5 najlepszych usług tworzenia kopii zapasowych w chmurze dla fotografów

Perspektywa utraty twoich bezcennych zdjęć jest niepokojąca, nawet jeśli wyobrażasz sobie, czy jesteś zwykłym fotografem amatorem, czy profesjonalnym fotografem fotografującym nagradzane zdjęcia. W rzeczywistości utrata zdjęć jest bardzo realna, jeśli nie podejmiesz odpowiednich środków ostrożności i nie wykonasz kopii zapasowej zdjęć.

Jakie są najlepsze usługi tworzenia kopii zapasowych online dla fotografów?

 1. Backblaze

  - Fotografowie nie chcą odwracać się od tej najwyższej klasy usługi

 2. SpiderOak

  - Bezpieczne przechowywanie w chmurze przygotowane na migawki

 3. Jottacloud

  - Oferuje dużo miejsca na wszystkie Twoje zdjęcia

 4. pCloud

  - świetny wybór, aby zablokować swoje zdjęcia

 5. Zdjęcia Amazon Prime

  - Niemal bezkonkurencyjna usługa chmurowa w stosunku ceny do wydajności

Najlepiej byłoby mieć kilka kopii zapasowych swoich zdjęć; na komputerze, na zewnętrznym dysku twardym iw chmurze. Naprawdę nigdy nie wiadomo, kiedy dysk twardy nagle przestanie działać, komputer lub urządzenie zgubi się, czy padniesz ofiarą oprogramowania ransomware lub innej formy cyberataku. Usługi przywracania danych mogą uratować życie, ale jednocześnie mogą stać się bardzo drogie, zwłaszcza jeśli masz dużą liczbę zdjęć, które musisz przywrócić. Najgorsze jest to, że nigdy nie ma żadnej gwarancji, że twoje wysiłki związane z odbudową będą w ogóle działać. Dlatego absolutnie konieczne jest prawidłowe wykonanie kopii zapasowej zdjęć i filmów w wielu lokalizacjach.

Kopia zapasowa obrazu na komputerze

Spójrzmy prawdzie w oczy, nawet jeśli masz kopie zapasowe swoich zdjęć na dysku zewnętrznym, dysk twardy nadal może zostać zgubiony, skradziony lub uszkodzony. Chociaż ważne jest, aby mieć tę dodatkową fizyczną kopię zapasową, posiadanie kopii zapasowej zdjęć przechowywanych w chmurze odizoluje Cię od takich zagrożeń i zapewni, że zawsze będziesz mieć dostęp do swoich zdjęć z dowolnego miejsca na świecie. W tym artykule przyjrzymy się 5 najlepszym usługom tworzenia kopii zapasowych w chmurze dla fotografów. Bierzemy pod uwagę nie tylko typowe przydatne funkcje, które zapewnia każda z tych usług tworzenia kopii zapasowych w chmurze, ale także najważniejsze funkcje bezpieczeństwa, z których każda korzysta w celu ochrony prywatności i bezpieczeństwa przesyłanych zdjęć. Bierzemy również pod uwagę przystępność cenową oraz oferowaną przestrzeń do przechowywania, co jest oczywiście szczególnie ważne dla fotografów.

Przyjrzyjmy się zatem naszym 5 najlepszym usługom tworzenia kopii zapasowych w chmurze dla fotografów na rynku.

5 najlepszych usług tworzenia kopii zapasowych w chmurze dla zdjęć i filmów: szczegółowa analiza

Poniżej znajduje się nasza szczegółowa lista zawierająca pięć najlepszych kopii zapasowych w chmurze dla plików zdjęć i filmów. Spójrz i dowiedz się, który z nich najlepiej pasuje do twoich konkretnych potrzeb w zakresie pamięci i bezpieczeństwa!

