5 najlepszych usług tworzenia kopii zapasowych w chmurze

Kopie zapasowe w chmurze zostały stworzone, aby tworzenie kopii zapasowych danych było jak najbardziej bezbolesne, unikając przykrego doświadczenia utraty pracy przez automatyczne kopiowanie najbardziej aktualnej wersji plików i przechowywanie ich w bezpiecznym miejscu online. Wybór usługi może być równie kłopotliwy, więc aby ułatwić, przedstawiliśmy 5 najlepszych dostępnych usług przechowywania kopii zapasowych w chmurze.


kopia zapasowa w chmurze

Jakie są najlepsze usługi tworzenia kopii zapasowych w chmurze?

Poniżej znajduje się lista najlepszych usług tworzenia kopii zapasowych w chmurze w 2020 roku. Wybraliśmy te usługi ze względu na ich bezpieczeństwo, niezawodność i oferowane przez nich funkcje. Przewiń poniżej tej sekcji lub kliknij usługę, aby uzyskać więcej informacji na temat każdej usługi.

 1. Tresorit

  - Brak wiedzy | 2FA | Obsługa wielu platform

 2. Sync.com

  - Kompleksowe szyfrowanie | 2FA | 100% opcja przechowywania online

 3. Prowadzę

  - Opłacalny | Migawki | Przyjazny użytkownikowi

 4. Nextcloud

  - Opcje hostingu | Konfigurowalny | Obsługuje media strumieniowe

 5. SpiderOak

  - Brak wiedzy | Wersjonowanie plików | szyfrowanie e2e

Dogłębne spojrzenie na 5 najlepszych rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych w chmurze w 2020 roku

Dowiedz się więcej informacji o najlepszych rozwiązaniach do tworzenia kopii zapasowych w chmurze poniżej w naszych szczegółowych podsumowaniach.

1. Tresorit

Tresorit to świetny dostawca chmury o zerowej wiedzy z siedzibą w Szwajcarii - głównym terytorium zapewniającym prywatność

 • cennik

  Od 0,00 $
  / miesiąc

Strona główna Tresorit

Firma Tresorit stała się popularną marką dzięki usłudze przechowywania w chmurze, ale koncentracja na pakietach biznesowych sprawia, że ​​jest wyjątkowym kandydatem do tworzenia kopii zapasowych w chmurze. Obsługując osoby fizyczne i organizacje z ponad 100 osobami, Tresorit oferuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe i zasadę zerowej wiedzy, która zapewnia kompleksowe szyfrowanie bez przechowywania jednego klucza szyfrowania na swoich serwerach.

Firma ma słuszne zaufanie do produktu’s oferuje 14-dniową wersję próbną pakietów Premium, Solo i Small Business oraz 7-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. W naszym przeglądzie Tresorit chwaliliśmy firmę’Szwajcarskie pochodzenie jest pocieszające dla entuzjastów prywatności, pomimo ostatnich zmian w rządzie, a jego funkcje będą bogatsze niż w przypadku większości konkurencji, ale ma to wyższą cenę.

2. Sync.com

Synchronizuje życie po swojej nazwie ze wspaniałą synchronizacją między platformami oraz w pełni funkcjonalnymi aplikacjami mobilnymi

 • cennik

  Od 5,00 $
  / miesiąc

Strona główna Sync.com

Na drugim końcu skali Sync.com oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny bez poświęcania głównych funkcji. Będąc w Kanadzie na pewno zrobi się ostrożny z tym krajem’Członkostwo w Five Eyes, ale polityka zerowej wiedzy z kompleksowym szyfrowaniem i uwierzytelnianiem dwuskładnikowym na wszystkich jego poziomach zapewnia bezpieczeństwo danych.

Obejmuje to bezpłatną warstwę 5 GB, która może być wystarczająca do przechowywania w chmurze, ale to’raczej nie spodoba się tym, którzy chcą usługi tworzenia kopii zapasowych w chmurze. Na szczęście Sync.com jest dość obszerny, jeśli chodzi o przestrzeń dyskową, jeśli chodzi o pakiety premium, zaczynając od niskiej ceny i sięgając nawet 10 TB na osobę.

Chociaż aplikacje pozostają niedostępne dla systemu Linux, Sync.com obsługuje wiele systemów operacyjnych. Jest to szczególnie imponujące na urządzeniach mobilnych, utrzymując czysty interfejs użytkownika bez usuwania funkcji. Możesz przeczytać więcej o Sync.com w naszej pełnej recenzji.

3. IDrive

IDrive podcina wielu innych dostawców bez poświęcania zbyt wiele - nawet z szyfrowaniem e2e

 • cennik

  Od 17,38 USD
  na rok

Strona główna iDrive

Ponieważ tak nie jest’t domyślnie tworzy kopie zapasowe wszystkich plików i kładzie szczególny nacisk na możliwości synchronizacji, niektórzy mogą argumentować, że inna usługa tworzenia kopii zapasowych w chmurze powinna przejąć IDrive’miejsce na tej liście. Mimo to IDrive ma szereg funkcji, które ugruntowują jego miejsce, od solidnych zaawansowanych opcji planowania i przywracania po zakres obsługi w systemach Windows, macOS, Android i iOS. Niestety usługa nie działa bez żadnej aplikacji Linux, ale można ją uruchomić za pośrednictwem Internetu lub skryptów.

