5 najlepszych sieci VPN dla Facebooka i komunikatora w 2020 r. – Odblokuj Facebooka w pracy lub w domu

Czy Facebook jest zablokowany w miejscu zamieszkania? Martwisz się używaniem Facebooka, ponieważ ktoś może się dowiedzieć i możesz mieć kłopoty? Dzięki VPN dla Facebooka możesz bezpiecznie odblokować Facebooka z dowolnego miejsca. Użyj Facebook VPN, aby odblokować Facebooka w Chinach, Iranie lub w pracy w USA. Najlepsze jest to, że możesz korzystać z Facebooka bez wiedzy ISP, rządu, właściciela, szkoły lub pracodawcy. VPN zapewnia cyfrową prywatność, aby odblokować komunikator na Facebooku.

W pośpiechu? Sprawdź, którzy dostawcy VPN wymienili naszych najlepszych 5 na Facebooku w poniższej tabeli. Chcesz więcej informacji? Przewijaj, aby uzyskać dogłębną analizę.

Podsumowania VPN na Facebooku:

 1. ExpressVPN

  - Najszybsza sieć VPN, którą testujemy, odblokowuje wszystko, oferując niesamowitą obsługę

 2. NordVPN

  - Duża marka o bardzo dobrej wartości i przystępnej cenie

 3. CyberGhost VPN

  - Najwyższej klasy VPN od dawna, z doskonałą ceną i prędkościami

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - Jedna z najtańszych sieci VPN, ale wciąż dobra usługa

Co to jest VPN dla Facebooka?

VPN to usługa online, która pozwala subskrybentom robić dwie rzeczy. Po pierwsze, usługa VPN pozwala każdemu udawać, że przebywa w innym kraju. W ten sposób abonenci VPN mają dostęp do Facebooka (i komunikatora Facebooka), nawet jeśli jest zablokowany przez rząd.

Po drugie, VPN zapewnia szyfrowanie na poziomie wojskowym. To powstrzymuje dostawców usług internetowych - i administratorów sieci lokalnej - przed możliwością powiedzenia, co robi użytkownik VPN w Internecie. Ta wodoszczelna cyfrowa prywatność pozwala każdemu, w dowolnym miejscu, korzystać z Facebooka bez paranoi z powodu bycia odkrytym.

Odblokowywanie Facebooka podczas podróży

Innym powodem, dla którego ludzie mogą chcieć VPN na Facebooku, jest to, że mają zamiar podróżować. Osoby podróżujące do takich krajów jak Turcja, Rosja, Chiny, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska, Iran - i wiele innych - nie będą mogły uzyskać dostępu do swojego konta Facebook, gdy ich nie będzie. VPN pozwala odblokować Facebooka bez względu na to, gdzie jesteś. Aby uzyskać więcej informacji na temat korzystania z sieci VPN podczas podróży, zobacz naszą 5 najlepszych sieci VPN dla podróży. Należy pamiętać, że należy zachować ostrożność podczas korzystania z VPN dla ZEA lub VPN w Chinach, a także w innych krajach powyżej.

Korzystanie z Facebooka w domu bez paranoi

Jeśli Facebook jest zabroniony w twoim kraju, możesz obawiać się korzystania z Facebooka w domu, szczególnie jeśli mieszkasz w mieszkaniu dzielonym lub wynajmujesz nieruchomość od wścibskiego właściciela. Dobrą wiadomością jest to, że szyfrowanie VPN zapewnia, że ​​nikt nie wie, że korzystasz z Facebooka w domu. VPN zapobiega również oznaczaniu twojego domowego adresu IP do użycia na Facebooku.

Pamiętaj, że kiedy korzystasz z Facebooka, nadal będziesz wiedział, kim jesteś, ponieważ logujesz się do serwisu swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Jednak VPN oszuka Facebooka, myśląc, że jesteś w innej lokalizacji. Jeśli chcesz, aby konto na Facebooku również było anonimowe, musisz użyć VPN dla prywatności i zarejestrować się pod fałszywą nazwą. Będzie to bardzo trudne do osiągnięcia. Teoretycznie jednak, jeśli nigdy nie udostępnisz Facebookowi żadnych prawdziwych informacji o sobie ani nie podasz żadnych prawdziwych zdjęć - korzystając z VPN, nie powinien wiedzieć, gdzie i kim naprawdę jesteś.

