5 najlepszych VPN dla laptopów w 2020 roku

Przenośny charakter laptopów sprawia, że ​​świetnie nadają się do pracy i podróży, ale połączenie z otwartą siecią Wi-Fi w holu hotelowym lub lotniskowym może narazić wszystkie twoje dane hakerowi. Korzystanie z wirtualnej sieci prywatnej (VPN) w połączeniu z laptopem jest praktycznie wymagane, jeśli chcesz chronić swoje dane w pełni podczas w ruchu.

Dowiedz się więcej o usługach VPN

Nie wiesz, co to jest VPN i jak może pomóc? Zapoznaj się z przewodnikami, które umieściliśmy poniżej, aby uzyskać informacje na ich temat:

 • Co to jest VPN? - Jeśli jesteś zupełnie nowy w VPN, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dla początkujących VPN, aby dowiedzieć się, czym jest VPN, jak działają i jakie są zalety korzystania z nich.
 • Szyfrowanie VPN - jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat szyfrowania VPN i jego działania, kliknij ten przewodnik.
 • Zachowaj bezpieczeństwo online - jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zachować bezpieczeństwo w Internecie, zapoznaj się z tym przewodnikiem, aby uzyskać przydatne wskazówki.
 • Korzystanie z VPN na określonych urządzeniach - zapoznaj się z naszym przewodnikiem VPN dla Windows, aby uzyskać więcej informacji na temat korzystania z VPN na komputerze z systemem Windows. Alternatywnie, jeśli jesteś użytkownikiem komputera Mac, powinieneś wiedzieć, że nie wszystkie sieci VPN będą działać z macOS. Aby uzyskać listę działających VPN i przydatne wskazówki, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po VPN dla komputerów Mac.

Nie jestem pewien, czym jest VPN i jak może pomóc?

Oprócz szyfrowania wszystkich danych i powstrzymywania hakerów, istnieje wiele powodów, dla których warto korzystać z VPN.

Najlepszy laptop VPN

Poniżej wymieniliśmy najlepsze VPN dla laptopów. Wszystkie te usługi obsługują systemy Windows i macOS, zapewniają doskonałe szyfrowanie i odblokowują witryny z całego świata. Aby uzyskać więcej informacji na temat dowolnej usługi z poniższej listy, kliknij stronę internetową dostawcy lub przewiń w dół, aby zobaczyć podsumowanie każdej usługi VPN.

 1. ExpressVPN

  - Błyskawicznie | Aplikacje na wszystkie platformy | 24/7 wsparcie czatu na żywo

 2. NordVPN

  - Łatwy w użyciu | Serwery w 60 krajach | Wartość pieniądza

 3. CyberGhost VPN

  - Akceptuje bitcoiny | Serwery w 90 krajach | 2,75 USD miesięcznie

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - Szybki i niezawodny | Aplikacje na wszystkie platformy | Obsługa czatu na żywo

VPN dla laptopów - streszczenia

Poniżej podsumowaliśmy wszystko, co czyni te najlepsze VPN dla laptopów. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat któregokolwiek z nich, przejdź do strony VPN lub zapoznaj się z naszymi szczegółowymi recenzjami VPN.

Najlepsza sieć VPN dla laptopów: uwagi

Czy możesz dostać laptopa VPN za darmo?

Bardzo niewiele legalnych sieci VPN pozwala bezpłatnie korzystać z ich usług. Wynika to z faktu, że działanie i utrzymanie w sieci VPN jest kosztowne i wymaga od użytkowników wykupienia subskrypcji. Jednak dobrą wiadomością jest to, że niektóre niezawodne sieci VPN zapewniają ograniczone bezpłatne wersje swoich subskrypcji premium, aby ludzie mogli zapoznać się z ich usługami. Oznacza to, że możesz korzystać z VPN za darmo na laptopie, aby odblokować zawartość lub uzyskać prywatność i bezpieczeństwo.

Jeśli jednak jesteś zwykłym użytkownikiem Internetu i potrzebujesz stałych możliwości odblokowania, prywatności i bezpieczeństwa Wi-Fi - musisz wybrać usługę z tej listy i zapłacić za abonament. Wynika to z faktu, że bezpłatne sieci VPN mają limity danych i ograniczenia przepustowości zaprojektowane, aby umożliwić darmowym użytkownikom przejście na płatną subskrypcję.

Inną ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że istnieje wiele bezpłatnych VPN, które są niebezpieczne. Niektóre bezpłatne sieci VPN są finansowane z danych użytkowników, co oznacza, że ​​nie zapewniają wymaganej prywatności. Niektóre darmowe VPN są wypełnione programami szpiegującymi i reklamowymi, które zagrażają Twoim danym.

Z tego powodu zdecydowanie zalecamy, abyś trzymał się z dala od niczego poza zaufanymi darmowymi sieciami VPN, które zapewniają pełną prywatność i bezpieczeństwo. Udowodniono, że nawet niektóre bezpłatne sieci VPN, które pojawiają się wysoko w sklepie Google Play - i są rekomendowane przez klientów - zawierają oprogramowanie szpiegujące.

Hackowanie kamery internetowej laptopa: prawdziwe zagrożenie

Chociaż pojęcie hakowania kamery internetowej na laptopie może wydawać się czymś ze strony spiskowej lub filmu Matta Damona, jest to prawdziwe niebezpieczeństwo, które może poważnie naruszyć twoją prywatność. Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że rosyjscy nastoletni hakerzy mogą nawet nie być największym zagrożeniem, jeśli chodzi o tego rodzaju hakowanie.

GCHQ (brytyjska wersja NSA) opublikowała nagłówki na temat używania narzędzi do węszenia, takich jak Nosy Smurf i Gumfish.

Te metody węszenia dodatkowo zwiększają nieufność między rządami a zwykłymi obywatelami. To kolejny powód, aby dziś skonfigurować VPN na swoim laptopie!

Jak przenieść bieżącą subskrypcję VPN na nowy laptop?

Sieci VPN zazwyczaj pozwalają użytkownikom łączyć się między nimi 5 - 7 urządzenia naraz.

Jeśli już subskrybujesz VPN, masz szanse na jednoczesne korzystanie z niego na wielu urządzeniach. Tak więc, jeśli właśnie kupiłeś nowego laptopa, po prostu przejdź do swojej bieżącej witryny VPN, zaloguj się przy użyciu swoich poświadczeń i pobierz wymagane oprogramowanie VPN. Po zakończeniu pobierania zainstaluj go i wprowadź swoje dane uwierzytelniające. Teraz możesz rozpocząć korzystanie z VPN na swoim nowym laptopie.

Pamiętaj, że możesz używać sieci VPN na laptopie, komputerze stacjonarnym, urządzeniach mobilnych i tabletach - jednocześnie - z subskrypcją dowolnej sieci VPN w tym przewodniku.

Udostępnij swój laptop VPN innym urządzeniom!

Jeśli masz laptopa, prawdopodobnie masz również smartfona, tablet lub komputer. Korzystanie z wysokiej jakości usługi VPN, takiej jak te, o których wspomniałem powyżej, zwykle pozwala na włączenie VPN na wielu urządzeniach jednocześnie. To świetna wiadomość, jeśli chcesz zabezpieczyć wiele urządzeń za pomocą jednej subskrypcji VPN.

Jeśli korzystasz z laptopa w domu lub w biurze, możesz również skonfigurować VPN na routerze i objąć wszystkie swoje urządzenia jednym połączeniem VPN.

Zdjęcie tytułowe: Who is Danny / Shutterstock.com
Inne obrazy: aliangi / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me