5 najlepszych VPN dla Turcji 2020

Cenzura strony internetowej to ogromny problem w Turcji. Rząd zmusza dostawców usług internetowych (ISP) do użycia słów kluczowych do umieszczenia na czarnej liście stron internetowych krytykujących AKP. Zamach stanu w 2016 r. Pogorszył sytuację, doprowadzając rząd do zaciemnienia jeszcze większej liczby stron internetowych. Ponadto w marcu tego roku uchwalono nowe przepisy, pozwalające tureckiemu nadzorcy mediów RTUK na cenzurowanie jeszcze większej ilości treści. Teraz, po ogłoszeniu przedterminowych wyborów, pojawiają się doniesienia o wzroście cenzury i bloków mediów społecznościowych w tym kraju.

Wirtualna sieć prywatna (VPN) dla Turcji jest najlepszym rozwiązaniem. VPN odblokowuje strony internetowe i zapewnia prywatność, umożliwiając każdemu dostęp do zablokowanych stron bez obawy o śledzenie. Korzystając z tureckiej sieci VPN, obywatele mogą udawać, że przebywają w innym kraju. To pozwala im ominąć całą rządową cenzurę i uzyskać dostęp do ograniczonych komunikatorów i serwisów społecznościowych

Niezawodna sieć VPN zapewnia również szyfrowanie, dzięki czemu nikt nie może powiedzieć, co robisz online. Wolność i prywatność cyfrowa: idealne połączenie!

Najlepsza sieć VPN dla Turcji: porównanie cen

 1. ExpressVPN

  - Najszybsza sieć VPN, którą testujemy, odblokowuje wszystko, oferując niesamowitą obsługę

 2. NordVPN

  - Duża marka o bardzo dobrej wartości i przystępnej cenie

 3. CyberGhost VPN

  - Najwyższej klasy VPN od dawna, z doskonałą ceną i prędkościami

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - Jedna z najtańszych sieci VPN, ale wciąż dobra usługa

Co to jest VPN?

Wirtualna sieć prywatna to usługa online, która pozwala udawać, że przebywa za granicą. Łącząc się z serwerem poza Turcją, możesz odwiedzać dowolne strony internetowe. Rządowa cenzura staje się bezsilna, ponieważ jak tylko VPN się połączy, ukrywa twój prawdziwy adres IP - i zastępuje go adresem IP VPN.

Bez względu na to, dlaczego ma to miejsce - niezależnie od tego, czy jest to spowodowane przez dostawcę usług internetowych, rząd, miejsce pracy, szkołę lub właściciela - możesz odzyskać pełny dostęp dzięki VPN. W rzeczywistości, ponieważ pozwala udawać, że znajduje się w innym kraju, VPN może nawet pokonać ograniczenia geograficzne. Dzięki temu możesz oglądać BBC iPlayer, uzyskiwać dostęp do Netflix US i oglądać lokalne zawody sportowe z całego świata, jeśli tak wybierzesz.

Uwaga: ProPrivacy.com nie akceptuje naruszenia praw autorskich. Chociaż jesteśmy świadomi, że VPN można wykorzystać do fałszowania Twojej lokalizacji w innym kraju, a tym samym do pokonania ograniczeń geograficznych, ich głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i prywatności online. Przede wszystkim dlatego zalecamy korzystanie z VPN.

Dlaczego potrzebuję VPN?

Sytuacja polityczna w Turcji jest bardzo napięta. Rząd stara się cenzurować strony internetowe, które uważa za antyreżimowe, antyreligijne i / lub niemoralne. Dla obywateli, dziennikarzy, dysydentów politycznych i innych, którzy chcą uzyskać dostęp do bezstronnych wiadomości, stron internetowych i usług online spoza bańki stworzonej przez ścisły reżim Erdoğana, właściwa turecka sieć VPN jest idealnym rozwiązaniem.

Użycie VPN dla Turcji do ukrycia twojego prawdziwego adresu IP (lokalizacji) - i użycie silnego szyfrowania klasy wojskowej - oznacza, że ​​wszystkie dane przychodzące i wychodzące z twoich chronionych urządzeń są niedostępne. Jako taka VPN zapewnia niezrównany poziom prywatności cyfrowej. Dzięki tej prywatności i możliwości fałszowania geograficznego można uzyskać dostęp do dowolnej witryny internetowej zablokowanej przez rząd turecki bez obawy, że zostanie obejrzany.