Odblokowanie Facebooka w pracy lub w szkole

Facebook może być plagą w zakresie produktywności. Pracownicy i studenci są znani z uzależnienia od mediów społecznościowych, które mogą powstrzymać ich od wykonywania pracy. Większość pracodawców i instytucji edukacyjnych - w tym szkół, szkół wyższych i uniwersytetów - prosi lokalnego administratora sieci o zablokowanie dostępu do Facebooka. Dobrą wiadomością jest to, że dzięki VPN dla Facebooka można uzyskać dostęp do Facebooka, nawet gdy jest on zablokowany. Po prostu połącz się z serwerem VPN, a nie będziesz już w szkole; to samo dotyczy pracy.

Również niesamowite: szyfrowanie VPN uniemożliwia pracodawcy lub administratorowi sieci szkolnej powiedzieć, co robisz online. Szyfrowanie VPN oznacza, że ​​jedynym sposobem, w jaki możesz wpaść w kłopoty z korzystaniem z Facebooka w szkole lub w pracy, jest to, że ktoś podejdzie za tobą i złapie cię przy użyciu usługi.

Warto zauważyć, że coraz więcej instytucji decyduje się na VPN i coraz częściej zdarza się, że VPN są zablokowane. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem Jak obejść bloki VPN, aby uzyskać informacje na temat obchodzenia bloków VPN.

Jak korzystać z VPN, aby odblokować Facebooka

Odblokowanie Facebooka z miejsca, w którym jest zablokowane (szkoła, miejsce pracy lub kraj) jest niezwykle łatwe. Aby to zrobić, wykonaj następujące proste kroki:

 1. Wybierz VPN dla Facebooka. Aby odblokować Facebooka, zalecamy VyprVPN
  ponieważ jest to bezpieczny i niezawodny dostawca, który ma wszystko, czego potrzebujesz, aby odblokować Facebooka. Obejmuje to tryb niewidzialności do odblokowywania Facebooka, nawet gdy VPN jest również blokowany. Jednak każda sieć VPN w tym przewodniku jest świetną opcją, więc sprawdź każde podsumowanie, aby sprawdzić, czy jest dla Ciebie odpowiednie.
 2. Kliknij swoją ulubioną sieć VPN na Facebooku. Po wybraniu VPN możesz przejść do strony internetowej i subskrybuj VPN
 3. Po dokonaniu subskrypcji możesz zaloguj się na stronie VPN i pobierz oprogramowanie VPN (znany jako "Klient VPN").
 4. Pamiętaj, aby uzyskać odpowiednie oprogramowanie dla swojego urządzenia. VyprVPN pozwala zainstalować i korzystać z VPN na pięciu urządzeniach. możesz połączyć się z VPN i korzystać z Facebooka na wszystkich tych urządzeniach jednocześnie!
 5. Wybierz szyfrowanie OpenVPN. Jest to najsilniejsze i najbardziej niezawodne szyfrowanie VPN, więc skorzystaj z niego.
 6. Włącz maskowanie VPN (wie również jako "Tryb ukrywania VPN" i "Technologia zaciemniania VPN"). Jeśli mieszkasz w miejscu, w którym korzystanie z VPN jest zablokowane - lub jeśli VPN są blokowane przez lokalnego administratora sieci - musisz użyć maskowania VPN. VyprVPN
  , ExpressVPN
  i Torguard
  wszystkie mają doskonałe właściwości maskowania.
 7. Włącz Killswitch i ochronę przed wyciekiem DNS (funkcje bezpieczeństwa, aby nikt nie dowiedział się, że korzystałeś z Facebooka).
 8. Wybierz serwer VPN z listy. pamiętaj, aby wybrać miejsce, w którym Facebook jest dozwolony. Serwer bliżej ciebie zapewni lepsze prędkości.
 9. Kliknij Połącz.
 10. Gdy tylko VPN się połączy, możesz udaj się na Facebooka i dołącz. Aby dołączyć do Facebooka, potrzebujesz konta e-mail, a ze względów prywatności możesz nie chcieć używać swojego zwykłego adresu e-mail.
 11. Po dokonaniu subskrypcji pamiętaj o tym połącz się z VPN za każdym razem, gdy korzystasz z Facebooka. Aby mieć pewność, że nie wyciekniesz żadnych danych do swojego dostawcy usług internetowych (które mogłyby ujawnić, że korzystasz z Facebooka), również włącz funkcję Killswitch.

VPN dla Facebooka: kwestie bezpieczeństwa

Na rynku istnieje ponad 850 VPN, a zdecydowana większość z nich nie jest niezawodna. Podczas korzystania z Facebooka w kraju, w którym jest blokowany przez rząd, niezawodność jest niezwykle ważna. Dlatego tak ważne jest, aby nie wybierać niepewnej usługi.

