5 najlepszych VPN dla Szwecji – Chroń swoją prywatność online

Trudno z dnia na dzień wiedzieć, kiedy rozpocznie się kolejny ruch UE lub szwedzkiego rządu. Rząd wprowadza przepisy dotyczące zatrzymywania danych, a sądy je wyrzucają.VPN Szwecja

Najprostszym sposobem ochrony przed przesuwającymi się piaskami przepisów o zatrzymywaniu danych w Szwecji jest zablokowanie dostawcy usług internetowych identyfikacji Twojej działalności. Możesz użyć VPN (Virtual Private Network), aby chronić swoją prywatność w Internecie w Szwecji.

Ponadto, jeśli musisz odblokować zawartość, potrzebujesz VPN w Szwecji. Ten, który jest szybki, ma dobre oprogramowanie i doskonałą obsługę klienta.

Najlepsza VPN Szwecja

W ciągu pięciu lat sprawdziliśmy 150 różnych firm VPN i oto pięć najlepszych, jakie wybraliśmy na podstawie tego. Tutaj są.

 1. ExpressVPN

  - Najszybsza sieć VPN, którą testujemy, odblokowuje wszystko, oferując niesamowitą obsługę

 2. NordVPN

  - Duża marka o bardzo dobrej wartości i przystępnej cenie

 3. CyberGhost VPN

  - Najwyższej klasy VPN od dawna, z doskonałą ceną i prędkościami

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - Jedna z najtańszych sieci VPN, ale wciąż dobra usługa

Uwagi dotyczące szwedzkiego VPN

Naruszenie praw autorskich jest jednym z najważniejszych obszarów nielegalnej działalności w Internecie w Szwecji. Dzięki wysokiemu profilowi ​​The Pirate Bay Szwecja ma reputację ośrodka torrentowego. Szwedzki rząd tego nie lubi. Jeśli szukasz VPN specjalnie do torrentowania, zapoznaj się z naszym najlepszym przewodnikiem po VPN dla stron torrentowych.Korzystanie z VPN w Szwecji Uwagi

Orzeczenia sądów znacznie wzmocniły szwedzkie wdrożenie unijnej dyrektywy w sprawie egzekwowania praw własności intelektualnej (IPRED) od 2012 r. Zmusza to dostawców usług internetowych do gromadzenia i przekazywania szczegółowych informacji na temat działań ich klientów w sieci peer-to-peer (P2P). Orzeczenie ETS przeciwko krajowym przepisom dotyczącym zatrzymywania danych nie ma wpływu na przepisy IPRED. Dlatego dostawcy usług internetowych są zobowiązani do monitorowania twoich działań i blokowania udostępniania plików. Są również zobowiązani do współpracy z policją, jeśli zdecydują się zbadać udostępnianie plików.

Darmowa sieć VPN dla Szwecji

Tutaj w ProPrivacy.com zalecamy unikanie darmowych VPN. Zwykle są zawodni, a większość z nich ma mroczną przeszłość. Ponadto są one w ten czy inny sposób ograniczone. Jeśli jesteś pewien, że chcesz skorzystać z bezpłatnego, sprawdź naszą listę. Pamiętaj jednak, że niekoniecznie będą mieli serwer w Szwecji.

Szpiegowanie ISP

Cały Twój ruch internetowy przechodzi przez serwery Twojego dostawcy usług internetowych. Dzięki temu Twój dostawca usług internetowych może łatwo zobaczyć, co robisz. Może także przekierowywać ruch, blokować go lub rejestrować, a nawet powiadamiać władze. Program przetwarza każdy kawałek danych, który przechodzi przez komputer dostawcy usług internetowych. Małe zmiany w oprogramowaniu do przetwarzania danych mogą stworzyć możliwości monitorowania. ISP używa słów kluczowych w swoich programach monitorowania, aby wyodrębnić określone dane z twoich połączeń.Szpiegowanie ISP

Każda informacja przechodząca przez Internet ma nagłówek z przodu. Struktura nagłówka i ładunku tworzy „pakiet”. Nagłówek zawiera adres źródłowy i docelowy pakietu. Ta informacja natychmiast daje kontrolerowi ISP kontrolę nad tym, co dzieje się z pakietem. Bardziej wyrafinowane programy mogą zaglądać do pakietów i czytać ich zawartość. Ta kontrola nie spowalnia podróży pakietu i jest prawie niewykrywalna.

Nie musisz się martwić jedynie przepisami dotyczącymi zatrzymywania danych. Orzeczenie sądowe może zmusić dostawcę usług internetowych do przekazania wszystkich informacji na Twój temat, w tym adresu. Policja lub tajne służby mogą poprosić dostawcę usług internetowych o monitorowanie ruchu w celu zebrania danych. Nakazy sądowe mogą również uniemożliwić dostawcom usług internetowych przekazanie celom dochodzenia informacji, które przekazali. W ten sposób policja może gromadzić dane, aby wnieść sprawę przeciwko tobie bez twojej wiedzy.

Dławienie

Dostawcy usług internetowych również mają swoje programy. Udostępnianie plików denerwuje dostawców usług internetowych, ponieważ zużywa przepustowość. Pojawienie się Spotify, Netflix i HBO Nordic oznacza, że ​​większość Szwedów może teraz korzystać z rozrywki, jakiej chcą legalnie. Jednak przesyłanie strumieniowe muzyki i wideo wykorzystuje tyle samo przepustowości co torrent. Koszt zapewnienia przepustowości dla tych aplikacji zmniejsza marże zysku dostawców usług internetowych.