Wybory w Turcji

Już wkrótce odbędą się przedterminowe wybory w Turcji. Z wnętrza Turcji pojawiają się doniesienia o gwałtownym wzroście cenzury. Nowe przepisy uchwalone w marcu pozwalają medialnemu organowi nadzorującemu łatwiej blokować krajowe i międzynarodowe treści stron internetowych, które krytykują rząd Erdoğana.

Chociaż oczekuje się, że wybory będą bliskie, oczekuje się, że Erdoğan wygra dwuetapowy wyścig prezydencki. Jako prezydent Erdoğan będzie cieszył się większą mocą niż kiedykolwiek wcześniej.

Z tego powodu wysoce prawdopodobne jest, że Turcja będzie nadal doświadczać rosnącego poziomu nadzoru i cenzury. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby obywatele tureccy chronili się za pomocą VPN zarówno przed wyborami, w ich trakcie i po ich zakończeniu..

Szybkie spojrzenie na tureckie prawo

W Turcji Internet jest pod ścisłą kontrolą dzięki kilku inwazyjnym przepisom: ustawie o łączności elektronicznej (ECL) i ustawie o Internecie. Urząd ds. Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych (ICTA) oraz Prezydencja Telekomunikacji i Komunikacji (PTC) egzekwują to ustawodawstwo.

W marcu uchwalono nowe przepisy, które dają tureckiemu nadzorcy mediów RTUK jeszcze większą moc cenzurowania treści internetowych bez potrzeby nadzoru.

Organizacje takie jak Human Rights Watch ostro skrytykowały żelazną kontrolę Erdoğana nad narodem. Od czasu nieudanego zamachu stanu drastycznie wzrosły zarówno inwigilacja, jak i cenzura. Władze uwięziły ogromną liczbę policji przeciw Erdoğanowi, a także dziennikarzy, którzy ośmielają się wypowiadać się przeciwko zachowaniu reżimu.

Dla obywateli tureckich, którzy nie zgadzają się z tymi ekstremalnymi i restrykcyjnymi politykami - i chcą czytać wiadomości, które nie są skażone propagandą - internet jest przydatnym narzędziem. Jednak rząd Turcji dołożył wszelkich starań, aby zamknąć dostęp do materiałów, które uważa za problematyczne.

VPN dla Turcji jest idealnym rozwiązaniem ze względu na szyfrowanie, które zapewnia. Oznacza to, że możesz robić wszystko, co musisz robić w Internecie, bez wiedzy twojego dostawcy usług internetowych lub rządu.

Od czasu zamachu stanu Turcja ocenzurowała wiele witryn, takich jak Twitter, Facebook i Youtube. Dzięki VPN dla Turcji, jeśli te strony internetowe lub jakiekolwiek inne zostaną ponownie zablokowane w przyszłości, będziesz mógł nadal uzyskiwać do nich dostęp!

Co mogę zrobić z VPN w Turcji?

Nawet jeśli nie jesteś szczególnie zainteresowany czytaniem wiadomości, które są zakazane w Turcji, istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić z VPN. VPN dla Turcji to Twój paszport do Internetu na całym świecie. Ograniczenia geograficzne są frustrujące, niezależnie od tego, gdzie mieszkasz. Dzięki VPN nigdy nie będziesz musiał wzdychać i klikać z powrotem do Google, aby wyszukać ponownie.

Zalecane przez nas sieci VPN mają ogromne sieci serwerów zlokalizowanych na całym świecie. Sieci te pozwalają łączyć się z dowolnym krajem, aby uzyskać dostęp do stron z ograniczeniami geograficznymi.

Ponadto, ponieważ VPN zapewnia prywatność, możesz swobodnie uzyskać dostęp do pirackich materiałów (takich jak programy telewizyjne i filmy). Niektóre sieci VPN z tej listy pozwalają nawet na torrentowanie peer-to-peer (P2P). Aby uzyskać więcej informacji na temat korzystania z VPN dla stron torrentowych, zapoznaj się z naszym najlepszym przewodnikiem VPN dla torrentów.

