5 najlepszych VPN dla Spotify 2020

Jeśli lubisz korzystać ze Spotify, prawdopodobnie będziesz zirytowany tym, że nie możesz odebrać go poza swoim krajem. Wynika to z faktu, że usługa Spotify jest licencjonowana tylko do odtwarzania muzyki w określonych krajach. Jako takie, egzekwuje regionalne ograniczenia w celu spełnienia warunków umownych z posiadaczami praw autorskich do muzyki.

Możesz dołączyć do zabawy Spotify z kraju, który nie ma zasięgu - wystarczy oszukać serwery strumieniowe, aby uwierzyły, że jesteś gdzie indziej. Ta sztuczka jest jedną z głównych funkcji wirtualnej sieci prywatnej (VPN). Istnieje wiele usług VPN dostępnych na całym świecie, ale nie wszystkie są równe. Przegląd zawęża wybór usług VPN, które nasi eksperci ocenili jako pięć najlepszych sieci VPN dla Spotify.

Możesz przeczytać więcej o Spotify w dalszej części tej recenzji. Przede wszystkim spójrzmy na naszą listę najlepszych VPN dla Spotify. Te VPN mają dobre prędkości, serwery w krajach Spotify i możliwość obejścia regionalnych ograniczeń.

 1. ExpressVPN

  - Najszybsza sieć VPN, którą testujemy, odblokowuje wszystko, oferując niesamowitą obsługę

 2. NordVPN

  - Duża marka o bardzo dobrej wartości i przystępnej cenie

 3. CyberGhost VPN

  - Najwyższej klasy VPN od dawna, z doskonałą ceną i prędkościami

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - Jedna z najtańszych sieci VPN, ale wciąż dobra usługa

Uwagi dotyczące Spotify VPN

Jak działają ograniczenia regionalne Spotify

Gdy aplikacja Spotify w telefonie lub przeglądarce internetowej komputera łączy się z serwerem Spotify, wysyła komunikację przez Internet. Jedynym sposobem nawiązania kontaktu jest otagowanie adresów w wiadomościach przesyłanych w tę iz powrotem między urządzeniem a serwerem Spotify. Każde żądanie, które opuszcza twoje urządzenie, zawiera adres serwera Spotify, a także adres internetowy twojego urządzenia.

Adresy urządzeń podłączonych do Internetu nazywane są adresami IP. Można je prześledzić do określonej lokalizacji. W ten sposób serwer Spotify może wykryć, które żądania musi blokować.

Po włączeniu oprogramowania VPN musisz wybrać serwer z listy lokalizacji. Jeśli wybierzesz serwer VPN w tym samym kraju, co twoje konto Spotify, serwer Spotify pozwoli ci słuchać muzyki, nie zdając sobie sprawy z tego, że naprawdę znajdujesz się poza zasięgiem jego usługi. Wynika to z faktu, że serwer VPN nie tylko przekazuje żądanie - umieszcza własny adres IP jako źródło żądania.

Serwer Spotify odeśle strumień muzyki na adres zwrotny na otrzymane żądanie. Gdy żądanie pochodzi z serwera VPN, strumień muzyczny trafia tam. Serwer VPN śledzi, dla którego klienta wysłał każde żądanie. Po otrzymaniu odpowiedzi VPN przekazuje ją właściwemu klientowi. Proces ten przebiega tak szybko, że nie powinieneś spowalniać połączenia.

Kraje Spotify

Jeśli nie mieszkasz w kraju objętym usługą Spotify, prawdopodobnie powinieneś zapomnieć o zapisaniu się na płatną usługę. Wynika to z faktu, że konto bankowe, za które płacisz za usługę, poda Twoją prawdziwą lokalizację. Nie musisz jednak podawać żadnych danych osobowych, aby założyć bezpłatne konto. Oto mapa krajów, które obecnie obejmuje Spotify:

Obszar serwisowy Spotify

Przed pierwszym dostępem do usługi Spotify należy wybrać serwer VPN w jednym z krajów, do których transmituje Spotify. Musisz podać prawdziwy adres e-mail, do którego masz dostęp. Jeśli nie chcesz podawać swojego zwykłego adresu e-mail, możesz skonfigurować adres e-mail nagrywarki. Będziesz jednak musiał uzyskać dostęp do wiadomości e-mail, aby uzyskać dane logowania, więc nie twórz fałszywego adresu.

Najlepsze sieci VPN dla Spotify: Podsumowanie

Spotify to świetna usługa. Eliminuje to potrzebę pobierania plików muzycznych, które wypełniają dysk twardy. Jeśli lubisz słuchać na urządzeniu mobilnym, możesz szybko zapełnić miejsce, jeśli chcesz zachować utwory. Spotify unika tego.

Spotify stale zwiększa swój zasięg. W związku z tym kraje, które obecnie nie mają usługi Spotify, mogą zostać ostatecznie włączone do partii. W międzyczasie instalacja VPN rozwiąże wszystkie problemy i zapewni dostęp do Spotify. Każda sieć VPN z naszej listy będzie działać dobrze. Dzięki Spotify VPN możesz cieszyć się Spotify gdziekolwiek jesteś na świecie.

Spotify VPN: porównanie side-by-side

 1. ExpressVPN

  - Najszybsza sieć VPN, którą testujemy, odblokowuje wszystko, oferując niesamowitą obsługę

 2. NordVPN

  - Duża marka o bardzo dobrej wartości i przystępnej cenie

 3. CyberGhost VPN

  - Najwyższej klasy VPN od dawna, z doskonałą ceną i prędkościami

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - Jedna z najtańszych sieci VPN, ale wciąż dobra usługa

KREDYTY OBRAZOWE:

Logo Spotify, domena publiczna

Danindub, Dostępność Spotify na świecie, CC BY-SA 3.0

Wikimedia Commons, domena publiczna

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me