5 najlepszych usług VPN dla podróżujących 2020 – bądź bezpieczny online podczas pobytu za granicą

Jeśli podróżujesz za granicę i prawdopodobnie korzystasz z hotspotów Wi-Fi, koniecznie skorzystaj z VPN. Sieci VPN lub wirtualne sieci prywatne szyfrują wszystkie dane przesyłane do i z urządzenia, co jest niezwykle skuteczne w powstrzymywaniu hakerów przed dostępem do danych. Kolejną wielką zaletą korzystania z VPN jest to, że umożliwiają dostęp do usług z domu, które są obecnie zablokowane w Twojej lokalizacji. W tym przewodniku przedstawiamy najlepsze usługi Travel VPN i podajemy kilka wskazówek, jak zachować bezpieczeństwo online za granicą.

Istnieją dwie główne zalety korzystania z VPN do podróży:

 1. Aby uzyskać dostęp do stron internetowych z powrotem do domu - Podczas nieobecności w interesach lub na wakacjach dostęp do wielu ważnych usług online - takich jak bankowość internetowa i usługi przesyłania strumieniowego - staje się niemożliwy. Dzięki VPN możesz uzyskać adres IP ze swojego kraju i łatwo uzyskać dostęp do tych stron.
 2. Bezpieczeństwo podczas podróży - Podczas podróży często łączymy się z publicznymi hotspotami Wi-Fi. Kiedy łączymy się z publicznym hotspotem Wi-Fi, nie mamy możliwości sprawdzenia, czy router został bezpiecznie skonfigurowany. VPN chroni twoje dane, jeśli podłączysz się do źle skonfigurowanego routera lub fałszywego hotspota Wi-Fi należącego do cyberprzestępcy! Ponieważ VPN bezpiecznie szyfruje wszystkie dane, hakerzy nie mogą ukraść danych, poświadczeń, haseł i danych karty kredytowej.

Nowość w sieciach VPN?

Jeśli jesteś nowy w świecie VPN i chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z poniższymi przewodnikami:

 • Co to jest VPN - Przewodnik dla początkujących na temat sieci VPN, czym są i jak działają
 • Szyfrowanie VPN - Szczegółowy przewodnik po protokołach szyfrowania VPN i tym, który jest najbezpieczniejszy.

Lista 5 najlepszych sieci VPN do podróżowania

Teraz, gdy znamy zalety korzystania z podróżnego VPN, wymieniliśmy pięć najlepszych VPN do podróżowania. Aby uzyskać więcej informacji o którejkolwiek z usług na naszej liście, kliknij poniższe linki, aby wyświetlić stronę internetową dostawcy VPN lub przewiń poniżej, aby zobaczyć podsumowanie każdej usługi.

 1. ExpressVPN

  - Super Fast | Serwery w 94 krajach | Bezpieczne i niezawodne

 2. NordVPN

  - Szybkie połączenia | Prywatne i bezpieczne | Odblokuj Netflix

 3. CyberGhost VPN

  - Niesamowita wartość | Łatwy w użyciu | Idealny do ochrony WiFi

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - Brak dzienników | Odblokuj Netflix US | Silne szyfrowanie

Najlepsza sieć VPN dla podróży - streszczenia

Poniżej podsumowaliśmy wszystko, co musisz wiedzieć o pięciu najlepszych podróżnych usługach VPN. Jeśli nadal chcesz uzyskać więcej informacji, przejdź do dostawców lub sprawdź nasze szczegółowe recenzje VPN.

Konfiguracja VPN do podróży

Kupując VPN w podróży, będziesz mógł zainstalować oprogramowanie na więcej niż jednym urządzeniu (zwykle od trzech do pięciu). Oznacza to, że jedną subskrypcję VPN można wykorzystać do ochrony wszystkich urządzeń rodziny podczas Twojej nieobecności.

Jeśli nie masz routera podróżnego z siecią VPN, musisz zainstalować podróżną sieć VPN na każdym urządzeniu. Dobrą wiadomością jest to, że sieci VPN w tym przewodniku mają oprogramowanie dla wszystkich urządzeń, dzięki czemu można zainstalować VPN na laptopie lub smartfonie.

Oto krótki przewodnik, który ci pomoże:

 1. Wybierz VPN do podróżowania z naszej listy i kliknij, aby uzyskać subskrypcję. Jeśli chcesz mieć tylko VPN podczas wakacji, możesz wybrać abonament miesięczny. Jednak sieci VPN są niezwykle przydatne przez cały rok - nawet po powrocie do domu!
 2. Pobierz VPN na swojego laptopa, smartfona lub tablet. Pamiętaj, aby uzyskać odpowiednią sieć VPN dla swojej platformy. Możesz zainstalować VPN na wszystkich urządzeniach swojej rodziny, jeśli chcesz, lub nawet udostępnić go znajomym, z którym podróżujesz.
 3. Postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji. VPN zainstaluje się łatwo i bez kłopotów.
 4. Po zainstalowaniu wystarczy połączyć się z serwerem. Pamiętaj, że twoja sieć VPN zapewni ci bezpieczeństwo, gdy jesteś w swoim kraju, jak i za granicą, więc używaj go za każdym razem, gdy jesteś w publicznej sieci WiFi.
 5. Teraz, gdy jesteś za granicą, pamiętaj, aby połączyć się z serwerem z domu! W ten sposób możesz oglądać transmisje telewizyjne i korzystać z usług internetowych, skąd pochodzisz. Nie musisz już oglądać zagranicznych programów telewizyjnych!