Niektóre sieci VPN, takie jak nasza najtańsza sieć VPN (PureVPN), doskonale nadają się do odblokowywania treści przesyłanych strumieniowo online. Jednak PureVPN nie jest uważany za wystarczająco bezpieczny, aby chronić Cię w kraju, w którym Facebook jest zablokowany. Dlatego niezwykle ważne jest wybranie VPN zalecanego dla Facebooka - a nie tylko jakiejkolwiek starej usługi VPN!

Aby zapewnić prywatność podczas korzystania z Facebook VPN, powinieneś również skorzystać z następujących funkcji:

 • Ochrona przed wyciekiem DNS. to powstrzyma Cię przed wyciekaniem żądań DNS do twojego dostawcy usług internetowych. Wyciek DNS może ujawnić, że korzystałeś z Facebooka, więc włącz ochronę przed wyciekiem DNS.
 • Wyłącznik awaryjny. ta funkcja powstrzymuje Cię przed wyciekiem jakiegokolwiek ruchu do dostawcy usług internetowych, który mógłby ujawnić dostęp do Facebooka.
 • Automatyczne polączenie. Ta funkcja ponownie łączy VPN, jeśli połączenie zostanie przerwane.
 • Tryb ukrycia lub "maskowanie". To ukrywa korzystanie z VPN i pozwala ludziom korzystać z VPN w miejscach, które blokują połączenia VPN.

Jak działa VPN VPN na Facebooku

Zwykle, kiedy łączysz się z Internetem, najpierw łączysz się z usługodawcą internetowym (ISP), który następnie łączy Cię z Facebookiem (na przykład). Cały Twój ruch internetowy przechodzi przez serwery Twojego ISP i może być oglądany przez Twojego ISP.

Korzystając z VPN, łączysz się jednak z serwerem prowadzonym przez twojego dostawcę VPN („serwer VPN”) za pomocą szyfrowanego połączenia (czasami nazywanego „tunelem VPN”). Oznacza to, że wszystkie dane przesyłane między komputerem a serwerem VPN są szyfrowane, aby tylko Ty i serwer VPN mogli je „zobaczyć”.

W ten sposób ani Twój dostawca usług internetowych, ani nikt inny, kto monitoruje ruch między Twoim komputerem (tabletem lub smartfonem) a Internetem, nie może zobaczyć, co możesz zrobić w Internecie. Obejmuje to odwiedziny na Facebooku.

Gdzie jest zablokowany Facebook?

Wiele rządów blokuje Facebooka, ponieważ nie podoba im się, w jaki sposób Facebook pozwala obywatelom omawiać odmienne poglądy i pomysły z ludźmi z całego świata. Rządy postrzegają Facebooka jako zagrożenie dla ich władzy. Następujące kraje cenzurują dostęp do Facebooka. Pamiętaj, że te informacje mogą ulec zmianie.

Odblokuj Facebooka w Chinach

Facebook jest całkowicie zablokowany w Chinach kontynentalnych. A przynajmniej taka jest teoria. Niespójności w sposobie implementacji Wielkiej zapory faktycznie oznaczają, że w praktyce może być dostępna w niektórych lokalizacjach i o różnych porach. Dla zdecydowanej większości obywateli Chin nie jest to poważny problem, ponieważ sieci społecznościowe 51.com, renren i 开心 网 (Kaixin001) są znacznie bardziej popularne.

To powiedziawszy, w Chinach jest około pół miliona użytkowników Facebooka. A emigrantów i odwiedzających do Chin zazwyczaj zależy na dostępie do serwisu społecznościowego. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat uzyskiwania dostępu do Facebooka z Chin, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po Best VPN for China. Warto również zauważyć, że Facebook nie jest cenzurowany w Hongkongu.

Odblokuj Facebooka w Iranie

Facebook jest zabroniony w Iranie. Ponadto rząd irański korzysta ze specjalnie wyszkolonych „jednostek cyberpolitycznych" ma za zadanie śledzić odwiedzających na zbanowanych stronach internetowych, w tym na Facebooku. Słyszeliśmy doniesienia o desperackich Irańczykach zwracających się do lokalnych dostawców VPN w celu ukrycia ich działalności online. Niestety, choć są tanie, wiele z nich wydaje się być honeypotami rządowymi.

Ludzie przyłapani na próbach uniknięcia rządowych zakazów grożą aresztowaniem, przesłuchaniem, torturami, więzieniem, a nawet śmiercią. Chociaż zwykle nie lubię poddawać się zastraszaniu, zdecydowanie sugeruję, aby każdy w Iranie przemyślał uważnie przed użyciem VPN (lub innej metody) w celu uzyskania dostępu do zabronionych treści.