1. Backblaze

Backblaze to w pełni funkcjonalna usługa bezpiecznego tworzenia kopii zapasowych w chmurze zapewniająca doskonałą prywatność fotografom

 • cennik

  Od 6,00 $
  / miesiąc

Strona główna Backblaze

Backblaze to najwyższej klasy, w pełni funkcjonalna i bezpieczna usługa tworzenia kopii zapasowych w chmurze, która zapewnia wyjątkowe funkcje prywatności i wyjątkową funkcjonalność dla fotografów. Backblaze zabezpiecza Twój obraz jak żaden inny, zabezpieczając pliki za pomocą szyfrowania SSL podczas transportu, używając szyfrowania AES w spoczynku na serwerach firmy i używając kodu natywnego dla komputerów Mac i PC i nie’używać Java. Backblaze zapewnia nawet klucz prywatny podczas pierwszej rejestracji, dzięki czemu nikt inny niż ty, nawet Backblaze, nie ma dostępu do zdjęć przesyłanych za pomocą usługi. Możesz również ustawić hasło, aby chronić i szyfrować klucz prywatny, aby dodać dodatkową warstwę bezpieczeństwa.

Możesz używać Backblaze na Windows, macOS i na urządzeniach mobilnych z urządzeniami z Androidem i iOS

Inne funkcje bezpieczeństwa oferowane przez Backblaze obejmują uwierzytelnianie dwuskładnikowe, a “Znajdź mój komputer” funkcja wskazująca lokalizację urządzenia zaszyfrowanymi danymi punktu dostępu, możliwość bezpośredniego udostępniania zdjęć innym osobom, planowanie kopii zapasowych dla wygody i otrzymywanie powiadomień o stanie twoich kopii zapasowych. Możesz nawet poprosić Backblaze o przesłanie fizycznego pendrive'a lub zewnętrznego dysku twardego zawierającego wszystkie dane z kopii zapasowej (w ramach określonego limitu miejsca) i zwrócić koszty dysku, jeśli odeślesz go w ciągu 30 dni.

Backblaze jest również niezwykle przystępny cenowo i oferuje nieograniczone miejsce na zdjęcia, nieograniczone prędkości i przesyłanie plików bez ograniczeń za 6 USD miesięcznie, 60 USD rocznie lub 110 USD co dwa lata. To z pewnością niesamowita okazja, biorąc pod uwagę, że możesz wykonać kopię zapasową nieograniczonej liczby zdjęć. Możesz nawet skorzystać z 15-dniowego bezpłatnego okresu próbnego, aby sprawdzić, czy usługa jest dla Ciebie odpowiednia. Możemy śmiało poświadczyć, że Backblaze to usługa tworzenia kopii zapasowych w chmurze, która jest rzeczywiście doskonałą opcją dla fotografów dzięki przystępnym planom subskrypcyjnym, nieograniczonej przestrzeni dyskowej, niesamowitym funkcjom i hermetycznemu bezpieczeństwu.

2. SpiderOak

SpiderOak jest znany z usługi tworzenia kopii zapasowych w chmurze zorientowanej na prywatność - zatwierdzonej przez Edwarda Snowdena!

 • cennik

  Od 5,75 USD
  / miesiąc

Strona główna SpiderOak

SpiderOak One to bezpieczna usługa tworzenia kopii zapasowych w chmurze z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, która jest doskonałym wyborem dla fotografów, którzy chcą bezpiecznie i prywatnie tworzyć kopie zapasowe swoich cennych zdjęć. Rzeczywiście, możesz polegać na bezpieczeństwie oferowanym przez usługę, ponieważ zostało ogłoszone przez Edwarda Snowdena jako skuteczna i bezpieczna alternatywa bez wiedzy dla Dropbox.

