potrzebujesz.

Routery VPN dla małych firm

Jeśli szukasz routera VPN dla małej firmy, aby chronić wszystkich pracowników jednocześnie dzięki cyfrowej prywatności; zalecamy wybranie VPN, który jest na drugim miejscu. The Asus RT-AC5300 DD-WRT jest dla „zaawansowanych użytkowników”. Ma wszystko, czego potrzebujesz, aby bezpiecznie obsługiwać dziesięć lub więcej urządzeń w sieci VPN bez uciążliwego połączenia.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz naszą stronę VPN dla małych firm.

FAQ

Staraliśmy się opisać każdy ważny punkt tego artykułu. Jeśli jednak coś o routerach VPN nadal Cię myli, być może ta sekcja Często zadawane pytania może pomóc!

Czy VPN działa na WIFI?

Dzięki routerowi VPN każde urządzenie w sieci lokalnej jest chronione. Jeśli jednak opuścisz dom i korzystasz z publicznej sieci Wi-Fi - musisz połączyć się z VPN za pomocą urządzenia mobilnego lub laptopa, instalując klienta VPN bezpośrednio na urządzeniu.

Czy mogę użyć darmowej sieci VPN dla routera??

Większość ludzi nie korzysta z darmowej sieci VPN na routerze. Chociaż nie jest to całkowicie niemożliwe, bezpłatne sieci VPN mają ograniczenia użytkowania, które sprawiają, że nie nadają się do użycia na routerze.

Czy VPN są legalne??

Tak, VPN są legalne w większości miejsc na świecie. I nawet w krajach, w których korzystanie z VPN jest nielegalne, nielegalne jest odblokowywanie stron ocenzurowanych (a nie sama sieć VPN).

Jakie routery są kompatybilne z DD-WRT

Duża liczba routerów jest zgodna z DD-WRT (zbyt wiele, aby wymienić tutaj). Sprawdź każdy model, aby upewnić się o zgodności. I zapoznaj się z naszym artykułem DD-WRT VPNs, aby uzyskać więcej informacji.

Dlaczego warto korzystać z VPN w domu?

VPN zapewnia cyfrową prywatność poprzez szyfrowanie danych. To powstrzymuje twojego ISP i rząd przed szpiegowaniem ciebie. Ponadto VPN pozwala na cyfrowe kłusownictwo; udając, że jesteś w innym miejscu na świecie, możesz ominąć lokalne ograniczenia i uzyskać dostęp do treści i usług objętych ograniczeniami geograficznymi.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me