5 najlepszych rozszerzeń Google Chrome Adblock

Reklamy są złem koniecznym, aby umożliwić wielu stronom swobodny dostęp, a dochody są zapewniane przez partnerstwa zewnętrzne. Niestety ten model biznesowy jest coraz częściej wykorzystywany, ponieważ natrętne wyskakujące reklamy, narzędzia śledzące w plikach cookie i oszuści powodują znaczne zmęczenie użytkowników. Na szczęście, korzystając z Adblocka, użytkownicy Chrome mogą uniknąć irytujących reklam i powstrzymać reklamodawców przed śledzeniem tego, co robią online!

Jakie są najlepsze rozszerzenia AdBlock Chrome?

Może być mylące wiedzieć, od czego zacząć, biorąc pod uwagę, ile jest dostępnych rozszerzeń Chrome Adblock, dlatego wymieniliśmy 5 najlepszych rozszerzeń blokujących reklamy obecnie dostępnych dla Google Chrome:

 1. uBlock Origin

 2. Adblock Plus

 3. Ghostery

 4. AdGuard

 5. AdBlocker Ultimate

Najlepszy bloker reklam dla Chrome: szczegółowa analiza

1. Pochodzenie uBlock

 • cennik

  Od 0,00 $
  / miesiąc

uBlock Origin jest całkowicie darmowy, podobnie jak inne rozszerzenia z tej listy, i jest całkowicie open-source. Utrzymuje niezrównaną przejrzystość, która odróżnia ją od reszty, oferując statystyczny podział na skuteczność bloku reklam w bieżącej sesji.

Listy filtrów z najwyższej półki służą do blokowania natrętnych reklam, złośliwego oprogramowania i modułów śledzących, w tym listy AdServer, zaawansowanej listy śledzenia, listy EasyPrivacy i domen złośliwego oprogramowania. uBlock Origin pozwala również użytkownikom na oddzielne wybieranie, czy mają blokować wyskakujące okienka, duże elementy multimedialne, filtrowanie kosmetyczne, zdalne czcionki i JavaScript, a wszystko to przy zachowaniu lekkości. UBlock Origin, którego głównym priorytetem jest wydajność, jest idealny dla przeglądarki stosunkowo wymagającej dużej ilości zasobów, takiej jak Chrome, ponieważ opodatkuje Twój system znacznie mniej niż inne produkty konkurencyjne z niskim nakładem zasobów.

Lubi

 • Darmowy
 • Otwarte źródło
 • Ponad 10 milionów pobrań
 • Obsługiwane 49 języków
 • Lekki

2. Adblock Plus

 • cennik

  Od 0,00 $
  / miesiąc

Pierwotnie wyrobił sobie markę na Mozilli’W Firefoksie Adblock Plus stał się jednym z najpopularniejszych rozszerzeń w Chrome. Podejście oparte na otwartym oprogramowaniu skłoniło wielu znaczących konkurentów, z podobnie nazwanymi, ale niepowiązanymi ‘AdBlock’ za pomocą Adblock Plus’ kod źródłowy. Organizacja, która za tym stoi, odpowiada za ustanowienie najbardziej kompleksowej listy filtrów, obsługę 52 różnych języków, a rozszerzenie należy do najczęściej aktualizowanych.

W ostatnich latach organizacja spotkała się z krytyką ‘Dopuszczalne reklamy’ program, którego białe listy współpracują z firmami i agencjami reklamowymi. Jest on domyślnie włączony, aby umożliwić legalnym stronom internetowym zarabianie w bardziej naturalny sposób, jednak można je wyłączyć i dostosować według własnego uznania. Jest również stosunkowo podatkowy z wieloma otwartymi kartami, które nie są’dobrze, gdy sam Chrome może czasem być głodny zasobów.

Lubi

 • Darmowy
 • Otwarte źródło
 • Ponad 10 milionów pobrań
 • Obsługiwane 52 języki

3. Ghostery

 • cennik

  Od 0,00 $
  / miesiąc

Ghostery zostało stworzone z myślą o ochronie prywatności, zaprojektowane w celu zatrzymywania programów śledzących i blokowania reklam. Rozszerzenie domyślnie blokuje reklamy, analitykę witryny i narzędzia do śledzenia reklam dla dorosłych, ale można to głęboko dostosować w zależności od potrzeb. Odblokowane i nieznane moduły śledzące są również anonimowe przy włączonym rozszerzonym zabezpieczeniu przed śledzeniem.

Podczas gdy wszystkie rozszerzenia zbierają anonimowe dane Human Web, aby poprawić ich obsługę, Ghostery jest jednym z niewielu dodatków, które informują o tym i pozwalają zrezygnować podczas instalacji. Rozszerzenie jest całkowicie bezpłatne, chociaż niektóre drobne funkcje zostały zablokowane za zaporą. Za 2 USD miesięcznie subskrybenci uzyskują dostęp do nowych motywów dla elegancko wyglądającego interfejsu użytkownika, historycznych statystyk blokowania i priorytetowego wsparcia, ale wymaga to utworzenia konta za pomocą wiadomości e-mail.

