5 najlepszych usług VPN dla Szwajcarii w 2020 roku – bądź bezpieczny online

Chociaż Szwajcaria ma jedną z najbardziej darmowych infrastruktur internetowych, nie jest bezproblemowa.

Najlepsze VPN dla Szwajcarii

Przede wszystkim prywatność stanowi poważny problem ze względu na przepisy mające na celu zwiększenie rejestrowania i przechowywania danych. Przepisy wymagają od dostawców usług internetowych (ISP) rejestrowania adresów IP i danych dostępu do serwera WWW i przechowywania ich przez sześć miesięcy.

Na szczęście szwajcarska sieć VPN pomoże Ci się przed tym zabezpieczyć, a także umożliwi dostęp do treści z ograniczeniami geograficznymi.

Szwajcaria jest nieco w sprzeczności z resztą Europy, jeśli chodzi o nadzór internetowy, zatrzymywanie danych i piractwo internetowe. Nie jest częścią Unii Europejskiej, a zatem nie podlega unijnej dyrektywie w sprawie zatrzymywania danych z 2006 r.

Szwajcaria wprowadziła jednak przepisy dotyczące zatrzymywania danych, które weszły w życie w styczniu 2002 r. Były to art. 15 ustawy federalnej z dnia 6 października 2000 r. W sprawie monitorowania poczty i telekomunikacji (BÜPF) oraz rozporządzenie z dnia 31 października 2001 r. W sprawie monitorowania poczty i Telekomunikacja (VÜPF)).

Na szczęście brakuje cenzury i restrykcyjnych przepisów internetowych w porównaniu z większością innych krajów. Reporterzy bez granic umieścili Szwajcarię na siódmym miejscu ze 180 krajów w Światowym Indeksie Wolności Prasy w 2017 roku.

Jednak, jak wspomniano, VPN w Szwajcarii pomoże ci uniknąć rejestrowania się przez rząd i uzyskać dostęp do ograniczonej zawartości.

Najlepsze szwajcarskie usługi VPN

VPN jest niezbędny do ochrony Twojej prywatności. W związku z tym przyjrzyjmy się najlepszym szwajcarskim usługom VPN.

 1. CyberGhost VPN

  - Najwyższej klasy VPN od dawna, z doskonałą ceną i prędkościami

 2. ExpressVPN

  - Najszybsza sieć VPN, którą testujemy, odblokowuje wszystko, oferując niesamowitą obsługę

 3. NordVPN

  - Duża marka o bardzo dobrej wartości i przystępnej cenie

 4. PrivateVPN

  - Jedna z najtańszych sieci VPN, ale wciąż dobra usługa

 5. IPVanish

  - Aplikacje na wszystkie platformy | Szybkie połączenia | Brak zasad logów

Uwagi dotyczące szwajcarskiego VPN

Rząd szwajcarski ma stosunkowo dużą siłę nadzoru internetowego. Ma prawo stosować oprogramowanie szpiegujące do „szczególnie poważnych przestępstw”. Obejmują one finansowanie terroryzmu, organizacji przestępczych i pornografii dziecięcej.Korzystanie z VPN w Szwajcarii Uwagi

Takie metody są dozwolone tylko wtedy, gdy organy ścigania udowodnią ponad wszelką wątpliwość, że popełniono przestępstwo. Nie są to metody zapobiegawcze. Mimo to w trakcie polowania na nielegalną działalność Twoje dane mogą być narażone na uszkodzenie dodatkowe. Władze mogą go przechwycić, ponieważ został przesłany z niewłaściwego interfejsu sieciowego w niewłaściwym czasie.

We wrześniu 2016 r. Władze szwajcarskie uchwaliły przepisy zobowiązujące organy do powiadamiania obywateli będących przedmiotem nadzoru. Wcześniej, w styczniu 2013 r., Minister sprawiedliwości Simonetta Sommaruga ogłosiła, że ​​rząd zamierza rozszerzyć swoje uprawnienia w zakresie nadzoru o możliwość monitorowania usług Voice over Internet Protocol (VoIP) i komunikatorów internetowych (IM).

We wrześniu 2017 r. Weszła w życie nowa ustawa, nad którą głosowano rok wcześniej. Prawo daje FIS (Federal Intelligence Service) znacznie więcej uprawnień do monitorowania prywatnej komunikacji obywateli. Władze mogą teraz dotykać telefonów, przechwytywać prywatne wiadomości e-mail i SMS-y oraz monitorować ruch internetowy. W rzeczywistości władze mogą nawet instalować złośliwe oprogramowanie na telefonach i komputerach obywateli w celu monitorowania aktywności kamery internetowej. Mogą również słuchać przez mikrofon smartfona i kraść dane osobowe.

Wykorzystanie tunelu VPN do ochrony prywatności w Szwajcarii nigdy nie było tak ważne. Nawet jeśli nie chcesz płacić za usługi wysokiej jakości, zdecydowanie polecam przynajmniej skorzystanie z jednej z najlepszych darmowych sieci VPN. Sieci VPN są nadal całkowicie legalne i etyczne w Szwajcarii. Dlatego zalecam ochronę przed podsłuchem osób trzecich, czy to władzami, czy hakerami.

Przepisy dotyczące hazardu

Hazard online

Chociaż Szwajcaria wciąż ma bezpłatny i otwarty internet, wszystko zaczyna się zmieniać. W dniu 29 września 2017 r. Parlament szwajcarski wprowadził pierwsze znaczące ustawodawstwo mające na celu próbę filtrowania Internetu.