Jeśli uważasz, że warto podjąć ryzyko, skorzystaj z usług zagranicznego dostawcy VPN (najlepiej z siedzibą w Europie) i skorzystaj z zagranicznych serwerów VPN. Upewnij się także, że używasz WSZYSTKIE funkcje zabezpieczeń VPN dostępne dla Ciebie.

facebook-khameni

Dziwnie, biorąc pod uwagę sytuację, Ayatollah Ali Khamenei nie tylko korzysta z Facebooka, ale od 2012 roku prowadzi własną stronę na Facebooku! W chwili pisania jego strona zyskała około 150 000 polubień

Odblokuj Facebooka w Korei Północnej

W świecie pełnym opresyjnych reżimów Korea Północna jest najbardziej represyjna ze wszystkich. Zdecydowana większość populacji w ogóle nie ma dostępu do Internetu. Chiny dostarczają niektóre łącza szerokopasmowe do Korei Północnej, więc kilku wybranych przedstawicieli rządu i partii prawdopodobnie ma ograniczony dostęp do Internetu. Jest jednak bardzo mało prawdopodobne, że mogą oni korzystać z tego dostępu do przeglądania Facebooka.

Odblokuj Facebooka w Syrii

Fcebook jest zablokowany w wielu miejscach zarówno ze strony rządu, jak i ISIS, VPN to fantastyczne rozwiązanie. Należy jednak zachować wielką ostrożność, ponieważ sytuacja polityczna ma charakter toczącej się wojny.

Odblokuj Facebooka w Wietnamie

Facebook jest „nieoficjalnie” zbanowany, ale wydaje się być powszechnie dostępny dla użytkowników domowych. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że pomimo zakazu 13,5 miliona Wietnamczyków (około 15% populacji) korzysta z Facebooka.

Wiele hoteli i kawiarni internetowych zainstalowało oprogramowanie VPN, aby ominąć zakaz. Odwiedzający powinni jednak uważać na fakt, że komputery te są często silnie zainfekowane wirusami i innym złośliwym oprogramowaniem. Sprawdź 5 najlepszych sieci VPN dla Wietnamu, aby uzyskać dalszą dyskusję na ten temat.

VPN dla Facebook Messenger

Facebook Messenger jest zabroniony w kilku krajach. W Chinach, Iranie i Korei Północnej obowiązuje stały zakaz korzystania z Facebooka i komunikatora. Jednak wiele innych krajów, w tym Bangladesz, Syria, Egipt i Turcja, czasami zamazuje portale społecznościowe i komunikatory - zwykle podczas wydarzeń wrażliwych politycznie, takich jak protesty. Arabia Saudyjska ma stały zakaz na Facebooku Messenger, ale nie na Facebooku. Zakaz ten ma na celu ochronę dochodów saudyjskiej państwowej firmy telekomunikacyjnej.

Komunikator Facebook obejmuje teraz również "Tajne rozmowy" w październiku 2016 r. Usługa ta dodaje szyfrowanie typu end-to-end do konwersacji przy użyciu protokołu Signal. Z tego powodu możesz oczekiwać, że dostęp do Facebook Messenger stanie się trudniejszy w coraz większej liczbie krajów na całym świecie. Na szczęście można uzyskać dostęp do komunikatora Facebook z dowolnego miejsca za pomocą wirtualnej sieci prywatnej (VPN).

VPN dla Facebooka: Podsumowanie

Facebook jest zablokowany w wielu krajach na całym świecie. Nawet w krajach, w których Facebook jest dozwolony, miejsca pracy i szkoły często blokują Facebooka. W tym artykule wyjaśniliśmy wszystko, co musisz wiedzieć o wyborze VPN dla Facebooka. W zależności od twoich potrzeb w tym przewodniku znajdziesz idealną sieć VPN dla Facebooka. Dlatego zapoznaj się z każdą częścią tego artykułu, zanim przejrzysz podsumowania VPN.

Jeśli jednak spieszysz się i chcesz mieć najlepszą VPN dla Facebooka, to VyprVPN
to idealna i wyjątkowa wartość. To powiedziawszy, wszystkie sieci VPN w tym przewodniku są światowej klasy, więc wszystkie warto rozważyć w zależności od potrzeb. Jeśli masz pytania dotyczące wyboru VPN, zostaw nam wiadomość: zawsze chętnie pomożemy.

 1. ExpressVPN

  - Najszybsza sieć VPN, którą testujemy, odblokowuje wszystko, oferując niesamowitą obsługę

 2. NordVPN

  - Duża marka o bardzo dobrej wartości i przystępnej cenie

 3. CyberGhost VPN

  - Najwyższej klasy VPN od dawna, z doskonałą ceną i prędkościami

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - Jedna z najtańszych sieci VPN, ale wciąż dobra usługa

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me