Oprogramowanie jest niezwykle proste w użyciu w systemach Windows, macOS, Linux oraz na urządzeniach mobilnych z Androidem i iOS

Szyfrowanie od końca do końca oznacza, że ​​Twoje zdjęcia są w pełni chronione dzięki SpiderOak One, od momentu ich opuszczenia przez komputer do momentu, gdy zażądasz ich z chmury. Brak wiedzy oznacza, że ​​firma nie jest’t prowadzenie dzienników, chroniąc twoje dane przed dostępem stron trzecich. Kolejną świetną funkcją bezpieczeństwa jest “Punkt w czasie” funkcja odzyskiwania, która pozwala odzyskać poprzednie wersje kopii zapasowych w przypadku potencjalnego ataku ransomware. Ponadto można zabezpieczyć hasłem poszczególne foldery lub pliki podczas udostępniania zdjęć innym osobom lub ustawić udostępnione łącza do autodestrukcji po pewnym czasie..

Usługa oferuje cztery różne plany płatności, dzięki czemu możesz wybrać miejsce do przechowywania kopii zapasowych, które najlepiej odpowiada Twoim konkretnym potrzebom. ty’Otrzymam 150 GB za 69,00 USD rocznie, 400 GB za 115,00 USD rocznie, 2 TB za 149,00 USD rocznie i 5 TB za 320,00 USD rocznie. 150 GB mieści prawie 100 000 zdjęć, idealnych dla zwykłych fotografów, jednak profesjonaliści mogą chcieć wybrać plan 5 TB - który wciąż oferuje niesamowity stosunek jakości do ceny. Podsumowując, SpiderOak One jest z pewnością znakomitym rozwiązaniem do tworzenia kopii zapasowych dla fotografów, którzy szukają czegoś niedrogiego i bezpiecznego. Najlepsze jest to, że możesz wypróbować całkowicie za darmo przez 21 dni.

3. Jottacloud

Niezależnie od tego, czy wybierzesz 5 GB za darmo, czy 10 TB, Jottacloud to dużo miejsca na wszystkie Twoje potrzeby.

 • cennik

  Od 0,00 $
  / miesiąc

Strona Jottcloud

Jottacloud to norweska usługa tworzenia kopii zapasowych online, która oferuje wyjątkową funkcjonalność i bezpieczeństwo danych dla fotografów. Norweska jurysdykcja doskonale nadaje się do prywatności, ponieważ kraj ten znany jest z jednych z najbardziej przyjaznych dla prywatności przepisów na świecie. Co jeszcze jest wspaniałego w Jottacloud, to że usługa nie działa’t oszczędza na bezpieczeństwie i prywatności oraz oferuje niezwykle przystępne pakiety subskrypcyjne.

Jottacloud jest kompatybilny z komputerami stacjonarnymi z systemem Windows i Mac oraz urządzeniami mobilnymi z systemem Android i iOS

Bezpłatny abonament 5 GB oferuje wystarczającą ilość miejsca na wypróbowanie usługi, ale jeśli Ty’poważnie myślisz o utworzeniu kopii zapasowej swoich zdjęć, możesz zdecydować się na “Osobisty” Subskrypcja za jedyne 7,50 € miesięcznie. To uprawnia cię do nieograniczonej przestrzeni dyskowej, a jedynym zastrzeżeniem jest zmniejszenie prędkości wysyłania powyżej 5 TB - jeśli uda ci się ją wypełnić. Alternatywnie, wspólne plany rodzinne obejmują maksymalnie pięć osób i kosztują 6,50 EUR miesięcznie za 1 TB, 13,50 EUR miesięcznie za 5 TB lub 49,50 EUR miesięcznie za 10 TB.

Od udostępniania do organizowania i przeglądania zdjęć, Jottacloud ma szeroki zakres funkcji. Wszystkie obrazy są szyfrowane zarówno podczas przesyłania, jak i spoczynku przy użyciu 256-bitowego AES, zapisanego w pełnej rozdzielczości. Zgodność z RAW z pewnością zadowoli profesjonalistów, podczas gdy entuzjaści smartfonów mogą korzystać z automatycznego tworzenia kopii zapasowych. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe pomaga zablokować twoje konto i możesz przeglądać historię logowania w dowolnym momencie.

