5 najlepszych usług VPN Ghany dla prywatności i bezpieczeństwa

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do stron internetowych, które są ograniczone w Ghanie, potrzebujesz VPN dla Ghany. VPN nie tylko pozwala na dostęp do zablokowanych treści, ale także szyfruje wszystkie dane przychodzące i wychodzące z twojego urządzenia, dlatego jest to niezbędne narzędzie do ochrony prywatności. Niestety nie wszystkie sieci VPN nadają się do użytku w Ghanie. W tym przewodniku przedstawiamy pięć najlepszych sieci VPN dla Ghany i podajemy kilka pomocnych wskazówek, jak zachować bezpieczeństwo w sieci dzięki VPN.

Istnieją setki VPN, ale nie wszystkie z nich zaspokajają rynek afrykański. W rzeczywistości prawie żaden nie ma obiektów w Ghanie. Wyśledziliśmy kilka, które mają serwery w Ghanie, abyś mógł uzyskać adres IP Ghany. Sieci VPN z poniższej listy mają również szybkie bezpieczne serwery, doskonałe szyfrowanie, muszą odblokować usługi przesyłania strumieniowego, a także inne wspaniałe funkcje.

Nowy w VPN? Oto kilka przewodników

Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z VPN i chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z poniższymi przewodnikami:

 • Co to jest VPN - jeśli jesteś całkowicie początkującym, zapoznaj się z tym przewodnikiem, aby dowiedzieć się, czym jest VPN i jak z niej korzystać.
 • Przewodnik po szyfrowaniu VPN - wszystko, co musisz wiedzieć o szyfrowaniu VPN i różnicach między protokołami VPN
 • Jak zmienić adres IP - Przewodnik po tym, jak VPN zmienia adres IP, abyś mógł odblokować strony internetowe zablokowane w Ghanie.

Najlepsze VPN dla Ghany

To są światowej klasy sieci VPN, które pomogą Ci pokonać zagrożenia i bloki internetowe gdziekolwiek się wybierasz, nie tylko w Ghanie. Nasza lista pięciu najlepszych VPN dla Ghany pomoże zawęzić wyszukiwanie prywatności w Internecie. Aby uzyskać więcej informacji na temat dowolnej z wymienionych poniżej usług, kliknij poniższe linki lub sprawdź nasze szczegółowe recenzje VPN.

 1. ExpressVPN

  - Najszybsza sieć VPN, którą testujemy, odblokowuje wszystko, oferując niesamowitą obsługę

 2. CyberGhost VPN

  - Najwyższej klasy VPN od dawna, z doskonałą ceną i prędkościami

 3. NordVPN

  - Duża marka o bardzo dobrej wartości i przystępnej cenie

 4. PrivateVPN

  - Jedna z najtańszych sieci VPN, ale wciąż dobra usługa

 5. IPVanish

Uwagi dotyczące Ghana VPN

Czytaj dalej poniższe punkty, aby dowiedzieć się, dlaczego korzystanie z VPN jest ważne. Ponadto podkreślamy wpływ włoskich przepisów na prywatność i bezpieczeństwo.

WiFi Hotspot Security

Podczas podróży po Ghanie, przekonasz się, że dostępność Internetu jest bardziej rozpowszechniona przez Wi-Fi. Możesz połączyć się z hotspotami WiFi w hotelach, kawiarniach i węzłach transportowych. Te hotspoty stanowią jednak zagrożenie bezpieczeństwa.

Większość ludzi nie sprawdza zbyt szczegółowo hotspotów Wi-Fi. Dojeżdżasz do miejsca, takiego jak lotnisko lub dworzec autobusowy, i sprawdzasz dostępne sieci, aby uzyskać bezpłatny dostęp do Internetu. Gdy zobaczysz taki, który wygląda jak prowadzony przez zakład i ma w nazwie „Free”, natychmiast się łączysz. Nikt nie idzie do kierownika miejsca, w którym się znajduje, aby zapytać, czy ten hotspot Wi-Fi jest oficjalny. Niestety często tak nie jest.