Ponadto fani sportu uwielbiają sieci VPN, ponieważ mogą oglądać zawody z ograniczeniami geograficznymi z całego świata.

Cenzura w Turcji: które strony internetowe są zablokowane?

Turcja ma tendencję do ograniczania dostępu do stron internetowych na krótki okres czasu. Na przykład wiadomo, że blokuje Facebooka, Twittera i YouTube'a (wśród wielu innych stron) w czasie wstrząsów politycznych. Ponadto rząd ucieka się do ograniczania przepustowości w czasach kryzysu politycznego, na przykład podczas protestów.

Po zeszłorocznym przewrocie wojskowym rząd turecki zablokował dostęp do wielu stron internetowych. Od tego czasu przywrócił dostęp do wielu witryn. Sytuacja jest jednak bardzo płynna i Erdoğan prawdopodobnie ponownie zablokuje strony internetowe w czasach, gdy jego rząd uważa, że ​​jest taka potrzeba.

Niektóre trwale zablokowane witryny to YouPorn, Mrstiff, The Pirate Bay, Megaupload, Deezer, Tagged, Slide i ShoutCast. Czasami wszystkie witryny Google były blokowane, w tym: Dokumenty Google, Tłumacz Google, Książki Google, Google Analytics i Narzędzia Google.

Inne witryny, które były czasami blokowane, to Dysk Google, GitHub, Dropbox i OneDrive firmy Microsoft. W rzeczywistości, według Engelliweb.com, rząd Erdogana zablokował ponad 114 000 stron.

Dzięki VPN możesz ominąć surową turecką cenzurę i odzyskać dostęp do wszystkich zablokowanych stron internetowych.

Czy VPN są legalne?

Korzystanie z VPN nie jest nielegalne w Turcji. Jednak odblokowanie treści i ukrycie tego, co robisz przed rządem, może wpędzić cię w kłopoty. Problem z obecnym rządem polega na tym, że graniczy on z quasi-dyktaturą. Policja i system prawny są bardzo pod kontrolą Erdoğana. Tak więc, jeśli rząd zdecyduje, że jesteś osobą zainteresowaną, może cię aresztować - nawet jeśli tak naprawdę nie zrobiłeś nic złego.

Po zamachu stanu tysiące obywateli (w tym funkcjonariuszy policji, pracowników rządowych, dziennikarzy, nauczycieli i wielu innych) zostało uwięzionych za wspieranie zamachu stanu. Wydaje się jednak, że wielu z tych osób nigdy nie zostało uznanych za winnych. Zamiast tego rząd uwięził ich za używanie prywatnych komunikatorów z szyfrowaniem typu end-to-end.

Jako takie, legalne korzystanie z VPN w Turcji jest szarą strefą. Mając to na uwadze, obywatelom zaleca się nie tylko korzystanie z wysoce bezpiecznych sieci VPN, ale także ostrożność przy uzyskiwaniu tych sieci VPN. Wyszukiwanie sieci VPN z domowego adresu IP może oznaczać Cię jako osobę zainteresowaną. Dlatego warto skorzystać z publicznej sieci Wi-Fi, aby uzyskać VPN, a nie z domowego połączenia internetowego. To może wydawać się trochę paranoiczne, ale moim zdaniem może być opłacalne.

Ponadto użytkownicy VPN powinni korzystać z najlepszego dostępnego szyfrowania (OpenVPN) i trybu ukrywania VPN (technologia zaciemniania VPN), aby ukryć korzystanie z VPN i ominąć bloki VPN.

Bloki VPN

Tureccy dostawcy usług internetowych blokują adresy IP VPN w imieniu rządu. Może to utrudnić korzystanie z VPN w Turcji. Jednak VPN w naszej recenzji mają tysiące adresów IP. Cały czas dodają też nowe. Oznacza to, że zawsze będą dostępne adresy IP. Jeśli twoja sieć VPN nie działa, być może będziesz musiał użyć trybu przekierowania portów lub trybu ukrycia, aby ominąć zaporę sieciową VPN dostawcy usług internetowych.

