5 najlepszych VPN dla Norwegii – chroń się przed przepisami UE

Czy ktoś powinien się martwić ograniczeniami internetowymi w Norwegii? Reporterzy bez granic uważają, że nie. Grupy nacisku na wolność słowa, takie jak Freedom House, również się nie martwią. Norwegia jest społeczeństwem integracyjnym z popularną monarchią konstytucyjną i wrażliwą klasą polityczną.

Żadna z klasycznych przyczyn represji internetowych nie istnieje w tej szczęśliwej krainie.Norwegia VPN

Pomimo wielokrotnych głosów przeciw członkostwu w UE, Norwegowie podlegają przepisom prawa UE. To dlatego, że norweski rząd wdraża dyrektywy UE. The Dyrektywa UE w sprawie zatrzymywania danych a przepisy dotyczące egzekwowania praw autorskich czynią pobieranie z torrentami niebezpiecznym nawykiem. Oba stały się częścią prawa norweskiego.

To jest również trudno dostępne usługi przesyłania strumieniowego takich jak Netflix ze względu na lokalne umowy licencyjne i prawa autorskie.

Oto nasz wybór pięciu VPN dla Norwegii, które są wysoce zalecane i pomagają omijać wyżej wymienione problemy w Norwegii!

Najlepsze usługi VPN w Norwegii

Oto najlepsze norweskie usługi VPN - lub, jak powiedzieliby Norwegowie "Norsk VPN".

 1. ExpressVPN

  - Najszybsza sieć VPN, którą testujemy, odblokowuje wszystko, oferując niesamowitą obsługę

 2. NordVPN

  - Duża marka o bardzo dobrej wartości i przystępnej cenie

 3. CyberGhost VPN

  - Najwyższej klasy VPN od dawna, z doskonałą ceną i prędkościami

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - Jedna z najtańszych sieci VPN, ale wciąż dobra usługa

Rozważania dotyczące VPN w Norwegii

Poniżej możesz przeczytać bardziej szczegółowe informacje o powodach korzystania z VPN w Norwegii, a także o tym, co musisz wziąć pod uwagę przy wyborze VPN.

Streaming i torrenting w Norwegii

Dwa problemy internetowe, które napotykasz w Norwegii, to nielegalność pobierania torrentów i niemożność dostania się do zagranicznych serwisów streamingowych, dzięki VPN możesz odblokować American Netflix odblokowany i cały szereg innych usług, które zwykle nie są dostępne w Norwegii.Usługi przesyłania strumieniowego

Te dwa problemy można rozwiązać za pomocą wirtualnej sieci prywatnej (VPN). VPN reprezentuje cię we wszystkim, co robisz w Internecie. Chroni ruch przesyłany między komputerem a serwerem VPN. W związku z tym Twój dostawca usług internetowych (ISP) nie widzi, że uzyskiwałeś dostęp do katalogów torrentów lub pobierał pliki peer-to-peer (P2P).

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z VPNami i chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dla VPN dla początkujących, gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje w jednym podręcznym przewodniku.

VPN sprawia wrażenie, jakbyś był w tym samym kraju, co serwer wybrany podczas włączania klienta VPN. Umożliwia dostęp do usług przesyłania strumieniowego za pomocą ograniczenia dostępu do geolokalizacji.

Szukając VPN dla Norwegii, musisz upewnić się, że wybrany dostawca ma serwery w krajach, z których chcesz uzyskać dostęp do strumieniowego wideo. Musisz także upewnić się, że używana sieć VPN nie prowadzi żadnych dzienników aktywności. To ochroni cię przed prawnikami zajmującymi się prawami autorskimi, którzy śledzą cię, gdy próbują wyśledzić downloadery torrent. Aby uzyskać więcej informacji na temat bezpieczeństwa podczas torrentowania, zapoznaj się z naszym najlepszym przewodnikiem VPN dla torrentów.

Jak zdobyć American Netflix w Norwegii

Jak już zapewne zgadłeś, VPN pozwoli ci również uzyskać amerykańską wersję Netflix w Norwegii. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać jednego z powyższych dostawców VPN. Następnie połącz się z serwerem w USA i powinieneś mieć dostęp do Netflix według własnego uznania. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik po Netflix VPN.

Pobieranie P2P w Norwegii

Pierwszą przeszkodą, jaką napotykasz podczas próby pobierania torrentów w Norwegii, jest właśnie to kraj blokuje większość stron z katalogami torrentów. Norweski sąd zablokował dostęp do siedmiu stron z torrentami w orzeczeniu z września 2015 r. Dostawcy usług internetowych usuwają adresy tych witryn ze swoich serwerów nazw domen, aby wprowadzić zakaz.