Każdy posiadający smartfon, laptop lub tablet może skonfigurować hotspot Wi-Fi. Snooper WiFi nie musi nawet otwierać własnego konta dostępu WiFi. Ruch wychodzący z tego fałszywego hotspotu po prostu przesyła kanały przez oryginalne WiFi, które zapewnił zakład. Ten rodzaj włamania nazywa się atakiem „człowiek w środku”. Snooper siedzi między tobą a punktem dostępu do Internetu.

Po podłączeniu do fałszywego hotspotu Wi-Fi komputer negocjuje klucze szyfrowania. Mają one na celu ochronę twojego ruchu, który przemieszcza się między tobą a routerem WiFi. Jednak komputer obsługujący fałszywy hotspot nadaje urządzeniu klucz szyfrujący. W ten sposób snooper może odszyfrować i odczytać wszystko, co przechodzi przez połączenie.

Programy komputerowe obsługują wszystkie te działania. Snooper nie siedzi i nie czyta wszystkich informacji opuszczających komputer. Zamiast, fałszywe oprogramowanie hotspot zarządza i monitoruje ruch internetowy. Umożliwia hakerowi zbieranie danych osobowych w celu kradzieży tożsamości. Mogą nawet zastąpić przychodzące witryny fałszywymi wersjami w celu zebrania danych logowania i konta bankowego.

Cenzura internetowa w Ghanie

Były brak najnowszych doniesień o cenzurze internetowej w Ghanie. Ostatnia poważna próba cenzury ze strony rządu nastąpiła w 2002 r. I mocno ocenzurowała raporty o niepokojach plemiennych na obszarach wiejskich.

Serwisy społecznościowe są popularne i bezpłatnie dostępne w Ghanie. Ponadto telefonia internetowa i aplikacje do czatowania, takie jak Skype, WhatsApp i Signal, są wolne od ingerencji rządu.

Usługi przesyłania strumieniowego

Innym problemem, z którym możesz się spotkać, jest dostęp zagraniczna rozrywka. Nie jest to kwestia stworzona przez rząd Ghany. Zamiast tego witryny do przesyłania strumieniowego wideo uniemożliwiają dostęp do ich treści z zagranicy z powodu problemów z prawami autorskimi.

Możesz użyj wirtualnej sieci prywatnej (VPN), aby rozwiązać problemy z bezpieczeństwem WiFi i zagranicznymi problemami z dostępem do wideo. VPN tworzy dodatkowe szyfrowanie połączeń, dzięki czemu Twoje dane są prywatne. Możesz także uniknąć ograniczeń dostępu na zagranicznych stronach, ponieważ możesz wyglądać na innego miejsca.

Jak działa VPN?

System VPN składa się z dwóch części. Tam jest Klient VPN który działa na twoim urządzeniu, i Serwer VPN który zarządza Twoimi połączeniami. Klient szyfruje twoją komunikację z kluczem, który zna tylko serwer VPN. Twój ruch przechodzi przez serwer VPN, który odszyfrowuje szyfrowanie i wysyła żądania wychodzące do Internetu. Odpowiedzi na te żądania kierowane są na serwer VPN, a nie bezpośrednio do komputera. Ten serwer wszystko szyfruje i wysyła do oprogramowania klienckiego na twoim komputerze.

Oprogramowanie klienckie nie przyjmuje wiadomości przychodzących z dowolnego komputera innego niż odpowiedni serwer VPN. Dodatkowa warstwa szyfrowania dwóch koordynowanych elementów VPN pokonuje szpiegowskich man-in-the-middle. Nie musisz martwić się o przejęcie przez hakerów szyfrowania między komputerem a routerem Wi-Fi. Snoopery będą w stanie rozwikłać lokalne szyfrowanie Wi-Fi, ale wtedy napotkają wiadomość chronioną przez kolejną warstwę nieszyfrowalnego szyfrowania, dzięki uprzejmości VPN.

