5 najlepszych VPN dla Synology, które działają w 2020 roku

Za pomocą urządzeń Synology NAS możesz zarówno łączyć się z tunelem wirtualnej sieci prywatnej (VPN) (za pośrednictwem klienta VPN), jak i konfigurować własny serwer VPN za pośrednictwem Synology. Skonfigurowanie sieci VPN dla Synology zapewni bezpieczeństwo danych. W tym artykule dowiesz się, jak skonfigurować VPN na Synology i wymień pięć najlepszych usług VPN (wszystkie z OpenVPN).

Synology to tajwańska firma specjalizująca się w Network Area Storage (NAS). Chociaż nie jest to najtańszy sposób na stworzenie własnego serwera VPN, Synology jest zdecydowanie na szczycie swojej gry. Oferuje wiele rzeczy, które trudno byłoby osiągnąć w inny sposób. Obejmuje to wszystko, od prostego NAS do prawie wszystkiego, co dotyczy sieci.

Ale dlaczego warto zawracać sobie głowę połączeniem VPN na swoim urządzeniu NAS? Cóż, jest kilka korzyści. Korzystając z pamięci NAS z serwerem VPN:

 • Szyfrowanie VPN chroni przed podsłuchiwaniem i podsłuchiwaniem, aby zapobiec przechwyceniu i odczytaniu plików przez osoby trzecie.
 • VPN uniemożliwia snifferom pakietów odczytanie przesyłanych danych.
 • Umożliwia korzystanie z wtyczek związanych z geolokalizacją, ponieważ niektóre mogą być blokowane w Twojej lokalizacji.

Niestety, tunele VPN mają narzut, który ostatecznie spowolni twoje połączenie. Mimo to warto wymienić trochę prędkości, aby zwiększyć bezpieczeństwo podczas uzyskiwania dostępu do poufnych danych. Jeśli jednak uzyskasz szybką usługę VPN, spowolnienie połączenia staje się znikome, ponieważ VPN zapewnia szybkie serwery. Ponadto, ponieważ urządzenia Synology mogą łączyć się z serwerami OpenVPN, powinieneś mieć możliwość połączenia NAS VPN z większością wiodących dostawców.

Jak skonfigurować VPN na Synology

Jeśli chcesz skonfigurować klienta VPN w Synology, musisz wykonać podstawowe kroki opisane poniżej. Urządzenia Synology obsługują wszystkie 3 główne protokoły VPN: PPTP, L2TP i OpenVPN. Ze względów bezpieczeństwa i prywatności zdecydowanie zalecamy wybranie OpenVPN. Aby skonfigurować OpenVPN dla Synology, musisz:

 1. Pobierz niezbędne pliki konfiguracyjne od swojego dostawcy VPN. Jeśli nie masz pewności, jakich plików konfiguracyjnych potrzebujesz, skontaktuj się bezpośrednio z dostawcą. Będziesz potrzebował plików .ovpn dla połączeń UDP lub TCP, w zależności od tego, którego zamierzasz użyć (zalecamy UDP, ponieważ jest szybszy i bardziej stabilny). Będziesz także wymagać plików .crt i .key. (Jeśli Twoja sieć VPN nie może zapewnić Ci dostępu do tych plików, prawdopodobnie będziesz musiał zasubskrybować inną usługę VPN).

 2. Otwórz panel sterowania Synology

 3. Teraz kliknij "Sieć"

 4. Wybierz "Interfejs sieciowy" zakładka w górnym menu

 5. Kliknij "Stwórz" i wybierz "Utwórz profil VPN"

 6. Wybierz "OpenVPN (poprzez import pliku .ovpn)"

 7. W generał ustawienia wchodzić - Nazwa profilu: (zrób to, co chcesz). Nazwa Użytkownika: Twoja nazwa użytkownika VPN od momentu subskrypcji. Hasło: twoje hasło VPN od momentu subskrypcji.

 8. Zaimportuj plik .ovpn: Wybierz plik .ovpn pobrany od dostawcy

 9. Certyfikat CA: Wybierz ca.crt otrzymane od swojego dostawcy

 10. Certyfikat klienta: Wybierz plik .crt otrzymany od dostawcy

 11. Klucz klienta: Wybierz. Klucz otrzymany od dostawcy

 12. W następnym oknie kliknij pola wyboru obok: „Użyj domyślnej bramy lub sieci zdalnej.”„Zezwalaj innym urządzeniom sieciowym na łączenie się za pośrednictwem połączenia internetowego tego serwera Synology." I: "Połącz ponownie, gdy połączenie VPN zostanie utracone.”