Money Gaming Act blokuje portale hazardowe online. Obawy podatkowe i ekonomiczne uzasadniały nowe prawo. Szwajcarskie zakłady hazardowe traciły znaczne przychody z międzynarodowych witryn hazardowych online. Zatem Money Gaming Act ma na celu przynieść korzyści lokalnym organizacjom hazardowym. Jednak może być prekursorem dalszych przepisów ograniczających i filtrujących sieć.

Niezależnie od tego, czy jesteś podróżnikiem, czy rezydentem w Szwajcarii, odradzanie filtra za pomocą połączeń proxy lub innych rozwiązań umożliwiających dostęp do witryn hazardowych jest niewskazane. Takie postępowanie byłoby bezpośrednim pogwałceniem nowych praw i mogłoby spowodować poważne konsekwencje.

Przepisy dotyczące piractwa

Przepisy dotyczące piractwa

Obowiązkowe przepisy dotyczące zatrzymywania danych w Szwajcarii nie dotyczą dostawców VPN. Dostawcy VPN nie mają obowiązku prowadzenia rejestrów działań swoich użytkowników. Przepisy te sprawiają, że Szwajcaria jest pożądaną lokalizacją dla serwerów VPN. Ponadto wisienką na torcie jest to, że rząd Szwajcarii zezwala na piractwo dotyczące praw autorskich do użytku osobistego. Nadal nielegalna jest próba rozpowszechniania pirackich treści w celach zarobkowych.

We wrześniu 2010 r. Szwajcarski Sąd Najwyższy orzekł, że firma prawnicza Troll zajmująca się prawami autorskimi Logistep AG działała nielegalnie, zbierając adresy IP osób, które według niej były winne naruszenia praw autorskich. Sąd orzekł, że było to naruszenie krajowych przepisów dotyczących prywatności. To orzeczenie chroni nie tylko osoby pobierające, ale także osoby, które zwyczajnie przesyłają dane. W odpowiedzi grupy nacisku branży rozrywkowej prowadziły kampanię na rzecz zmiany prawa. Przytaczali szkody dla biznesu i utratę zysków artystów.

Skutki piractwa

Z wyżej wymienionych powodów rząd szwajcarski zlecił przeprowadzenie badania w tej sprawie. Ku zaskoczeniu organów odpowiedzialnych za egzekwowanie praw autorskich, badanie wykazało, że mimo iż około jedna trzecia populacji Szwajcarii jest zaangażowana w pobieranie filmów i muzyki, nie miało to negatywnego wpływu na kwotę, jaką ludzie wydają na rozrywkę. W rzeczywistości może być niewielki zysk. Wyniki holenderskiego badania z 2010 r. Wykazały, że „piraci” wydają więcej na media, biorą udział w koncertach i odwiedzają witryny z grami więcej niż „nie-piraci”.Nadzór internetowy

W szwajcarskim badaniu stwierdzono również, że piractwo jest prawie niemożliwe do uniknięcia. Odpowiedzialność za rozrywkę spoczywa na branży rozrywkowej, jeśli chce przetrwać. Raport zakończony,

„Za każdym razem, gdy udostępniana jest nowa technologia medialna, zawsze była„ nadużywana ”. Jest to cena, którą płacimy za postęp. Zwycięzcami będą ci, którzy będą mogli korzystać z nowej technologii na swoją korzyść, a przegrani ci, którzy przeoczyli ten rozwój i nadal stosują stare modele biznesowe ”.

W świetle tego raportu rząd postanowił, że żadna zmiana w prawie nie jest konieczna. Odrzucił również blokowanie adresów IP witryn, argumentując, że naruszyłoby to wolność słowa i naruszałoby przepisy dotyczące ochrony prywatności.

Korzystanie z VPN w Szwajcarii

Szwajcarscy użytkownicy Internetu nie muszą zatem korzystać z usługi VPN, aby chronić się przed egzekwowaniem praw autorskich. Mają jednak silną motywację, aby użyć jednego z nich do obrony przed rządową inwigilacją. VPN może również chronić przed atakami opartymi na sieci LAN, takimi jak hakerzy wykonujący przechwytywanie pakietów w publicznych sieciach bezprzewodowych.Nadzór rządowy

Zwykle złym pomysłem jest korzystanie z usługi VPN (i serwerów) zlokalizowanych w twoim kraju. Dzięki temu władze mogą łatwo zażądać od VPN przekazania dzienników. Ponadto Twoje dane mogą przebywać większą odległość w odszyfrowanym formacie między serwerem VPN a rzeczywistym serwerem docelowym. Dlatego ogólnie zaleca się zakończenie połączenia VPN jak najbliżej hosta docelowego.

Jednak bez konieczności przechowywania danych przez dostawców VPN, szwajcarscy użytkownicy mogą z przyjemnością korzystać z lokalnych serwerów.

Dla osób spoza kraju Szwajcaria stanowi idealny punkt końcowy połączenia VPN.

Szwajcaria VPN Podsumowanie

Podsumowanie najlepszych sieci VPN w Szwajcarii

Rząd szwajcarski ma już solidne możliwości nadzoru danych. Choć nie jest jasne, co przyniesie przyszłość, wydaje się, że zmierza w kierunku większych mocy monitorowania. Najlepszym sposobem ochrony danych przed podsłuchiwaniem i szpiegowaniem stron trzecich jest szyfrowanie ich za pomocą VPN. Jestem zdecydowanym zwolennikiem prywatności i bezpieczeństwa online i zalecam natychmiastowe korzystanie z VPN, jeśli jeszcze tego nie robisz.

Dzięki jednej z najlepszych sieci VPN w Szwajcarii możesz drastycznie zwiększyć bezpieczeństwo swoich danych osobowych i prywatność.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me