Twój ruch przechodzący przez serwer VPN ma jeszcze jedną zaletę. Oznacza to, że możesz użyć tego serwera do udawaj, że jesteś w innym kraju. W ten sposób możesz podać stronom telewizyjnym adres serwera VPN, a nie swój.

Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z VPN i chcesz dowiedzieć się więcej o tym, czym jest VPN i jak one działają, sprawdź nasz Przewodnik dla początkujących po VPN.

Witryny wideo dostarczają treści tylko do niektórych krajów. W niektórych przypadkach, takich jak DSTV, możesz oglądać usługi, gdy jesteś poza krajem ojczystym. Niestety nie masz dostępu do usługi domowej - zamiast tego dostajesz wersję lokalną. Jeśli jednak wybierzesz serwer VPN w swoim kraju, możesz zalogować się do wszystkich stacji telewizyjnych w domu. Wynika to z faktu, że te serwery telewizyjne dostarczają treści dozwolone w lokalizacji serwera VPN, a nie w kraju, w którym faktycznie się znajdujesz.

DSTV

Jeśli masz subskrypcję DSTV Compact, DSTV Compact Plus lub DSTV Premium, możesz uzyskać dostęp do usługi przez Internet, gdziekolwiek jesteś za pośrednictwem strony internetowej DSTV Now. Ta wersja online DSTV jest dostępna tylko dla tych, którzy mają subskrypcję.

Możesz odebrać DSTV teraz w dowolnym miejscu że firma ma usługę, która dotyczy niemal całej Afryki, w tym Ghany. Niestety, zostajesz przekierowany do wersji DSTV dostępnej w kraju, w którym się znajdujesz. Dlatego jeśli masz DSTV w domu w Południowej Afryce lub Nigerii, a następnie podróżujesz do Ghany, możesz oglądać DSTV teraz, ale „ Otrzymam wersję dla Ghany.

Wiele programów, które lubisz w DSTV w domu, jest również dostępnych w wersji Ghana, ale nie wszystkie. Możesz obejść ten problem, wybierając VPN z serwerem w swoim kraju. Jeśli mieszkasz w Południowej Afryce, masz szczęście - wszystkie sieci VPN na naszej liście mają tam serwery. W przypadku innych krajów w Afryce zapoznaj się z listą serwerów dla każdej z VPN w naszej pierwszej piątce, aby upewnić się, że mają one serwery w twoim kraju. Zamówiliśmy nasze rekomendacje VPN, aby dostawca z największą liczbą lokalizacji w Afryce znalazł się na szczycie listy.

Jeśli podróżujesz poza Afrykę, przekonasz się, że dostęp do DSTV Now jest całkowicie zablokowany. Kontynuuj jednak subskrypcję VPN. W ten sposób, niezależnie od tego, czy lecisz do Londynu, Nowego Jorku, czy gdziekolwiek indziej, nadal możesz oszukać serwer DSTV, aby pomyślał, że wróciłeś do domu, wybierając odpowiednią lokalizację serwera VPN.

Wniosek

Ghana szybko się rozwija i oferuje wiele możliwości.

Niestety musisz upewnić się, że nie zostaniesz oszukany, gdy tam będziesz. Oszuści są zawsze jednymi z pierwszych, którzy wykorzystują nowe technologie w celach zarobkowych. Fałszywe hotspoty Wi-Fi oferują jedną z najbardziej dostępnych tras dla złodziei danych, którzy potrafią uzyskać dostęp do danych osobowych.

Obejdź ograniczenia dostępu w witrynach takich jak Amazon Prime, DSTV i Netflix z VPN w Ghanie. Bądź w kontakcie z telewizją domową, gdziekolwiek podróżujesz, nawet po opuszczeniu Afryki i podróży do odległych miejsc. Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak odblokować Netflix i Amazon Prime, zobacz nasze przewodniki po VPN Netflix i VPN Amazon Prime.

Bądź na bieżąco z technologią internetową i utrzymuj dostęp do Internetu otwarty i bezpieczny dzięki VPN.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me