5 najlepszych VPN dla Irlandii

Niezależnie od tego, czy mieszkasz i pracujesz w Irlandii, czy właśnie wyjeżdżasz na wakacje, ważne jest, aby zablokować dane i chronić swoją prywatność za pomocą wirtualnej sieci prywatnej (VPN).

Irlandzka infrastruktura internetowa i przepisy dotyczące danych mogą być nieco mylące. Pod powierzchnią dzieje się wiele rzeczy, które nie są oczywiste dla większości użytkowników. Wierzcie lub nie, Reporterzy bez Granic umieścili Irlandię na 9. miejscu wśród 180 krajów w indeksie 2016, co oznacza, że ​​był to 9. najbardziej liberalny kraj pod względem dostępu do informacji i braku cenzury. Jest jednak wiele rzeczy, których prawdopodobnie nie wiesz i, w przeciwieństwie do starego powiedzenia, czego nie wiesz mogą zranić.

Aby pomóc Ci zachować bezpieczeństwo, przyjrzę się bliżej najlepszym VPN dla Irlandii. Następnie omówię bardziej szczegółowo niuanse internetowe Irlandii.

Najlepsza sieć VPN dla Irlandii: Podsumowanie

 1. ExpressVPN

  - Najszybsza sieć VPN, którą testujemy, odblokowuje wszystko, oferując niesamowitą obsługę

 2. NordVPN

  - Duża marka o bardzo dobrej wartości i przystępnej cenie

 3. CyberGhost VPN

  - Najwyższej klasy VPN od dawna, z doskonałą ceną i prędkościami

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - Jedna z najtańszych sieci VPN, ale wciąż dobra usługa

Najlepsza sieć VPN dla Irlandii: uwagi

Dostęp do ograniczonych treści w Irlandii

Wspomniałem już, że Irlandia znalazła się na 9. miejscu wśród 180 krajów pod względem wolności w Internecie i braku cenzury. Mając to na uwadze, możesz pomyśleć, że treści nigdy nie są blokowane ani ograniczane w Irlandii, ale tak nie jest. Oznacza to po prostu, że rząd nie nakłada ostrych ograniczeń cenzury, takich jak te, które są powszechne na Bliskim Wschodzie i Azji Południowo-Wschodniej.

Cenzura rządowa jest tylko jednym z powodów, dla których niektóre strony internetowe są niedostępne w Irlandii. Istnieje wiele innych przyczyn, które wynikają głównie z przyczyn ekonomicznych. Na przykład przepisy handlowe i umowy licencyjne zakazują dostępu do niektórych rodzajów treści z Irlandii. Ponadto wiele krajów i terytoriów ma bardzo różne przepisy dotyczące naruszenia praw autorskich i egzekwowania praw autorskich, które są przestrzegane przez rząd Irlandii.

Tego rodzaju regulacje mogą blokować dostęp do różnych stron z treściami strumieniowymi, takich jak te, które obsługują strumieniowe przesyłanie wideo i audio, nie wspominając już o BitTorrent. Pamiętaj, że właściciele praw autorskich mogą podjąć kroki prawne przeciwko nielegalnym pobierającym, jeśli mogą zobaczyć prawdziwe adresy IP pobierających.

Dostęp do treści poza Irlandią

W niektórych sytuacjach, takich jak wakacje lub podróże służbowe, musisz uzyskać dostęp do treści, które są fizycznie hostowane w granicach Irlandii. Jednym z najpopularniejszych ograniczonych zasobów jest RTÉ Player, choć istnieją też inne przykłady, takie jak BBC iPlayer.

Ponadto istnieje wiele mniejszych witryn WordPress, które używają wtyczek i dodatków do blokowania połączeń przychodzących z obcych krajów. Na przykład, jeśli bloger pielęgnuje grupę rodzimych użytkowników języka angielskiego (osoby z Australii, Nowej Zelandii, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii itd.), Może on / ona chcieć blokować połączenia z Chin, Rosji i innych lokalizacje.

