5 najlepszych VPN dla Wietnamu – chroń swoją prywatność

Wietnam narzuca surową cenzurę online. Doprowadziło to do potępienia ze strony Reporterów Bez Granic (RSF). Dla osób mieszkających w Wietnamie lub odwiedzających go oznacza to niemożność dostępu do wielu stron internetowych, serwisów informacyjnych i usług online. Korzystając z sieci VPN w Wietnamie, obywatele mogą uzyskać cyfrową prywatność i bezpieczeństwo - jednocześnie odblokowując treści ograniczone przez wietnamski rząd.

VPN dla Wietnamu

Najlepsze VPN dla Wietnamu

Zobacz tabelę poniżej, aby porównać najlepsze VPN dla Wietnamu. Jeśli szukasz więcej informacji na temat tego, dlaczego warto korzystać z VPN w Wietnamie, szczegóły znajdziesz poniżej.

 1. ExpressVPN

  - Świetna, wszechstronna usługa, idealna do uzyskania prywatności w Wietnamie

 2. NordVPN

  - Zarówno tanie, jak i wyjątkowe - odblokuj wszystko i zyskaj prywatność w Wietnamie

 3. IPVanish

  - dostawca z siedzibą w USA z serwerami, na których potrzebujesz, błyskawicznie

 4. TorGuard

  - Ma wiele wyjątkowych funkcji prywatności w stosunkowo niskiej cenie

 5. VPNArea

  - Imponująca sieć VPN z Bułgarii z wyjątkową obsługą klienta

Zagadnienia dotyczące wietnamskiego VPN

Zagadnienia dotyczące wietnamskiego VPN

Wietnamska usługa Virtual Virtual Network (VPN) pozwala ludziom udawać, że przebywają w innym kraju. Dzięki temu mogą uzyskać dostęp do Internetu, jakby byli poza Wietnamem. W rezultacie VPN dla Wietnamu omija wszelkie ograniczenia rządowych witryn internetowych. Dzięki VPN każdy w Wietnamie może całkowicie uniknąć cenzury.

W rzeczywistości można pokonać wszystkie bloki internetowe, w tym te wymuszane przez miejsca pracy, szkoły i właścicieli. Możesz także pokonać ograniczenia geograficzne, aby uzyskać dostęp do ograniczonych treści i usług internetowych, zwykle blokowanych geograficznie w określonym kraju (na przykład brytyjski odtwarzacz BBC iPlayer).

Ponieważ Wietnam jest represyjny, omijanie ograniczeń rządowych może być ryzykowne. W przypadku niektórych usług VPN byłoby to niebezpieczne. Dlatego tak ważne jest zachowanie ostrożności przy wyborze VPN dla Wietnamu. Nasi eksperci starannie wybrali wszystkie sieci VPN w tym przewodniku do użytku w Wietnamie. Te zalecane sieci VPN zapewniają niezawodną cyfrową prywatność przy użyciu szyfrowania klasy wojskowej.

Ze względu na represyjny charakter rządu korzystanie z VPN może być niebezpieczne w Wietnamie. Odblokowanie witryn zawierających pirackie treści, takich jak Putlocker lub PopcornTime, może spowodować, że zostaniesz wtrącony do więzienia. Jeśli chcesz wiedzieć, czy VPN Popcorn Time jest bezpieczny, zapoznaj się z naszym przewodnikiem Popcorntime VPN.

Zdecydowana większość sieci VPN na rynku (są ich setki) zapewnia nieaktualne lub źle zaimplementowane szyfrowanie. Mają też podejrzane zasady prywatności, które mogą umożliwić im odkrycie twoich nawyków przeglądania. Biorąc pod uwagę niebezpieczeństwa związane z korzystaniem z VPN w Wietnamie: wybór VPN ma kluczowe znaczenie. Czego potrzebuje VPN dla Wietnamu?