Abonenci IDrive mogą łączyć się z dowolną liczbą urządzeń wybranych w ramach subskrypcji, płacąc 52,12 USD rocznie za abonament 2 TB lub 74,62 USD rocznie za 5 TB. Kopia zapasowa jest intuicyjna, a zamiast kopiowania całości pliku używa się tylko kopiowania plików na poziomie bloku. Prawdziwa archiwizacja oznacza również, że lokalnie usunięte pliki będą przechowywane w chmurze, dopóki nie zostaną ręcznie wyczyszczone.

Mimo to firma ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych, kraju znanym z ingerencji w prywatność. Możesz zdecydować się na lokalnie przechowywany prywatny klucz szyfrujący, aby zabezpieczyć informacje przed wścibskimi oczami, ale to usuwa IDrive’s funkcje udostępniania i nie można odzyskać, jeśli zostaną zapomniane. Po wybraniu tej opcji nie można jej zmienić bez resetowania wszystkiego, w tym przechowywanych danych.

4. Nextcloud

Nextcloud jest dostępny w wersji hostowanej i płatnej - umożliwia wysoki stopień dostosowania

 • cennik

  Od 0,00 $
  / miesiąc

Strona główna Nextcloud

Nextcloud to jedyna usługa tworzenia kopii zapasowych w chmurze typu open source na tej liście, zapewniająca niezrównaną kontrolę nad danymi. Jest to całkowicie bezpłatne, jeśli masz gotowy sprzęt, a hosting stron trzecich zapewnia miesięczną opłatę. Oczywiście zapętlanie kogokolwiek innego do systemu tworzenia kopii zapasowych w chmurze automatycznie dodaje dodatkowe zagrożenia bezpieczeństwa do przemyślenia, ale nie bardziej niż alternatywne źródła zamknięte.

Ma wysoce konfigurowalny charakter modułowy w zestawie funkcji, całkowicie zależny od tego, jak osobiście skonfigurujesz Nextcloud. Zarówno samo-hostingowe, jak i zdalne serwery mogą być zniechęcające dla początkujących, więc my’poświęciliśmy czas na opracowanie przewodnika na temat konfigurowania Nextcloud, który dzieli każdy proces na łatwe do strawienia kroki, a więcej informacji można znaleźć w naszej pełnej recenzji.

5. SpiderOak

SpiderOak został osobiście poparty przez Edwarda Snowdena po ujawnieniu skandalu szpiegowskiego NSA

 • cennik

  Od 5,75 USD
  / miesiąc

Strona główna SpiderOak

Poparte przez Edwarda Snowdena jako doskonałą alternatywę dla głównych dostawców pamięci masowej w chmurze, SpiderOak ONE Backup nie jest zaskoczeniem, że uzupełnia naszą listę. Zwolennicy prywatności mogą chcieć zachować ostrożność przy swojej bazie operacji w Stanach Zjednoczonych, ale zapewniamy, że ma ona również politykę zerowej wiedzy i bezpieczne szyfrowanie od końca do końca, aby uniknąć wścibskich oczu.

Jego aplikacje mobilne pozostawiają wiele do życzenia dzięki podejściu tylko do odczytu, a brak uwierzytelniania dwuskładnikowego z pewnością spowoduje wahanie, ale SpiderOak jest nadal solidną opcją na komputerze stacjonarnym z interfejsem, który rywalizuje z Wielką Trójką.

Zamieszanie nad chmurą

„Chmura” stała się w ostatnich latach mylącym terminem, a coraz bardziej podobieństwa między usługami konsumenckimi i biznesowymi zacierają się. Przestrzeń dyskowa w chmurze, taka jak Microsoft OneDrive, Dropbox i Dysk Google, są bardziej popularne niż kiedykolwiek, umożliwiając synchronizację i udostępnianie plików online, ale nie są one idealne do tworzenia kopii zapasowych informacji na wypadek katastrofy.

Funkcje, takie jak wersjonowanie plików, pokrywają się, ale usługi przechowywania w chmurze zwykle nadal wymagają korzystania z folderu współdzielonego podczas tworzenia pliku lub ręcznego przesyłania pliku offline. Ich poleganie na przeglądarkach za pośrednictwem interfejsu internetowego oznacza również, że szyfrowanie można wykonać tylko po stronie serwera, co jest uważane za słaby link pod względem bezpieczeństwa.

I odwrotnie, usługi tworzenia kopii zapasowych w chmurze automatycznie przechowują dane po wprowadzeniu zmian bez interwencji użytkownika i dostarczają raporty o stanie, aby upewnić się, że wszystkie pliki są nienaruszone na serwerze. Większość oferuje bezprecedensową gwarancję na wypadek awarii serwera powodującej utratę danych, zapewniając pewnego rodzaju ubezpieczenie dla firm.

3-2-1 jest lepszy niż jeden

Chociaż usługi tworzenia kopii zapasowych w chmurze stanowią dodatkową warstwę ochrony, nigdy nie powinny zastępować lokalnego magazynu. Zupełnie identyczne jak poleganie wyłącznie na sprzęcie, wystarczy jedna katastrofa, aby całkowicie stracić scentralizowane dane.

Zamiast tego zalecamy stosowanie reguły 3-2-1, w przypadku której kopie zapasowe danych są wykonywane przy użyciu trzech różnych metod. Tradycyjnie jest to kopia oryginalna przechowywana na głównym urządzeniu lokalnym, a następnie pierwsza kopia zapasowa na zewnętrznym dysku twardym lub urządzeniu pamięci masowej podłączonej do sieci (NAS). Dodanie usługi tworzenia kopii zapasowych w chmurze online u góry zapewnia optymalne bezpieczeństwo twoich informacji.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me