5 najlepszych VPN dla Rosji w 2020 roku

Czy chcesz odblokować cenzurowane witryny i uzyskać dostęp do treści objętych ograniczeniami geograficznymi z całego świata? VPN dla Rosji zapewni prywatność, jednocześnie umożliwiając odblokowanie stron internetowych i usług online.

Niestety od października 2017 r. Rosja zaczęła również ograniczać dostęp do VPN. Dostawcy usług internetowych blokują teraz dostęp do stron VPN i proxy. Oznacza to, że znalezienie sieci VPN, która nadal działa w Rosji, może być trudne. Nie obawiaj się jednak, ponieważ wykonaliśmy dla Ciebie pracę i znaleźliśmy pięć najlepszych sieci VPN, które gwarantowane są dzisiaj w Rosji.

Najlepsza sieć VPN dla Rosji 2020

Poniżej wymieniliśmy najlepsze VPN dla Rosji. Kliknij, aby przejść do strony internetowej dostawcy, aby uzyskać więcej informacji.

 1. ExpressVPN

  - Najszybsza sieć VPN, którą testujemy, odblokowuje wszystko, oferując niesamowitą obsługę

 2. NordVPN

  - Duża marka o bardzo dobrej wartości i przystępnej cenie

 3. CyberGhost VPN

  - Najwyższej klasy VPN od dawna, z doskonałą ceną i prędkościami

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - Jedna z najtańszych sieci VPN, ale wciąż dobra usługa

Dlaczego warto korzystać z VPN w Rosji??

W Rosji rząd jest wysoce inwazyjny. Ogromna liczba zagranicznych stron internetowych znajduje się na czarnej liście z wielu różnych powodów. Zagraniczne wiadomości często podlegają zaciemnieniu - podobnie jak zagraniczne usługi, takie jak Google. Strony ukraińskie są blokowane z powodu trwającego konfliktu, a inne strony krytyczne wobec rosyjskiego rządu (lub niezgodności Kremla pod względem moralnym i religijnym) również są cenzurowane. Na przykład pornografia jest mocno ograniczona.

Rząd stawia także obywateli pod wysokim nadzorem. W tym roku będzie jeszcze gorzej dzięki wprowadzeniu nowych przepisów Yarovaya - VPN to jedyny sposób na zapewnienie zarówno wolności w Internecie, jak i prywatności w kraju.

Ograniczenia w blogowaniu

W 2014 r. Rosyjski rząd uchwalił ustawę zobowiązującą wszystkich blogerów z ponad 3000 czytelników dziennie do przestrzegania tych samych przepisów, co w dużych mediach. Obejmuje to konieczność pisania przy użyciu ich prawdziwego imienia i nazwiska oraz oficjalnej rejestracji w Koskomnadzor, krajowym regulatorze mediów.

Wyrażanie odmiennych poglądów politycznych może skutkować więzieniem w Rosji. Wszelkie wsparcie ze strony "terroryzm" (definiowane głównie jako antyrządowa retoryka) w obrębie narodu może również skutkować siedmioletnim wyrokiem więzienia. Od czasu wejścia w życie „ustawy o blogerach” wielu Rosjan zaczęło poważniej traktować swoją prywatność. W rezultacie wykorzystanie VPN w tym kraju znacznie wzrosło.

Russia Bans Telegram Messenger

W piątek 19 kwietnia 2020 r. Sąd w Moskwie zezwolił Roskomnadzorowi, rosyjskiemu nadzorcy ds. Komunikacji i technologii, na zablokowanie popularnej aplikacji Telegram Messenger.

Posunięcie to wynika z żądań Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), aby Telegram przekazał klucze szyfrujące tajnemu następcy KGB po tym, jak twierdził, że jest on powszechnie wykorzystywany przez terrorystów. Telegram odmówił.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że ​​w Rosji można nadal swobodnie uzyskać dostęp do telegramu za pomocą VPN. Wynika to z faktu, że VPN ukrywa fakt, że łączysz się z siecią Telegram od swojego dostawcy Internetu i / lub telefonu komórkowego (a zatem Roskomnadzor).

Więcej informacji na temat tej historii znajduje się w naszym pełnym artykule Rosja Bans Telegram Messenger.