Poruszanie się po bloku VPN: wybór portu

Dostawcy usług internetowych mogą skanować ruch w poszukiwaniu VPN. Jeśli wykryje użycie VPN, ISP może po prostu zapory ogniowej połączenie internetowe, dopóki VPN nie zostanie wyłączony. Na szczęście możesz użyć trybu niewidzialności VPN lub wyboru portu, aby powstrzymać ISP przed wykryciem VPN. Wybór portu protokołu kontroli transmisji OpenVPN (TCP) przez port 443 - ukrywa ruch OpenVPN jako zwykły HTTPS.

HTTPS to standardowy protokół szyfrowania Internetu, który służy do zapewnienia bezpieczeństwa ruchu związanego z przeglądaniem stron internetowych (haseł, loginów itp.). Ponieważ prawie wszystkie witryny i usługi online korzystają z HTTPS, dostawcy usług internetowych nie mogą go zablokować. Dlatego gdy VPN ukrywa OpenVPN jako HTTPS, ISP nie wie, że VPN jest w użyciu. Oznacza to, że możesz uniknąć zapory ogniowej.

Inną metodą obejścia zapory sieciowej VPN przez ISP jest użycie VPN z wyborem "Tryb ukrycia." Tryb ukrycia (znany również jako technologia zaciemniania) ukrywa ruch VPN, aby dostawcy usług internetowych nie mogli go wykryć. Dlatego nie mogą zablokować Twojej sieci VPN. Typowe formy trybu niewidzialności to Stunnel i Obfsproxy. Niektóre sieci VPN mają również zastrzeżoną technologię ukrywania, która działa z powodzeniem.

Ze względu na sytuację polityczną w Turcji warto zastosować technologię zaciemniania VPN, nawet jeśli sieć VPN nie jest blokowana. Dzięki temu Twój dostawca usług internetowych nie będzie Cię oznaczać jako użytkownika VPN (a zatem osoby zainteresowanej).

Wybór VPN dla Turcji

VPN dla Turcji musi być wyjątkowo godny zaufania. Wiele sieci VPN ma słabą politykę prywatności, która pozwala im przechowywać dane o tobie. Problem polega na tym, że jeśli rząd poprosi VPN o przekazanie danych, może zastosować się do dochodzenia.

Sieci VPN w tym przewodniku nie przechowują dzienników użytkowania ani dzienników połączeń, których można by użyć do sprawdzenia, co zrobiono online. Oznacza to, że nawet jeśli agencja rządowa poprosi o zapisy dotyczące tego, co zrobiłeś online, VPN nie ma nic do przekazania.

Ludzie szukający VPN dla Turcji potrzebują VPN z silną polityką prywatności, solidnym szyfrowaniem i ważnymi funkcjami, takimi jak wyłącznik awaryjny, ochrona przed wyciekiem oraz tryb ukryty lub przekierowanie portów. Wszystkie sieci VPN w naszym przewodniku mają te ważne funkcje.

Dobra sieć VPN potrzebuje również wielu lokalizacji serwerów. Im więcej lokalizacji serwerów ma VPN, tym więcej miejsc możesz udawać, że się znajdujesz. Daje to ci więcej swobody i możliwości wyboru.

Zasadniczo nie zalecamy bezpłatnych usług VPN. Wynika to głównie z tego, że oferowana przez nich usługa często nie jest wystarczająco solidna do przesyłania strumieniowego, pobierania i innych zadań wymagających dużej ilości danych, a niektórzy usługodawcy sprzedają Twoje dane oferentowi, który zaoferował najwyższą cenę. Jeśli jednak jesteś pewien, że chcesz skorzystać z bezpłatnej sieci VPN na uruchomienie próbne, sprawdź naszą darmową stronę VPN, na której wszyscy dostawcy zostali zweryfikowani i można im zaufać.