Ważne funkcje VPN

VPN dla Wietnamu musi zapewniać bezpieczeństwo danych. Z tego powodu ważne jest, aby Twoja sieć VPN prowadziła albo zerowe dzienniki, albo tylko minimalne zagregowane dzienniki połączeń. Oznacza to, że nigdy nie powinieneś używać większości darmowych sieci VPN (na przykład Hotspot Shield) w Wietnamie. W rzeczywistości, aby być całkowicie bezpiecznym podczas korzystania z VPN dla Wietnamu, usługa musi mieć następujące funkcje:Bezpieczeństwo VPN

 • Silna polityka prywatności. Nie przechowują adresów IP i innych danych osobowych.
 • Silne szyfrowanie VPN. Szyfrowanie musi być bezpieczne i musi spełniać nasze minimalne standardy ochrony.
 • Wyłącznik awaryjny. Zapewnia to, że żadne dane nie wyciekną do Twojego dostawcy usług internetowych. Wszelkie wycieki danych mogą informować dostawcę usług internetowych o dostępie do cenzurowanej witryny internetowej, co może skutkować karą pozbawienia wolności.
 • Ochrona przed wyciekiem DNS. Wyciek DNS może również poinformować Twojego dostawcę usług internetowych, że odwiedziłeś ograniczoną stronę internetową. Dlatego nigdy nie powinieneś używać nieszczelnych sieci VPN w Wietnamie, takich jak PureVPN: mogą one doprowadzić cię do więzienia.
 • Tryb ukrycia. Ta technologia to maskowanie VPN. Pozwala użytkownikom VPN ukryć korzystanie z VPN. Chociaż ruch VPN jest szyfrowany (tak, że ISP nigdy nie wie, które witryny są odwiedzane) - dostawcy usług internetowych mogą zauważyć, że VPN jest używany. Już samo to może wpędzić cię w kłopoty z policją w Wietnamie. Jeśli korzystasz z VPN, dajesz rządowi powód, by cię podejrzewać. Z tego powodu znacznie lepiej jest używać sieci VPN, która ma tryb ukrycia (aby ukryć użycie sieci VPN jako zwykłego ruchu HTTPS).

Lokalizacja serwera

Przydatna sieć VPN dla Wietnamu będzie również miała wiele możliwości wyboru serwerów. Aby w pełni wykorzystać możliwości VPN, musisz udawać, że przebywasz w wielu różnych krajach. Dzięki temu będziesz mieć największy wybór, jeśli chodzi o odblokowywanie witryn i usług online.Lokalizacja serwera

Nasze polecane sieci VPN mają wiele serwerów na całym świecie. Wszystkie te serwery są również superszybkie: idealne do wykonywania zadań wymagających dużej ilości danych, takich jak przesyłanie strumieniowe w jakości HD (np. Odblokowanie filmów z YouTube'a lub zagranicznych treści Netflix) lub do grania. Jeśli chcesz VPN specjalnie dla Netflix, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po Netflix VPN.

Czy sieci VPN są legalne w Wietnamie?

Tak, VPN są legalne w Wietnamie. Większość rzeczy, z których można korzystać w sieci VPN w Wietnamie (np. Odblokowywanie witryn w celu uzyskania dostępu do ograniczonych treści) - są nielegalne. Nie możesz jednak mieć kłopotów z posiadaniem samej subskrypcji VPN. Mimo to zalecamy korzystanie z trybu ukrywania VPN (maskowania) w celu ukrycia korzystania z VPN w Wietnamie.Legalność VPN

Minimalna ochrona, którą zalecamy do korzystania z VPN w Wietnamie, to ochrona przed wyciekiem DNS i wyłącznik bezpieczeństwa: w Wietnamie są absolutną koniecznością. Nigdy nie używaj sieci VPN w Wietnamie bez wcześniejszej aktywacji przełącznika zabicia.

Cenzura internetowa w Wietnamie

Restrykcyjny rząd Wietnamu blokuje strony internetowe z powodów politycznych i religijnych. Dotyczy to również ochrony praw autorskich.

Cenzura internetowa

Rząd wietnamski nie chce, aby ludzie korzystali z VPN i innych narzędzi unikania, aby obejść cenzurę. Z tego powodu korzystanie z VPN w Wietnamie może być bardziej niebezpieczne niż w różnych lokalizacjach. Właśnie dlatego wybraliśmy sieci VPN do tego przewodnika, które mają przełącznik zabijania i tryb ukrycia. Aby być bezpiecznym podczas korzystania z VPN w Wietnamie: skorzystaj z tych funkcji.