Korzystanie z VPN do prywatności w Rosji

Wirtualna prywatna sieć dla Rosji pokonuje wszelką cenzurę narzucaną przez rząd. Po połączeniu z VPN użytkownicy mogą przeglądać dowolne blogi lub źródła wiadomości, które chcą, bez obawy, że zostaną oznaczeni jako osoby z odmiennymi opiniami i poglądami.

VPN omija również ograniczenia geograficzne, aby ludzie mogli uzyskiwać dostęp do treści i usług z zagranicy. VPN pozwoli również użytkownikom przezwyciężyć ograniczenia sieciowe nałożone przez lokalnych administratorów, takich jak pracodawcy i właściciele.

Ponadto niezawodne rosyjskie aplikacje VPN szyfrują cały ruch internetowy. Szyfrując dane za pomocą szyfrowania klasy wojskowej, VPN dla Rosji powstrzymuje dostawców usług internetowych przed gromadzeniem danych przeglądania sieci w imieniu rządu. Mając to na uwadze, aplikacja VPN jest najlepszym dostępnym cyfrowym narzędziem do prywatności.

VPN ukrywa również prawdziwą lokalizację użytkownika. To uniemożliwia odwiedzanym witrynom możliwość śledzenia ich prawdziwego adresu IP. Jest to dobre dla prywatności, ale oznacza również, że użytkownicy VPN mogą udawać, że przebywają w innym kraju. Łącząc się z serwerem VPN w obcym kraju - użytkownicy mogą pokonać zarówno cenzurę, jak i ograniczenia geograficzne.

Korzystanie z VPN dla bezpieczeństwa w Rosji

Niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy w publicznej sieci Wi-Fi, VPN może pomóc Ci zachować bezpieczeństwo. Regularne korzystanie z publicznej sieci Wi-Fi otwiera przed możliwością włamania. Nawet w domu twój adres IP może dać hakerom sposób na wskazanie ci cyberataków. Dzięki VPN twój adres IP jest bezpiecznie ukryty.

Ponadto szyfrowanie VPN chroni wszystkie dane przed hakerami, szyfrując je. Chroni to twoje hasła, dane karty kredytowej i inne poufne dane - przed hakerami, IPS i rządem. Chroni także twoje dane przed włamaniem przez osobę wykorzystującą lukę KRACK występującą w wielu routerach.

Czy VPN są legalne w Rosji??

W październiku 2017 r. Rząd Putina zakazał VPN. Jednak prawo nie zezwala na korzystanie z VPN w celach osobistych lub biznesowych. Takie jak, korzystanie z VPN w Rosji jest legalne. Jednak odkąd Rosja zaczęła wprowadzać zakaz VPN, uzyskanie niezawodnej stało się znacznie trudniejsze. Na szczęście, gdy uda ci się zainstalować VPN, korzystanie z niego jest legalne.

Rosyjskie przepisy dotyczące VPN

Pod koniec października 2020 r. Weszło w życie prawo zakazujące VPN. Zmusza dostawców usług internetowych w Rosji do blokowania wszystkich stron internetowych sprzedających usługi VPN. Możliwe, że niektóre sieci VPN w tym artykule są zablokowane. To może postawić Cię w nietypowej sytuacji, gdy potrzebujesz VPN lub usługi proxy, aby uzyskać dostęp do VPN, który chcesz. Jeśli aplikacja VPN, którą chcesz subskrybować, jest zablokowana w Rosji, poinformuj nas o tym, zostawiając wiadomość na końcu tego artykułu. Pomożemy ci rozwiązać problem.

VPN w Rosji

Z uwagi na fakt, że rosyjski rząd zmusza rosyjskie serwery do przekazania danych rządowi, niektóre sieci VPN nie chcą uruchamiać serwerów w tym kraju. Nawet jeśli VPN mają rosyjskie serwery, ogólnie lepiej jest użyć serwera zlokalizowanego gdzie indziej. Korzystając z serwera VPN w kraju o silnych przepisach dotyczących ochrony danych, gwarantujesz lepszą ochronę swoich działań online przed inwazyjnym rządem Rosji.

VPN dla Rosji powinien również mieć silną politykę prywatności, zaawansowane funkcje VPN i dobrze zaimplementowane szyfrowanie na poziomie wojskowym. Pozwoli ci to mieć zaufanie do ochrony zapewnianej przez twoją sieć VPN. Wiele sieci VPN jest przestarzała - lub generują przychody z danych użytkowników. Tych sieci VPN należy unikać.