Osoby pracujące w grupach będą zachwycone możliwością odzyskiwania plików nawet przez trzydzieści dni dzięki Jottacloud’s Kosz, a administratorzy mogą w dowolnym momencie odwołać dostęp do urządzeń. Wszystko to wraz z firmą’Dzięki swojemu zaangażowaniu w ochronę prywatności użytkowników Jottacloud jest doskonałym wyborem dla każdego, kto szuka doskonałej usługi tworzenia kopii zapasowych dla fotografów.

4. pCloud

Fotografowie mogą cieszyć się bardziej swobodnymi przepisami dotyczącymi prywatności dzięki szwajcarskiej bazie operacji pCloud!

 • cennik

  Od 0,00 $
  / miesiąc

Strona domowa pCloud

Gromadząc i licząc ponad 8 milionów użytkowników, pCloud’Dom w Szwajcarii jest uważany za sprzyjający prywatności danych - idealny dla fotografów, którzy chcą zablokować swoje konto. Dzięki ścisłemu szyfrowaniu kompleksowemu usługa jest bezpieczna, z transmisją obsługującą szyfrowanie TLS / SSL i 256-bitowe szyfrowanie AES na serwerze. Jeśli ty’chętnie uiszczę dodatkową opłatę, zastrzeżoną “pCloud Crypto” technologia zapewnia zerowe szyfrowanie po stronie klienta, oferując prywatny klucz szyfrujący, który nie jest’t przechowywane na serwerach pCloud. Klucz prywatny jest zabezpieczony za pomocą 4096-bitowego szyfrowania RSA i 265-bitowego szyfrowania AES dla plików przechowywanych w chmurze.

pCloud jest dostępny na komputery stacjonarne z systemem Windows, Mac i Linux, a także smartfony z systemem Android i iOS

Roczny plan kosztuje 47,88 EUR rocznie za 500 GB przestrzeni dyskowej lub 95,88 EUR rocznie za 2 TB przestrzeni dyskowej. Jeśli zdecydujesz się na abonament na całe życie, ty’ponownie przyjmuję jednorazową płatność w wysokości 175 EUR za 500 GB i 350 EUR za 2 TB. Aby dodać dodatkową ochronę danych za pomocą pCloud Crypto, uruchomi Cię 4,99 € miesięcznie, 47,88 € rocznie lub 125 € za dożywotnią ochronę.

Oprócz doskonałych funkcji bezpieczeństwa i prywatności, pCloud oferuje fotografom kilka innych przydatnych funkcji, w tym automatyczne kopie zapasowe z rolki aparatu i wielu urządzeń, łatwe opcje udostępniania, wersjonowanie plików i “przewijanie do tyłu” funkcjonalność, która umożliwia dostęp do poprzednich wersji konta i odzyskiwanie ich do 30 dni, a także możliwość tworzenia kopii zapasowych z Facebooka, Instagrama i innych usług przechowywania w chmurze. Oprócz tego dostępna jest wtyczka pCloud, która umożliwia przesyłanie zdjęć bezpośrednio z Lightroom.

pCloud to świetny wybór dla fotografów, którzy potrzebują dodatkowego zabezpieczenia, aby chronić swoje zdjęcia. Podstawowe bezpieczeństwo oferowane przez usługę jest naprawdę więcej niż wystarczające, aby zatrzymać każdego fotografa’Dane są bezpieczne, ale możliwość dodania dodatkowej warstwy prywatności może być ogromna dla bardziej dbających o prywatność fotografów.

5. Zdjęcia Amazon Prime

Amazon oferuje niesamowite wsparcie dla wielu platform, aby uzyskać dostęp do swoich bezpiecznych serwerów!

 • cennik

  Od 0,00 $
  / miesiąc

Strona Amazon Prime Photos

Największą zaletą Amazon Prime Photos jest niesamowicie hojna oferta nieograniczonej przestrzeni na zdjęcia bez dodatkowych kosztów dla członków Amazon Prime. Użytkownicy bez subskrypcji Prime mogą uzyskać 100 GB miejsca za 11,99 USD rocznie lub 1 TB miejsca za 59,99 USD rocznie. Niezależnie od tego, jak ją pokroisz, Amazon umożliwia tworzenie kopii zapasowych zdjęć w chmurze.