Warto również zauważyć, że RSF skomentował użycie serwerów proxy w Wietnamie:

„Aby chronić swoją anonimowość w kraju, w którym infrastruktura sieciowa nie pozwala na przechwytywanie zaszyfrowanej komunikacji (co oznacza brak głębokiej inspekcji pakietów), wietnamscy blogerzy mają wszelkie powody, by używać szyfrowania. W związku z tym VPN jest lepszą opcją niż serwery proxy. Ten ostatni umożliwia ominięcie blokady dostępu, ale - w przeciwieństwie do VPN - nie szyfruje. ”

Jak widać, proxy pozwolą mieszkańcom Wietnamu odblokować cenzurowane strony internetowe. Jednak korzystanie z serwerów proxy w Wietnamie jest ryzykowne, więc, jak wyjaśnia RSF - trzymaj się bezpiecznej sieci VPN z tej listy.

Media społecznościowe

Odblokuj media społecznościowe

Wietnam zablokował również Facebooka i Twittera. Dzięki VPN możesz udawać, że jesteś w innym kraju, aby uzyskać dostęp do tych zablokowanych serwisów społecznościowych i korzystać z nich. VPN pozwala również na dostęp i korzystanie z zablokowanych komunikatorów, takich jak komunikator Yahoo (który według użytkowników ma cenzurowane przez rząd wiadomości).

Anonimowe blogowanie

Każdy, kto chce czytać witryny blogów, takie jak Reddit, może to zrobić, korzystając z VPN dla Wietnamu. Wietnam aresztuje również ludzi, którzy piszą blogi krytykujące rząd VoP. Korzystając z sieci VPN, użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp do witryn blogów, czytać zablokowane blogi, a nawet pisać blogi, których w przeciwnym razie baliby się stworzyć. Chociaż VPN nie czyni cię anonimowym, ukrywa twój prawdziwy adres IP. Jeśli chcesz, możesz napisać anonimowego bloga w prywatności.Blogowanie

Yahoo360 to popularna witryna blogowa niedostępna w Wietnamie. Nasze zalecane VPN pozwolą ci uzyskać dostęp do Yahoo360.

Witryny WordPress są jednymi z najlepszych i najbardziej różnorodnych społeczności blogów online. Wietnam zablokował te strony. Aby odblokować WordPress, po prostu użyj jednej z sieci VPN w tym przewodniku.

Wniosek

Wszystkie sieci VPN w tym przewodniku zapewniają fantastyczną prywatność. Mają doskonałe serwery zlokalizowane na całym świecie. W zależności od tego, czy potrzebujesz więcej, czy mniej azjatyckich serwerów, lepiej skoncentrować się na trzech najlepszych sieciach VPN. Jeśli chcesz korzystać z VPN podczas korzystania z usług wietnamskich, potrzebujesz wietnamskiego adresu IP. Usługi znajdujące się wyżej w tym artykule pozwalają zmienić prywatność na IP.Podsumowanie najlepszych sieci VPN w Wietnamie

Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić poszczególne recenzje i upewnić się, że VPN, na który decydujesz, ma wyłącznik awaryjny w aplikacji mobilnej, jeśli zamierzasz korzystać z VPN na telefonie komórkowym. Pamiętaj, że korzystanie z wadliwego VPN lub VPN bez wyłącznika awaryjnego może doprowadzić cię do więzienia, więc uważaj. Jeśli masz jakieś wątpliwości lub pytania, skontaktuj się z nami poniżej.

Na koniec bardzo uważaj, patrząc na inne witryny porównujące VPN. Zauważyłem niektóre witryny porównujące VPN polecające PureVPN do użytku w Wietnamie. Nasz recenzent stwierdził, że PureVPN cierpi z powodu wycieków DNS: może on doprowadzić Cię do więzienia. Jeśli widzisz jakąś stronę polecającą PureVPN dla Wietnamu: są one błędne i powinieneś pamiętać, aby nigdy więcej nie używać tej strony porównawczej, ponieważ jest to niebezpieczne śmieci.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me