Uzyskaj turecki adres IP

Wiele osób chce również korzystać z prywatności VPN podczas uzyskiwania dostępu do tureckich stron internetowych. Dla osób, które chcą tureckiego adresu IP, wszystkie sieci VPN w tym przewodniku mają serwery w Turcji. Łączenie się z tureckim serwerem VPN ukrywa Twój prawdziwy adres IP (lokalizację), ale pozwala dalej korzystać z Internetu, tak jakbyś był w Turcji. To powstrzymuje twojego dostawcę usług internetowych i rząd przed widzeniem twojego ruchu w sieci.

Serwery i prędkości połączeń

Dobra sieć VPN dla Turcji musi mieć wiele serwerów na całym świecie. Wiele osób korzysta z sieci VPN, aby udawać, że przebywają w innym kraju. To pozwala im ominąć lokalną cenzurę. Wszystkie sieci VPN w tym artykule mają światowej klasy sieci serwerów VPN zlokalizowane na całym świecie. Te serwery działają na optymalnych poziomach. Oznacza to, że są błyskawicznie szybkie i pozwolą użytkownikom wykonywać zadania wymagające dużej ilości danych, takie jak przesyłanie strumieniowe w jakości HD. Jest to ważne, ponieważ wiele sieci VPN działa wyjątkowo wolno, co oznacza, że ​​nie są zbyt zabawne w użyciu i powodują ciągłe buforowanie podczas próby oglądania strumieniowego wideo.

W tym artykule znajdziesz najszybszą VPN dla Turcji i wiele innych VPN, które się zbliżają! Jeśli więc potrzebujesz najszybszej sieci VPN, te sieci VPN są idealne!

Konfiguracja VPN VPN

Konfiguracja VPN dla Turcji nie jest szczególnie trudna. Aby to zrobić, wykonaj następujące proste kroki:

 1. Wybierz jedną z tureckich sieci VPN z tego przewodnika. Do użytku w Turcji zalecamy ExpressVPN, ponieważ ma wszystko, czego potrzebujesz od najwyższej klasy VPN. Prywatność i szyfrowanie są doskonałe, a VPN ma superszybkie serwery na całym świecie.
 2. Przejdź do swojej ulubionej sieci VPN, klikając link. Subskrypcja na dłuższy okres obniży koszt subskrypcji VPN, więc skorzystaj ze zniżki, jeśli zamierzasz korzystać z VPN przez cały rok.
 3. Pobierz i zainstaluj oprogramowanie VPN. Oprogramowanie VPN (znane jako klient VPN) jest dostępne dla wielu platform, więc upewnij się, że masz odpowiednie dla swojego urządzenia (urządzeń). ExpressVPN umożliwia trzy jednoczesne połączenia, dzięki czemu możesz korzystać z VPN na swoim laptopie, tablecie i smartfonie.
 4. Teraz, gdy VPN jest zainstalowany, należy wybrać potrzebne funkcje. W Turcji zalecamy szyfrowanie OpenVPN, przełącznik „zabicia”, automatyczne łączenie, zapora NAT, ochrona przed wyciekiem i tryb ukryty. Te funkcje zapewnią, że Twoja VPN działa na optymalnym poziomie prywatności.
 5. Wybierz serwer z listy i kliknij Połącz.
 6. Jak tylko twoja sieć VPN się połączy, jej protokół szyfrowania zabezpiecza twoje dane. Ponadto twój prawdziwy adres IP jest ukryty i wydaje się, że znajdujesz się w wybranej przez ciebie zdalnej lokalizacji.
 7. Ciesz się nieograniczonym dostępem do Internetu w całkowitej prywatności dzięki nowej sieci VPN!

Dzięki połączeniu VPN możesz swobodnie przesyłać strumieniowo, torrentować P2P lub odblokowywać dowolne treści - ponieważ VPN zapewnia niezrównaną cyfrową prywatność.

Sprawdź swoją sieć VPN

Tutaj w ProPrivacy.com nasz zespół ekspertów regularnie testuje i ocenia usługi VPN. Dlatego najlepszym sposobem sprawdzenia szybkości i wydajności VPN jest przeczytanie naszej recenzji tej usługi. Jesteśmy dumni z zapewniania aktualnych i obiektywnych informacji o wszystkich sieciach VPN, abyś mógł uzyskać właściwe informacje do podejmowania decyzji.