Wszystkie sieci VPN w tym artykule zostały starannie wybrane, ponieważ mają ważne funkcje, takie jak wyłącznik bezpieczeństwa, ochrona przed wyciekiem DNS, technologia maskowania VPN, automatyczne połączenie i szyfrowanie OpenVPN. Nasze zalecane sieci VPN mają silne zasady prywatności, które nigdy nie przechowują dzienników dotyczących tego, co ich użytkownicy robią online.

Rosyjska sieć VPN dla Androida

Sieci VPN w tym artykule zapewniają oprogramowanie dla wszystkich platform. Oznacza to, że możesz używać VPN na trzech równoczesnych urządzeniach (lub więcej - w zależności od VPN). Dotyczy to urządzeń z systemem Windows, iOS i Android.

Co mogę zrobić z VPN w Rosji?

Rosyjska sieć VPN jest niezwykle przydatna. Nie tylko możesz pokonać rządową cenzurę i odzyskać dostęp do stron znajdujących się na czarnej liście, ale możesz również uzyskać dostęp do stron z ograniczeniami geograficznymi. Dzięki VPN możesz odblokować i oglądać brytyjskie kanały telewizyjne, takie jak ITV Hub i BBC iPlayer.

Możesz także oglądać tańsze sporty zagraniczne, takie jak piłka nożna, Formuła 1 lub UFC. Możesz nawet zasubskrybować amerykański kabel w Sling TV i oglądać najlepsze programy na świecie, gdy tylko się pojawią. VPN naprawdę odblokowuje cały internet, umożliwiając odwiedzanie dowolnej strony internetowej lub korzystanie z dowolnej usługi.

Połącz się z serwerami VPN w Rosji

Jeśli jesteś poza Rosją i chcesz korzystać z rosyjskich stron internetowych, takich jak Vkontakte (VK.com), wyszukiwarka Yandex, Mail.ru i Odnoklassniki (OK.ru) - musisz połączyć się z serwerem VPN w Rosji. Na przykład wielu rosyjskojęzycznych na Ukrainie musi korzystać z VPN z rosyjskim serwerem, aby móc korzystać z rosyjskiej wersji Facebooka (VK.com).

Bez względu na to, gdzie jesteś, możesz użyć serwera VPN, aby udawać, że jesteś w Rosji, jeśli tego chcesz. Jednak ogólnie rzecz biorąc, zalecamy korzystanie z serwerów zlokalizowanych poza Rosją, gdy tylko jest to możliwe: ponieważ będzie to lepsze dla twojej prywatności.

Szybki podgląd

W Rosji rząd narzuca żelazną wolę swoim obywatelom. Obowiązkowe zatrzymywanie danych i cenzura są powszechne i firmy wywierają presję na przechowywanie wszystkich danych o obywatelach rosyjskich na serwerach znajdujących się w kraju.

Dzięki VPN dla Rosji obywatele mogą odzyskać kontrolę nad prywatnością swoich danych dzięki szyfrowaniu. Internauci mogą uzyskiwać dostęp do stron internetowych bez obawy, że zostaną podsłuchani. Ponadto VPN chroni swoje dane przed hakerami zarówno w domu, jak i w publicznej sieci Wi-Fi.

Dla innych, którzy niekoniecznie chcą ominąć rosyjską cenzurę, VPN jest nadal świetny do odblokowywania stron internetowych, które są ograniczone geograficznie z powodów związanych z prawami autorskimi. Ograniczenia geograficzne uniemożliwiają Rosjanom oglądanie zagranicznych kanałów telewizyjnych, zawodów sportowych i usług internetowych. Dzięki VPN każdy może udawać, że przebywa za granicą, aby uzyskać dostęp do zagranicznych treści.

 1. ExpressVPN

  - Najszybsza sieć VPN, którą testujemy, odblokowuje wszystko, oferując niesamowitą obsługę

 2. NordVPN

  - Duża marka o bardzo dobrej wartości i przystępnej cenie

 3. CyberGhost VPN

  - Najwyższej klasy VPN od dawna, z doskonałą ceną i prędkościami

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - Jedna z najtańszych sieci VPN, ale wciąż dobra usługa

Tytuł Zdjęcie kredytowe: Ad_hominem / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me