Korzystanie z routera podróżnego VPN

Niezależnie od tego, czy podróżujesz sam, w interesach, czy z przyjaciółmi i rodziną, router podróżny może być ogromną zaletą. Te fajne gadżety umożliwiają podłączenie wielu urządzeń do publicznego hotspotu Wi-Fi bez konieczności łączenia wszystkich urządzeń osobno. Gdy tylko mini router zostanie podłączony do Internetu, wszystkie urządzenia twojej i twojej rodziny automatycznie połączą się z tym połączeniem internetowym przez router podróżny.

To samo w sobie jest niesamowite. Jednak jest jeszcze lepiej, jeśli otrzymasz router podróżny, który został wstępnie skonfigurowany z VPN! Gdy VPN jest zainstalowany na routerze podróżnym, wszystkie urządzenia łączące się z Internetem za pośrednictwem tego routera podróżnego są automatycznie chronione przez szyfrowanie VPN. Oznacza to, że nie musisz się martwić o każde urządzenie: lub upewnienie się, że twoje dzieci, rodzice - lub ktokolwiek inny na przyjęciu - narażają się na ryzyko włamania (co może zrujnować wakacje wszystkich).

Jak skonfigurować router podróży

Jeśli chcesz router podróżny z VPN, zdecydowanie zalecamy wizytę u ekspertów FlashRouters
po radę.

Cokolwiek zrobisz, pamiętaj o zaktualizowaniu domyślnych poświadczeń administratora na routerze podróżnym. Jeśli nie zaktualizujesz nazwy użytkownika i hasła, router może się zhakować!

Ponadto należy upewnić się, że WPS (starsza funkcja routera) jest wyłączony, ponieważ stwarza to zagrożenie bezpieczeństwa. Na szczęście FlashRouters mogą pomóc w prawidłowym skonfigurowaniu wszystkich tych funkcji .

Lista kontrolna bezpieczeństwa podróży międzynarodowych

Po posortowaniu VPN musisz pomyśleć tylko o kilku innych kwestiach związanych z bezpieczeństwem podróży. Aby ci pomóc, stworzyłem krótką listę rzeczy, które uważam za najważniejsze w kwestii bezpieczeństwa cyfrowego podczas podróży:

 1. Hasła - Może się to wydawać oczywiste, ale upewnienie się, że twoje urządzenia są chronione hasłem i ustawione na szybkie blokowanie, jest o wiele ważniejsze podczas podróży, więc używaj silniejszych ustawień, gdy jesteś daleko. Jeśli zostawisz telefon lub tablet w barze na plaży lub w taksówce, zamknięcie go prawie natychmiast może zatrzymać urządzenie przed dostaniem się w czyjeś ręce, gdy jest ono odblokowane. Menedżery haseł to fantastyczne narzędzia zapewniające silne hasła.
 2. Aktualizacje - Pamiętając o regularnej aktualizacji urządzeń, możesz upewnić się, że nie cierpisz z powodu luk, które zapewniają cyberprzestępcom łatwy dostęp, więc często aktualizuj.
 3. Regularnie twórz kopie zapasowe - Jeśli zrobisz tysiąc zdjęć i zgubisz urządzenie w ostatnim dniu wakacji, nigdy więcej ich nie zobaczysz. Zgodnie z ogólną zasadą, jeśli coś jest ważne, upewnij się, że zostało ono zapisane w chmurze. Dotyczy to nawet tych, którzy nigdy wcześniej nie zgubili urządzenia - pamiętaj, że zawsze jest to pierwszy raz. Usługi tworzenia kopii zapasowych w chmurze są fantastyczne i automatycznie wykonują kopię zapasową danych.
 4. Kup lokalną kartę SIM - Jeśli podróżujesz przez dłuższy czas, możesz kupić lokalną kartę SIM z tanimi lokalnymi danymi. W ten sposób możesz korzystać z Internetu w podróży, nie polegając na publicznej sieci Wi-Fi (chociaż ryzyko związane z tym jest zmniejszone dzięki VPN).

Podsumowanie podróży VPN

Jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa urządzeniom podczas wakacji, istnieje dość mała lista kontrolna rzeczy, które musisz zrobić. Najlepiej jest usiąść i wyjaśnić wszystkie punkty w tym przewodniku wszystkim podróżnym. Nikt nie chce, aby hakerzy rozpieszczali wakacje, więc upewnij się, że cała grupa poświęci czas na odpowiednią ochronę swoich urządzeń.

VPN jest zdecydowanie najlepszą formą ochrony cyfrowej, jaką można uzyskać podczas podróży. Zastanów się więc dobrze: liczba przypadków włamania się do publicznej sieci Wi-Fi jest najwyższa. Wynika to z faktu, że hakerzy rozumieją, jak łatwo jest polować na ludzi, gdy opalają się przy basenie lub wylegują się na lotnisku.

Wszystkie usługi VPN w tym przewodniku oferują najlepszy sposób ochrony urządzeń w ruchu. Istnieją setki VPN do wyboru, co może sprawić, że wybranie jednego z nich będzie koszmarem.

Właśnie dlatego stworzyliśmy ten przewodnik VPN dla podróżujących, który pomoże Ci wskazać najlepsze opcje - bez obaw o natknięcie się na usługę zrywania. Jeśli masz jakieś pytania, nie wahaj się zapytać w sekcji komentarzy poniżej.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me