ProPrivacy.com ma najbardziej zaawansowaną na świecie infrastrukturę i metodologię testowania prędkości VPN. To pozwala nam dostarczać dokładnych informacji o prędkościach połączeń VPN - czego nie może zrobić żaden z naszych konkurentów.

Ponadto rozumiemy, że możesz samodzielnie przetestować swoją sieć VPN. Aby to zrobić, po prostu przejdź do ipleak.net, aby sprawdzić, czy nie ma wycieków. Sieci VPN w tym artykule zostały wybrane do użytku w Turcji, ponieważ są doskonałe dla prywatności, więc na pewno nie wykryjesz żadnych wycieków.

Pamiętaj, aby wybrać serwer testowy blisko Ciebie i sprawdzić prędkość Internetu z podłączoną siecią VPN i bez niej, aby móc porównać te dwa parametry. Pamiętaj jednak, że testy prędkości online nie są niezawodne. Nie zapewnią dokładnych wyników, takich jak nasze celowo skonfigurowane serwery testowe. Aby zobaczyć najnowsze wyniki testu prędkości najszybszych usług VPN, sprawdź ten artykuł.

Maksymalne wykorzystanie sieci VPN

Wszyscy dostawcy VPN w tym przewodniku są najlepsi w branży VPN. Zapewniają najwyższy poziom wydajności i szybkości. Są jednak rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że VPN działa na optymalnym poziomie. Aby zachować prywatność, należy postępować zgodnie z instrukcjami w przewodniku instalacji w dalszej części tego artykułu. Wybór OpenVPN, przełącznik „zabicia”, ochrona przed wyciekiem i tryb ukrywania / przekazywanie portów (TCP przez port 443) pomogą zachować prywatność.

Aby uzyskać najlepsze prędkości, zaleca się połączenie z serwerem, który jest bliżej Ciebie. Zalecałbym jednak łączenie się z tureckim serwerem VPN lub serwerem spoza Turcji przez większość czasu. Z tego powodu wybierz serwer, który jest blisko Ciebie, ale w sąsiednim kraju europejskim, który jest dobry dla prywatności (taki jak Szwajcaria lub Holandia). Używaj serwera VPN w Turcji tylko wtedy, gdy chcesz skorzystać z tureckich usług ograniczonych geograficznie, ponieważ zmniejszy to twoje szanse na atak na serwer VPN przez rząd.

Powiedziawszy to - naprawdę nie masz się czym martwić, ponieważ dostawcy VPN w tym przewodniku nie prowadzą żadnych dzienników. W związku z tym nawet jeśli rząd turecki jest ukierunkowany na usługę VPN, nie będzie miał żadnych danych do zebrania. Powyższe stanowi tylko dodatkowe środki ostrożności.

Najlepsze protokoły VPN

Niektóre protokoły VPN (protokoły tunelowania) zapewniają lepsze bezpieczeństwo i prywatność niż inne. Zapewniają także różne prędkości połączenia. W ProPrivacy.com zalecamy stosowanie szyfrowania OpenVPN, ponieważ jest ono najbezpieczniejsze. Oto lista dostępnych elementów, dzięki czemu możesz wybrać między protokołami tunelowania, jeśli chcesz:

 • PPTP. Point-to-Point Tunneling Protocol to najmniej bezpieczny protokół VPN. Zalecamy unikanie tego. PPTP może zostać zhakowany i dlatego jest podatny na ataki rządowych agencji wywiadowczych. Ponieważ jest słaby, jest bardzo szybki.
 • L2TP / IPsec. Protokół tunelowania warstwy 2 / protokół internetowy jest bezpieczniejszy niż PPTP, ale nieco wolniejszy. Jest wystarczająco bezpieczny, aby używać go ze względu na prywatność - ale nie tak silny jak OpenVPN. Urządzenia z iOS często używają L2TP / IPsec, ponieważ są one natywnie kompatybilne z iPadami i iPhone'ami.
 • SSTP. Secure Socket Tunneling Protocol to kolejna forma bezpiecznego szyfrowania, która zapewnia całkiem dobre prędkości. Nie jest tak dobry jak OpenVPN, ale z pewnością można go uznać za dobry dla prywatności.
 • IKEv2. Internet Key Exchange wersja 2 to kolejny protokół szyfrowania, który jest stosunkowo szybki i bezpieczny.
 • OpenVPN. Jest to najlepsze szyfrowanie VPN na rynku - jeśli jest poprawnie zaimplementowane. Wszystkie sieci VPN w tym przewodniku doskonale go implementują. Szyfrowanie OpenVPN występuje w dwóch formach: OpenVPN Transmission Control Protocol (TCP) i OpenVPN User Datagram Protocol (UDP). TCP jest nieco lepszy dla prywatności, ale do prywatnego przesyłania strumieniowego zalecamy OpenVPN UDP, ponieważ jest szybszy.