 13. Powinieneś teraz zobaczyć nowo utworzone połączenie na liście. Wybierz i kliknij "Połączyć".

 14. Po ustanowieniu połączenia powinno zostać wyświetlone okno pokazujące aktywne połączenie z przesyłanymi danymi.

Pamiętaj, że to podstawowy zarys, twój dostawca VPN powinien być w stanie ci pomóc, podając szczegółowe informacje dotyczące konfiguracji.

Najlepsze VPN dla Synology 2020

Najlepsze VPN dla Synology są wymienione poniżej. Wystarczy wybrać jedną z tych usług i połączyć się z serwerem Synology NAS, wymagana ograniczona konfiguracja! Kliknij, aby przejść do stron internetowych dostawców, aby uzyskać więcej informacji na temat ich usług. Jeśli potrzebujesz więcej informacji o którejkolwiek z poniższych usług, kliknij łącza, aby wyświetlić stronę internetową dostawcy lub sprawdź nasze szczegółowe recenzje VPN.

 1. ExpressVPN

  - Szybka sieć VPN, która istnieje od lat! Serwery w ponad 90 krajach

 2. NordVPN

  - jest bezpieczną usługą VPN, oferuje szczegółowe przewodniki na temat konfiguracji NordVPN z Synology i ma konsekwentnie szybkie serwery

 3. CyberGhost VPN

  - to łatwa w użyciu usługa VPN, oferuje silne szyfrowanie i jest tania

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - jak sama nazwa wskazuje, jest to prywatna usługa VPN i jest najtańsza na liście

 1. ExpressVPN

  - Szybka sieć VPN, która istnieje od lat! Serwery w ponad 90 krajach

 2. NordVPN

  - jest bezpieczną usługą VPN, oferuje szczegółowe przewodniki na temat konfiguracji NordVPN z Synology i ma konsekwentnie szybkie serwery

 3. IPVanish

  - to szybka usługa z serwerami w ponad 60 krajach

 4. VyprVPN

  - to najlepsza usługa VPN z silnym szyfrowaniem i świetnymi funkcjami prywatności

 5. PrivateVPN

  - jak sama nazwa wskazuje, jest to prywatna usługa VPN i jest najtańsza na liście

Uwagi dotyczące Synology VPN

Uwaga dotycząca PIA VPN i Synology

W chwili pisania tego tekstu wielu użytkowników na forach Private Internet Access (PIA) narzeka na problemy, błędy i problemy z konfiguracją PIA. Jako taki, obecnie polecam trzymać się z dala od PIA, jeśli chcesz korzystać z VPN z urządzeniem Synology. Użytkownicy narzekają również na długie i ciągłe rozmowy z działem wsparcia, który niewiele robi na reputację PIA.

Wielu użytkowników skomentowało na forach, że agenci pomocy technicznej nie byli w stanie rozwiązać swoich problemów, ponieważ nie zostali przeszkoleni w zakresie obsługi i rozwiązywania problemów z Synology. Podobnie wyobrażam sobie, że pracownicy Synology nie są przeszkoleni do obsługi PIA VPN, więc to trochę paradoks.

Nie zrozum mnie jednak źle. Uwielbiam PIA VPN i myślę, że ma wiele do zaoferowania. To powiedziawszy, nie użyłbym tego w scenariuszu obejmującym Synology z powodu skarg i typowych problemów zgłaszanych przez wielu użytkowników. Jeśli chcesz przeczytać więcej na ten temat, możesz znaleźć wątki na stronie internetowej i forach PIA VPN.

Wniosek

W dzisiejszych czasach nigdy nie możesz być zbyt ostrożny. Zalecam korzystanie z tuneli VPN za każdym razem, gdy włączasz komputer lub urządzenie mobilne, jako środek ostrożności. Jak mówią, uncja zapobiegania jest warta funta lekarstwa. Zawsze lepiej jest zachować bezpieczeństwo dzięki tunelowi VPN, niż ryzykować, że ktoś ukradnie twoje dane.

Na urządzeniu NAS, jeśli kopiujesz lub pobierasz duże ilości danych lub archiwów, najlepiej użyć VPN. Takie dane prawdopodobnie zawierają pewne informacje (pliki tekstowe, obrazy osobiste, filmy itp.), Których nie chciałbyś widzieć hakera lub organizacji rządowej. Na koniec pamiętaj, aby używać OpenVPN, gdy tylko jest to możliwe. Jest znacznie silniejszy niż połączenia Point-to-Point Tunneling Protocol (PPTP) i Layer 2 Tunneling Protocol (L2TP), które są jedynymi dwoma innymi protokołami zgodnymi z Synology.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me