Zdjęcia Amazon Prime można pobrać na komputery z systemem Windows i macOS lub urządzeniami z Androidem i iOS

Aplikacje komputerowe i mobilne oraz portal internetowy są intuicyjne i łatwe w użyciu. Jedynym problemem, jaki mamy, jest to, że standardy szyfrowania zabezpieczania zdjęć nie są jasne, a przedstawiciele czatu nie byli w stanie udzielić ostatecznego wyjaśnienia. Amazon lepiej poinformuje o szczegółach dotyczących dokładnie tego, jak użytkownicy’ zdjęcia są zabezpieczone, a nie oparte na niejasnych stwierdzeniach, takich jak “Bezpieczna kopia zapasowa zdjęć w pełnej rozdzielczości”, “Obsługiwany przez 24/7 obsługę klienta i najwyższe bezpieczeństwo Amazon”, lub “Bezpieczny i prywatny z zabezpieczeniami Amazon” aby zapewnić użytkownikom, że zdjęcia, których kopie zapasowe są wykonywane przy użyciu usługi, są odpowiednio chronione. Jeden przedstawiciel czatu wspomniał jednak, że ta sama sieć centrów danych używana dla Amazon S3 i własne wewnętrzne przechowywanie danych jest tym samym bezpiecznym centrum danych używanym do przechowywania Amazon Prime Photo, co jest zachęcające ze względu na standardy bezpieczeństwa stosowane w centrum danych . Ponadto informacja o prywatności Amazon wskazuje, że przesyłane dane są rzeczywiście szyfrowane przy użyciu technologii SSL.

Inne funkcje prywatności obejmują uwierzytelnianie dwuskładnikowe, weryfikację dwuetapową, a także możliwość ukrywania niektórych zdjęć i blokowania niektórych kontaktów. Chociaż Amazon Prime Photos jest nieco nieprzejrzysty w zakresie prywatności, oferuje wiele doskonałych funkcji, które pokochają fotografowie. Po pierwsze, obsługiwanych jest wiele formatów plików, w tym RAW, co z pewnością jest ważne dla zaawansowanych fotografów. Ponadto usługa umożliwia użytkownikom łatwe udostępnianie i organizowanie zdjęć, a także drukowanie zdjęć bezpośrednio z interfejsu użytkownika. Co’Więcej, jako członek Prime, możesz zaprosić do pięciu dodatkowych osób “Skarbiec rodzinny”, dając również pięć wybranych przez ciebie osób nieograniczonym miejscem na zdjęcia.

Biorąc wszystko pod uwagę, Amazon Prime Photos nadal zapewnia doskonałą fotograficzną kopię zapasową w chmurze dla fotografów, z intuicyjnym interfejsem między platformami dostępnym na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych, nieograniczoną przestrzenią dyskową, świetnymi funkcjami i dodatkami, a wszystko to w niezwykle przystępnej cenie.

Końcowe przemyślenia

Nie ma powodu, aby ryzykować utratę zdjęć. Wspomnienia uchwycone przez obiektyw aparatu są niezbędne i bezcenne. W czasach, gdy większość ludzi nie drukuje zdecydowanej większości swoich zdjęć, tworzenie kopii zapasowych tych wspomnień nie jest już opcją, ale koniecznością. Na szczęście istnieją niesamowite i niedrogie internetowe usługi tworzenia kopii zapasowych w chmurze, które mogą pomóc Ci zachować zdjęcia i zapewnić, że nigdy się nie zgubią. Każdy dostawca wymieniony w tym artykule jest w stanie wykonać zadanie za Ciebie w przystępny, przyjazny dla użytkownika i bezpieczny sposób. Nie zwlekaj nawet o kolejną minutę, zrób kopię zapasową cennych wspomnień już dziś, korzystając z usług jednego z najwybitniejszych dostawców wymienionych powyżej!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me