Lubi

 • Darmowy
 • 2.6 pliki do pobrania
 • Obsługiwane 14 języków

4. AdGuard

 • cennik

  Od 0,00 $
  / miesiąc

Z ponad 5 milionami pobrań AdGuard’baza użytkowników jest w przybliżeniu o połowę mniejsza niż uBlock Origin i Adblock Plus, ale jej szacunkowa 4,7 z 5 ocen wśród 39 000 użytkowników mówi sama za siebie. Twierdzenie o byciu “świat’najbardziej zaawansowany bloker reklam” z pewnością jest przedmiotem dyskusji, ale AdGuard’Lekkie podejście regularnie przewyższa większość rywali.

AdGuard’Filtr ochrony przed śledzeniem służy do usuwania wszystkich form śledzenia z listą filtrów jeszcze większą niż Ghostery. Jest to obosieczny miecz, ponieważ potrzeba więcej czasu na dostosowanie. Ta opcja jest szczególnie przydatna dla osób, które mają dość reklam wideo na Facebooku i YouTube, ale AdGuard radzi użytkownikom, aby wybrali aplikacje na komputery i urządzenia mobilne, aby uzyskać jak najwięcej z jego usług, ponieważ rozszerzenia przeglądarki mają swoje ograniczenia.

Lubi

 • Darmowy
 • Otwarte źródło
 • 5,7 miliona pobrań
 • Obsługiwane 46 języków
 • Lekki
 • Blokuje reklamy w YouTube

5. AdBlocker Ultimate

 • cennik

  Od 0,00 $
  / miesiąc

AdBlocker Ultimate obiecuje całkowicie usunąć wszystkie reklamy, moduły śledzące i złośliwe oprogramowanie, nie okazując litości na całym świecie. Nie robi’Niezależnie od tego, czy jest to baner, pop-up, pop-under, nakładka lub reklama wideo, rozszerzenie stara się je wszystkie usunąć. To pozostawia twoją białą listę całkowicie w twoich rękach.

Ma najwyższą ocenę na tej liście z 4,8 gwiazdkami, ale na razie jego baza użytkowników jest zdecydowanie mniejsza niż 1 milion. Będąc projektem non-profit, AdBlocker Ultimate polega na darowiznach od swojej bazy użytkowników i dlatego nie robi tego’aktualizuj tak często, jak konkurencja. Mimo to deweloperom udało się obsłużyć już 20 języków przy ciągłym wsparciu projektów lokalizacyjnych społeczności.

Lubi

 • Darmowy
 • Otwarte źródło
 • 842 000 pobrań
 • Lokalizacja kierowana przez społeczność

Dlaczego potrzebuję adblockera?

Każda strona internetowa oferuje inne wrażenia, ale większość łączy jedno: wszyscy starają się stworzyć osobisty profil Twoich zainteresowań, śledząc Twoje dane lub starając się zmusić kliknięcia reklam. Te reklamy są czasami uciążliwe i mogą obciążać system podczas próby ich załadowania. Innym razem są one zwodnicze i służą do rozpowszechniania złośliwego oprogramowania kradnącego dane. Niektóre strony wykorzystują nawet kod kryptowalutowy do wydobywania kryptowaluty w tle, kosztem sprzętu i energii elektrycznej.

W jaki sposób bloker reklam chroni Twoją przeglądarkę?

Blokery reklam na tej liście zostały stworzone z myślą o prywatności i bezpieczeństwie, pomagając zachować Twoją anonimowość w Internecie i chronić Cię przed złośliwym kodem. Szeroki wybór list filtrów pomaga identyfikować urządzenia śledzące, blokować reklamy i umieszczać na czarnej liście setki tysięcy znanych oszustw internetowych. Ważne jest, aby ostrożnie wybierać blokadę reklam, ponieważ ich dostępność jednym kliknięciem zachęciła wielu naśladowców i oszustów na przestrzeni lat, dzięki czemu badania takie jak ta lista są niezbędne. Jeśli nasza lista Ci nie pomoże, przeglądanie recenzji i sprawdzenie, ile osób zainstalowało rozszerzenie, może pomóc w rozwiązaniu twoich podejrzeń.

Alternatywy dla rozszerzeń

Rozszerzenia zawsze będą obserwowane w przeglądarce, do której są podłączone, nawet z tymi samymi ograniczeniami kryptograficznymi. Chociaż Google zapewnia użytkowników, że nie próbuje zabijać rozszerzeń blokujących reklamy, Manifest v3 firmy wydany w październiku 2018 r. Proponuje długą listę zasad, które mogą ostatecznie utrudnić te konkretne dodatki. Dokument jest wciąż dostosowywany przez firmę reklamową, ale Ghostery zagroził procesem antymonopolowym, jeśli przejdzie w obecnym stanie.

Chociaż może to oznaczać ciężkie czasy dla rozszerzeń przeglądarki, wciąż istnieje wiele alternatywnych sposobów blokowania reklam podczas surfowania w Internecie, takich jak aplikacje komputerowe, sieci VPN z dodatkowymi funkcjami i blokowane reklamy routera.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me