Subskrybując usługę internetową, zapisujesz się na podane prędkości w reklamowanej cenie. ISP musi trzymać się tego poziomu usług. W przeciwnym razie może zostać pozwany lub zamknięty za oszustwo.Dławienie

Chociaż usługodawcy internetowi muszą traktować wszystkich tych, którzy zapisali się na ten sam plan, mają trochę miejsca na łokcie, które pozwala im obniżyć koszty. Nie muszą cały czas dostarczać prędkości nadrzędnych ani udostępniać tej samej przepustowości wszystkim aplikacjom. Dlatego niektórzy dostawcy usług internetowych angażują się w praktykę zwaną „dławieniem”. Jest to selektywne spowolnienie określonych aplikacji.

Aby włączyć przesyłanie strumieniowe i połączenia do gier na wolniejsze, tańsze połączenia, dostawca usług internetowych musi być w stanie odczytać pakiety przechodzące przez jego sprzęt. Właśnie tam pojawia się „głęboka kontrola pakietów”. ISP może stworzyć czarną listę adresów docelowych. Może blokować dostęp do niektórych stron, takich jak The Pirate Bay, i przełączać połączenia Netflix na wolniejsze linie. Sieci VPN blokują te strategie.

Również za pomocą VPN Netflix użytkownicy mogą odblokować tysiące filmów i programów telewizyjnych, łącząc się z amerykańską wersją usługi. Oczywiście VPN może również umożliwić odblokowanie filmów z YouTube'a, które nie są dostępne w twoim regionie, a także uzyskać dostęp do ograniczonych treści, takich jak BBC iPlayer, hulu, treści z Youtube i więcej.

Anonimowość VPN

Oprogramowanie VPN, które pobierasz na komputer, szyfruje pakiety. Ukrywa nawet informacje adresowe. Routery muszą zobaczyć adres docelowy. W przeciwnym razie nie będą mogli przekazywać pakietów sąsiednim routerom. Jako takie, oprogramowanie VPN umieszcza każdy zaszyfrowany pakiet w innym pakiecie i adresuje ten pakiet zewnętrzny do swojego serwera. Serwer, do którego wysyłane są pakiety, zależy od wybranej lokalizacji przed włączeniem VPN.Anonimowość VPN

Ten proces nazywa się „tunelowaniem”, ponieważ ukrywa ruch przez część podróży. Pozostaje tajemnicą, dopóki nie przejdzie przez serwer VPN. Następnie kontynuuje podróż do miejsca docelowego z widocznymi oryginalnymi nagłówkami pakietów. Serwer VPN podaje swój adres IP jako źródło pakietu, więc serwer, który go odbiera, nie zna Twojej prawdziwej lokalizacji. Ta druga warstwa anonimowości umożliwia dostęp do serwerów transmisji strumieniowej i serwerów gier za granicą. Strony te zazwyczaj blokują dostęp z zagranicy. Jeśli jednak wybierzesz lokalizację VPN w tym samym kraju co usługa przesyłania strumieniowego, do której chcesz uzyskać dostęp, obejdziesz te bloki.

Legalność VPN

Sieci VPN są całkowicie legalne w Szwecji. Pomimo rządowych prób stworzenia trwałego prawa do zatrzymywania danych, nigdy nie próbował narzucać tych zasad VPN. Cała odpowiedzialność za gromadzenie danych w Szwecji, zarówno za zobowiązania do zatrzymywania danych, jak i za ochronę praw autorskich, spoczywa na dostawcach usług internetowych.Legalność VPN

Dlatego jeśli korzystasz z VPN, aby zablokować ISP rejestrowanie połączeń, nie zrobiłeś nic złego. To, czy działania maskowane przez VPN są nielegalne, to inna sprawa.

Najlepsze VPN dla Szwecji: Podsumowanie

Szwedzki rząd musi postępować ostrożnie, próbując kontrolować dostęp do Internetu, ponieważ każdy u władzy chce zostać wybrany ponownie. Bardzo wysoki odsetek Szwedów z dostępem do Internetu oznacza, że ​​rząd musi ostrożnie podchodzić do kwestii zatrzymywania danych i kontroli praw autorskich.Podsumowanie najlepszych szwedzkich sieci VPN

Kiedy korzystasz z Internetu w Szwecji, twoim głównym wrogiem nie jest rząd szwedzki, ale UE. UE nie zrezygnowała z walki o narzucenie państwom członkowskim nowych przepisów dotyczących zatrzymywania danych. Ustanowił dyrektywę w sprawie jednolitego rynku cyfrowego, która ma na celu ujednolicenie wszystkich kontroli internetowych w zakresie jej kompetencji. To z pozoru logiczne ujednolicenie różnych przepisów na terytoriach UE ukrywa centralizację władzy w rękach niewybranych komisarzy, którzy nie podlegają presji ponownego wyboru. Nic dziwnego, że dążenie do centralizacji obejmuje również surowsze środki egzekwowania praw własności intelektualnej. Utrudni to lokalnym sądom egzekwowanie przepisów w imię prywatności.

W związku z tym potrzeba podjęcia bezpośrednich kroków w celu ochrony prywatności w Internecie w Szwecji stanie się bardziej paląca. Wyprzedź władze i chroń się już teraz! Każda z usług, które znalazły się na naszej liście pięciu najlepszych VPN dla Szwecji, zapewni ci bezpieczeństwo w Internecie.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me