To nie tylko pomaga właścicielowi witryny zmniejszyć spam, ale także zwiększa bezpieczeństwo poprzez ograniczenie zakresu krajów, które mogą uzyskać dostęp do treści internetowych. Na szczęście tunel VPN pomoże odblokować wszystkie wyżej wymienione typy treści za pomocą maskowania adresów IP.

Ponadto wielu graczy ma świadomość, że serwery gier są dystrybuowane według regionu. Wiele gier online nie daje graczom możliwości ręcznego wyboru serwera gier i połączenia się z najbliższym serwerem w regionie. Tunel VPN pozwala graczom wybrać serwer gry, fałszując swoje adresy IP w wybranym regionie.

Splątana historia Irlandii z Microsoftem i rządem federalnym USA

Microsoft

Nie jest tajemnicą, że wiele amerykańskich usług cyfrowych zostało przyłapanych na współpracy z Narodową Agencją Bezpieczeństwa (NSA), co było brzydką prawdą ujawnioną, gdy Edward Snowden wyrzucił gwizdek w 2013 roku. Oczywiście, jako jedna z największych amerykańskich firm technologicznych, Microsoft był głęboko zaangażowany w liczne rządowe programy danych i skandale, takie jak system monitorowania PRISM.

NSA twierdziła, że ​​szpiegowała tylko te wiadomości, które z jednej strony były krajowe, az drugiej strony zagraniczne, ale okazało się, że podsłuchiwał również wiadomości wyłącznie krajowe. Możesz pomyśleć, że można uniknąć podsłuchu ze strony rządu federalnego USA, powstrzymując się od nawiązywania połączeń z serwerami hostowanymi w USA z irlandzkich adresów IP, ale nie jest to do końca prawdą.

Przede wszystkim różne wersje systemu Windows zbierają nieprzyzwoite ilości danych o aktywności użytkownika. Microsoft twierdzi, że te dane są anonimowe i służą wyłącznie do ulepszania oprogramowania, ale nie wydaje się, że tak jest. Ogromna ilość danych jest połączona z kontami Microsoft użytkowników, w tym poufne informacje, takie jak dane telemetryczne, dane dotykowe i wejściowe, działania użytkownika, a nawet dane GPS (między innymi).

Wszystkie te dane trafiają na serwer Microsoft, który bardzo dobrze może być hostowany w Stanach Zjednoczonych. Windows 10 nie jest wyjątkiem. Domyślnie dyskretnie wydobywa dane użytkownika w tle i tworzy niewidoczne połączenia z serwerami Microsoft, chyba że jawnie wyłączysz ustawienia zakopane w systemie operacyjnym.

W przypadku VPN dla Windows i innych systemów operacyjnych zapoznaj się z poniższym przewodnikiem:

 • Najlepsze VPN dla Windows
 • Najlepszy VPN dla komputerów Mac
 • Najlepszy VPN Linux

Nowe zasady

Pytasz, co to ma wspólnego z Irlandią? Na początku 2014 r. Microsoft opublikował publiczne oświadczenia, w których wyszczególniono nowe zasady, które umożliwiłyby użytkownikom spoza USA przechowywanie danych na zagranicznych serwerach.

Chodziło o przywrócenie zaufania do zagranicznych użytkowników, zapewniając ich, że rząd Stanów Zjednoczonych nie może przeczesać ich prywatnych danych przechowywanych za granicą. Niestety ustawa Patriot zmusza krajowe firmy amerykańskie do przestrzegania dyrektyw agencji wywiadowczych, nawet jeśli dane te są przechowywane na zagranicznych serwerach. Co gorsza, Ustawa o nadzorze nad wywiadem zagranicznym (FISA) daje amerykańskim agencjom uprawnienia do gromadzenia danych przechowywanych na terytorium UE. W wyniku tych przepisów firma Microsoft nie miała innego wyboru, jak tylko zastosować się do tego, gdy sądy w USA zmusiły ją do sfałszowania wiadomości e-mail i danych klientów hostowanych w Irlandii.