Aby zapoznać się z pełnym podsumowaniem szyfrowania VPN, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dla początkujących.

Proxy vs. VPN

Możesz użyć strony internetowej proxy lub proxy rozszerzenia przeglądarki, aby pokonać cenzurę w Turcji. Jednak chociaż serwer proxy odblokuje strony internetowe, nie zapewni wysokiego poziomu prywatności, jaki zapewnia usługa VPN. Jeśli chcesz odblokować zawartość za pomocą rozszerzenia przeglądarki, to wiele sieci VPN zapewnia serwery proxy w ramach swojej usługi. Zdecydowanie zalecamy jednak pozostanie przy oprogramowaniu VPN wykorzystującym OpenVPN do szyfrowania ruchu - to jedyny sposób na uzyskanie najwyższego poziomu prywatności cyfrowej.

VPN dla urządzeń mobilnych

Jeśli szukasz tabletu lub smartfona z Androidem VPN dla Androida lub VPN dla iPhone'a (iPad lub iPhone), VPN w tym przewodniku są idealne. Wszystkie sieci VPN dla Turcji, które zalecamy, mają oprogramowanie VPN na urządzenia mobilne. Aby zainstalować mobilnego klienta VPN, wystarczy pobrać plik ze strony pobierania VPN. Aplikacja będzie działać tak jak każda inna aplikacja na urządzeniu mobilnym. Aby go uruchomić, wybierz ustawienia zabezpieczeń, których chcesz użyć, i połącz się z serwerem.

Pamiętaj, aby korzystać z VPN za każdym razem, gdy korzystasz z publicznego hotspotu Wi-Fi. VPN będzie chronić twoje dane przed cyberprzestępcami i hakerami korzystającymi z tego samego WiFi. Szyfrowanie VPN uniemożliwi hakerom kradzież danych logowania, haseł i danych karty kredytowej.

Wniosek

W okresie poprzedzającym wybory Turcja blokuje więcej stron internetowych niż kiedykolwiek wcześniej. Przewiduje się również przerwy w dostępie do mediów społecznościowych. Dla osób, które chcą prywatności w Internecie i chcą być gotowe na następny raz restrykcyjne rządy tureckie blokujące strony internetowe, godna zaufania i sprawdzona sieć VPN jest idealna.

Sieci VPN w tym artykule są bezpieczne w użyciu i umożliwiają bezpieczne odblokowanie dowolnych witryn internetowych. Ponadto wszystkie nasze zalecane sieci VPN dla Turcji mają silne szyfrowanie i zapewniają bezpieczeństwo podczas korzystania z publicznej sieci Wi-Fi.

Dzięki temu, co musisz wiedzieć wyraźnie w tym artykule, masz silną pozycję, aby wybrać VPN dla Turcji. Wszystkie sieci VPN z tej listy są wysoce godne zaufania, ale wszystkie różnią się nieznacznie, więc należy uważnie przyjrzeć się opcjom. Dzięki temu możesz subskrybować idealną VPN dla siebie.

 1. ExpressVPN

  - Najszybsza sieć VPN, którą testujemy, odblokowuje wszystko, oferując niesamowitą obsługę

 2. NordVPN

  - Duża marka o bardzo dobrej wartości i przystępnej cenie

 3. CyberGhost VPN

  - Najwyższej klasy VPN od dawna, z doskonałą ceną i prędkościami

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - Jedna z najtańszych sieci VPN, ale wciąż dobra usługa

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me