Torrenting

System nazw domen (DNS) to tabela odnośników, która tłumaczy między adresami internetowymi, które ludzie wpisują w swoich przeglądarkach, a rzeczywistymi adresami internetowymi (zwanymi „adresami IP”) komputerów, na których przechowywane są te witryny. Jeśli Twoja przeglądarka nie może uzyskać adresu komputera, na którym znajduje się witryna, nie może żądać od niej żadnych stron. VPN zapewniają swoje serwery DNS, aby pokonać tę przeszkodę. Po włączeniu VPN komputer będzie kierował cały ruch internetowy przez serwer VPN. Obejmuje to żądania DNS.

Inną sztuczką praktykowaną przez dostawców usług internetowych na całym świecie w celu przejęcia kontroli nad pobraniem P2P jest zamknięcie połączeń nawiązywanych przez klienta BitTorrent z rówieśnikami. Kiedy ISP wykryje ruch torrentów przesyłany do twojego komputera, wysyła polecenie resetowania do peera, z którego pobierasz plik. Resetowanie przerywa połączenie, więc nie można niczego pobrać.

Kiedy łączysz się z rojem z VPN działającą na twoim komputerze, cały ruch, który opuszcza twój komputer, przechodzi do serwera VPN w stanie zaszyfrowanym. To uniemożliwia oprogramowaniu ISP wykrycie sygnałów protokołu BitTorrent. Jeśli komputery ISP nie mogą wykryć aktywności P2P, nie mogą wysyłać poleceń resetowania. Dlatego pobieranie będzie postępować.

Dowiedz się więcej o szyfrowaniu VPN i jego działaniu w naszym najlepszym internetowym przewodniku dotyczącym prywatności.

Dyrektywa UE w sprawie zatrzymywania danych

UE opracowała dyrektywę w sprawie zatrzymywania danych na: pomoc prawnikom praw autorskich. Wyszukanie osób, które pobrały konkretny plik, może zająć trochę czasu. Jeśli dostawcy usług internetowych nie przechowują zapisów połączeń nawiązywanych przez swoich klientów, prawnicy mogą jedynie pobierać dane na żywo. To znacznie zmniejszyłoby liczbę osób, które mogliby ścigać. W Norwegii dostawcy usług internetowych są zobowiązani do przechowywania dzienników aktywności przez sześć miesięcy. Jest to szansa dla prawników zajmujących się prawem autorskim na uzyskanie orzeczenia sądowego dotyczącego dostępu do tych rejestrów.Dyrektywa UE w sprawie zatrzymywania danych

Dzienniki aktywności pokazują wszystkie twoje połączenia - dokąd udali się, jakie przychodzące żądania połączenia oraz wszelkie cechy połączenia, takie jak zastosowany protokół sieciowy. Informacje te mogą zidentyfikować pobranie określonego pliku. Ponieważ cała komunikacja przez Internet ma adres „od” i „do”, prawnicy zajmujący się prawami autorskimi mogą prześledzić cię na podstawie danych konta Twojego dostawcy usług internetowych.

Kolejna słabość prywatności system BitTorrent może ujawnić twoją tożsamość. Jest to karta Peers w prawie każdym dostępnym smaku klienta BitTorrent. Każdy w roju może zobaczyć adresy IP wszystkich peerów. Dlatego wszystko, co kancelaria prawna ds. Praw autorskich musi zrobić, to pobrać pliki torrent i zanotować adresy rówieśników. Prawnicy potrzebują następnie nakazu sądowego, aby zmusić dostawcę usług internetowych do wyszczególnienia, którzy klienci korzystali z zarejestrowanych adresów w tym czasie.

Najlepsze VPN do zastosowania w Norwegii: Podsumowanie

VPN Norwegia

Sieci VPN oferują zgrabną sztuczkę, która sprawia, że ​​wydaje się, że jesteś w innym miejscu. Dzięki tej usłudze możesz wyglądać na przebywającego w innym kraju, aby uzyskać dostęp do usług przesyłania strumieniowego, które odmawiają dostarczania filmów do zagranicznych połączeń. Witryny do przesyłania strumieniowego wideo skanują żądania pod kątem właściwości VPN. Blokują wszystkie wykryte przez siebie. Dlatego nie wszystkie sieci VPN umożliwiają przesyłanie strumieni wideo z zagranicy. Usługi z tej listy pięciu najlepszych VPN dla Norwegii należą do najlepszych na świecie i zapewni Ci transgraniczny dostęp do filmów.

Możesz nawet trochę poprawić wynik i ominąć bloki internetowe i ograniczenia, używając VPN, gdy jesteś w Norwegii. Chroń się przed śledzeniem w Internecie i zapobiegaj śledzeniu Cię przez prawników zajmujących się prawami autorskimi. Skorzystaj z VPN, aby uzyskać dostęp do Internetu w Norwegii i nadal ciesz się najlepszą siecią.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me