Trzeba przyznać, że Microsoft walczył bez ogródek, aby chronić prawa użytkowników do danych, ale to nie ma znaczenia. Niefortunna prawda jest taka, że ​​przepisy dotyczące danych zawsze się zmieniają i nie jesteś z natury bezpieczny przed inwigilacją obcych rządów, nawet jeśli mieszkasz w Irlandii.

Chroń swoją tożsamość za pomocą VPN

VPN

Chociaż niewiele możemy zrobić, aby kontrolować zagraniczne przepisy dotyczące nadzoru, możesz zastosować określone środki (inne niż powstrzymanie się od korzystania z usług cyfrowych) w celu ochrony swojej prywatności. W tym celu naprawdę potrzebujesz VPN, aby zablokować transmisję danych i chronić swoją tożsamość. Czy ktoś naprawdę chciałby, aby ich dane osobowe trafiły w ręce obcego rządu? Oczywiście nie!

Szczerze mówiąc, nawet korzystanie z VPN nie pomogłoby w upadku Microsoft i NSA, ponieważ wszystkie informacje były powiązane z kontami Hotmail. To fiasko pokazuje jednak, jak ostrożni powinniśmy podejmować działania w celu zabezpieczenia naszych danych, zamiast ślepo ufać firmom technologicznym w zakresie zapewnienia odpowiedniej ochrony.

Microsoft jest tylko jednym przykładem. Istnieje kilka innych głośnych firm technologicznych, które zlokalizowały swoje serwery w Irlandii, próbując szeroko zakroić długi zasięg NSA. Jak pokazano na przykładzie Microsoftu, lokalizacja zasobów w Irlandii nie jest jednak skutecznym środkiem przeciwdziałania tajnym inicjatywom podsłuchowym NSA.

Najlepsze VPN dla Irlandii: Podsumowanie

Pomimo przepisów dotyczących bezpłatnego i otwartego internetu, w Irlandii wciąż jest wiele treści niedostępnych. Ponadto, jeśli podróżujesz i potrzebujesz dostępu do treści hostowanych w Irlandii, może się okazać, że twój obecny adres IP jest zablokowany przez serwery internetowe.

Obecnie nie możemy sobie pozwolić na to, aby duże firmy technologiczne, takie jak Microsoft, zarządzały dla nas bezpieczeństwem. Zamiast tego musimy podjąć proaktywne środki, aby zapewnić bezpieczeństwo naszych danych. Hosting danych Microsoft w Irlandii wciąż nie był wystarczający, aby zapewnić bezpieczeństwo danych swoich klientów. Chociaż możemy nie być w stanie wybrać, gdzie duże korporacje przechowują swoje dane, z pewnością wzmocnienie naszego bezpieczeństwa online jest proste.

Najłatwiejszym i najbezpieczniejszym sposobem ochrony naszej prywatności w Internecie i dostępu do ograniczonych treści jest użycie VPN. Wspomniani dostawcy są najlepszymi VPNami dla Irlandii (chociaż kilku innych dostawców VPN również hostuje serwery w Dublinie). Jeśli nadal nie masz pewności, którą usługę Ci się podoba, zalecamy skorzystanie z bezpłatnej wersji próbnej, aby samemu ją przetestować.

Najlepsza irlandzka sieć VPN: podsumowanie

 1. ExpressVPN

  - Najszybsza sieć VPN, którą testujemy, odblokowuje wszystko, oferując niesamowitą obsługę

 2. NordVPN

  - Duża marka o bardzo dobrej wartości i przystępnej cenie

 3. CyberGhost VPN

  - Najwyższej klasy VPN od dawna, z doskonałą ceną i prędkościami

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - Jedna z najtańszych sieci VPN, ale wciąż dobra usługa

KREDYTY OBRAZOWE: Yuriy Seleznev / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me